Strona głównaAGDKuchenkiWybieramy najlepszą kuchenkę nastawną - ranking 2024

Wybieramy najlepszą kuchenkę nastawną – ranking 2024 [TOP6]

Kuchenka nastawna – kiedy się sprawdza?

Kuchenka nastawna to sprzęt kuchenny, który nie wymaga montażu. Urządzenie można postawić na blacie kuchennym, podłączyć do źródła zasilania i od razu przystąpić do gotowania. Z tego względu kuchenka nastawna sprawdza się także jako przenośny sprzęt AGD, czyli kuchenka turystyczna. 

Na kuchenkę nastawną warto zdecydować się, gdy:
– nie możemy zainstalować w kuchni płyty w zabudowie,
– nie mamy miejsca na kuchnię wolnostojącą,
– szukamy rozwiązania tymczasowego,
– potrzebujemy kuchenki dodatkowej/awaryjnej.

Ranking kuchenek nastawnych

Kuchenki nastawne są dostępne w większości sklepów ze sprzętami RTV i AGD, a ich wybór jest naprawdę duży. Z tego względu nasz ranking przedstawia tylko część godnych uwagi sprzętów, które warto porównać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne typy kuchenek!

Poznaj także:

1. Camry CR 6510

CAMRY CR 6510Camry CR6510 to kuchenka jednopalnikowa elektryczna, która sprawdza się w domu jako kuchenka nastawna, a w podróży jako kuchenka przenośna (turystyczna). Sprzęt dysponuje mocą 1500 W. Oferuje płynną regulację temperatury na 5 poziomach. 

Urządzenie posiada płytę grzejną o średnicy 18,5 cm. Jego wymiary wynoszą 24 x 24 cm. Sprzęt wyposażono w nóżki antypoślizgowe i lampkę kontrolną stanu pracy. Jego obudowa została wykonana ze stali. 

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Posiada tylko jedno pole grzejne.
+ Jest solidnie wykonana i łatwa w czyszczeniu.  
+ Jest stabilna.  
+ Dobrze się prezentuje.  

2. ELECTRO-LINE 102W

ELECTRO-LINE 102WELECTRO-LINE 102W to urządzenie z żeliwnymi płytami o średnicy 15,5 oraz 18,8 cm. Sprzęt dysponuje mocą 2500 W. Posiada termostat i termiczny wyłącznik zasilania. Może pochwalić się także sygnalizacją świetlną trybu pracy. 

Wymiary produktu wynoszą 27,9 x 46,7 x 8,7 cm. Urządzenie wykonano ze stali emaliowanej. Sprzęt waży 3,96 kg. Posiada antypoślizgowe nóżki i pokrętła do regulacji mocy.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma słabo widoczne oznaczenia przy pokrętłach.
+ Jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu.  
+ Ma optymalny stosunek jakości do ceny.  
+ Ładnie się prezentuje.  

3. MPM MPM MKE-11

MPM MPM MKE-11MPM MPM MKE-11 to kuchenka elektryczna indukcyjna z dwoma polami grzejnymi i niezależną regulacją. Urządzenie posiada szklaną płytę z systemem automatycznego wykrywania naczyń. Dysponuje mocą maksymalnie 1600 oraz 1300 W (duże i małe pole grzejne). 

Produkt posiada lampki kontrolne stanu pracy: sygnalizacja podłączenia do sieci, wybierania funkcji, zakończenia pracy. Sprzęt jest zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem. Po 5 sekundach bezczynności wyłącza się automatycznie. Po odstawieniu naczynia z płyty kuchenka sygnalizuje to dźwiękiem oraz przechodzi w tryb czuwania na 40 sekund. 

Urządzenie ma wymiary 7 x 59 x 31 cm. Posiada timer i antypoślizgowe nóżki oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Waży 4,84 kg. 

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Według części opinii jest trudna w obsłudze.
+ Ma nowoczesny design.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Posiada timer.  

4. OK OSP 2520

OK OSP 2520OK OSP 2520 to kuchenka dwupalnikowa elektryczna o mocy łącznej 2500 W. Urządzenie oferuje płynną regulację temperatury. Posiada dwa pola grzejne o średnicy 15 i 18 cm. Dysponuje też antypoślizgowymi nóżkami i zabezpieczeniem przed przegrzaniem. 

Pola urządzenia posiadają moc 1500 oraz 1000 W. Sprzęt jest wyposażony w termostat i lampki kontrolne stanu pracy. Jego wymiary wynoszą 45 x 29 x 8,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma nieciekawy wygląd.
+ Dysponuje optymalną mocą. – Według części opinii mniejsze pole grzejne wolno nagrzewa garnki.
+ Posiada termostat z płynną regulacją temperatury.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

5. Ravanson K-04BNG

Ravanson K-04BNGRavanson K-04BNG to kuchenka gazowa 4-palnikowa. Urządzenie posiada pola o mocy 0,9 kW, 1,55 kW oraz 2,5 kW. Sprzęt jest przystosowany do zasilania gazem ziemnym G20. 

Wymiary produktu wynoszą 545x585x92 mm, a jego waga to 6,2 kg. Kuchenka jest sprzedawana w zestawie z wymiennymi dyszami LPG. Posiada zapalarkę i zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jej obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej.

Sprzęt może pochwalić się stabilną podstawą. Posiada 4 pokrętła do regulacji mocy płomienia dla każdego palnika osobno.

Zalety: Wady:
+ Jest ładnie i solidnie wykonana. – Negatywne opinie dotyczą regulacji płomienia za pomocą pokręteł – trudno ustawić minimalny poziom.
+ Jej budowa zapobiega zalewaniu palników.  
+ Może być zasilana gazem ziemnym oraz LPG (z butli).  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

6. MPM MKE-06

MPM MKE-06MPM MKE-06 to kuchnia elektryczna indukcyjna z jednym polem o mocy 1800 W. Urządzenie ma wymiary 30 x 6 x 38 cm. Jego płytę wykonano ze szkła ceramicznego. Produkt waży 3,22 kg. 

Sprzęt posiada pole grzejne o średnicy 19 cm. Oferuje funkcje regulacji mocy i opóźnionego startu. Ma też timer, wbudowany wyświetlacz LED i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest wyposażony w lampki kontrolne podłączenia do sieci, wybierania funkcji oraz zakończenia pracy.

Kuchenka dysponuje blokadą przed przypadkowym włączeniem. Ma własny wentylator chłodzący, który włącza się i wyłącza automatycznie. Urządzenie sygnalizuje dźwiękiem odstawienie naczynia z pola, a następnie przechodzi w tryb czuwania na 40 sekund.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy urządzenia.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Nie da się wyłączyć jej sygnałów dźwiękowych (są bardzo głośne).
+ Nowocześnie się prezentuje.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

Kuchenka nastawna: rodzaje

Kuchenki nastawne, podobnie jak kuchnie wolnostojące, można podzielić na:

  • kuchnie gazowe,
  • kuchnie elektryczne, w tym tradycyjne (klasyczne), indukcyjne oraz ceramiczne.

Kuchnia gazowa, jak płyta gazowa, musi być zasilana gazem ziemnym lub gazem z butli. Jej montaż w mieszkaniu wymaga zadbania o odpowiednią wentylację. Podłączeniem takiej kuchenki powinien też zająć się fachowiec. Zaletą kuchni gazowej jest jej niska cena i niskie koszty eksploatacji, a wadą fakt, że brudzi naczynia oraz nie należy do najbezpieczniejszych, ani najnowocześniej prezentujących się urządzeń.

Kuchenka elektryczna jest wygodniejsza w użytkowaniu i często bezpieczniejsza. Jej elementem grzewczym może być grzałka z metalową płytą, spirala, czy lampa halogenowa. Najbardziej nowoczesne są kuchenki indukcyjne. Zużywają one mniej prądu, minimalizują ryzyko poparzenia, są proste do utrzymania w czystości. Mają jednak najwyższą cenę i wymagają korzystania z odpowiednich naczyń. Najtańszą alternatywę stanowią zwykłe kuchenki elektryczne z metalową płytą grzejną. 

Kuchenka nastawna – jak wybrać?

Niezależnie od tego,  jaką kuchenkę nastawną kupujesz, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • moc urządzenia – decyduje o tym, jak szybko sprzęt rozgrzeje się i zagotuje, np. wodę w garnku,
  • ilość palników – jeśli jest ich kilka to dobrze, aby miały różną moc i średnicę,
  • lampki/diody stanu pracy – pozwalają uniknąć poparzenia,
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
  • stabilność – antypoślizgowe nóżki,
  • regulacja mocy/wielkości płomienia,
  • łatwość utrzymania w czystości. 

Wybór kuchenki nastawnej to stosunkowo proste zadanie, jeśli wiesz, czego potrzebujesz i jakie są Twoje oczekiwania. Koszt takiej kuchenki wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w przypadku większych płyt gazowych i urządzeń indukcyjnych. Dwupalnikową kuchenkę nastawną elektryczną można kupić jednak już za kwotę około 150 zł. 

Kuchenka przenośna nastawna : opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY