Strona głównaAGDKuchenkiNajlepsza kuchnia indukcyjna wolnostojąca - ranking 2024

Najlepsza kuchnia indukcyjna wolnostojąca – ranking 2024 [TOP5]

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca – jakie ma zalety?

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca jest wygodna w użytkowaniu oraz łatwa do utrzymania w czystości. Jej atut stanowi także nowoczesny design i energooszczędność. Warto wiedzieć bowiem, że jedynie płyta indukcyjna w całości wykorzystuje pobieraną energię do wygenerowania ciepła. Najpierw rozgrzewa dno naczynia, a następnie cały garnek lub patelnię. Jest także bardzo bezpieczna w użytkowaniu – zwłaszcza w porównaniu do modelu zasilanego gazem.

Czy takie urządzenie ma więc jakieś wady? Można zaliczyć do nich wyższą cenę samego produktu, a także konieczność korzystania z odpowiednich garnków – stalowych lub żeliwnych z płaskim dnem. Im lepsze naczynia na indukcję wybierzemy, tym mniejsze będą straty energii. Zaletą w tym przypadku jest z kolei fakt, że nowe garnki nie zabrudzą się od gotowania – jak ma to miejsce na płycie gazowej – i nie będą nagrzewały się przy uchwytach, co również przekłada się na bezpieczeństwo użytkownika.

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących 

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących to zestawienie popularnych sprzętów AGD z kategorii kuchnie indukcyjne wolnostojące. Sprawdź, który model najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

Przejrzyj także:

1. AMICA 57IED3.325HTaDp(Bm)

AMICA 57IED3.325HTaDp(Bm)



 Amica 57IED3.325HTaDp(Bm) to kuchnia z takimi atutami, jak funkcja automatycznego łączenia pól, chłodny front trzyszybowy, czy Hob&Go – automatyczne uruchomienie pola po ustawieniu na nim garnka lub patelni. Urządzenie posiada piekarnik z szybkim nagrzewaniem i 10 trybami pracy, w tym z rozmrażaniem i grillowaniem.

Sprzęt jest zaliczany do klasy efektywności energetycznej A. Oferuje funkcję czyszczenia parowego. Posiada też szufladę na prowadnicach rolkowych, idealną do przechowywania akcesoriów. Płyta kuchenki dysponuje opcją podwyższenia mocy, co pozwala zagotować wodę w mniej niż 3 minuty. Ma też dedykowane programy pracy, np. do topienia czekolady. Jej ciekawą funkcją jest natomiast sprawdzanie, w jakim stopniu naczynie nadaje się na indukcję.

We wnętrzu piekarnika tego urządzenia zastosowano prowadnice teleskopowe oraz powłokę z emalii łatwoczyszczącej. Pojemność jego komory to 65 litrów. Wymiary kuchni wynoszą 50x60x85 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada wszystkie istotne funkcje.  
+ Nowocześnie się prezentuje.  
+ Szybko się nagrzewa.  

2. Amica 57IE2.325HTAD(Xx)

Amica 57IE2.325HTAD(Xx)



Amica 57IE2.325HTAD(Xx) to model z klasy energetycznej A. Urządzenie oferuje takie rozwiązania, jak automatyczne łączenie pól pod duże naczynia, czy szybki nagrzew w 4 minuty. Sprzęt posiada też tryb pracy Hob&Go – sam uruchamia pole grzejne po ustawieniu garnka lub patelni na płycie. 

Jeśli chodzi o piekarnik, to jego wnętrze zostało wykończone emalią łatwoczyszczącą. Na drzwiczkach urządzenia – od środka – można znaleźć zalecenia dotyczące pieczenia określonych typów potraw. Model dysponuje funkcją czyszczenia parowego, grilla, termoobiegu i rozmrażania. Posiada prowadnice drabinkowe. Jest obsługiwany za pomocą wyświetlacza LED z kontrolą czasu pieczenia. Dysponuje również szufladą na akcesoria.

Płyta kuchni posiada funkcję PowerBooster oraz trzy programy automatyczne, w tym do topienia czekolady, czy podgrzewania zup. Urządzenie sprawdza, w jakim stopniu naczynie nadaje się do indukcji, co pozwala gotować efektywniej, bez strat energii. Jest sterowane za pomocą Slidera (sensorowo). Posiada blokadę rodzicielską i przycisk pauzy.

Sprzęt ma wymiary 50x60x85 cm. Jego piekarnik oferuje pojemność 65 litrów.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według części opinii szyba piekarnika kuchni mocno się nagrzewa.
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Posiada funkcjonalną płytę.  
+ Szybko się nagrzewa.  

3. AMICA 58IET2.322HTAJ(BM)

AMICA 58IET2.322HTAJ(BM)



AMICA 58IET2.322HTAJ(BM) to kuchenka z klasy efektywności energetycznej A. Urządzenie posiada chłodny front 3-szybowy, funkcję szybkiego nagrzewania piekarnika oraz PowerBooster w płycie. Oferuje także program pracy termoobieg i grill (łącznie 8 trybów).

Kuchenka posiada przepisy na drzwiach, szufladę na prowadnicach rolkowych i tryb czyszczenia parowego komory. Jej atutem jest też powłoka z emalii łatwoczyszczącej oraz funkcja bezpiecznego rozmrażania. Sprzęt wyposażono w wyświetlacz LED z kontrolą czasu pieczenia. Jego prowadnice są wytłaczane.

Wymiary sprzętu wynoszą 50x60x85 cm. Piekarnik urządzenia ma pojemność 62 litrów. 

Zalety: Wady:
+ Ma niewygórowaną cenę. – Według części osób ma słabo widoczny panel sterowania.
+ Nowocześnie się prezentuje. – Ma wytłaczane prowadnice.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Oferuje wszystkie niezbędne funkcje.  

4. Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx)

Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx)



Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx) to kuchenka z funkcją automatycznego łączenia pól oraz pieczenia parowego. Urządzenie posiada chłodny front trzyszybowy. Nagrzewa się w cztery minuty. Oferuje aż 12 trybów pracy piekarnika, w tym grillowanie i rozmrażanie. 

Sprzęt należy do klasy energetycznej A. Może pochwalić się takimi dodatkami jak przepisy na drzwiach, czy szuflada na akcesoria. Piekarnik urządzenia pokryty został emalią łatwoczyszczącą. Posiada teleskopowe prowadnice w komorze. Może być czyszczony za pomocą katalizy. Jego pojemność to 65 litrów.

Płyta kuchenki jest sterowana sensorowo. Posiada timer oraz funkcję Hob&Go, która automatycznie uruchamia pole grzejne po ustawieniu na niej naczynia. Wymiary produktu wynoszą 50x60x85 cm.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma cichy sygnał timera.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie wszyscy są zadowoleni z jakości jej wykonania – np. z plastikowej szuflady.
+ Ładnie wygląda w kuchni.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  

5. AMICA 57IE3.323HTaD(Xv)

AMICA 57IE3.323HTaD(Xv)



AMICA 57IE3.323HTaD(Xv) to kuchenka z funkcją termoobiegu, szybkiego nagrzewania komory oraz PowerBooster w płycie. Sprzęt posiada blokadę rodzicielską. Oferuje 10 trybów pracy piekarnika. Należy do klasy energetycznej A. Ma przydatne przepisy na drzwiach, a jego komora została wykończona emalią łatwoczyszczącą.

Produkt dysponuje trybem czyszczenia parowego. Posiada też funkcję grillowania i rozmrażania. Wyposażono go w prowadnice drabinkowe i wyświetlacz LED z informacją o pozostałym czasie pieczenia. Kuchnia jest sterowana za pomocą przycisków i pokręteł. Ma szufladę na akcesoria – na prowadnicach rolkowych.

Wymiary urządzenia wynoszą 50x60x85 cm. Piekarnik ma pojemność 65 l.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Ma cienką obudowę.
+ Nowocześnie się prezentuje. – Według niektórych opinii trudno jest pomieścić na jej płycie większe garnki – płyta nie ma 50 cm szerokości.
+ Posiada optymalną ilość funkcji.  
+ Równomiernie opieka potrawy.  

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca – jaką kuchenkę elektryczną wybrać?

Wybierając kuchenkę indukcyjną, w pierwszej kolejności musisz określić, czy ma to być sprzęt do zabudowy, czy wolnostojący. Następnie spośród dostępnych modelów urządzeń wybierz te o odpowiednich wymiarach. Parametry te są dosyć mocno ustandaryzowane, zatem różnica dotyczy głównie szerokości produktu: 50 lub 60 cm (najczęściej). Kolejne kwestie, jakie trzeba wziąć pod uwagę, to klasa efektywności energetycznej – energooszczędna kuchenka to urządzenie z klasy A lub wyższej. 

Przy porównywaniu dostępnych w sklepach kuchni wolnostojących indukcyjnych warto podzielić ich parametry – umownie – na parametry dotyczące płyty grzewczej oraz piekarnika. Jeśli chodzi o płytę, to ta z reguły podzielona będzie na cztery pola. Jej główne cechy, na które warto zwrócić uwagę, to:

  • sposób sterowania,
  • szybkość grzania garnków,
  • funkcje, jak łączenie pól pod duże naczynia, programy automatyczne, timer.

Dobra kuchnia dla całej rodziny musi posiadać także odpowiedni piekarnik. Podpowiadamy zatem, czego warto szukać w tej części urządzenia:

  • odpowiednia pojemność – przy standardowym wymiarze 50 cm szerokości kuchenka wolnostojąca ma około 60 – 65 litrów pojemności komory,
  • prowadnice – najlepsze teleskopowe, nieco mniej wygodne drabinkowe i najmniej praktyczne wytłaczane,
  • wykończenie wnętrza – polecana jest emalia łatwoczyszcząca – gładka i pozbawiona porów,
  • programy/tryby pracy – grzałka górna, grzałka dolna, termoobieg, grill, rozmrażanie i tym podobne (dzięki nim można przyrządzać różne potrawy na różne sposoby),
  • funkcja automatycznego czyszczenia – parowego, katalitycznego, pyrolizy. 

Ten krótki poradnik powinien podpowiedzieć Ci, czego warto dowiedzieć się przed wyborem konkretnej kuchenki do swojej kuchni. Pamiętaj również o sprawdzeniu, pod jakie napięcie można podłączyć preferowany model urządzenia. Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem wolnostojąca może być podłączona do instalacji 3-fazowej (400V) lub do instalacji 1-fazowej (230V).

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Władysław
Władysław
4 miesięcy temu

Jaka w tej chwili jest na rynku kuchnia indukcyjna w cenie około 3000 i jakiej firmy

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY