Strona głównaAGDKuchenkiKuchnia indukcyjna wolnostojąca 50 cm - ranking 2024

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca 50 cm – ranking 2024 [TOP5]

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca 50 cm – kiedy się sprawdzi?

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca 50 cm jest wąska, dzięki czemu zajmuje w kuchni niewiele miejsca. Jej płyta posiada zazwyczaj 4 pola grzejne, a piekarnik ma pojemność od 60 l do 70 l. Takie nieduże kuchnie wolnostojące indukcyjne łatwo jest ustawić w pomieszczeniu, a także zabrać ze sobą w momencie przeprowadzki. Można przypisać im również inne atuty charakterystyczne dla kuchenek indukcyjnych, jak:

  • łatwość utrzymania w czystości,
  • energooszczędność,
  • nowoczesny design,
  • bezpieczeństwo użytkowania.

Na kuchnię indukcyjną warto postawić w przypadku, kiedy chcemy wymienić posiadaną kuchenkę na coś nowocześniejszego, o ciekawszym designie, mniej problematycznego w eksploatacji i prostszego w czyszczeniu. Jeśli jednak zmieniasz kuchenkę gazową na płytę indukcyjną, pamiętaj, że nie wszystkie garnki i patelnie nadają się do stosowania na takiej kuchence (muszą być żeliwne lub stalowe, z idealnie płaskim dnem).

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących 50 cm

W naszym rankingu kuchenek indukcyjnych wolnostojących znajdziesz różne sprzęty AGD sprawdzonych producentów. Przejrzyj zestawienie i zobacz, jakie funkcje oferują współczesne kuchnie z płytą indukcyjną i elektrycznym piekarnikiem.

Odwiedź także:

1. AMICA 57IED3.325HTaDp(Bm)

AMICA 57IED3.325HTaDp(Bm)Amica 57IED3.325HTaDp(Bm) to kuchnia z klasy energetycznej A. Urządzenie posiada takie zalety, jak chłodny front 3-szybowy, funkcja Hob&Go, czyli samoczynne uruchamianie pola grzejnego po postawieniu na nim naczynia, a także funkcja automatycznego łączenia pól pod duże garnki i patelnie. Piekarnik tego modelu dysponuje pojemnością 65 litrów. Oferuje 10 trybów pracy, w tym grillowanie i rozmrażanie. Jego atutem jest też funkcja szybkiego nagrzewania. 

Produkt dysponuje funkcją czyszczenia parowego. Posiada teleskopowe prowadnice, komorę pokrytą powłoką z emalii łatwoczyszczącej, a także szufladę na prowadnicach rolkowych do przechowywania akcesoriów. Płyta kuchenki oferuje funkcję PowerBoost. Ma również specjalne programy pracy, na przykład do topienia czekolady lub masła. Pozwala również sprawdzić, w jakim stopniu dane naczynie nadaje się na indukcję. Wymiary kuchni wynoszą 50x60x85 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada wszystkie funkcje, jakich oczekuje przeciętny użytkownik.  
+ Nowocześnie i stylowo się prezentuje.  
+ Szybko się nagrzewa – płyta i piekarnik.  

2. Amica 57IE3.323HTaD(Xv)

AMICA 57IE3.323HTaD(Xv)Amica 57IE3.323HTaD(Xv) to kuchnia należąca do klasy efektywności energetycznej A. Urządzenie oferuje funkcję termoobiegu, grilla, czy PowerBooster. Jego piekarnik nagrzewa się w 4 minuty. Dysponuje 10 trybami pracy, w tym programem czyszczenia parowego oraz rozmrażania. Drzwiczki piekarnika zostały pokryte nadrukiem z przepisami, a jego komorę powleczono emalią łatwoczyszczącą.

Płyta urządzenia jest sterowana klasycznymi pokrętłami. Dzięki funkcji maksymalnej mocy (PowerBooster) pozwala zagotować wodę w 3 trzy minuty. Jej atutem jest też blokada rodzicielska. Kuchenka posiada wyświetlacz LED z informacją o pozostałym czasie pieczenia. Jest sterowana za pomocą pokręteł i przycisków. Posiada szufladę na akcesoria z prowadnicami rolkowymi oraz prowadnice drabinkowe w komorze.

Dokładne wymiary produktu wynoszą 50x60x85 cm. Sprzęt posiada piekarnik o pojemności 65 litrów.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w obsłudze dla osób starszych – ma pokrętła jak przy kuchni gazowej. – Według niektórych użytkowników jej obudowa została wykonana z bardzo cienkiej blachy, podatnej na wgniecenia.
+ Ma estetyczny design.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Oferuje optymalną ilość funkcji piekarnika.  

3. GORENJE MEKIS5101I

GORENJE MEKIS5101IGORENJE MEKIS5101I to kuchnia z płytą sterowaną sensorowo. Urządzenie dysponuje funkcją PowerBooster, dzięki której może zagotować dwa litry wody w około 5 minut. Sprzęt wyróżnia się piekarnikiem o unikalnym kształcie, inspirowanym piecami opalanymi drewnem. Jego zaokrąglone wnęki sprawiają, że powietrze łatwiej obiega całą komorę. To pozwala z kolei piec dania na kilku poziomach jednocześnie w stabilnej temperaturze. 

Produkt może pochwalić się takimi funkcjami jak BridgeZone, czyli łączenie stref gotowania pod duże garnki, a także ChildLock, czyli blokada rodzicielska oraz ExtraSteam, czyli program pieczenia parowego. Urządzenie spodoba się wielbicielom włoskiej pizzy, ponieważ oferuje również tryb pracy w aż 300 stopniach Celsjusza. Posiada też praktyczne prowadnice drabinkowe.

Komorę piekarnika tego modelu kuchni pokryto emalią o właściwościach ceramicznych. Jest ona trwała, odporna na zarysowania oraz łatwa w czyszczeniu. Sprzęt oferuje również funkcję AquaClean, czyli czyszczenie parowe, co dodatkowo ułatwia utrzymanie go w nienagannym stanie.

Kuchnia posiada piekarnik o pojemności 70 litrów, ale jej wymiary wynoszą standardowo: 50x60x85 cm. Produkt należy do klasy energetycznej A.

Zalety: Wady:
+ Jest zgrabna i ładnie się prezentuje. – Według części opinii ma mało czytelne oznaczenia.
+ Ma duży piekarnik.  
+ Jest prosta w obsłudze i pozwala na precyzyjne sterowanie.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

4. Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx) 

Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx) Amica 523IE3.323PaHTsDp(Xx) to kuchnia z programami parowymi, chłodnym frontem 3-szybowym oraz funkcją szybkiego nagrzewania. Płyta urządzenia oferuje funkcję PowerBooster, czyli maksymalne zwiększenie mocy. Piekarnik posiada natomiast aż 12 różnych trybów pracy, w tym rozmrażanie i grillowanie. Jego komora ma 65 litrów objętości.

Sprzęt wyposażono w szufladę na prowadnicach rolkowych i przepisy nadrukowane na drzwiach. Komorę piekarnika pokryto emalią łatwoczyszczącą. Zastosowano w niej także prowadnice teleskopowe na jednym poziomie. Urządzenie jest sterowane za pomocą pokręteł i przycisków.

Produkt ma wymiary 50x60x85 cm. Należy do klasy energetycznej A.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma niskiej jakości szufladę na akcesoria.
+ Ma estetyczny design. – Jej pokrętła pozostają na wierzchu – nie są chowane.
+ Oferuje wiele programów pracy piekarnika.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

5. Amica 58IES2.322HTab(Xv)

Amica 58IES2.322HTab(Xv)Amica 58IES2.322HTab(Xv) to kuchnia z szybkim nagrzewaniem, PowerBooster w płycie oraz z funkcją termoobiegu. Urządzenie oferuje program czyszczenia parowego. Należy do klasy efektywności energetycznej A.

Piekarnik kuchenki posiada powłokę z emalii łatwoczyszczącej i przydatne przepisy na drzwiach. Dysponuje funkcją grilla i rozmrażania (łącznie 8 różnych trybów pracy). Jest wyposażony w szufladę na prowadnicach rolkowych. Oferuje pojemność komory rzędu 62 litrów. Posiada prowadnice wytłaczane.

Wymiary produktu wynoszą 50x60x85 cm. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według części opinii ma cienką obudowę.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Posiada prowadnice wytłaczane, które są mało praktyczne.
+ Ma estetyczny design.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca 50 cm – jakie funkcje kuchenki są ważne?

Jeśli szukasz najlepszej kuchenki do swojej kuchni, musisz wziąć pod uwagę nie tylko jej wymiary (szerokość 50 lub 60 cm, ponieważ głębokość i wysokość wynosi z reguły odpowiednio 60 i 85 cm), ale również funkcjonalność oraz design. Planując gotować większe porcje dla całej rodziny, upewnij się, czy płyta urządzenia oferuje funkcję łączenia pól pod duże garnki i patelnie oraz jaka jest pojemność piekarnika danego modelu. Sprawdź także:

  • jak sterowany jest piekarnik oraz płyta (sensorowo, chowanymi pokrętłami, tradycyjnymi pokrętłami niechowanymi, przyciskami),
  • jakie tryby pracy posiada piekarnik (termoobieg, grill, grzałka górna+dolna, pieczenie parowe, samoczyszczenie),
  • jakie funkcje posiada płyta (automatyczne włączanie pola po wykryciu naczynia, łączenie stref grzejnych, PowerBooster – zwiększenie mocy pola do maksimum).

Dobre kuchenki elektryczne muszą być też energooszczędne, dlatego upewnij się, że wybrany model należy co najmniej do klasy energetycznej A. Sprawdź też, czy produkt jest łatwy w czyszczeniu. Ma na to wpływ między innymi powłoka zastosowana we wnętrzu piekarnika. Kupując kuchenkę wolnostojącą o szerokości 50 cm, nie zapomnij też o rodzaju prowadnic. Te wytłaczane występują w tańszych urządzeniach, ale bywają kłopotliwe, ponieważ nie zapewniają stabilności blachom do pieczenia. Korzystniejszy wybór stanowią piekarniki z prowadnicami drabinkowymi, a najlepiej teleskopowymi.

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca 50 cm- opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY