Strona głównaAGDKuchenkiWybieramy najlepszą mikrofalówkę z grillem  - ranking 2024

Wybieramy najlepszą mikrofalówkę z grillem  – ranking 2024 [TOP6]

Mikrofalówka z grillem – czy warto postawić na funkcję grilla?

Mikrofalówka z grillem pozwala odgrzewać jedzenie, jednocześnie zapiekając je od góry. Urządzenie może zostać wyposażone w grill tradycyjny lub kwarcowy. Kuchenka mikrofalowa z grillem tradycyjnym posiada spiralę grzejną, zamocowaną w górnej części komory. Mikrofalówka z grillem kwarcowym do zapiekania wykorzystuje lampy szybkonagrzewające się, dzięki czemu zużywa mniej energii. 

Kuchenka mikrofalowa z funkcją grillowania przygotowuje posiłki na trzy sposoby:

  • za pomocą ciepła emitowanego od góry (lampy lub grzałka),
  • za pomocą odbicia ciepła,
  • za sprawą cyrkulacji gorącego powietrza.

Takie działanie sprawia, że jedzenie wyjęte z mikrofalówki powinno być dobrze wypieczone w środku, a przyrumienione i chrupiące na zewnątrz. Jak łatwo się domyślić, mikrofalówka z grillem może zastąpić w kuchni wiele sprzętów AGD, w tym opiekacz do kanapek, toster, grill elektryczny, a nawet piekarnik. Sprawdzi się zatem w małych mieszkaniach oraz u osób, które cenią sobie wielofunkcyjne rozwiązania.

Ranking mikrofalówek z grillem

Poniższa lista mikrofalówek z funkcją grillowania to zestawienie polecanych urządzeń wolnostojących oraz przeznaczonych do zabudowy. Sprawdź, jakie funkcjonalności mogą Ci zaoferować!

Przejrzyj także:

1. WHIRLPOOL AMW 730/NB

WHIRLPOOL AMW 730 NBWHIRLPOOL AMW 730/NB to mikrofalówka do zabudowy, z grillem o mocy 800 W. Urządzenie wykorzystuje technologię Crisp, która ma zapewniać takie rezultaty podgrzewania, jak pieczenie w piekarniku. W sprzęcie zastosowano także technologię 3D, która odpowiada za równomierne odgrzewanie posiłków. 

Produkt korzysta z 6. Zmysłu Whirlpool, dlatego automatycznie dopasowuje czas gotowania, temperaturę, czy poziom energii odpowiednio do danej potrawy. Kuchenkę wyposażono w talerz z ferrytu, który nie nagrzewa się do temperatury powyżej 210 stopni, dzięki czemu nie rozgotowuje żywności. 

Urządzenie posiada grill kwarcowy, pokrętła do sterowania, przycisk szybkiego startu (utrzymuje maksymalną moc mikrofal przez 30 sekund) oraz funkcję szybkiego rozmrażania. Oferuje również zabezpieczenie przed dziećmi. Pojemność mikrofalówki to 31 litrów. Jej wymiary wynoszą 385x595x494 mm. Ogólna moc urządzenia to 1000 W. 

Zalety: Wady:
+ Dysponuje dużą mocą. – Ma wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Dobrze prezentuje się w kuchni.  

2. Amica AMMF20M1GB

Amica AMMF20M1GBAmica AMMF20M1GB to kuchenka mikrofalowa wolnostojąca z funkcją grilla. Sprzęt jest sterowany mechanicznie za pomocą pokrętła. Oferuje funkcję rozmrażania czasowego. Korzysta też z systemu MultiWave dla równomiernych efektów podgrzewania. 

Urządzenie ma pojemność 20 litrów. Jego moc to 700 W, natomiast moc jego grilla kwarcowego to aż 1000 W. Sprzęt ma wymiary 44 x 25,9 x 35 cm. Jego wnętrze zostało wykończone za pomocą emalii, co ułatwia utrzymanie komory w czystości. 

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Według niektórych opinii jej pokrętła obracają się bardzo opornie.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Cicho pracuje.  

3. SAMSUNG GE83X

SAMSUNG GE83XSAMSUNG GE83X to mikrofalówka wolnostojąca z powłoką antybakteryjną (emalia ceramiczna) w komorze, która ogranicza przenikanie zapachów i chroni wnętrze przed zarysowaniami. Sprzęt wykorzystuje system potrójnej dystrybucji, który emituje ciepło z trzech kierunków. Urządzenie pozwala szybko rozmrażać żywność, grillować i podgrzewać jedzenie. 

Produkt dysponuje mocą 800 W (grill 1100 W). Oferuje trzy tryby pracy oraz 23 litry pojemności. Jego atutem jest między innymi funkcja Auto Cook, czyli wgrane programy automatyczne (6 przepisów) oraz czytelny panel sterowania z dotykowym wyświetlaczem i funkcją śledzenia ruchów palca.

Urządzenie posiada aż 4 programy do rozmrażania żywności. Oferuje też blokadę rodzicielską. Wymiary kuchenki wynoszą 35.4 x 48.9 x 27.5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według części opinii łatwo się brudzi.
+ Dysponuje dużą mocą. – Nie posiada antypoślizgowych nóżek – może ślizgać się po blacie.
+ Ma optymalną pojemność.  
+ Prezentuje się nowocześnie.  

4. ELECTROLUX LMS4253TMK

ELECTROLUX LMS4253TMKELECTROLUX LMS4253TMK to kuchenka mikrofalowa do zabudowy, dysponująca mocą 900 W (grill 1000 W) oraz 8 poziomami mocy. Sprzęt jest sterowany dotykowo. Posiada funkcję grilla i automatyczne programy do rozmrażania. Zakończenie pracy sygnalizuje dźwiękowo. 

Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości za sprawą gładkiej, szklanej powierzchni bez wystających elementów. Urządzenie oferuje automatyczne programy gotowania, dostosowane do wagi posiłku. Posiada wyświetlacz LED z zegarem elektronicznym i timerem.

Wymiary tego modelu wynoszą 37.7 x 59.5 x 38.8 cm, a jego pojemność to 25 litrów. 

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Nowocześnie się prezentuje. – Jest podatna na zabrudzenia – odciski palców (ale też łatwo się ją czyści).
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Oferuje odpowiednią pojemność komory.  

5. Amica AMGF20E1GB  

Amica AMGF20E1GB Amica AMGF20E1GB to kuchenka ze sterowaniem elektronicznym, wolnostojąca. Urządzenie korzysta z systemu MultiWave, dzięki czemu równomiernie podgrzewa potrawy (kilka punktów emisji mikrofal). Sprzęt posiada oświetlenie halogenowe, blokadę rodzicielską oraz funkcję rozmrażania wagowego.  

Mikrofalówka oferuje gotowe programy do różnych potraw, jak mięso, ryby czy makaron. Posiada funkcję grilla i szybkiego startu. Jej pojemność to 20 litrów. Urządzenie dysponuje mocą 700 W (grill 900 W). Jego wymiary wynoszą 45,2 x 26,2 x 33,3 cm.

Kuchenka posiada 9 programów automatycznych, 5 poziomów mocy, timer, wyświetlacz z zegarem oraz sygnał dźwiękowy zakończenia pracy.

Zalety: Wady:
+ Ma niewygórowaną cenę. – Według części opinii jest dosyć głośna.
+ Ładnie wygląda. – Ma niewyraźnie oznakowane przyciski.
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Oferuje optymalną pojemność.  

6. Samsung MG23K3515AS

Samsung MG23K3515AS Samsung MG23K3515AS to kuchenka mikrofalowa wolnostojąca o pojemności 23 litrów. Urządzenie oferuje takie funkcje jak Browning Plus, czyli przyrumienienie. Posiada też tryb podtrzymywania ciepła i szybkiego rozmrażania automatycznego, dopasowanego do 5 rodzajów jedzenia. 

Wnętrze mikrofalówki pokryto powłoką ceramiczną odporną na utratę koloru i zadrapania, a także niesprzyjającą rozwojowi bakterii. Produkt oferuje tryb eco (przy spoczynku) oraz ciekawą funkcję deodoryzacji, która wydmuchuje zapachy potraw z wnętrza kuchenki.

Urządzenie dysponuje mocą 800 W (grill 1100 W). Posiada wyświetlacz LED z pokrętłem do sterowania. Wymiary kuchenki wynoszą 48.9 x 27.5 x 39.2 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w obsłudze. – Ma zbyt ciemną szybkę – nie da się kontrolować jej stanu pracy.
+ Ma optymalną moc. – Według części użytkowników zaprogramowanie jej pracy bywa czasochłonne – wymaga wielokrotnego naciśnięcia odpowiednich przycisków.
+ Oferuje korzystny stosunek jakości do ceny.  
+ Ma nowoczesny design.  

Mikrofalówka z grillem do zabudowy, czy wolnostojąca?

Mikrofalówki z grillem, jak każdy kuchenny sprzęt, są dostępne w opcji wolnostojącej oraz do zabudowy. Wbrew pozorom, wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń nie jest jednak tak prosty, jak ma to miejsce w przypadku innych sprzętów AGD i nie sprowadza się jedynie do ceny, czy designu. Oczywiście, mikrofalówka do zabudowy prezentuje się bardziej estetycznie, ale zasadniczo jest też o wiele droższa niż model wolnostojący. Omówmy jednak obie grupy urządzeń, wskazując ich najważniejsze wady i zalety.

Mikrofala z grillem wolnostojąca:

+ Jest tania.

+ Jest mobilna. Można postawić ją w dowolnym miejscu i przestawiać w miarę potrzeby.

+ Może ładnie się prezentować.

+ Może mieć dobre parametry.

– Zajmuje miejsce na blacie.

– Nie jest stabilna – może przesuwać się przy każdym szarpnięciu drzwiczek czy naciśnięciu guzika.

– Zwykle pracuje głośniej.

– Zazwyczaj ma mniejszą pojemność.

Z kolei mikrofalówki z grillem do zabudowy:

+ Są stabilne.

+ Efektownie się prezentują.

+ Mają wiele nowoczesnych funkcji.

+ Mają dużą pojemność.

– Są drogie.

– Nie są mobilne.

– Są bardziej wymagające w montażu. 

Przeglądając sprzęty z kategorii kuchenki mikrofalowe z funkcją grillowania, zacznij więc od wyselekcjonowania urządzeń wolnostojących lub tych pod zabudowę, a następnie przejdź do kwestii parametrów technicznych oraz designu.  

Mikrofalówka z funkcją grilla – jak wybrać?

Niezależnie od tego, czy szukasz urządzenia w kategorii kuchenki mikrofalowe z grillem, z grillem i termoobiegiem, czy z funkcją gotowania na parze, zawsze musisz sprawdzić podstawowe parametry tych urządzeń, czyli:

  • wymiary,
  • pojemność – od 16 do ponad 40 litrów (pojemność dopasuj do liczby domowników, miejsca dostępnego w kuchni oraz potraw, które planujesz piec lub podgrzewać, ponieważ nie każda mikrofala zmieści duży talerz, np. z pizzą lub dwa naczynia jednocześnie),
  • moc – zwykle od 800 do 1200 W (słabsze urządzenia pracują wolniej, a tym samym zużywają większe ilości energii, dodatkowo oferują też mniej funkcji), przy czym grill powinien mieć moc wyższą niż sama mikrofalówka,
  • wykończenie komory – stalowe, ceramiczne, emaliowane (emalia jest tania i łatwa w czyszczeniu, ale ulega zarysowaniom, stal nierdzewna jest bardziej odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu, a ceramika utrzymuje ciepło, jest odporna na uszkodzenia, nie chłonie zapachów i łatwo się czyści),
  • sposób sterowania – dotykowy wyświetlacz, tradycyjne pokrętła, przyciski (najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne są modele z wyświetlaczem dotykowym),
  • funkcje dodatkowe – funkcja pieczenia, gotowanie na parze, neutralizacja zapachów, samoczynne czyszczenie, termoobieg – to tylko kilka przykładów funkcji, jakie może oferować współczesna mikrofalówka.

Jeśli szukasz prostego urządzenia, które pozwoli Ci podgrzać jedzenie, zapiec tosty czy upiec mrożoną pizzę, wybierz niedrogi sprzęt z ustawieniami czasu i mocy, łatwy w czyszczeniu oraz pasujący do wystroju Twojej kuchni. Jeżeli jednak chcesz, aby mikrofalówka z grillem zastąpiła nie tylko ruszt, ale i piekarnik, postaw na mocne urządzenie z funkcją pieczenia i gotowania, o pojemności przekraczającej 25 litrów oraz z wnętrzem wykończonym ceramiką – będzie bardziej ekonomiczne i praktyczne na co dzień.  

Kuchenka mikrofalowa z funkcją grilla – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY