Strona głównaAGDKuchenkiNajlepsza płyta gazowo indukcyjna - ranking 2024

Najlepsza płyta gazowo indukcyjna – ranking 2024 [TOP5]

Płyta gazowo indukcyjna do zabudowy – jakie ma zalety?

Płyta gazowo indukcyjna – inaczej kombinowana, mieszana lub hybrydowa – to idealny wybór dla osób, które nie mogą zdecydować, czy lepsza będzie dla nich płyta gazowa, czy indukcyjna. Obie mają bowiem wiele zalet. Gotowanie na płycie gazowej jest ekonomiczne. Otwarty płomień pozwala przyrządzać potrawy w tradycyjny sposób. Lepiej sprawdza się także przy powolnym gotowaniu, np. przy duszeniu. Z kolei płyta indukcyjna jest bardziej nowoczesna, bezpieczna, łatwa do utrzymania w czystości. Często podkreśla się również, że jej główny atut to energooszczędność. 

Kuchenny sprzęt AGD, jakim jest płyta gazowo-indukcyjna, pozwala dostosować sposób gotowania do potrzeb domowników. Warto wspomnieć bowiem, że z indukcji nie powinny korzystać:
– osoby z rozrusznikiem serca,
– kobiety w ciąży,
– dzieci.

Płyta indukcyjno-gazowa daje również gwarancję, że będziemy przygotowani na każdą ewentualność – zarówno na przerwy w dostawach prądu, jak i na przerwy w dostawach gazu. Taka kuchenka jest więc bardzo uniwersalna i praktyczna. Niestety, wybór tego rodzaju płyt dostępnych na rynku jest stosunkowo niewielki, co jednak nie wyklucza możliwości znalezienia płyty, która spełni wszystkie oczekiwania swoich użytkowników.

Ranking płyt gazowo indukcyjnych

Zestawienie płyt gazowo indukcyjnych to lista solidnie wykonanych, dobrej jakości kuchenek, które cieszą się dobrymi opiniami. Sprawdź, jakie funkcje mogą Ci zaoferować!

Poznaj także:

1. Kernau KIGH 6422 CI B

Kernau KIGH 6422 CI BKernau KIGH 6422 CI B to płyta z dwoma palnikami gazowymi i dwoma polami grzewczymi. Urządzenie jest wyposażone w pokrętła i dotykowy panel sterowania. Dysponuje zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu oraz wskaźnikiem ciepła resztkowego – dla pełnego bezpieczeństwa użytkownika. 

Panel sterowania tego urządzenia został umieszczony z przodu dla większej wygody. Sprzęt posiada funkcję Auto Stop, która wyłącza płytę automatycznie w przypadku zalania. Model oferuje też funkcję Booster, do szybszego podgrzewania naczyń. 

Płyta została wykonana ze szkła ceramicznego. Posiada żeliwne ruszty, które można myć w zmywarce. Dysponuje też automatyczną zapalarką i timerem. Produkt dostosowuje pola grzejne do wielkości naczynia, co przekłada się na niższe zużycie energii. Ich moc wynosi odpowiednio 1200 oraz 1500 W i jest regulowana na 9 poziomach. Palniki gazowe oferują natomiast moc 2800 oraz 1000 W.

Model ma wymiary 60 x 50,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Szybko rozgrzewa naczynia.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Posiada funkcję Booster dla dwóch pól.  

2. GORENJE GCI691BSC

GORENJE GCI691BSCGORENJE GCI691BSC to płyta indukcyjno gazowa z funkcją PowerBoost, dzięki której – według deklaracji producenta – można podgrzać 2 litry wody do temperatury 90 stopni w 5,7 minuty. Produkt dysponuje funkcją blokady rodzicielskiej. Ma też timer programowalny na maksymalnie 99 minut. Po upływie zadanego czasu pracy, wyłączy on płytę w pełni automatycznie i zasygnalizuje to sygnałem dźwiękowym.

Urządzenie ma wymiary 59.5 x 52 cm. Jego moc przyłączeniowa to 4400 W. Model posiada wskaźnik ciepła resztkowego i zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jest wyposażony w ruszt żeliwny.

Pola płyty dysponują mocą odpowiednio: 1000, 1400, 3000 i 2300 W. Sprzęt posiada zapalarkę gazu w pokrętle. Jest sterowany częściowo sensorowo, a częściowo mechanicznie.

Zalety: Wady:
+ Jest dobrze wykonana. – Indukcja pracuje dosyć głośno – nie jest to jednak dokuczliwe.
+ Łatwo się ją czyści.  
+ Posiada funkcję Booster oraz timer.  
+ Nowocześnie się prezentuje.  

3. Electrolux KDI641723K 

Electrolux KDI641723K Electrolux KDI641723K to płyta kombinowana wyposażona w 4 pola grzewcze. Urządzenie posiada funkcję Booster oraz timer. Korzysta z żeliwnych rusztów. Dysponuje wskaźnikami ciepła resztkowego, funkcją łączenia pól oraz zapalarką gazu w pokrętle.

Produkt oferuje wielostopniową regulację mocy. Jest łatwy w czyszczeniu za sprawą gładkiej, szklanej powierzchni. Ma matowe palniki VerticalFlame o pionowym płomieniu, które można myć w zmywarce. 

Sprzęt posiada czujnik, który automatycznie odłącza dopływ gazu po wykryciu wygaszenia płomienia. Wymiary urządzenia wynoszą 59 x x 52 cm. Produkt jest sterowany mechanicznie oraz elektronicznie – sensorowo. Posiada blokadę przed przypadkowym uruchomieniem i funkcję rozpoznawania wielkości garnka. 

Jego pola dysponują mocą: 1800 x 2 x 1900 oraz 2700 W.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Według niektórych opinii brakuje jej funkcji minimalnego płomienia na pokrętłach.
+ Została solidnie wykonana.  
+ Estetycznie się prezentuje.  
+ Posiada funkcję Booster oraz timer.  

4. TEKA JZC 96324 ABC BK (E4)

TEKA JZC 96324 ABC BK (E4)TEKA JZC 96324 ABC BK (E4) to płyta do zabudowy z 6 palnikami. Urządzenie posiada 4 pola indukcyjne i 2 palniki. Dysponuje funkcją sterowania MultiSlider, dzięki czemu pozwala dobierać moc poprzez przesuwanie palcem lub przyciśnięcie odpowiedniego poziomu. 

Sprzęt korzysta także z technologii ExactFlame, która pozwala precyzyjnie kontrolować wielkość płomienia na 9 poziomach. Produkt został wyposażony w żeliwne ruszy i pokrętła z zapalarką. Jego pola dysponują mocą: 2250, 1700, 2 x 1250, 2800 oraz 1000 W.

Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu oraz funkcję Booster. Dysponuje też blokadą rodzicielską i wskaźnikami ciepła resztkowego. Jest pokryte szkłem ceramicznym. Jego wymiary wynoszą 90 x 51 cm.

Zalety: Wady:
+ Efektownie się prezentuje. – Ma wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Oferuje funkcję Booster i timer.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu i obsłudze.  

5. Teka JZC 64322 ABC BK (E4)

Teka JZC 64322 ABC BK (E4)Teka JZC 64322 ABC BK (E4) to płyta z dwoma palnikami indukcyjnymi i gazowymi. Sprzęt wykorzystuje sterowanie dotykowe MultiSlider, które pozwala wybierać docelowy poziom mocy poprzez przesunięcie lub naciśnięcie wskaźnika. Urządzenie dysponuje też technologią kontroli płomienia ExactFlame, która daje możliwość ustawienia mocy w zakresie od 1 do 9. 

Produkt posiada solidne, żeliwne ruszty. Jest też wyposażony w pokrętła z zapalarką. Oferuje funkcję Booster. Posiada timer i programy automatyczne, takie jak: rozpuszczanie, gotowanie na wolnym ogniu, czy utrzymywanie ciepła.

Pola urządzenia dysponują mocą 2250, 1250, 2800 oraz 1000 W. Sprzęt ma zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, wskaźniki ciepła resztkowego oraz blokadę rodzicielską.

Wymiary produktu wynoszą 60 x 51 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Negatywne opinie o produkcie dotyczą panelu sterowania sensorowego – trudno ustawić na nim pożądaną moc pola.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Posiada timer i funkcję Booster.  
+ Elegancko się prezentuje.  

Płyta gazowo indukcyjna – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej płyty gazowo indukcyjnej należy rozpocząć od ustalenia, jakie wymiary ma mieć produkt oraz ile palników/pól powinien oferować. Na rynku dostępne są głównie płyty 60 cm z czterema polami i płyty 90 cm z sześcioma polami. Oczywiście, im więcej pól, tym więcej garnków i patelni możemy podgrzewać w tym samym czasie. Większość osób wybiera jednak płyty 4-palnikowe.

Kolejny krok to podzielenie płyty na część gazową i indukcyjną, a następnie dokonanie oceny oferowanej mocy, sposobu sterowania, czy funkcji urządzenia. Ponieważ wykonanie płyty indukcyjno-gazowej to zazwyczaj szkło ceramiczne, wszystkie produkty tego typu powinny być łatwe w czyszczeniu. Co zaś muszą gwarantować użytkownikowi kuchenki indukcyjno-gazowe?

Część gazowa

Płyty gazowo-elektryczne do zabudowy w części z palnikami gazowymi powinny oferować:

 • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu,
 • zapalarkę w pokrętle,
 • precyzyjną regulację wielkości płomienia,
 • solidne ruszty, najlepiej żeliwne.

Część indukcyjna

W części indukcyjnej płyt indukcyjno-gazowych warto szukać natomiast:

 • funkcji wykrywania wielkości naczyń,
 • wskaźników ciepła resztkowego,
 • funkcji timera z automatycznym wyłącznikiem,
 • funkcji Booster, zwiększającej moc pól,
 • blokady rodzicielskiej,
 • funkcji łączenia pól,
 • wygodnego i precyzyjnego sterowania – regulacji mocy.

Płyty gazowo-elektryczne: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd