Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm jest węższa niż siostrzane modele 60-centymetrowe, ale dzięki temu łatwiej da się zmieścić ją w małej kuchni. Warto pamiętać, że niepozorne 10 cm różnicy może mieć wpływ zarówno na pojemność komory pieczenia kuchni wolnostojącej, jak i na wielkość jej płyty gazowej. Na kuchni o szerokości 60 cm łatwiej jest pomieścić duże garnki i patelnie, zwłaszcza kiedy korzystamy z kilku palników jednocześnie.
Kuchenki gazowo-elektryczne o szerokości 50 cm nadal cieszą się jednak dużą popularnością, gdyż oprócz tego, że sprawdzają się w małych kuchniach, oferują również wygodę użytkowania i niskie koszty eksploatacji. Dzięki temu, że ich płyta grzewcza zasilana jest gazem, a jedynie piekarnik energią elektryczną, zużywają mniejsze ilości prądu niż kuchnie z płytą indukcyjną.
Ranking kuchni gazowo elektrycznych 50 cm:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking kuchenek gazowych
- ranking kuchenek elektrycznych
- ranking kuchenek gazowo-elektrycznych
- ranking kuchenek wolnostojących
- ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących
- ranking kuchni gazowych z piekarnikiem gazowym
Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm – jak wybrać?
Nowoczesne, godne polecenia kuchenki gazowo elektryczne 50 cm mają wiele cech wspólnych. To, co je łączy, to najczęściej:
- przynależność do klasy energetycznej A,
- standardowe wymiary: 85 cm wysokości i 60 cm głębokości,
- obecność 4 palników z elektryczną zapalarką automatyczną w pokrętle,
- funkcje piekarnika takie jak termoobieg, grill czy autoczyszczenie, np. parą.
Nie każda kuchenka gazowo-elektryczna 50 cm jest jednak równie funkcjonalna, estetyczna i łatwa w czyszczeniu. Kuchnie gazowo-elektryczne 50 cm różnią się przede wszystkim:
- pojemnością piekarnika (do około 70 l, najczęściej w granicach 60 l),
- szybkością nagrzewania,
- sposobem sterowania – wyświetlacz, pokrętła, przyciski, panel dotykowy,
- programami dodatkowymi, jak suszenie, rozmrażanie, pieczenie parowe,
- wyglądem frontu.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchni gazowo-elektrycznej?
Wyposażenie kuchni powinno być estetyczne, dlatego zawsze warto zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia kuchenki, a także na jakość jej wykonania. Producenci stosują różne rozwiązania, mające ułatwić utrzymanie kuchni w czystości. Najczęściej są to powłoki z emalii, do której nie przywierają zabrudzenia.
Przed zakupem dobrze jest sprawdzić także, jakie ruszty posiada płyta urządzenia oraz jakie prowadnice zastosowano w piekarniku. Za najpraktyczniejsze uchodzą ruszty dwuczęściowe, które łatwo zdjąć do czyszczenia. Z kolei za najsolidniejsze uznaje się ruszty żeliwne, choć popularniejsze od nich są te emaliowane.
Natomiast prowadnice w komorze pieczenia mogą być wytłaczane, drabinkowe lub teleskopowe. Te ostatnie są najpraktyczniejsze, ponieważ zapewniają blachom maksymalną stabilność.
Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.