Strona głównaAGDKuchenkiKuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym - ranking 2024

Kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym – ranking 2024 [TOP5]

Kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym – kiedy się sprawdzi?

Kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym to rodzaj kuchni odpowiedniej dla osób, które dużo gotują i którym zależy na tym, aby gotowanie i pieczenie było naprawdę tanie. Zarówno zakup, jak i eksploatacja kuchenki gazowej stanowią najkorzystniejszą cenowo opcję dostępną na rynku. Takie urządzenie najczęściej posiada cztery palniki z rusztem oraz bardzo prosty piekarnik bez nowoczesnych funkcji. Kuchnia gazowa może być zasilana gazem ziemnym lub gazem z butli (propan-butan).

Obecnie, kuchenki gazowe nie cieszą się tak dużą popularnością jak kilkanaście lat temu. Dzisiaj wypiera je sprzęt AGD zasilany elektrycznie – uznawany za bardziej bezpieczny, ekologiczny, wygodny w użytkowaniu i ułatwiający utrzymanie czystości w kuchni. Nadal nie brakuje jednak osób, które cenią sobie tego typu sprzęt kuchenny. Jeśli należysz do tej grupy, przejdź do rankingu poniżej!

Ranking kuchni gazowych z piekarnikiem gazowym 

Ranking kuchni gazowych to zestawienie kuchenek o dobrym stosunku jakości do ceny. Poznaj możliwości takich sprzętów AGD i wybierz najlepszy model dla siebie!

Odwiedź także:

1. AMICA 58GGD1.23ZOFPW

AMICA 58GGD1.23ZOFPWAMICA 58GGD1.23ZOFPW to kuchnia z klasy energetycznej A. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu dzięki powłoce z emalii EasyClean. Posiada też zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, poradnik z przepisami na drzwiach oraz zapalarkę elektryczną. Ruszt kuchenki jest emaliowany.

Wymiary produktu wynoszą 50x60x85 cm. Piekarnik urządzenia posiada 70 litrów pojemności. Jest wyposażony w prowadnice wytłaczane. Nie dysponuje grillem ani termoobiegiem.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Nie ma oświetlenia w piekarniku.
+ Jest bardzo prosta w obsłudze.  
+ Jest bezpieczna w użytkowaniu.  
+ Sprawdza się jako sprzęt dla starszych osób.  

2. Beko FSG52020FW

Beko FSG52020FWBeko FSG52020FW to model kuchenki z klasy energetycznej A. Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, ruchomy ruszt, a także oświetlenie halogenowe w komorze piekarnika. Sprzęt został pokryty emalią łatwoczyszczącą. Jego wymiary wynoszą 60x50x85 cm.

Produkt dysponuje piekarnikiem o pojemności 60 litrów. Jest wyposażony w zapalarkę gazu w pokrętle. Nie posiada takich funkcji jak termoobieg, czy grill. Jego piekarnik posiada prowadnice wytłaczane. Model jest sprzedawany w zestawie z blachą standardową i tacą drucianą. Posiada emaliowane ruszty.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Część opinii sugeruje, że jej powłoka emaliowana jest niskiej jakości.
+ Posiada zapalarkę.  
+ Jest zabezpieczona przed wypływem gazu.  
+  Ładnie się prezentuje.  

3. AMICA 522GG1.23ZOFP(W)

AMICA 522GG1.23ZOFP(W)AMICA 522GG1.23ZOFP(W) to urządzenie z klasy efektywności energetycznej A. Sprzęt posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jest pokryty emalią łatwoczyszczącą. Oferuje przydatny poradnik z parametrami pieczenia na drzwiach oraz szufladę na prowadnicach rolkowych jako miejsce do przechowywania.

Produkt ma wymiary 50x60x85 cm. Dysponuje piekarnikiem o pojemności 56 litrów. Jest wyposażony w prowadnice wytłaczane. Posiada zapalarkę gazu, ale nie ma termoobiegu ani grilla. Jego ruszt został pokryty emalią. 

Zalety: Wady:
+ Ładnie wygląda. – Nie ma oświetlenia w piekarniku.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Nie posiada wskaźnika temperatury w piekarniku.
+ Ma przystępną cenę.  
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  

4. MPM 54-KGF-21B 

MPM 54-KGF-21BMPM 54-KGF-21B należy do klasy energetycznej A. Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu i elektryczną zapalarkę. Dzięki systemowi chłodzenia dba o to, aby drzwiczki piekarnika kuchni nie groziły poparzeniem.

Sprzęt posiada ruszt złożony z dwóch elementów, które można wygodnie myć w zlewozmywaku. Dysponuje także oświetleniem wnętrza piekarnika oraz termostatem do kontroli temperatury pieczenia.

Produkt ma wymiary 85 x 50 x 60 cm. Jego piekarnik oferuje pojemność 54 litrów. Nie ma funkcji grilla ani termoobiegu. Został wyposażony w prowadnice wytłaczane i emaliowaną pokrywę płyty.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Ma mały piekarnik.
+ Ładnie się prezentuje. – Trudno utrzymać ją w czystości.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Posiada oświetlenie komory piekarnika i termostat.  

5. AMICA 58GGD1.23OFP(Xv)

AMICA 58GGD1.23OFPXvAMICA 58GGD1.23OFP(Xv) należy do klasy energetycznej A. Sprzęt pokryto emalią łatwoczyszczącą. Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu oraz przydatną szufladę na prowadnicach rolkowych do przechowywania garnków i akcesoriów.

Produkt ma wymiary 50x60x85 cm. Dysponuje piekarnikiem o pojemności 70 litrów. W jego komorze zastosowano prowadnice wytłaczane. Sprzęt nie posiada grilla, termoobiegu, ani zapalarki gazu. Jego ruszt składa się z dwóch emaliowanych części.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie ma oznaczeń temperatury przy pokrętle do obsługi piekarnika.
+ Ma duży piekarnik. – Nie ma zapalarki gazu.
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  
+ Posiada solidne ruszty i pokrętła.  

Kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym – jak wybrać kuchnię na gaz?

Na początek, kuchnię gazową dopasuj do swojej kuchni pod kątem rozmiaru. Do wyboru masz opcje o szerokości 50 i 60 cm. Pozostałe wymiary są takie same – to 60 cm głębokości i 85 cm wysokości. Ograniczenia zakupowe dotyczą także koloru, gdyż jest to głównie biel, czerń oraz inox (kolor stali). Jeśli chodzi o inne parametry, to warto oddzielić je i rozważyć osobno, biorąc pod uwagę płytę i piekarnik.

Płyta gazowa posiada zwykle cztery palniki o różnym rozmieszczeniu. Najczęściej układ prezentuje się następująco: jeden palnik duży, dwa średnie, jeden mały. Istnieją również płyty z palnikami z podwójną lub potrójną koroną, generujące większą moc za sprawą płomieni, które tworzą koncentryczne pierścienie. Płyta może być wykonana ze szkła, ceramiki i stali. Bywa też emaliowana. Każde z tych rozwiązań oferuje porównywalną trwałość. Kolejna ważna sprawa to ruszt. Wygodniejszy jest ten dwuczęściowy, który łatwiej da się umyć w zlewie. Jeśli chodzi o materiał, to lepsze są ruszty z żeliwa, ale tańsze te emaliowane. Atutem płyty gazowej będzie natomiast wbudowana zapalarka. Sprzęt obowiązkowo powinien posiadać zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które odcina dopływ paliwa, kiedy powietrze zdmuchnie ogień palnika.

Piekarnik gazowy nie oferuje użytkownikowi zbyt wielu możliwości. Potrawy piecze jedynie od dołu, chyba że posiada funkcję grilla, czyli dodatkową grzałkę u góry, co należy jednak do rzadko spotykanych rozwiązań – podobnie jak termoobieg. Przy porównywaniu piekarników zwróć uwagę na ich pojemność, powłokę na ściankach oraz prowadnice – najlepsze są prowadnice drabinkowe i teleskopowe. Warto wiedzieć, że wiele piekarników gazowych nie posiada nawet termostatu, timera, funkcji chłodnych drzwiczek, czy blokady rodzicielskiej. Jeśli więc zależy Ci na tych rozwiązaniach, dokładnie zapoznaj się z parametrami wybranego modelu kuchenki przed zakupem.

Kuchenka gazowa z piekarnikiem gazowym – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY