Strona głównaAGDKuchenka mikrofalowa do zabudowy

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – co warto wiedzieć?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy od modelów urządzeń wolnostojących różni się przede wszystkim ceną. Ma również dosyć charakterystyczny design z szerszą ramką. Decydując się na zakup mikrofali do zabudowy warto pamiętać o pozostawieniu optymalnej ilości wolnej przestrzeni na wentylację. Poza tym produkt tego typu najlepiej dobrać pod kątem wyglądu innych urządzeń AGD, przede wszystkim piekarnika.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy ranking:

Ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy to zestawienie popularnych produktów cieszących się dobrymi opiniami. Mikrofale mieszczą się w szerokim przedziale cenowym i różnią pod kątem zaawansowania technologicznego, aby każdy z łatwością znalazł w rankingu produkt idealnie dobrany do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

1. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung MS22M8054AK

 

Samsung MS22M8054AKKuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung MS22M8054AK to urządzenie o mocy 850 W i pojemności 22 litrów. Wnętrze produktu pokryto emalią ceramiczną i powłoką antybakteryjną, wobec czego jest higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki 25 automatycznym programom gotowania i podgrzewania mikrofala pozwala na przygotowanie posiłków o idealnym smaku. Funkcja szybkiego rozmrażania umożliwia rozmrażanie z zachowaniem pełni wartości odżywczych, a funkcja Keep Warm kontrolowanie temperatury potraw.

Mikrofalówka pracuje w trybie Eco, zmniejszając zużycie energii w stanie gotowości. Jest sterowana elektronicznie przy pomocy panelu dotykowego LED. Dzięki blokadzie funkcji pozostaje chroniona przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie działa szybko i nie wysusza potraw. – Ma niewielkie okienko do „podglądania” dań.
+ Posiada wiele praktycznych funkcji i programów automatycznych.  
+ Bardzo elegancko prezentuje się w zabudowie.  

 

2. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung FG87SUB

 

Samsung FG87SUBKuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung FG87SUB to urządzenie o mocy 800 W i pojemności 23 litrów. Produkt jest sterowany elektronicznie. Posiada zautomatyzowane tryby gotowania, zapisane w pamięci mikrofali. Dzięki systemowi TDS równomiernie dystrybuuje ciepło do podgrzewanej potrawy. Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy użyć programu czyszczenia parą wodną, aby rozmiękczyć zabrudzenia i usunąć je miękka ściereczką.

Mikrofala posiada zabezpieczenie przed otwarciem drzwiczek w trakcie pracy. Wyróżnia ją funkcja Crusty Plate, czyli specjalny talerz, pozwalający na przygotowanie chrupiących dań lub posiłków bez dodatku oleju. Dzięki Rapid Defrost urządzenie szybko i równomiernie rozmraża produkty bez utraty ich smaku i wartości odżywczych. Kuchenka posiada ceramiczne wnętrze – odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Może pracować w trybie Eco, zużywając w trybie czuwania nawet 40% mniej energii.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie podgrzewa dania szybko i zachowuje ich smak. – Obudowa mikrofalówki wymaga ciągłego przecierania – widoczne ślady palców.
+ Posiada wiele praktycznych funkcji.  
+ Jest proste i intuicyjne w obsłudze.  

 

3. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool AMW140NB

 

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool AMW140NB

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool AMW140NB to urządzenie dysponujące mocą 800 W mikrofali oraz 1000 W grilla. Produkt ma pojemność 20 litrów i jest sterowany za pomocą pokrętła oraz przycisków. Kuchenka posiada funkcję rozmrażania oraz zabezpieczenie przed dziećmi, które blokuje panel sterowania urządzenia.

Mikrofala działa na pięciu poziomach mocy. Posiada minutnik i wyświetlacz LED.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Negatywne opinie dotyczą trudności utrzymania w czystości obudowy mikrofalówki.
+ Jest bardzo proste i wygodne w obsłudze.  
+ Ładnie się prezentuje.  

 

4. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Beko MOB20231BG

 

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Beko MOB20231BGKuchenka mikrofalowa do zabudowy Beko MOB20231BG to urządzenie o mocy 800 W i pojemności 20 litrów. Produkt został wykonany ze stali szlachetnej, na której nie powstają zarysowania ani nie pozostają ślady palców. Dzięki funkcji Quick Start mikrofala uruchamia się z maksymalną mocą. Posiada też funkcję równomiernego rozmrażania.

Kuchenka jest zabezpieczona przed przypadkowym włączeniem. Sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy sensorowego panelu kontrolnego. Mikrofala posiada programowalny timer oraz osiem wbudowanych programów gotowania. Produkt pracuje na pięciu poziomach mocy. Dzięki dużemu wyświetlaczowi jest łatwiejszy w obsłudze i prezentuje się bardzo nowocześnie.

 

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą niewielkiej pojemności mikrofalówki.
+ Jest funkcjonalne i nowoczesne.  
+ Nie jest skomplikowane w obsłudze.

 

5. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Amica AMGB20E1GB Fusion

 

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Amica AMGB20E1GB FusionKuchenka mikrofalowa do zabudowy Amica AMGB20E1GB Fusion to urządzenie o mocy 700 W, wyposażone dodatkowo w grill o mocy 900 W. Produkt jest sterowany elektronicznie. Dzięki funkcji QuickStart błyskawicznie podgrzewa potrawy. Posiada blokadę włączenia przez dzieci.

Urządzenie ma chłodzoną obudowę i jest zamykane przy pomocy systemu klick. Wnętrze kuchenki tworzy stal nierdzewna – łatwa w czyszczeniu i odporna na zarysowania. Mikrofala posiada 9 programów automatycznych oraz elektroniczny panel nawigacyjny. Produkt został wyposażony w zegar pełniący funkcję timera lub minutnika.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Użytkownicy krytykują jakość wykonania osłony mikrofalówki.
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości. – Może sprawiać trudności w obsłudze – przy bardziej skomplikowanych programach.
+ Posiada optymalną ilość programów automatycznych.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – jak wybrać?

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy w przeciwieństwie do modelów wolnostojących muszą mieć idealne wymiary i nie mogą sprawiać trudności w trakcie montażu. Niezwykle istotna jest także ich konstrukcja – drzwiczki urządzenia nie powinny zapierać się o szafki, lecz swobodnie otwierać pod kątem 90 stopni. Osoby poszukujące idealnej kuchenki mikrofalowej do zabudowy w pierwszej kolejności zwrócą uwagę również na jej wygląd. Ma to bowiem ogromne znaczenie dla całej aranżacji kuchni.

Wybierając urządzenia AGD nie można skupiać się jednak wyłącznie na kwestiach estetyki czy wygody użytkowania. Sprzęt musi być także funkcjonalny i spełniać się w swojej roli. Jakie parametry będą więc istotne przy zakupie mikrofalówki?

  • moc – to ona decyduje o szybkości działania mikrofalówki. Nie może być zbyt mała, gdyż podgrzewanie lub gotowanie dań będzie zajmowało jej dużo czasu, co przełoży się na duży pobór energii elektrycznej. Zbyt duża moc może prowadzić z kolei do przypalania lub wysuszania potraw i utraty ich smaku. Najlepiej wybierać zatem kuchenki mikrofalowe do zabudowy w przedziale mocy 800 – 1200 W.
  • sposób sterowania – kuchenki mikrofalowe do zabudowy mogą być sterowane mechanicznie, elektronicznie lub automatycznie. Pierwsze obsługujemy za pomocą pokręteł, wybierając w ten sposób czas pracy i moc urządzenia. Drugie będą wyposażone w panel dotykowy z przyciskami, które pozwolą na uruchomienie jednego z wbudowanych programów pracy. Ostatnie, najnowocześniejsze i najdroższe, będą dostosowywać parametry pracy do wagi potrawy. Zadaniem użytkownika będzie tylko uruchomienie dowolnej funkcji – na przykład rozmrażania.
  • pojemność – w przypadku kuchenek mikrofalowych do zabudowy parametr ten będzie ograniczony przede wszystkim przez ilość dostępnego w zabudowie miejsca. Nie mniej jednak przy wyborze mikrofalówki powinno się brać pod uwagę liczbę jej przyszłych użytkowników. Większe urządzenie pozwoli bowiem na podgrzewanie kilku porcji na raz. Zdecydowana większość kuchenek mikrofalowych do zabudowy posiada pojemność około 20 – 25 litrów.
  • wnętrze – wykończenie wnętrza mikrofali decyduje o szybkości jej działania oraz łatwości utrzymania w czystości. Najtańsze modele pokrywane są emalią, która sprawdza się w codziennym użytkowaniu, jednak łatwiej ulega rdzewieniu i zarysowaniom. Zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości oraz trwalsze okazują się nieco droższe kuchenki z wnętrzem ze stali nierdzewnej lub z powłoką ceramiczną.
  • zabezpieczenia – czyli ochrona przed dziećmi, a dokładniej przed przypadkowym uruchomieniem lub otwarciem drzwiczek w trakcie pracy mikrofalówki. Zabezpieczenia mogą obejmować także blokadę panelu sterowania.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – wady i zalety

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy dzielą wady i zalety mikrofalówek wolnostojących. Są bardzo praktyczne, gdyż umożliwiają szybkie podgrzewanie i rozmrażanie potraw, a w zależności od modelu również gotowanie. W przeciwieństwie do piekarników, kuchenki mikrofalowe nie muszą długo nagrzewać się zanim będą gotowe do pracy. Nie sprawiają także większych problemów w kwestii utrzymania w czystości – mają bowiem tylko jedną komorę o prostej budowie. Odpowiednio dobrany model mikrofalówki może zastąpić w naszej kuchni grill, opiekacz, piekarnik, a nawet urządzenie do gotowania na parze. Mikrofalówki do zabudowy nie będą zajmowały cennej przestrzeni na blatach. Pozwolą za to cieszyć się solidnym montażem i bardzo eleganckim wyglądem całej kuchni.

Jak każde urządzenie AGD kuchenki mikrofalowe nie są również pozbawione wad. Zbyt mocne modele mogą przypalać lub wysuszać potrawy. Nie pozwolą również na przygotowanie dowolnego dania. Ograniczona jest także ich pojemność. W większości z nich nie zmieścimy tego, co uda nam się włożyć do klasycznego piekarnika – na przykład całego kurczaka czy dużej formy na ciasto.

Jeśli chodzi o porównanie wad i zalet kuchenek mikrofalowych wolnostojących oraz tych do zabudowy, to największym minusem będzie oczywiście cena tych drugich – zazwyczaj dużo wyższa. Dobre, choć niezbyt zaawansowane technologicznie urządzenie tego typu kupimy dopiero za około 500 – 600 zł.

Podsumowanie

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy to produkty, które cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na królujący we wnętrzach minimalistyczny styl aranżacyjny, który zdaje się nierozerwalnie łączyć z nowoczesnymi zabudowami kuchennymi. Czy warto zatem stawiać na tego typu urządzenia? Zdecydowanie tak, jeśli zależy nam na zachowaniu maksymalnej estetyki wykończenia mieszkania.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!