Strona głównaAGDKuchenkiNajlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa - ranking 2024

Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa – ranking 2024 [TOP6]

Płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy – jakie ma wady i zalety?

Płyta indukcyjna dwupalnikowa zajmuje mniej miejsca na kuchennym blacie i pomaga ograniczać zużycie energii. Można gotować na niej, korzystając z maksymalnie dwóch garnków lub patelni jednocześnie. Z tego względu kuchenka dwupalnikowa sprawdzi się przede wszystkim w domach, w których nie gotuje się zbyt dużo. 

A jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa? Dokładnie tak samo, jak model 4-palnikowy, czy 6-palnikowy. Urządzenie wykorzystuje prawo Faradaya, aby zamieniać prąd zmienny w pole magnetyczne, które podgrzewa dno naczynia ustawionego na płycie. Sposób działania takiego elektrycznego sprzętu AGD odpowiada za jego główne zalety, czyli bezpieczeństwo, energooszczędność, czy szybkość gotowania. 

Wśród atutów płyty grzewczej indukcyjnej można wymienić także nowoczesny, elegancki design, czy praktyczne funkcje, których brakuje w płytach gazowych, np. timer. Poza tym, taki produkt jest łatwy w czyszczeniu, gdyż nie ma wystających elementów, a pokrywa go gładkie szkło ceramiczne, które nie wchłania zabrudzeń. 

Czy płyta indukcyjna ma jakieś wady? Bez względu na ilość palników, wśród jej wad trzeba wymienić wysoką cenę zakupu oraz konieczność nabycia garnków, które zostały wykonane z metalu przyciągającego magnes. 

Ranking kuchenek indukcyjnych dwupalnikowych

Indukcja dwupalnikowa jest urządzeniem poszukiwanym głównie do bardzo małych kuchni. Jaki model wybrać? Sprawdź nasz ranking polecanych modeli!

Poznaj także:

1. Candy CID 30/G3

Candy CID 30 G3Candy CID 30/G3 to płyta dwupalnikowa ze sterowaniem dotykowym. Urządzenie posiada obszary o różnych wymiarach do gotowania w różnej wielkości naczyniach. Jej panel sterowania został umieszczony po środku, dla wygodniejszej obsługi. 

Sprzęt dysponuje mocą 3500 W łącznie (pola: 1500 oraz 2000 W). Obsługuje naczynia o średnicy co najmniej 14 cm. Oferuje takie funkcje, jak minutnik, pauza, czy alarm przegrzania. Posiada też 9-stopniową regulację mocy. 

Wymiary urządzenia wynoszą 5,5 x 28,8 x 52 cm. Sprzęt można podłączyć pod napięcie 230 V.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Jej spód jest wykonany z plastiku.
+ Bardzo szybko grzeje naczynia.  
+ Nie jest głośna.  
+ Została wykończona odpornym na zarysowania szkłem.  

2. AMICA PI3510U

AMICA PI3510UAmica PI3510U to płyta, która według producenta jest w stanie zagotować 400 ml wody w ciągu 1 minuty dzięki funkcji PowerBooster. Urządzenie posiada funkcję minutnika z sygnałem dźwiękowym. Zastosowano w nim także technologię COOKADAPT, czyli dostosowanie powierzchni grzania do wielkości i kształtu naczynia ustawionego na płycie. 

Sprzęt dysponuje blokadą rodzicielską, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu kuchenki. Jego atutem jest też tryb podtrzymywania ciepła, czyli utrzymywania temperatury pola na poziomie 65 stopni.

Produkt ma wymiary 30 x 52 x 72 cm. Jego moc łączna wynosi 3700 W (pola: 1400 oraz 2300 W). Płyta jest sterowana sensorowo.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Łatwo ulega zarysowaniom.
+ Dysponuje funkcją praktycznego minutnika.  
+ Estetycznie się prezentuje.  
+ Posiada atrakcyjne funkcje dodatkowe, jak Booster, czy rozpoznawanie wielkości naczynia.  

3. Whirlpool WS Q0530 NE

Whirlpool WS Q0530 NEWhirlpool WS Q0530 NE to płyta z funkcją PowerManagement, która pozwala gotować na pełnej mocy bez przeciążania domowej sieci. Urządzenie oferuje także funkcję Booster dla wszystkich pól. Sprzęt korzysta z technologii 6. zmysłu, oferując dwa programy automatyczne: wrzenie i roztapianie. 

Produkt pozwala wybrać maksymalną moc płyty i gwarantuje, że urządzenie nie pobierze jej więcej podczas pracy. Urządzenie jest montowane na równi z blatem. Nie posiada też przedniej wentylacji, dzięki czemu jego instalacja jest łatwa i możliwa nawet w cienkim blacie (minimum to 12 mm w przypadku montażu bez piekarnika).

Urządzenie jest sterowane dotykowo za pomocą przycisków „+” i „-„. Posiada timer, który automatycznie wyłącza wybrane pole. Oferuje też blokadę rodzicielską. 

