Strona głównaAGDKuchenkiKuchenka indukcyjna jednopalnikowa - ranking 2024

Kuchenka indukcyjna jednopalnikowa – ranking 2024 [TOP6]

Kuchenka indukcyjna jednopalnikowa- jakie ma zalety?

Kuchenka indukcyjna jednopalnikowa traktowana jest jako kuchenka nastawna (turystyczna, przenośna) oraz domowa kuchenka alternatywna, na przykład na wypadek awarii, czy przerw w dostawach gazu. Można korzystać z niej jak z dodatkowego palnika również wtedy, kiedy gotujemy bardzo dużo i standardowa liczba pól grzewczych okazuje się niewystarczająca.

Tego typu sprzęt kuchenny od płyty indukcyjnej do zabudowy różni się tym, że można korzystać z niego od razu po wyjęciu z pudełka. Produkt nie wymaga profesjonalnego montażu – wystarczy podłączyć go do źródła zasilania. Kuchenka może stać na blacie w dowolnym miejscu. Da się też zabrać ją ze sobą, na przykład do domku letniskowego. Sprzęt tego typu stanowi dobre rozwiązanie, jeśli wynajmujemy mieszkanie lub dysponujemy bardzo małą kuchnią, w której nie zmieści się tradycyjna kuchenka. Oczywiście, model jednopalnikowy nie sprawdzi się do codziennego gotowania w domu dużej rodziny. Będzie jednak odpowiedni do podgrzewania posiłków, czy przygotowania wody na herbatę lub kawę. 

Elektryczna jednopalnikowa kuchenka indukcyjna jest niewielka, stosunkowo lekka i łatwa do utrzymania w czystości, dzięki szklanej płycie. Jej głównym atutem będzie natomiast energooszczędność, co czym opowiemy więcej w poradniku pod rankingiem. 

Ranking kuchenek indukcyjnych jednopalnikowych

Ranking kuchenek indukcyjnych jednopalnikowych to zestawienie nastawnych kuchenek elektrycznych indukcyjnych z jednym polem grzewczym. Lista uwzględnia najpopularniejsze i cieszące się dobrymi opiniami sprzęty. Sprawdź, co mogą Ci zaoferować!

Poznaj także:

1. Camry CR 6515

Camry CR 6515



Camry CR 6515 to kuchenka o mocy 2000 W, wyposażona w wyświetlacz LED informujący o mocy, temperaturze i czasie pracy. Sprzęt posiada wyłącznik czasowy programowalny w zakresie od 0 do 180 minut. Jego pole grzewcze ma średnicę 19 cm. Powierzchnię kuchenki wykonano z łatwego w czyszczeniu szkła. 

Produkt ma wymiary 36,5 x 29 x 4,5 cm. Jest sterowany przyciskiem funkcyjnym oraz pokrętłem. Posiada przycisk on/off. Oferuje 9 poziomów mocy w zakresie 200 – 2000 W (przeskok co 200 lub 300 W) oraz 8 poziomów temperatury w zakresie od 60 do 240 stopni Celsjusza. 

Kuchenka oferuje 4 tryby pracy: ciągłą z określoną mocą, z timerem i określoną mocą, ciągłą przy określonej temperaturze oraz z timerem i określoną temperaturą. Sprzęt posiada oznakowanie CE i EAC. Jest też zabezpieczony przed przegrzaniem. 

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo korzystną cenę. – Emituje głośne dźwięki.
+ Szybko nagrzewa naczynia.  
+ Jest łatwa w obsłudze za sprawą pokrętła.  
+ Ładnie się prezentuje.  

2. MPM MKE-12

MPM MKE-12



MPM MKE-12 to kuchenka z ceramiczną płytą i praktycznymi lampkami kontrolnymi stanu pracy: podłączenia do sieci, wybierania funkcji, zakończenia pracy. Urządzenie posiada funkcję automatycznego wykrywania naczyń. Jest też zabezpieczone przed przypadkowym uruchomieniem – wystarczy dotknąć przycisku na panelu sterującym. 

Kuchenka automatycznie wyłącza się po 5 sekundach bezczynności. Przechodzi też w tryb czuwania po odstawieniu naczynia na więcej niż 60 sekund. Wymiary produktu wynoszą 37 x 29,5 x 7,5 cm. Model waży 3,20 kg.

Płyta oferuje funkcję timera i regulację mocy w zakresie do 1800 W. Pozwala także ustawić temperaturę pracy w zakresie od 60 do 240 stopni Celsjusza. Jest chroniona przed nadmiernym wzrostem i spadkiem napięcia. Automatycznie wykrywa błędy, a także samodzielnie uruchamia i wyłącza wentylator chłodzący. 

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości. – Głośno pracuje.
+ Jest dobrze wykonana.  
+ Ma prosty panel sterowania.  
+ Pozwala regulować moc i temperaturę.  

3. Raven EKI001 

Raven EKI001 



Raven EKI001 to kuchenka o mocy 2000 W, kompatybilna z naczyniami o średnicy od 12 do 26 cm. Urządzenie oferuje 10-stopniową regulację mocy w zakresie od 200 do 2000 W. Posiada także regulację temperatury w zakresie od 60 do 240 stopni Celsjusza. 

Sprzęt został wyposażony w timer programowalny do 240 minut – po upływie zadanego czasu pracy kuchenka sama się wyłączy. Produkt posiada dotykowy panel sterowania i wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę. Oferuje też szereg funkcji ochronnych, jak blokada rodzicielska, czy automatyczny wyłącznik chroniący przed przegrzaniem. Dysponuje również automatycznym wykrywaniem naczyń.

Kuchenkę wykończono ceramicznym szkłem, ułatwiającym czyszczenie. Produkt ma wymiary 6,4 x 28 x 35 cm. Waży 2 kg. 

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  
+ Jest estetycznie wykończona.  

4. KOENIC KIP 1332 Single Induction Plate

KOENIC KIP 1332 Single Induction Plate



KOENIC KIP 1332 Single Induction Plate to kuchenka o mocy 2000 W. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LED z informacją o ustawionej temperaturze pracy oraz czasie gotowania. Sprzęt oferuje opcję regulacji mocy. Jest sterowany sensorowo.

Produkt posiada timer, wskaźnik ciepła resztkowego oraz funkcję automatycznego wyłączania. Dysponuje też zabezpieczeniem w postaci blokady rodzicielskiej. Wymiary kuchenki wynoszą 4,5 x 36,4 x 29,5 cm, a jej waga to 2,3 kg. 

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości. – Jej wentylator głośno pracuje.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Dysponuje dużą mocą – szybko się nagrzewa.  
+ Ma nowoczesny design.  

5. CASO GERMANY S-Line 2100 2225

CASO GERMANY S-Line 2100 2225



CASO GERMANY S-Line 2100 2225 to kuchenka z 12 poziomami mocy i timerem programowalnym do 180 minut. Urządzenie zostało wykończone szkłem ceramicznym. Posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz czujnik wykrywający naczynia. 

Sprzęt jest sterowany za pomocą panelu dotykowego. Pozwala wybrać funkcję gotowania za pomocą ikonki, a także wyregulować moc grzania w zakresie do 2100 W (lub temperaturę pracy w zakresie od 60 do 240 stopni Celsjusza). Produkt ma wymiary 38,6 x 27,5 x 5,8 cm. Waży 3,3 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ma dużą moc.  
+ Łatwo się ją czyści.  

6. SENCOR SCP 3701BK

SENCOR SCP 3701BK



SENCOR SCP 3701BK to kuchenka ze szkłem ceramicznym, wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania i automatycznego wykrywania naczyń. Sprzęt wyłącza się po zdjęciu garnka z pola grzejnego oraz wtedy, kiedy dane naczynie nie nadaje się na indukcję. 

Produkt dysponuje wskaźnikiem ciepła resztkowego. Posiada dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD, informujący o aktualnej mocy grzania (maksymalnie 2000 W). Kuchenka oferuje przy tym regulację mocy pola na 10 poziomach. Ma także timer, który wyłącza płytę po upływie zadanego czasu pracy.

Sprzęt został zabezpieczony przed przegrzaniem. Dysponuje również blokadą panelu sterowania, działającą też po wyłączeniu kuchenki. Wymiary produktu wynoszą 36 x 29,5 x 4,3 cm. Jego waga to 2,75 kg.

Zalety: Wady:
+ Szybko nagrzewa naczynia. – Jej wyświetlacz działa, gdy kuchenka jest wyłączona.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Sposób jej uruchamiania jest mało praktyczny – trzeba nacisnąć dwa przyciski.
+ Łatwo się ją czyści. – Nie wszyscy są zadowoleni ze sposobu sterowania mocą urządzenia.
+ Oferuje szeroki zakres regulacji mocy – w tym na tak zwanym „małym ogniu”.  

Płyta indukcyjna nastawna – jak działa?

Kuchenka nastawna indukcyjna wykorzystuje technologię indukcji. Taka płyta jest zbudowana między innymi z miedzianych cewek spiralnych, umieszczonych pod szklaną taflą. Po uruchomieniu kuchenki, cewka ta staje się generatorem pola elektromagnetycznego. Zmiana pola magnetycznego indukuje natomiast prądy wirowe w dnie naczynia ustawionego na płycie. Z kolei prądy wirowe generują ciepło, które rozgrzewa garnek lub patelnię, a tym samym umożliwiają gotowanie potraw.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że kuchenka indukcyjna zamienia energię elektryczną na energię elektromagnetyczną, a ta pozwala na wygenerowanie ciepła bezpośrednio w dnie naczynia, co przekłada się na niewielkie straty energii, czyli energooszczędne działanie płyty indukcyjnej. Warto wspomnieć przy tym, że dno naczyń na kuchenkę indukcyjną musi być ferromagnetyczne – można sprawdzić to przy pomocy magnesu. Zatem zakup takiej kuchenki może wiązać się z dodatkowymi wydatkami w związku z koniecznością wymiany garnków i patelni.

Wśród zalet płyt indukcyjnych elektrycznych jednopalnikowych – wynikających z ich sposobu działania – można wymienić to, że nie brudzą one naczyń (jak gaz) i są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż jakiekolwiek inne kuchenki (nie nagrzewają całej płyty, jak kuchnie ceramiczne, ani uchwytów garnków jak modele gazowe). Ich atutem jest też łatwość utrzymania w czystości i nowoczesny wygląd, ponieważ mają one prostą, minimalistyczną budowę, często pozbawioną dodatkowych, wystających elementów. 

Gładka powierzchnia płyty to jednak nie koniec zalet takich urządzeń. Kolejnym atutem płyty grzewczej indukcyjnej jest bowiem ilość oferowanych przez nią nowoczesnych funkcji dodatkowych, takich jak:

  • automatyczne wykrywanie naczyń,
  • timer,
  • blokada rodzicielska,
  • regulacja mocy i temperatury.

To dzięki tym dodatkowym funkcjonalnościom indukcyjna kuchenka elektryczna jednopalnikowa oferuje tak dużą wygodę podczas przyrządzania potraw.

Kuchenka indukcyjna jednopalnikowa – jak wybrać?

Kuchenki jednopalnikowe indukcyjne są droższe niż ich ceramiczne lub gazowe odpowiedniki. Mają jednak wiele zalet, takich jak wspomniana energooszczędność, łatwość czyszczenia, czy bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli zdecydujesz się na zakup przenośnej kuchenki indukcyjnej, porównaj dostępne w sklepach modele nie tylko pod kątem ich ceny, ale również z uwzględnieniem:

  • mocy maksymalnej – przekłada się na szybkość gotowania,
  • regulacji mocy – warto zwrócić uwagę, aby była ona jak najbardziej płynna (na przykład co 200 W) i obejmowała jak największy zakres (dolny pozwala gotować na „małym ogniu”),
  • regulacji temperatury – niektóre modele płyt pozwalają regulować także temperaturę gotowania, co powinno ułatwić precyzyjne sterowanie urządzeniem,
  • sposobu sterowania – najczęściej jest to panel dotykowy lub pokrętło, a także wyświetlacz informujący o stanie pracy,
  • średnicy kompatybilnych garnków – przy kuchniach indukcyjnych określa się średnicę garnków, które płyta będzie w stanie „wykryć” po ustawieniu na polu grzejnym,
  • dodatkowych funkcji, np. blokady rodzicielskiej,
  • głośności pracy – płyta indukcyjna nastawna musi chłodzić się za pomocą wentylatora, który bardzo często pracuje na tyle głośno, że jest to uciążliwe dla użytkownika.

Kuchenka elektryczna indukcyjna jednopalnikowa: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd