Strona głównaAGDKuchenkiKuchenka mikrofalowa do zabudowy - ranking 2024

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – ranking 2024 [TOP5]

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – co warto wiedzieć?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy od modelów urządzeń wolnostojących różni się przede wszystkim ceną. Ma również dosyć charakterystyczny design z szerszą ramką. Decydując się na zakup mikrofali do zabudowy warto pamiętać o pozostawieniu optymalnej ilości wolnej przestrzeni na wentylację. Poza tym produkt tego typu najlepiej dobrać pod kątem wyglądu innych urządzeń AGD, przede wszystkim piekarnika.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy ranking:

Ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy to zestawienie popularnych produktów cieszących się dobrymi opiniami. Mikrofale mieszczą się w szerokim przedziale cenowym i różnią pod kątem zaawansowania technologicznego, aby każdy z łatwością znalazł w rankingu produkt idealnie dobrany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Sprawdź też:

1.Amica AMMB25E2SGB

Amica AMMB25E2SGB



Amica MB25E2SGB to kuchenka mikrofalowa o pojemności 25 litrów i mocy 900 W. Urządzenie ma wymiary 59,4×40,3×38,2 cm. Jest wyposażone w wyświetlacz LED, funkcję rozmrażania (wagowe i czasowe) oraz grillowania (moc 1000 W).

Sprzęt dysponuje zabezpieczeniem przed dziećmi oraz zintegrowanym zegarem. Ma też timer i regulację mocy na 5 poziomach. Urządzenie oferuje programy gotowe (automatyczne) oraz opcję podgrzewania wieloetapowego.

Drzwiczki kuchenki otwierają się sensorowo – wystarczy dotknąć je, aby się uchyliły. Produkt dysponuje też funkcją szybkiego startu i korzysta z systemu MultiWave System, czyli z kilku punktów emisji mikrofal.

Wnętrze urządzenia jest wykonane ze stali nierdzewnej, co przekłada się na łatwość utrzymania go w czystości. Mikrofala posiada też oświetlenie komory.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pracuje cicho. – Posiada widoczne od frontu szyny ze śrubami, co przeszkadza niektórym użytkownikom (wizualnie).
+ Ma dużą moc.  
+ Nowocześnie się prezentuje.  

2. ELECTROLUX LMS4253TMK

 ELECTROLUX LMS4253TMK



ELECTROLUX LMS4253TMK to mikrofalówka sterowana dotykowo, z funkcją grilla (1000 W) i 8 poziomami mocy (do 900 W). Produkt został wyposażony w intuicyjny panel sterowania i automatyczne programy rozmrażania. Jest łatwy w czyszczeniu, dzięki gładkim powierzchniom, a brak przycisków dodatkowo ułatwia usuwanie zabrudzeń z jego obudowy.

Sprzęt posiada elektroniczny zegar z timerem i wyświetlacz LED. Sygnalizuje zakończenie wybranego programu pracy. Wymiary urządzenia to 37.7 x 59.5 x 38.8 cm. Pojemność modelu wynosi natomiast 25 litrów. Mikrofala posiada drzwiczki otwierane w lewo.

Zalety: Wady:
+ Nowocześnie się prezentuje. – Widać na niej ślady palców.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Oferuje funkcję grilla i rozmrażanie.  

3. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy ELECTROLUX LMS2203EMK

ELECTROLUX LMS2203EMK



Kuchenka mikrofalowa ELECTROLUX LMS2203EMK posiada funkcję podgrzewania, gotowania i rozmrażania. Na podstawie rodzaju i wagi potrawy dobiera parametry pracy tak, aby zachować smak i konsystencję posiłku.

Sprzęt wyposażono w zegar z timerem, który automatycznie wyłącza kuchenkę po określonym czasie pracy. Wymiary modelu to 34.7 x 59.5 x 38.8 cm. Jego pojemność wynosi 20 litrów. Produkt jest sterowany elektronicznie. Dysponuje mocą 700 W.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest proste w obsłudze. – Nie posiada funkcji grilla.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Dysponuje optymalną mocą.  

4. Whirlpool AMW 730/NB

Whirlpool AMW 731/NB



Whirlpool AMW 731/NB to mikrofalówka ze specjalnym talerzem Crisp (smak jak z piekarnika), wykorzystująca technologię 3D dla równomiernego podgrzewania jedzenia. Model dysponuje funkcją grilla. Dzięki technologii 6. zmysłu dopasowuje moc, temperaturę i czas grzania posiłku, aby zachować jego smak i konsystencję.

Talerz urządzenie nie nagrzewa się powyżej 210 stopni Celsjusza. Sprzęt posiada wyświetlacz LCD, funkcję szybkiego startu i funkcję szybkiego rozmrażania. Model dysponuje zabezpieczeniem przed dziećmi.

Pojemność kuchenki wynosi 31 litrów. Jej wymiary to 59,5 x 38,5 x 46,8 cm. Urządzenie dysponuje mocą 1000 W. Posiada 7 poziomów grzania do wyboru. Jego drzwiczki otwierają się od dołu.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Ma zwykłe zawiasy zamiast zawiasów samodomykających.
+ Ładnie się prezentuje. – Głośno pracuje.
+ Jest łatwa w obsłudze.

5. AMICA AMGB20E2GB

AMICA AMGB20E2GB



Amica AMGB20E2GB to mikrofala z funkcją Combogrill oraz z różnymi programami automatycznymi do wyboru. Oferuje też funkcję szybkiego startu i rozmrażanie czasowe. Urządzenie korzysta z systemu MultiWave System, gwarantującego równomierne podgrzewanie jedzenia.

Sprzęt ogrzewa posiłki jak piekarnik, dzięki połączeniu mikrofali i grzałki grilla. Na podstawie wagi i rodzaju potrawy sam dobiera odpowiedni program grzania. Posiada timer z sygnałem dźwiękowym i blokadę childlock.

Model jest sterowany elektronicznie. Jego wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej. Mikrofala posiada podświetlaną komorę. Jej wymiary to 32.5 x 59.4 x 38.9 cm, a pojemność wynosi 20 litrów. Kuchenka ma moc 700 W (grill 900 W).

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Trudno utrzymać ją w czystości (ślady palców).
+ Jest proste w obsłudze. – Według niektórych opinii wygląda na tanio wykonaną.
+ Ładnie się prezentuje.  

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – jak wybrać?

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy w przeciwieństwie do modelów wolnostojących muszą mieć idealne wymiary i nie mogą sprawiać trudności w trakcie montażu. Niezwykle istotna jest także ich konstrukcja – drzwiczki urządzenia nie powinny zapierać się o szafki, lecz swobodnie otwierać pod kątem 90 stopni. Osoby poszukujące idealnej kuchenki mikrofalowej do zabudowy w pierwszej kolejności zwrócą uwagę również na jej wygląd. Ma to bowiem ogromne znaczenie dla całej aranżacji kuchni.

Wybierając urządzenia AGD nie można skupiać się jednak wyłącznie na kwestiach estetyki czy wygody użytkowania. Sprzęt musi być także funkcjonalny i spełniać się w swojej roli. Jakie parametry będą więc istotne przy zakupie mikrofalówki?

  • moc – to ona decyduje o szybkości działania mikrofalówki. Nie może być zbyt mała, gdyż podgrzewanie lub gotowanie dań będzie zajmowało jej dużo czasu, co przełoży się na duży pobór energii elektrycznej. Zbyt duża moc może prowadzić z kolei do przypalania lub wysuszania potraw i utraty ich smaku. Najlepiej wybierać zatem kuchenki mikrofalowe do zabudowy w przedziale mocy 800 – 1200 W.
  • sposób sterowania – kuchenki mikrofalowe do zabudowy mogą być sterowane mechanicznie, elektronicznie lub automatycznie. Pierwsze obsługujemy za pomocą pokręteł, wybierając w ten sposób czas pracy i moc urządzenia. Drugie będą wyposażone w panel dotykowy z przyciskami, które pozwolą na uruchomienie jednego z wbudowanych programów pracy. Ostatnie, najnowocześniejsze i najdroższe, będą dostosowywać parametry pracy do wagi potrawy. Zadaniem użytkownika będzie tylko uruchomienie dowolnej funkcji – na przykład rozmrażania.
  • pojemność – w przypadku kuchenek mikrofalowych do zabudowy parametr ten będzie ograniczony przede wszystkim przez ilość dostępnego w zabudowie miejsca. Nie mniej jednak przy wyborze mikrofalówki powinno się brać pod uwagę liczbę jej przyszłych użytkowników. Większe urządzenie pozwoli bowiem na podgrzewanie kilku porcji na raz. Zdecydowana większość kuchenek mikrofalowych do zabudowy posiada pojemność około 20 – 25 litrów.
  • wnętrze – wykończenie wnętrza mikrofali decyduje o szybkości jej działania oraz łatwości utrzymania w czystości. Najtańsze modele pokrywane są emalią, która sprawdza się w codziennym użytkowaniu, jednak łatwiej ulega rdzewieniu i zarysowaniom. Zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości oraz trwalsze okazują się nieco droższe kuchenki z wnętrzem ze stali nierdzewnej lub z powłoką ceramiczną.
  • zabezpieczenia – czyli ochrona przed dziećmi, a dokładniej przed przypadkowym uruchomieniem lub otwarciem drzwiczek w trakcie pracy mikrofalówki. Zabezpieczenia mogą obejmować także blokadę panelu sterowania.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – wady i zalety

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy dzielą wady i zalety mikrofalówek wolnostojących. Są bardzo praktyczne, gdyż umożliwiają szybkie podgrzewanie i rozmrażanie potraw, a w zależności od modelu również gotowanie. W przeciwieństwie do piekarników, kuchenki mikrofalowe nie muszą długo nagrzewać się zanim będą gotowe do pracy. Nie sprawiają także większych problemów w kwestii utrzymania w czystości – mają bowiem tylko jedną komorę o prostej budowie. Odpowiednio dobrany model mikrofalówki może zastąpić w naszej kuchni grill, opiekacz, piekarnik, a nawet urządzenie do gotowania na parze. Mikrofalówki do zabudowy nie będą zajmowały cennej przestrzeni na blatach. Pozwolą za to cieszyć się solidnym montażem i bardzo eleganckim wyglądem całej kuchni.

Jak każde urządzenie AGD kuchenki mikrofalowe nie są również pozbawione wad. Zbyt mocne modele mogą przypalać lub wysuszać potrawy. Nie pozwolą również na przygotowanie dowolnego dania. Ograniczona jest także ich pojemność. W większości z nich nie zmieścimy tego, co uda nam się włożyć do klasycznego piekarnika – na przykład całego kurczaka czy dużej formy na ciasto.

Jeśli chodzi o porównanie wad i zalet kuchenek mikrofalowych wolnostojących oraz tych do zabudowy, to największym minusem będzie oczywiście cena tych drugich – zazwyczaj dużo wyższa. Dobre, choć niezbyt zaawansowane technologicznie urządzenie tego typu kupimy dopiero za około 500 – 600 zł.

Podsumowanie

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy to produkty, które cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na królujący we wnętrzach minimalistyczny styl aranżacyjny, który zdaje się nierozerwalnie łączyć z nowoczesnymi zabudowami kuchennymi. Czy warto zatem stawiać na tego typu urządzenia? Zdecydowanie tak, jeśli zależy nam na zachowaniu maksymalnej estetyki wykończenia mieszkania.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd