Strona głównaAGDKuchenka gazowo elektryczna - która najlepsza?

Kuchenka gazowo elektryczna – która najlepsza?

Kuchenka gazowo elektryczna – dlaczego jest taka popularna?

Kuchenka gazowo elektryczna to jeden z najczęściej wybieranych typów kuchenek. Swoją popularność zawdzięcza połączeniu walorów płyty gazowej z funkcjonalnością piekarnika elektrycznego. Stworzona w ten sposób hybryda kuchenki gazowej i elektrycznej jest najbardziej oszczędna i komfortowa w codziennym użytkowaniu – zwłaszcza, jeśli nasze mieszkanie posiada instalację gazową.

Korzystanie z palników gazowych jest ekonomiczne, a piekarnik ogrzewany elektrycznie posiada wiele praktycznych funkcji i jest łatwiejszy w obsłudze niż jego gazowy odpowiednik. Nie oznacza to jednak, że kuchenki tego typu nie mają wad. Do najważniejszych należy trudność utrzymania czystości na płycie, która posiada ruszt oraz palniki.

Szukasz innego typu kuchenki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Kuchenka gazowo elektryczna ranking:

Ranking kuchenek gazowo elektrycznych to zestawienie pięciu najpopularniejszych produktów znanych marek. Znalazły się w nim urządzenia cieszące się dobrymi opiniami, a poza krótkim opisem podaliśmy również ich podstawowe wady i zalety. Sprawdź, który model najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

1. Kuchenka gazowo elektryczna Beko FSE52320DWD

Beko FSE52320DWDKuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym Beko FSE52320DWD to urządzenie z klasy energetycznej A. Produkt posiada wydajne palniki z zapalarką. Wyróżnia się dzięki łatwym w czyszczeniu drzwiczkom z pełnego szkła, które pozbawiono śrub i załamań. Kuchnia została wyposażona w intuicyjny wyświetlacz semi-sensorowy oraz pokrętła usprawniające obsługę i kontrolę pracy urządzenia.

Produkt ma bardzo funkcjonalny piekarnik z 6 programami pracy. Jest w stanie oczyścić się parowo, ułatwiając usunięcie uporczywych zabrudzeń. Posiada także opcję grillowania, termoobiegu i rozmrażania. Jego wnętrze zostało oświetlone i pokryte łatwą do mycia emalią.

Wybrany model kuchni gazowej posiada również blokadę przed dziećmi oraz przestronny schowek na akcesoria. Dzięki panelowi ze stali nierdzewnej odpornej na odciski palców nie wymaga ciągłego przecierania. Jak każda dobra kuchenka gazowa jest zabezpieczony przed wypływem gazu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą responsywności wyświetlacza w panelu kuchenki.
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości.  
+ Posiada piekarnik z wieloma praktycznymi funkcjami.  
+ Ładnie prezentuje się we wnętrzu.  

 

2. Kuchenka gazowo elektryczna Beko FSE62120DX

Beko FSE62120DXKuchnia gazowo elektryczna Beko FSE62120DX to urządzenie z klasy energetycznej A. Produkt posiada 4 palniki z zapalarką oraz bardzo funkcjonalny piekarnik z emaliowanym wnętrzem. Jego drzwiczki wykonano z pełnego szkła bez załamań czy śrub, co znacząco ułatwia utrzymanie ich w czystości. Na wyposażeniu kuchenki nie ma jednak zegara.

Piekarnik kuchni gazowo elektrycznej Beko posiada 6 praktycznych programów pracy. Należy do nich między innymi termoobieg, grill, grzałka górna oraz grzałka dolna łączone z termoobiegiem. Produkt ma także oświetlane wnętrze i schowek na akcesoria.

Zalety: Wady:
+ Kuchenka posiada funkcjonalny piekarnik z wieloma programami pracy. – Negatywne opinie dotyczą braku zegara z timerem.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonana.  
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  

 

3. Kuchenka gazowo elektryczna Bosch HXN390D50L

Bosch HXN390D50LKuchnia gazowo elektryczna Bosch HXN390D50L to produkt o klasie energetycznej A. Urządzenie zostało wyposażone w płytę gazową ze stali szlachetnej oraz 4 palniki – 2 standardowe, 1 oszczędny i 1 szybki. Kuchenka jest sterowana za pomocą wyświetlacza LED. Jej piekarnik dysponuje termoobiegiem 3D, który bardzo wydajnie i równomiernie rozprowadza ciepło wewnątrz komory.

Urządzenie ma wbudowaną zapalarkę i termoelektryczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Posiada także estetyczną szklaną pokrywę rusztu. Piekarnik kuchenki oferuje 7 programów grzania, w tym termoobieg, zmienny grill oraz funkcję pieczenia pizzy. Ma w pełni szklaną, łatwą w czyszczeniu wewnętrzną stronę drzwi i oświetlenie halogenowe.

Zalety: Wady:
+ Kuchenka jest solidna i estetycznie wykonana. – Negatywne opinie odnoszą się krytycznie do rozstawu pokręteł, które utrudniają czyszczenie urządzenia.
+ Posiada piekarnik z wieloma programami pracy. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Ma funkcjonalny wyświetlacz.  

 

4. Kuchenka gazowo elektryczna Amica 58GED2.33HZpTaQ(W)

Kuchenka gazowo elektryczna Amica 58GED2.33HZpTaQ(W)Kuchenka gazowo elektryczna Amica 58GED2.33HZpTaQ(W) to produkt klasy energetycznej A. Urządzenie wyróżnia się bezpiecznym chłodnym frontem, czyli trzema szybami drzwiczek piekarnika. Posiada standardowe zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Wykorzystuje technologię szybkiego nagrzewu oraz programator czasu grzania.

Kuchnia ma zwiększoną pojemność piekarnika i płaszczyznę roboczą rusztu. Dzięki pokryciu emalią EasyClean jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Posiada piekarnik z 8 programami pracy, w tym z opcją rozmrażania. Ma również emaliowaną nakrywę i funkcjonalną szufladę na prowadnicach rolkowych.

Zalety: Wady:
+ Kuchenka ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą mało nowoczesnego designu kuchenki.
+ Jest wyposażona w piekarnik z wieloma programami pracy.  
+ Posiada zegar i programator.  

 

5. Kuchenka gazowo elektryczna Beko FSS52020DW

Kuchenka gazowo elektryczna Beko FSS52020DWKuchenka gazowo elektryczna Beko FSS52020DW jest urządzeniem z klasy energetycznej A. Produkt posiada wydajne palniki o innowacyjnej konstrukcji, a także obszerny schowek do przechowywania akcesoriów. Kuchnia dysponuje zapalarką zintegrowaną z pokrętłami oraz funkcjonalnym piekarnikiem z 4 programami pracy.

Urządzenie nie ma programatora ani opcji termoobiegu. Jego piekarnik posiada natomiast funkcję grillowania i czyszczenia parowego. Jak wszystkie dobre kuchenki gazowo elektryczne, produkt jest zabezpieczony przed wypływem gazu. Ma również podświetlenie komory i emaliowany ruszt.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Nie posiada zegara ani funkcji termoobiegu.
+ Jest łatwe w obsłudze i czyszczeniu.
+ Dobrze się prezentuje.

Kuchenka gazowo elektryczna – jak wybrać?

Wybór kuchenki gazowo elektrycznej nie jest najłatwiejszym zadaniem ze względu na bardzo bogaty asortyment produktów dostępnych na rynku. Poszczególne modele mogą różnić się nie tylko ceną, ale przede wszystkim funkcjonalnością – szczególnie w kontekście piekarnika. Na co warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

  • klasa energetyczna – kuchenki gazowo elektryczne, podobnie jak wiele urządzeń AGD posiadają określoną klasę energetyczną, która mówi o zużyciu prądu przez dany model urządzenia. Większość dostępnych na rynku kuchenek gazowo elektrycznych należy do klasy A, choć dostępne są także produkty bardziej oszczędne, zaliczane do klasy A+ czy A++.
  • wymiary – pod pojęciem wymiarów kuchenki skrywa się przede wszystkim jej szerokość, która nie musi być uzależniona od ilości palników. Szersza kuchenka pozwoli nam swobodniej korzystać z dużych garnków i patelni w tym samym czasie. Zajmie jednak również więcej miejsca w kuchni. Wybór ten warto zoptymalizować zatem w kontekście potrzeb użytkowników oraz dostępnej przestrzeni.
  • palniki – tj. ilość, wielkość oraz rozmieszczenie palników, których kuchenki gazowo elektryczne mogą mieć zazwyczaj od dwóch do nawet sześciu. Przy okazji dobrze jest zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są one zapalane. W większości przypadków standardem jest wbudowana zapalarka, choć zdarzają się też modele kuchni, których palniki musimy podpalać ręcznie.
  • sterowanie – palniki kuchenki gazowej zawsze obsługiwane są przy pomocy pokręteł. Rozbieżność może pojawiać się dopiero w kontekście sterowania piekarnikiem, który bywa obsługiwany pokrętłami, przyciskami lub ekranami dotykowymi.
  • piekarnik – najważniejszymi parametrami, które dotyczą piekarnika kuchenki gazowo elektrycznej są programy pracy. Niekiedy może być ich nawet kilkanaście, jednak te warte uwagi to przede wszystkim funkcja grilla, funkcja termoobiegu, funkcja rozmrażania i funkcja autoczyszczenia. Przed zakupem dobrze jest przyjrzeć się także wnętrzu komory piekarnika. Czy jest ona podświetlana? Czy pokryto ją łatwą w czyszczeniu powłoką, na przykład emalią? Czy ma odpowiednią dla naszych potrzeb pojemność? Wszystkie te cechy mogą wpływać na komfort użytkowania kuchni, są zatem niezwykle istotne.
  • zegar/timer/programator – to funkcjonalne dodatki, dzięki którym praca w kuchni staje się znacznie bardziej komfortowa.
  • zabezpieczenia – zabezpieczenie, takie jak to przeciw wypływowi gazu po wygaszeniu płomienia palnika, należy już do standardu wyposażenia kuchenek gazowo elektrycznych. Jeśli w naszym domu mieszkają małe dzieci, korzystnymi rozwiązaniami mogą okazać się także funkcje typu chłodny front czy pokrywa płyty grzewczej.
  • wygląd – kuchenki gazowo elektryczne są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych – w bieli, czerni, srebrze itd. Ich wygląd warto dobrać do ogólnego designu kuchni i pozostałego wyposażenia.
  • łatwość utrzymania w czystości – kuchnie gazowo elektryczne nie są tak łatwe w utrzymaniu w czystości, jak modele w pełni elektryczne. Na trudność ich mycia wpływa bowiem przede wszystkim obecność palników i rusztu. Płyta grzejna wykonywana jest najczęściej ze stali lub pokrywana emalią, tak samo jak wnętrze piekarnika. Praktyczną opcją są drzwi wykonane z pełnego szkła lub te z funkcją łatwego zdejmowania. Atutem w przypadku kuchenek srebrnych będzie natomiast powłoka odporna na odciski palców.

Podsumowanie

Kuchenka gazowo elektryczna to urządzenie, którego atutem jest stosunkowo niska cena oraz ekonomia eksploatacji. Produkty tego typu możemy kupić już za około 600 zł, chociaż za te bardziej funkcjonalne musimy zapłacić około 1000 zł. Czy warto? Zdecydowanie tak, jeśli zależy nam na zakupie solidnego i oszczędnego w codziennym użytkowaniu urządzenia, które będzie jednocześnie komfortowe w obsłudze.

Kuchenka gazowo elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!