Płyta gazowo indukcyjna – inaczej kombinowana, mieszana lub hybrydowa – to idealny wybór dla osób, które nie mogą zdecydować, czy lepsza będzie dla nich płyta gazowa czy indukcyjna. Obie mają bowiem wiele zalet. Gotowanie na płycie gazowej jest ekonomiczne. Otwarty płomień pozwala przyrządzać potrawy w tradycyjny sposób. Lepiej sprawdza się także przy powolnym gotowaniu, np. przy duszeniu. Z kolei płyta indukcyjna jest bardziej nowoczesna, bezpieczna, łatwa do utrzymania w czystości. Często podkreśla się również, że jej główny atut to energooszczędność.
Ranking płyt gazowo indukcyjnych:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking płyt indukcyjnych
- ranking płyt gazowych 5 palnikowych
- ranking płyt gazowych do zabudowy
- ranking płyt gazowych bez płomieni
- ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych
Kiedy warto zdecydować się na płytę gazowo-indukcyjną?
Kuchenny sprzęt AGD, jakim jest płyta gazowo-indukcyjna, pozwala dostosować sposób gotowania do potrzeb domowników. Warto pamiętać bowiem, że z indukcji nie powinny korzystać:
- osoby z rozrusznikiem serca,
- kobiety w ciąży,
- dzieci.
Płyta indukcyjno-gazowa daje również gwarancję, że będziemy przygotowani na każdą ewentualność, czyli zarówno na przerwy w dostawach prądu, jak i na przerwy w dostawach gazu. Taka kuchenka jest więc bardzo uniwersalna i praktyczna.
Niestety, wybór tego rodzaju płyt dostępnych na rynku okazuje się stosunkowo niewielki. Nadal możesz jednak znaleźć urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jak to zrobić?
Płyta gazowo indukcyjna – jaką wybrać?
Wybór odpowiedniej płyty gazowo indukcyjnej należy rozpocząć od ustalenia, jakie wymiary ma mieć produkt oraz ile palników/pól powinien oferować. Na rynku dostępne są głównie płyty 60 cm z czterema polami i płyty 90 cm z sześcioma polami. Oczywiście, im więcej pól, tym więcej garnków i patelni możemy podgrzewać w tym samym czasie. Większość osób wybiera jednak płyty 4-palnikowe.
Kolejny krok to podzielenie płyty na część gazową i indukcyjną, a następnie dokonanie oceny oferowanej mocy, sposobu sterowania czy funkcji urządzenia. Ponieważ wykonanie płyty indukcyjno-gazowej to zazwyczaj szkło ceramiczne, wszystkie produkty tego typu powinny być łatwe w czyszczeniu. Co zaś muszą gwarantować użytkownikowi kuchenki indukcyjno-gazowe, jeśli chodzi o ich funkcjonalność?
Część gazowa płyty gazowo-indukcyjnej
Płyty gazowo-elektryczne do zabudowy w części z palnikami gazowymi powinny oferować:
- zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu,
- zapalarkę w pokrętle,
- precyzyjną regulację wielkości płomienia,
- solidne ruszty, najlepiej żeliwne.
Część indukcyjna płyty gazowo-indukcyjnej
W części indukcyjnej płyt indukcyjno-gazowych warto szukać natomiast:
- funkcji wykrywania wielkości naczyń,
- wskaźników ciepła resztkowego,
- funkcji timera z automatycznym wyłącznikiem,
- funkcji Booster, zwiększającej moc pól,
- blokady rodzicielskiej,
- funkcji łączenia pól,
- wygodnego i precyzyjnego sterowania – regulacji mocy.
Płyty gazowo-elektryczne: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.