Wymiary płyty wynoszą 284x510x54 mm. Sprzęt dysponuje mocą 3700 W. Posiada regulację na 9 poziomach. Może zostać podłączony pod napięcie 230 lub 400 V.

Zalety: Wady:
+ Szybko nagrzewa naczynia. – Według części opinii dosyć głośno pracuje na wyższych poziomach mocy.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest intuicyjna w obsłudze.  
+ Posiada niezbędne funkcje, jak timer, blokada, Booster.  

4. MPM MPM-30-IM-12

MPM MPM-30-IM-12MPM MPM-30-IM-12 to płyta z 9 poziomami mocy, wyposażona w pola o średnicy 18 oraz 16 cm. Sprzęt został wykonany z czarnego szkła. Może zostać zabudowany na równi z blatem. Posiada panel sterowania sensorowego z przodu. 

Urządzenie oferuje takie funkcje jak zegar i timer elektroniczny. Korzysta też z zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz funkcji automatycznego czasowego wyłączenia ochronnego. Dysponuje blokadą rodzicielską.

Płyta samodzielnie rozpoznaje wielkość naczyń i ostrzega o gorących polach. Sprzęt ma wymiary 290 x 62 x 520 mm. Dysponuje mocą 2900 W: przednie 1800 W, tylne 1200 W.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Głośno pracuje.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Brakuje jej funkcji Booster.
+ Oferuje funkcję timera i blokady.  
+ Jest estetycznie wykonana.  

5. BOSCH PIB 375FB1E

BOSCH PIB 375FB1EBOSCH PIB 375FB1E to płyta z funkcją PowerBoost oraz ReStart – zapamiętuje ostatnie ustawienia sprzed wyłączenia. Produkt dysponuje mocą 3700 W. Oferuje także funkcję QuickStart, czyli wykrywanie miejsca ustawienia naczynia i wyświetlenie właściwej strefy grzania na panelu.

Sprzęt posiada blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Należy do klasy efektywności energetycznej A+. Płyta ma wymiary 51 x 306 x 527 mm. Dysponuje płynną regulacją temperatury oraz timerem.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w obsłudze. – Głośno pracuje – zwłaszcza w trybie Booster.
+ Pozwala wybierać bezpośrednio pożądaną moc pola. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada timer, funkcję Booster i blokadę rodzicielską.  
+ Ma efektowny design.  

6. Beko HDMI32400DT

Beko HDMI32400DTBeko HDMI 32400 DT to płyta z funkcją Booster i timerem. Urządzenie dysponuje mocą 3600 W, regulowaną na 9 poziomach. Jest sterowane dotykowo. Posiada funkcję automatycznego wyłączenia i blokady rodzicielskiej. 

Wymiary produktu wynoszą 28,8 x 51 x 5 cm. Sprzęt oferuje dwa pola o mocy 1400 oraz 2300 W. Ich średnice to odpowiednio 16 oraz 20 cm. Urządzenie można podłączyć pod napięcie 220-240 V.

Zalety: Wady:
+ Szybko rozgrzewa naczynia. – Łatwo się zarysowuje.
+ Łatwo się ją czyści. – Według części opinii jest głośna.
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Posiada funkcję Booster, blokadę oraz timer.  

Dobra płyta indukcyjna dwupalnikowa – jak wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej z dwoma palnikami? Ponieważ urządzenie do gotowania, które posiada tylko dwa pola grzewcze, pozwala przygotowywać jedzenie w maksymalnie dwóch naczyniach jednocześnie, kluczową kwestią przy wyborze takiego sprzętu będzie jego moc. Odpowiednio wysoka (najlepiej ok. 2000 W w przypadku większego palnika) sprawi, że działanie płyty nie będzie znacząco opóźniało pracy w kuchni. 

Poza tym, przed zakupem należy sprawdzić także:

  • jak wykończona została płyta – czy ma ramkę ze stali nierdzewnej, szkło frezowane na rantach, czy szkło bez frezu,
  • czy posiada funkcję Booster – zwiększającą moc pola dla szybszego gotowania,
  • czy jest zabezpieczona przed zalaniem i przegrzaniem,
  • czy automatycznie rozpoznaje wielkość naczyń,
  • czy posiada wskaźnik ciepła resztkowego, niezbędny dla bezpieczeństwa użytkowania produktu,
  • czy posiada timer z opcją automatycznego wyłączania sprzętu.

Ponieważ płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy bardzo często stosowana jest w blokach, warto poruszyć także kwestię jej zasilania. Zwykle musi to być prąd o napięciu 230 V. Istnieją jednak także płyty z opcją zmiany mocy, które można podłączyć zarówno pod napięcie 230 V, jak i pod tak zwaną siłę. Dzięki temu użytkownik nie musi ograniczać się do sprzętów o niższej mocy. 

Płyta indukcyjna dwupalnikowa: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd