Strona głównaAGDKuchenkiKuchnia indukcyjna wolnostojąca cm 60 - ranking 2024

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca cm 60 – ranking 2024 [TOP5]

Jakie zalety ma kuchnia indukcyjna wolnostojąca 60 cm?

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca 60 cm to model poszerzony, ponieważ większość urządzeń tego typu dostępnych na rynku ma szerokość około 50 cm. Urządzenie – za sprawą większych gabarytów – oferuje większą ilość miejsca na płycie grzejnej i większą pojemność piekarnika. Może również estetyczniej prezentować się w kuchni z uwagi na fakt, że standardowa wielkość szafek kuchennych to 60×60 cm. 

Przeciętna kuchnia wolnostojąca o szerokości 60 cm posiada 4 pola grzewcze i piekarnik o pojemności ponad 70 l, podczas gdy modele o szerokości 50 cm mają piekarniki o pojemności około 60 l. Większa kuchenka lepiej sprawdzi się zatem w domach dużych rodzin, gdyż pozwoli swobodnie gotować w dużych garnkach i piec większą ilość jedzenia w piekarniku. 

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących 60 cm

Ranking najlepszych kuchenek indukcyjnych 60 cm to zestawienie urządzeń wolnostojących cieszących się dobrymi opiniami. Sprawdź, który model warto wziąć pod uwagę przy zakupie. 

Poznaj także nasz:

1. GORENJE GEIT6C60XPG

GORENJE GEIT6C60XPGGORENJE GEIT6C60XPG to kuchnia z klasy energetycznej A. Urządzenie oferuje takie programy pieczenia jak „Najlepsza pizza” (275 stopni Celsjusza), AirFry, czyli pieczenie gorącym powietrzem oraz AquaClean, czyli automatyczne czyszczenie komory i blach. Sprzęt posiada specjalny kształt wnęki – HomeMade – z zaokrąglonymi rogami, co przekłada się na efektywniejszy obieg powietrza i równomierne pieczenie. 

Płyta kuchenki oferuje funkcję łączenia pól w dwie strefy gotowania, co pozwala użytkownikowi korzystać z dużych garnków. Sprzęt dysponuje także blokadą rodzicielską. Jego piekarnik posiada funkcję szybkiego nagrzewania i bezpiecznego rozmrażania. Pozwala on również piec równomiernie na każdym poziomie kilka potraw jednocześnie, dzięki inteligentnemu ruchowi powietrza i większej przestrzeni komory.

Model posiada szufladę na akcesoria oraz łatwo zdejmowane drzwiczki. Jego atutem jest też szklany panel sterujący z ochroną przeciwko odciskom palców. W piekarniku wykorzystano system miękkiego zamykania drzwiczek. Kuchnia oferuje 71 litrów pojemności komory. Cały produkt ma wymiary 60x85x60 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma nowoczesny design. – Według niektórych opinii powinna być wykonana z lepszej jakości materiałów.
+ Oferuje wiele przydatnych funkcji.  
+ Ma wygodną w użytkowaniu płytę.  
+ Posiada bardzo duży piekarnik.  

2. Amica 6118IE2.376HTaDp(Xx)

Amica 6118IE2.376HTaDp(Xx)Amica 6118IE2.376HTaDp(Xx) to kuchnia z klasy energetycznej A. Urządzenie dysponuje piekarnikiem o pojemności 77 litrów. Oferuje on 9 trybów pracy, w tym grill o mocy 1500 W oraz termoobieg. Sprzęt wyposażono w prowadnice teleskopowe, wyświetlacz LED z kontrolą czasu pieczenia i funkcję czyszczenia parowego. 

Produkt zapewnia równomierną dystrybucję ciepła w komorze za sprawą nowej osłony wentylatora. Posiada trzy szyby na froncie, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się zewnętrznej strony drzwiczek. Piekarnik tego modelu nagrzewa się do zadanej temperatury w cztery minuty. 

Urządzenie pozwala rozmrażać żywność w piekarniku. Posiada też przydatną szufladę na prowadnicach rolkowych i przepisy na drzwiach. Sprzęt ma szklaną płytę indukcyjną i emaliowane wnętrze piekarnika. Jest obsługiwany przy pomocy przycisków i pokręteł. Wymiary produktu wynoszą 85x60x60 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą jakości wykończenia niektórych elementów kuchni.
+ Jej piekarnik oferuje wiele funkcji.  
+ Ładnie się prezentuje  
+ Szybko się nagrzewa.  

3. GORENJE MEKIS6101I ExtraSteam 

GORENJE MEKIS6101I ExtraSteam GORENJE MEKIS6101I to kuchenka z klasy energetycznej A. Urządzenie może pochwalić się piekarnikiem z programem do pieczenia pizzy, funkcją pieczenia gorącym powietrzem (AirFry), czy charakterystycznym kształtem komory (zaokrąglone wnęki), który zapewnia równomierne pieczenie dzięki lepszej cyrkulacji powietrza. 

Sprzęt wykorzystuje technologię MultiAir, która zapewnia optymalny obieg powietrza w całym piekarniku. W płycie urządzenia zastosowano z kolei takie technologie, jak BridgeZone, czyli łączenie stref gotowania pod większe garnki. Produkt posiada blokadę rodzicielską, funkcję rozmrażania, PowerBoost, czyli gotowanie w trybie przyspieszonym.

Piekarnik kuchenki ma pojemność 71 litrów. Jest wyposażony w prowadnice drabinkowe teleskopowe. Posiada programator elektroniczny. Oferuje 11 trybów pracy, w tym grill i termoobieg. Jego wnętrze zostało pokryte emalią. Sprzęt ma wymiary 60x60x85 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma efektowny design. – Posiada nieobrobioną blachę, którą można skaleczyć się podczas przestawiania urządzenia.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  
+ Jej piekarnik ma dużą pojemność.  

4. Amica 6117IE3.380HTaDp(Bm) 

Amica 6117IE3.380HTaDp(Bm) Amica 6117IE3.380HTaDp(Bm) to kuchenka z systemem automatycznego łączenia pól grzejnych. Urządzenie posiada piekarnik z szybkim nagrzewaniem i równomierną dystrybucją ciepła. Sprzęt może pochwalić się również zwiększoną pojemnością i aż 11 programami pracy, w tym rozmrażaniem i grillowaniem.

Kuchnię wyposażono w szufladę na prowadnicach rolkowych, przepisy na drzwiach i chłodny front 3-szybowy. Urządzenie należy do klasy efektywności energetycznej A. Jego atutem są takie nowoczesne funkcje jak HOB&GO, czyli automatyczne uruchomienie pola grzejnego po ustawieniu garnka na płycie.

Produkt ma wymiary 60x60x85 cm. Jest sterowany sensorowo. Posiada piekarnik o pojemności 77 litrów z prowadnicami teleskopowymi na jednym poziomie.

Zalety: Wady:
+ Ma ładny design. – Ma wystające pokrętła piekarnika.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Według niektórych opinii jej piekarnik ma nieprzyjemny zapach, który trudno usunąć.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

5. Electrolux LKI64020BX 

Electrolux LKI64020BX Electrolux LKI64020BX to kuchenka z klasy energetycznej A. Urządzenie posiada piekarnik z termoobiegiem i grillem. Pracuje z zakresie temperatur od 50 do 275 stopni Celsjusza. Płyta tego modelu ma praktyczną funkcję Hob2Hood, która pozwala jej współpracować z okapem. 

Produkt wykorzystuje technologię Multilevel Cooking, czyli dodatkowy pierścień grzewczy, który pozwala piec na kilku poziomach jednocześnie. Kuchnia została wyposażona w wyświetlacz LED z timerem, a także w regulację temperatury pól płyty ukrytą w dotykowych elementach sterujących. 

Urządzenie ma 59,6 cm szerokości oraz 60 cm głębokości. Posiada piekarnik o pojemności 73 litrów. Dysponuje szufladą na akcesoria i jedną prowadnicą teleskopową. Wnętrze komory tego modelu zostało wykończone emalią.

Zalety: Wady:
+ Ma elegancki design. – Oznaczenia na kuchence przy panelu sterowania są słabo widoczne.
+ Jest solidnie wykonana. – Według części opinii bardzo głośno pracuje, kiedy się nagrzewa.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca 60 cm – jak wybrać?

Wybierając sprzęt AGD do swojej kuchni, w pierwszej kolejności ustal dostępny budżet i wyselekcjonuj z dostępnej oferty sklepów internetowych sprzęty najbardziej energooszczędne. W przypadku kuchni indukcyjnych będą to głównie urządzenia z klasy energetycznej A. Pozostałe kwestie, jakie musisz wziąć pod uwagę to materiały, funkcje oraz udogodnienia. Sprawdź zatem:

  • w zakresie jakich temperatur może pracować piekarnik – jeśli pieczesz domową pizzę, to dobrze aby było to więcej niż 250 stopni,
  • czym pokryto wnętrze piekarnika – najczęściej jest to łatwoczyszcząca emalia,
  • czy piekarnik posiada funkcję autoczyszczenia, np. pyrolizy, katalizy, czyszczenia parą,
  • jakie funkcje oferuje piekarnik, np. szybkie nagrzewanie, termoobieg, grill, rozmrażanie,
  • jakie prowadnice zastosowano w komorze (wytłaczane, drabinkowe, teleskopowe),
  • jaka jest pojemność piekarnika,
  • jak sterowany jest piekarnik, a jak płyta,
  • jakie funkcje ma płyta, np. łączenie pól, automatyczne uruchamianie pól, blokada rodzicielska,
  • czy płyta jest łatwa do utrzymania w czystości,
  • czy design kuchenki pasuje do Twojej kuchni.

Kuchnia indukcyjna z piekarnikiem wolnostojąca pozwala łatwo zainstalować płytę indukcyjną w kuchni bez zabudowy. Kuchnie wolnostojące indukcyjne dobrze sprawdzają się zwłaszcza u osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania – można łatwo zabrać je ze sobą do nowego domu. Ponieważ kuchnia indukcyjna 60 cm jest szersza niż standardowe kuchnie o wymiarach 60×50 cm, najlepiej sprawdzi się u osób, które gotują większe ilości jedzenia dla całej rodziny. Jeśli nie masz tak dużych potrzeb, postaw na mniejszy, ale równie funkcjonalny model kuchenki o szerokości 50 cm. 

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca 60 cm – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY