Kuchnia gazowo elektryczna 60 cm jest nieco szersza od siostrzanych urządzeń o szerokości 50 cm. Oba typy sprzętów AGD oferują jednak podobną funkcjonalność. Ich głębokość i wysokość są ustandaryzowane – wynoszą odpowiednio 60 i 85 cm. Każda kuchenka 60 cm może oferować te same funkcje, co model 50-centymetrowy. Co różni zatem obie kategorie produktów?
Szersza kuchenka ma większą płytę grzewczą. Dzięki temu swobodnie mieści się na niej duży garnek i większa patelnia, nawet jeśli korzystamy ze wszystkich pól jednocześnie. Podobnie jest także z wielkością piekarnika, w którym mieszczą się większe blachy. Nie każda kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm ma jednak duży, około 70-litrowy piekarnik, co warto mieć na uwadze. Kiedy wolnostojąca kuchenka o szerokości 50 cm będzie lepsza niż 60-tka? Przede wszystkim w przypadku, kiedy posiadamy małą kuchnię, w której każdy wolny centymetr podłogi jest na wagę złota.
Ranking kuchni gazowo elektrycznych 60 cm:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking kuchenek gazowych
- ranking kuchenek elektrycznych
- ranking kuchenek gazowo-elektrycznych
- ranking kuchenek wolnostojących
- ranking kuchni gazowych z piekarnikiem gazowym
- ranking kuchni gazowo elektrycznych 50 cm
Kuchnia gazowo elektryczna 60 cm – jak wybrać?
Kuchenka gazowo elektryczna to dobry wybór do każdej kuchni, w której gotuje się naprawdę dużo. Zasilanie płyty grzewczej gazem jest bowiem ekonomiczną opcją, podobnie jak zasilanie piekarnika prądem elektrycznym, gdyż efektywniej wykorzystuje on pobraną energię. Przy wyborze kuchni gazowo-elektrycznej o wymiarach 60 x 60 x 85 cm, weź pod uwagę:
- klasę energetyczną (minimum A),
- pojemność piekarnika,
- funkcje piekarnika (grill, termoobieg, pieczenie z parą, funkcja samoczyszczenia, rozmrażanie i inne),
- zastosowane rozwiązania (zapalarka w pokrętle, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, równomierne pieczenie, chłodny front i inne),
- sposób sterowania (przyciski, pokrętła, panel dotykowy, wyświetlacz),
- rodzaj rusztu (jednoczęściowy, dwuczęściowy, emaliowany, żeliwny),
- rodzaj prowadnic (wytłaczane, drabinkowe, teleskopowe),
- materiały i wykończenie (wnętrze piekarnika najczęściej pokrywa emalia, natomiast płyta może być ceramiczna, stalowa, szklana czy emaliowana).
Jaka kuchnia gazowo-elektryczna jest warta zakupu? Dobre parametry produktu z tej kategorii to: klasa energetyczna A, pojemność piekarnika przekraczająca 70 litrów, ruszt dwuczęściowy żeliwny (jest stabilny i wygodny, ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości), prowadnice teleskopowe (dają maksymalną stabilność blachom), funkcje piekarnika takie jak termoobieg, grill oraz czyszczenie komory (np. parowe). Jeśli kuchnia spełnia te kryteria, można oceniać ją już tylko pod kątem designu, kolorystyki czy dodatkowych rozwiązań, które wpływają na komfort użytkowania lub łatwość utrzymania produktu w czystości.
Kuchenki gazowo-elektryczne 60 cm: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.