Strona głównaAGDKuchenkiKuchnia gazowo elektryczna 60 cm - ranking 2024

Kuchnia gazowo elektryczna 60 cm – ranking 2024 [TOP5]

Kuchnia gazowo elektryczna 60 cm, czy 50 cm?

Kuchnia gazowo elektryczna 60 cm jest nieco szersza od siostrzanych urządzeń o szerokości 50 cm. Oba typy sprzętów AGD oferują jednak podobną funkcjonalność. Ich głębokość i wysokość są ustandaryzowane – wynoszą odpowiednio 60 i 85 cm. Każda kuchenka 60 cm może oferować te same funkcje, co model 50-centymetrowy. Jakie są więc różnice?

Szersza kuchenka ma większą płytę grzewczą. Dzięki temu swobodnie mieści się na niej duży garnek i większa patelnia, nawet jeśli korzystamy ze wszystkich palników jednocześnie. Podobnie jest także z wielkością piekarnika, w którym mieszczą się większe blachy. Nie każda kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm ma jednak duży, około 70-litrowy piekarnik, co warto mieć na uwadze. 

Kiedy wolnostojąca kuchenka o szerokości 50 cm będzie lepsza? Przed wszystkim w przypadku, kiedy posiadamy małą kuchnię, w której każdy centymetr podłogi jest na wagę złota. 

Ranking kuchni gazowo elektrycznych 60 cm 

Ranking kuchni gazowo elektrycznych o szerokości 60 cm to lista dobrych kuchenek cieszących się wieloma pozytywnymi opiniami klientów. Sprawdź, czym mogą pochwalić się poszczególne modele!

Odwiedź także:

1. Beko FSM62332DXT

Beko FSM62332DXTBeko FSM62332DXT to kuchnia o wymiarach 60x60x85 cm. Urządzenie posiada szklaną pokrywę płyty i 4 pola grzejne. Jest też wyposażone w ruszt żeliwny. Piekarnik kuchenki oferuje 8 trybów pracy, w tym funkcję grilla i termoobiegu. Jego pojemność wynosi 72 litry. 

Sprzęt posiada 3-szybowe drzwiczki. Należy do klasy efektywności energetycznej A. Został zabezpieczony przed wypływem gazu w przypadku zgaszenia płomienia. Jest sterowany za pomocą pokręteł. Dysponuje automatyczną zapalarką gazu. Piekarnik kuchenki wyposażono w prowadnice teleskopowe.

Produkt oferuje system czyszczenia parowego komory. Posiada też oświetlenie halogenowe we wnętrzu. 

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Negatywne opinie na temat kuchni dotyczą detali, takich jak brak antypoślizgowej powłoki na pokrętłach.
+ Ma duży, szybko nagrzewający się piekarnik.  
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  

2. AMICA 6226GcED3.33ZpTsDA(Xx)

AMICA 6226GcED3.33ZpTsDA(Xx)AMICA 6226GcED3.33ZpTsDA(Xx) to kuchenka z systemem pieczenia BakingPro System, czyli z nową konstrukcją komory, która gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła. Sprzęt posiada chłodny front 3-szybowy z szybą refleksyjną od wewnątrz. Nagrzewa się w ciągu 3 minut dzięki nowej osłonie wentylatora – deklaracja producenta. Jest wyposażony w ruszty żeliwne, które nadają się do mycia w zmywarce. Należy do klasy energetycznej A. 

Kuchnia posiada 11 funkcji piekarnika, w tym funkcję rozmrażania, termoobiegu i czyszczenia parowego. Jest pokryta emalią łatwoczyszczącą, w którą nie wnikają zabrudzenia. Komora urządzenia została wyposażona w drabinki boczne. Produkt posiada też wygodny w użytkowaniu wyświetlacz LED sensorowy z kontrolą czasu pieczenia.

Jeśli chodzi o płytę gazową, to wyposażono ją przede wszystkim w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu oraz elektryczny zapalacz w pokrętle. Sprzęt posiada też szufladę na prowadnicach rolkowych, przepisy na drzwiach i tłoczone poziomy pieczenia z oznaczeniami na froncie. Wymiary produktu wynoszą 60x60x85 cm. Pojemność piekarnika to 77 litrów. 

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w obsłudze. – Jej panel sterowania mocno nagrzewa się podczas pieczenia.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma nowoczesny design.  
+ Jej cena nie jest wygórowana.  

3. AMICA 6123GE3.33PAHZPTSDPNA(XX)

AMICA 6123GE3.33PAHZPTSDPNA(XX)AMICA 6123GE3.33PAHZPTSDPNA(XX) to kuchenka z funkcją pieczenia parowego. Sprzęt posiada piekarnik z optymalną dystrybucją ciepła, szybkim nagrzewaniem i funkcją utrzymywania stabilnej temperatury. Według producenta, urządzenie nagrzewa się w zaledwie 3 minuty. Oferuje też 11 trybów pracy, w tym grillowanie, rozmrażanie, czy pieczenie EKO.

Produkt posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jego atutem jest szklana nakrywa płyty i przydatny poradnik z parametrami pieczenia na drzwiach. Urządzenie dysponuje też chłodnym frontem 3-szybowym i prowadnicami teleskopowymi w komorze. Na jego płycie grzejnej zamontowano natomiast żeliwne ruszty. 

Kuchnia należy do klasy energetycznej A. Ma wymiary 60x60x85 cm. Pojemność jej piekarnika wynosi 77 litrów. Sprzęt dysponuje funkcją czyszczenia parowego i funkcją pieczenia na kilku poziomach jednocześnie.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Jej panel sterowania mocno nagrzewa się podczas pieczenia.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Według części opinii ma cichy sygnał dźwiękowy timera.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Oferuje wiele praktycznych funkcji.  

4. Electrolux LKK640201X

Electrolux LKK640201XElectrolux LKK640201X to kuchenka z wyświetlaczem SET, który ułatwia sterowanie urządzeniem i oferuje funkcję alarmu. Produkt posiada blachy opracowane tak, aby można było piec w piekarniku kilka potraw jednocześnie. Sprzęt posiada funkcję termoobiegu i grilla. Jest wyposażony w szufladę na akcesoria. Jego powierzchnię pokryto emalią, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. 

Kuchnia może pochwalić się żeliwnymi rusztami. Posiada też zintegrowaną zapalarkę gazu w pokrętle. Produkt należy do klasy efektywności energetycznej A. Jego wymiary wynoszą 60x60x85 cm. Piekarnik ma pojemność 57 litrów. Oferuje 9 trybów pracy. W jego komorze zastosowano prowadnice teleskopowe – na jednym poziomie.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Negatywne opinie dotyczą sposobu działania zapalarki kuchenki.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Ma mały piekarnik.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Wygodnie się ją obsługuje (ma praktyczne pokrętła i wyświetlacz).  

5. Beko FSM62331DXT

Beko FSM62331DXTBeko FSM62331DXT to kuchenka z termoobiegiem, grillem i funkcją czyszczenia parowego. Urządzenie zostało wyposażone w praktyczne prowadnice teleskopowe. Pozwala piec na kilku poziomach jednocześnie, a także rozmrażać produkty, takie jak mięso, czy pieczywo.

Sprzęt wyposażono w solidny ruszt żeliwny, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, zapalarkę elektryczną i wyświetlacz, który informuje między innymi o dotychczasowym czasie pracy piekarnika. Kuchnia ma też łatwą do wyjmowania szybę w drzwiczkach, co ułatwia jej czyszczenie.

Urządzenie oferuje funkcję pieczenia multifunkcyjnego. Dysponuje timerem z sygnałem dźwiękowym, szybkim nagrzewaniem, a także sterowaniem elektronicznym. Wymiary produktu wynoszą 60x60x85 cm. Model należy do klasy energetycznej A. Jego piekarnik ma pojemność 72 litrów. 

Zalety: Wady:
+ Nowocześnie się prezentuje. – Według części opinii łatwo się zarysowuje.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Ma niezbyt praktyczne oznaczenie temperatur przy pokrętle piekarnika (kropki).
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest solidnie wykonana.  

Kuchnia gazowo elektryczna 60 cm – jak wybrać?

Kuchenka gazowo elektryczna to dobry wybór do każdej kuchni, w której gotuje się naprawdę dużo. Zasilanie płyty grzewczej gazem jest bowiem ekonomiczną opcją, podobnie jak zasilanie piekarnika prądem elektrycznym, gdyż efektywniej wykorzystuje on pobraną energię. Przy wyborze kuchni gazowo-elektrycznej o wymiarach 60x60x85 cm, weź pod uwagę:

  • klasę energetyczną (minimum A),
  • pojemność piekarnika,
  • funkcje piekarnika (grill, termoobieg, pieczenie z parą, funkcja samoczyszczenia, rozmrażanie i inne),
  • zastosowane rozwiązania (zapalarka w pokrętle, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, równomierne pieczenie, chłodny front i inne),
  • sposób sterowania (przyciski, pokrętła, panel dotykowy, wyświetlacz),
  • rodzaj rusztu (jednoczęściowy, dwuczęściowy, emaliowany, żeliwny),
  • rodzaj prowadnic (wytłaczane, drabinkowe, teleskopowe),
  • materiały i wykończenie (wnętrze piekarnika najczęściej pokrywa emalia, natomiast płyta może być ceramiczna, stalowa, szklana, czy emaliowana).

Jaka kuchnia gazowo-elektryczna jest warta zakupu? Dobre parametry produktu z tej kategorii to: klasa energetyczna A, pojemność piekarnika przekraczająca 70 litrów, ruszt dwuczęściowy żeliwny (jest stabilny i wygodny, ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości), prowadnice teleskopowe (dają maksymalną stabilność blachom), funkcje piekarnika takie jak termoobieg, grill oraz czyszczenie komory (np. parowe). Jeśli kuchnia spełnia te kryteria, można ocenić ją już tylko pod kątem designu, kolorystyki, czy dodatkowych rozwiązań, które wpływają na komfort użytkowania lub łatwość utrzymania produktu w czystości. 

Kuchenki gazowo-elektryczne 60 cm: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY