Strona głównaAGDKuchenkiNajlepsza płyta indukcyjna biała - ranking 2024

Najlepsza płyta indukcyjna biała – ranking 2024 [TOP6]

Płyta indukcyjna biała – wady i zalety

Płyta indukcyjna biała jest równie uniwersalna, co model utrzymany w modnej czerni. Łatwo jest zestawić ją z meblami i blatami w różnych kolorach. Biała indukcja szczególnie efektownie zaprezentuje się w kuchni w stylu skandynawskim, czy prowansalskim. Jej największy atut to łatwość utrzymania w czystości, ponieważ na białym szkle kurz i smugi są mniej widoczne. Poza tym, jasny kolor lepiej maskuje też drobne uszkodzenia, np. rysy.

Problemem białych płyt grzewczych jest natomiast różnorodność odcieni koloru białego. Część urządzeń AGD wpada bowiem w błękit, część w szarość, a jeszcze inne w żółć. Ciężko bywa zatem dopasować do siebie białą płytę, piekarnik, czy kuchenkę mikrofalową. Poza tym, chociaż biel kamufluje codzienne zabrudzenia, to jeśli wylejemy na nią na przykład sos pomidorowy, trudno będzie tego nie zauważyć. Systematycznego czyszczenia wymaga zatem każde urządzenie – kolor płyty nie ma tutaj aż tak dużego znaczenia. 

Wiele osób zastanawia się także, czy biała płyta indukcyjna żółknie. Zasadniczo, odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”, co wynika z charakteru materiału, jakim jest ceramika. Nawet chemia czyszcząca, czy mocno barwiące potrawy nie powinny zmienić zatem oryginalnego koloru białej indukcji.

Ranking białych płyt indukcyjnych

Jaką białą płytę indukcyjną warto kupić? Wybór produktów z tej kategorii jest spory, choć nie tak bogaty jak w przypadku płyt czarnych. Sprawdź, które urządzenia cieszą się największą sympatią użytkowników!

Poznaj także:

1. ELECTROLUX EIV63440BW SLIM-FIT 

ELECTROLUX EIV63440BW SLIM-FIT 



ELECTROLUX EIV63440BW SLIM-FIT to płyta o mocy przyłączeniowej 7350 W. Urządzenie posiada wskaźnik ciepła resztkowego. Jest sterowane dotykowo. Jego wymiary wynoszą 59 na 52 cm. Płyta mieści się w blacie o grubości zaledwie 12 mm. Jest wykończona bezramkowo, za to ze szlifem.

Sprzęt ma elastyczne pola grzewcze, które dostosowują się do rozmiaru i kształtu naczyń. Oferuje też praktyczną funkcję Booster dla szybszego gotowania. Wśród funkcji produktu warto wymienić również blokadę bezpieczeństwa, łączenie pól, timer oraz automatyczne wyłączanie.

Model można podłączyć pod napięcie 230-400 V. Jego pola dysponują mocą 1400, 1800, 2 x 2300 W.

Zalety: Wady:
+ Jej sterowanie działa płynnie.  
+ Świetnie się prezentuje.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Ma wiele przydatnych funkcji, np. łączenie pól.  

2. Samsung NZ64B5067YH

Samsung NZ64B5067YH



Samsung NZ64B5067YH to płyta ze sterowaniem dotykowym typu slider i dwoma strefami szerokimi – Dual Flex Zone. Sprzęt wyróżnia się grubością – zaledwie 48 mm – oraz możliwością sterowania kuchenką z poziomu aplikacji na telefon (moduł WIFI).

Produkt posiada opcję łączenia pól. Jego moc całkowita to 7400 W. Urządzenie pozwala precyzyjnie regulować grzanie każdego pola. Dzięki diodom informuje o pracy palnika i jego mocy.

Płyta może automatycznie w sposób bezprzewodowy łączyć się z okapem i uruchamiać go podczas gotowania. Oferuje też takie funkcje jak pauza, czy timer. Można korzystać z niej w celu podtrzymywania ciepła potraw.

Urządzenie dysponuje blokadą bezpieczeństwa i ochroną przed przegrzaniem. Wyłącza się automatycznie w przypadku bezczynności. Jej niezaprzeczalnym atutem jest też design – biały wyświetlacz LED i panel sterowania z białego szkła. Płytę wykończono pasującą aluminiową ramką. 

Urządzenie ma wymiary 59 x 52 cm. Może być podłączone pod napięcie 220-240 V. Jego pola dysponują mocą 4 x 2200 W. 

Zalety: Wady:
+ Łatwo utrzymać ją w czystości. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada moduł WIFI oraz Bluetooth.  
+ Jest łatwa w sterowaniu.  
+ Posiada atrakcyjne funkcje.  

3. Whirlpool WL S5360 BFW

Whirlpool WL S5360 BFW



Whirlpool WL S5360 BFW to płyta z wolną strefą indukcyjną i wskaźnikiem ciepła resztkowego. Urządzenie dysponuje mocą 7200 W. Jest sterowane sensorowo. Jego wymiary wynoszą 59 x 51 cm. Produkt oferuje automatyczne tryby pracy, np. tryb rozpuszczania masła, czy czekolady. Ma też funkcję utrzymywania ciepła i gotowania na wolnym ogniu.

Model wykorzystuje technologię FlexiCook, która pozwala na połączenie ze sobą sąsiadujących stref grzewczych. Urządzenie wyposażono w czujnik wykrywania naczyń, funkcję Booster, Szósty Zmysł oraz timer. Produkt jest chroniony przed przypadkowym uruchomieniem – blokada rodzicielska.

Płytę można podłączyć pod napięcie 220-240 V. Jej pola dysponują mocą 1200, 2 x 1750 oraz 2100 W.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z czytelności jej panelu sterowania.
+ Ma precyzyjne sterowanie.  
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Posiada przydatne funkcje, zwłaszcza tryby automatyczne.  

4. BEKO HII 64200FMTW

BEKO HII 64200FMTW



BEKO HII 64200FMTW to płyta z technologią IndyFlex, która pozwala łączyć strefy grzewcze. Urządzenie korzysta z czujników, dzięki którym włącza się automatycznie po ustawienia na niej odpowiedniego garnka. Sprzęt dysponuje też funkcją Booster dla szybszego gotowania. 

Model posiada osobne sterowanie do każdego pola grzewczego – Easy Direct. Jest też łatwy w montażu i można zainstalować go na równi z blatem kuchennym. Produkt zapamiętuje ustawienia poszczególnych pól sprzed wyłączenia całej płyty, dlatego łatwo można wznowić jego pracę. Urządzenie samo dostosowuje moc grzania do grubości dna postawionego na niej naczynia. Posiada też praktyczną blokadę rodzicielską.

Wymiary produktu wynoszą 58 x 51 cm. Poszczególne pola mają moc 1600 oraz 3 x 2000 W. Całkowita moc przyłączeniowa urządzenia to 7200 W. 

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych opinii, mogłaby pracować nieco ciszej.
+ Jest intuicyjna w obsłudze.  
+ Łatwo się ją czyści.  
+ Posiada wszystkie istotne funkcje.  

5. ELECTROLUX LIR60430BW

ELECTROLUX LIR60430BW



ELECTROLUX LIR60430BW to płyta o wymiarach 59 na 52 cm, wyposażona w 3-poziomowy wskaźnik ciepła resztkowego. Urządzenie ma konstrukcję bezramkową, ze szlifem. Dysponuje mocą 7250 W. Wykorzystuje technologię SeenseBoil, która polega na „pilnowaniu” procesu gotowania wody poprzez automatyczną regulację temperatury. 

Sprzęt jest wyposażony w dotykowy panel sterowania. Ma blokadę rodzicielską, funkcję Booster i funkcję automatycznego wyłączania. Jego pola oferują moc: 1400, 2 x 1800 oraz 2300 W.

Płyta rozpoznaje wielkość i obecność naczyń. Posiada timer (można korzystać z niego także po wyłączeniu płyty) i podświetlane sterowanie. 

Zalety: Wady:
+ Ma precyzyjną regulację mocy. – Nie wszyscy są zadowoleni z jej designu.
+ Łatwo utrzymać ją w czystości. – Według nielicznych negatywnych opinii, łatwo się zarysowuje.
+ Posiada przydatne funkcje.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  

6. Bosch Serie 6 PIF672FB1E 

Bosch Serie 6 PIF672FB1E 



Bosch Serie 6 PIF672FB1E to płyta z funkcją Booster i ReStart – zapamiętuje na 4 sekundy ustawienia pól na wypadek nagłego wyłączenia. Urządzenie posiada blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Dysponuje mocą 7400 W. Jego wymiary wynoszą 60,6 x 52,7 cm.

Sprzęt jest sterowany elektronicznie za pomocą dotykowego panelu typu slider. Oferuje 17 poziomów mocy grzania do wyboru. Potrafi wykryć obecność garnka na płycie. Dysponuje też funkcją krótkiego czyszczenia i szybkiego startu. Posiada timer oraz sygnał dźwiękowy końca pracy. 

Produkt został wykończony szlifem z przodu i z tyłu oraz stalowymi listewkami po bokach. Posiada wskaźnik ciepła resztkowego oraz wyłącznik bezpieczeństwa.

Zalety: Wady:
+ Łatwo się czyści. – Ma wysoką cenę.
+ Jest intuicyjna w obsłudze. – Nie jest śnieżnobiała.
+ Efektownie się prezentuje.  
+ Posiada przydatne funkcje.  

Płyta indukcyjna biała czy czarna?

Kiedy rezygnujesz z płyty gazowej i ceramicznej, stajesz przed wyborem odpowiedniej kuchenki indukcyjnej. Jej kolor to sprawa związana przede wszystkim z estetyką wnętrza, choć trzeba przyznać, że stawiając na biel, nieco ograniczamy swój wybór produktów. 

Największą zaletą białej płyty indukcyjnej jest jej potencjał aranżacyjny. Biel rozświetla bowiem wnętrze i dodaje mu elegancji. Ładnie komponuje się z drewnem i kamieniami naturalnymi. Pasuje do minimalistycznych aranżacji, zwłaszcza do stylu skandynawskiego, ale jednocześnie także do wyszukanego stylu glamour. Na białą płytę decydują się zatem osoby, którym zależy przede wszystkim na osiągnięciu konkretnego efektu wizualnego. Fakt, że biel lepiej maskuje smugi, dzięki czemu po każdym użyciu płytę można jedynie szybko przetrzeć ściereczką, to dodatkowy atut. 

Czarnych płyt jest na rynku zdecydowanie więcej, co oznacza, że oferują one ciekawsze funkcje i mogą mieć atrakcyjniejszą cenę, ze względu na większą konkurencyjność. Na czarnej płycie, co prawda widać kurz i smugi po wycieraniu plam, ale inne zabrudzenia mogą być na niej widoczne słabiej. Poza tym, czarna indukcja jest równie elegancka, co biała – choć mniej oryginalna.

Płyta indukcyjna biała – jak wybrać?

Atrakcyjny kolor to jedno, ale płyta indukcyjna musi być też funkcjonalna. To oznacza, że powinna szybko nagrzewać naczynia, umożliwiać precyzyjne sterowanie i oferować użytkownikowi praktyczne funkcje dodatkowe. Każda biała płyta posiada określoną liczbę pól grzejnych, najczęściej cztery. Dobrą opcję stanowi możliwość ich łączenia, a także funkcja wykrywania wielkości naczynia, dzięki której energia jest wykorzystywana jeszcze efektywniej. 

Kolejna istotna opcja to funkcja PowerBoost, czyli zwiększenie mocy pola, przydatne na przykład przy szybkim zagotowywaniu wody. Nowoczesna płyta indukcyjna może oferować także:

  • blokadę rodzicielską,
  • wskaźnik ciepła resztkowego,
  • timer z opcją wyłączenia urządzenia i sygnalizacją dźwiękową,
  • zapamiętywanie ustawień na wypadek restartu,
  • czasowy wyłącznik bezpieczeństwa.

Najnowocześniejsze płyty ceramiczne potrafią łączyć się z aplikacją na telefon, a także pracować kompatybilnie z pasującym do nich okapem. Za tego typu funkcje trzeba jednak sporo dopłacić, dlatego aby kupić białą płytę indukcyjną z modułem WIFI, na ten cel należy przeznaczyć nawet ponad 3000 zł. 

Płyta indukcyjna biała: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd