Strona głównaAGDKuchenkiKuchnia gazowo elektryczna 50 cm - ranking 2024

Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm – ranking 2024 [TOP5]

Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm – na co zwrócić uwagę?

Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm jest węższa niż siostrzane modele 60-centymetrowe, ale dzięki temu łatwiej jest zmieścić ją w małej kuchni. Warto pamiętać, że pozorne 10 cm różnicy może mieć wpływ zarówno na pojemność komory piekarnika kuchni wolnostojącej, jak i na wielkość jej płyty gazowej. Na kuchni o szerokości 60 cm łatwiej jest pomieścić duże garnki i patelnie, zwłaszcza kiedy korzystamy z kilku palników jednocześnie. 

Kuchenki gazowo-elektryczne o szerokości 50 cm nadal cieszą się jednak dużą popularnością, gdyż oprócz tego, że sprawdzają się w małych kuchniach, oferują również wygodę użytkowania i niskie koszty eksploatacji. Dzięki temu, że ich płyta grzewcza zasilana jest gazem, zużywają  mniejsze ilości energii elektrycznej niż kuchnie z płytą indukcyjną. 

Co warto sprawdzić przed zakupem kuchni gazowo elektrycznej? Przede wszystkim jej klasę efektywności energetycznej, pojemność piekarnika, oferowane funkcje, czy sposób sterowania. Więcej na ten temat znajdziesz w poradniku poniżej.

Ranking kuchni gazowo elektrycznych 50 cm 

Ranking kuchni gazowo elektrycznych o szerokości 50 cm to zestawienie sprzętów AGD o dobrym stosunku jakości do ceny. Jeśli nie wiesz, na jaką kuchenkę postawić, zobacz, co oferują nam poszczególni producenci.

Odwiedź także:

1. AMICA 58GED2.33HZpTaQ(W)

AMICA 58GED2.33HZpTaQ(W)AMICA 58GED2.33HZpTaQ(W) to prosta kuchnia w dobrej cenie. Urządzenie posiada funkcję szybkiego nagrzewu (4 minuty wg producenta), termoobiegu i czyszczenia parowego. Dodatkowo, zostało pokryte emalią łatwoczyszczącą, co ułatwia utrzymanie go w nienagannym stanie. Piekarnik kuchenki oferuje 8 programów pracy, w tym grillowanie. Posiada prowadnice wytłaczane w komorze pieczenia.

Sprzęt należy do klasy energetycznej A. Posiada zapalacz gazu w pokrętle oraz dodatek w postaci przepisów nadrukowanych po wewnętrznej stronie drzwi. Atutem produktu jest także funkcja rozmrażania i obecność wyświetlacza LED z kontrolą czasu pieczenia.

Kuchnia posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Została też wyposażona a lakierowaną nakrywę i szufladę na prowadnicach rolkowych pod komorą. Dokładne wymiary produktu wynoszą 50x60x85 cm. Jego piekarnik ma pojemność 65 litrów. 

Zalety: Wady:
+ Ma  bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Jest dobrze wyposażona.  
+ Estetycznie się prezentuje.  
+ Szybko się nagrzewa.  

2. Beko FSE52326DXD

Beko FSE52326DXDBeko FSE52326DXD to kuchenka z klasy energetycznej A. Urządzenie pozwala na tradycyjne pieczenie dolną i górna grzałką. Oferuje też funkcję termoobiegu i grilla. Posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu w palnikach, a także automatyczną zapalarkę w pokrętle. 

Sprzęt został wyposażony w wyświetlacz LED ułatwiający jego obsługę. Dysponuje piekarnikiem o pojemności 55 litrów. Może też pochwalić się specjalnie opracowanymi palnikami, które zużywają mniejsze ilości gazu. Dużym atutem kuchni jest funkcja czyszczenia parowego, które rozpuszcza zabrudzenia w komorze i ułatwia ich usuwanie. 

Wnętrze piekarnika tego urządzenia posiada oświetlenie halogenowe. Sprzęt wyposażono również w szufladę metalową na prowadnicach i prowadnice drabinkowe w komorze. Wymiary kuchni wynoszą 50x60x85 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych opinii bardzo ciężko jest wysuwać jej szufladę na akcesoria.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Nowocześnie się prezentuje.  
+  Jest łatwa w obsłudze.  

3. AMICA 58GET2.43HZPTADFAI(XSX)

AMICA 58GET2.43HZPTADFAI(XSX)AMICA 58GET2.43HZPTADFAI(XSX) to kuchnia z chłodnym frontem 3-szybowym i funkcją szybkiego nagrzewania piekarnika (4 minuty wg producenta). Urządzenie może pochwalić się stabilnymi, żeliwnymi rusztami. Ma też termoobieg, funkcję łatwego demontażu drzwiczek, która ułatwia czyszczenie oraz szufladę na prowadnicach rolkowych.

Sprzęt dysponuje funkcją czyszczenia parowego. Należy do klasy energetycznej A. Został pokryty emalią łatwoczyszczącą, w którą nie wnikają zabrudzenia. Urządzenie posiada prowadnice drabinkowe. Oferuje funkcję rozmrażania, grilla i sześć innych trybów pracy. Posiada wyświetlacz LED z kontrolą czasu pieczenia. Jego atutem jest też elektryczny rożen obrotowy. 

Kuchnia ma zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu i elektryczny zapalacz w pokrętle. Może pochwalić się również przepisami na drzwiach (podpowiedzi, w jakiej temperaturze piec poszczególne potrawy). Produkt ma wymiary 50x60x85 cm. Jego piekarnik dysponuje pojemnością 65 l.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Ciężko jest utrzymać ją w czystości.
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – W praktyce nie nagrzewa się tak szybko i nie ma chłodnego frontu – jak deklaruje to producent.
+ Posiada duży, funkcjonalny piekarnik.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

4. Beko FSM52321DXDS

Beko FSM52321DXDSBeko FSM52321DXDS to kuchnia z wydajnymi, specjalnie zaprojektowanymi palnikami oraz funkcją czyszczenia parowego. Sprzęt posiada drzwi z pełnego szkła, ułatwiające utrzymanie czystości podobnie, jak jego komora pokryta emalią. Produkt dysponuje programem pieczenia 3D, wykorzystującymi grzałki i wentylator, co pozwala wydajniej piec duże potrawy.

Kuchnia ofertuje funkcję grilla i termoobiegu. Ma też blokadę przed dziećmi. Sprzęt należy do klasy energetycznej A. Dysponuje zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu. Urządzenie ma wymiary 50x60x85 cm. Posiada emaliowany ruszt dwuczęściowy, zapalarkę automatyczną w pokrętle i piekarnik z 8 trybami pracy. Jego pojemność to 55 litrów.

Wnętrze piekarnika tego modelu kuchni wyposażono w prowadnice drabinkowe. Sprzęt oferuje funkcję pracy ECO, funkcję rozmrażania, timer, czy opcję łatwego demontażu szyby. 

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Ma cichy timer.
+ Ładnie się prezentuje. – Łatwo się brudzi.
+ Jest funkcjonalna.  
+ Szybko się nagrzewa.  

5. Electrolux LKK564202X

Electrolux LKK564202XElectrolux LKK564202X to kuchnia z funkcją pieczenia parowego, funkcją pasteryzacji oraz funkcją suszenia. Urządzenie posiada wyświetlacz ułatwiający programowanie jego pracy. Dysponuje też timerem z sygnałem dźwiękowym. Sprzęt pozwala piec z termoobiegiem lub grillem. Oferuje łącznie aż 10 trybów pracy.

Kuchenka należy do klasy energetycznej A. Posiada emaliowany ruszt i zapalarkę gazu w pokrętle. Jej piekarnik ma pojemność 58 litrów. Jest wyposażony w prowadnice drabinkowe. Wymiary produktu wynoszą 50x60x85 cm. 

Urządzenie oferuje funkcję czyszczenia katalitycznego. Posiada szufladę na akcesoria pod komorą pieczenia. Ma zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, emaliowane wnętrze piekarnika oraz duże blachy w zestawie.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Według niektórych opinii piekarnik kuchni nierówno opieka potrawy.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Część użytkowników narzeka na fakt, że płyta urządzenia łatwo się uszkadza – zarysowuje, odbarwia.
+ Oferuje optymalną ilość funkcji.  

Kuchnia gazowo elektryczna 50 cm – jak wybrać?

Nowoczesne, godne polecenia kuchenki gazowo elektryczne 50 cm mają wiele cech wspólnych. To, co je łączy, to najczęściej:

  • przynależność do klasy energetycznej A,
  • standardowe wymiary 85 cm wysokości i 60 cm głębokości,
  • obecność 4 palników z elektryczną zapalarką automatyczną w pokrętle,
  • funkcje piekarnika takie jak termoobieg, grill, czy autoczyszczenie, np. parą.

Nie każda kuchenka gazowo-elektryczna 50 cm jest jednak równie funkcjonalna, estetyczna i łatwa w czyszczeniu. Kuchnie gazowo-elektryczne 50 cm różnią się przede wszystkim:

  • pojemnością piekarnika (do około 70 l, najczęściej w granicach 60 l),
  • szybkością nagrzewania,
  • sposobem sterowania – wyświetlacz, pokrętła, przyciski, panel dotykowy,
  • programami dodatkowymi, jak suszenie, rozmrażanie, pieczenie parowe,
  • wyglądem frontu. 

Wyposażenie kuchni powinno być estetyczne, dlatego warto zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia kuchenki, a także na jakość jej wykonania. Producenci stosują różne rozwiązania, mające ułatwić utrzymanie kuchni w czystości, a najczęściej są to powłoki z emalii, do której nie przywierają zabrudzenia. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić także, jakie ruszty posiada płyta urządzenia oraz jakie prowadnice zastosowano w piekarniku. Za najpraktyczniejsze uchodzą ruszty dwuczęściowe, które łatwo zdjąć do czyszczenia. Z kolei za najsolidniejsze uznaje się ruszty żeliwne, choć popularniejsze od nich są te emaliowane. Natomiast prowadnice w komorze pieczenia mogą być wytłaczane, drabinkowe lub teleskopowe – te ostatnie są najpraktyczniejsze, ponieważ zapewniają blachom maksymalną stabilność.

Kuchenka gazowo-elektryczna: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY