Indukcja dwupalnikowa jest urządzeniem poszukiwanym głównie do bardzo małych kuchni. Jaki model wybrać? Sprawdź nasz ranking polecanych modeli!
Ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych:
Sprawdź inne rankingi:
- ranking płyt indukcyjnych
- ranking płyt gazowych 5 palnikowych
- ranking płyt gazowych do zabudowy
- ranking płyt gazowych bez płomieni
Płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy — jakie ma wady i zalety?
Płyta indukcyjna dwupalnikowa zajmuje mniej miejsca na kuchennym blacie i pomaga ograniczać zużycie energii. Można gotować na niej, korzystając z maksymalnie dwóch garnków lub patelni jednocześnie. Z tego względu kuchenka dwupalnikowa sprawdzi się przede wszystkim w domach, w których nie gotuje się zbyt dużo.
A jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa? Dokładnie tak samo, jak model 4-palnikowy, czy 6-palnikowy. Urządzenie wykorzystuje prawo Faradaya, aby zamieniać prąd zmienny w pole magnetyczne, które podgrzewa dno naczynia ustawionego na płycie. Sposób działania takiego elektrycznego sprzętu AGD odpowiada za jego główne zalety, czyli bezpieczeństwo, energooszczędność, czy szybkość gotowania.
Wśród atutów płyty grzewczej indukcyjnej można wymienić także nowoczesny, elegancki design, czy praktyczne funkcje, których brakuje w płytach gazowych, np. timer. Poza tym, taki produkt jest łatwy w czyszczeniu, gdyż nie ma wystających elementów, a pokrywa go gładkie szkło ceramiczne, które nie wchłania zabrudzeń.
Czy płyta indukcyjna ma jakieś wady? Bez względu na ilość palników, wśród jej wad trzeba wymienić wysoką cenę zakupu oraz konieczność nabycia garnków, które zostały wykonane z metalu przyciągającego magnes.
Dobra płyta indukcyjna dwupalnikowa — jak wybrać?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej z dwoma palnikami? Ponieważ urządzenie do gotowania, które posiada tylko dwa pola grzewcze, pozwala przygotowywać jedzenie w maksymalnie dwóch naczyniach jednocześnie, kluczową kwestią przy wyborze takiego sprzętu będzie jego moc. Odpowiednio wysoka (najlepiej ok. 2000 W w przypadku większego palnika) sprawi, że działanie płyty nie będzie znacząco opóźniało pracy w kuchni.
Poza tym, przed zakupem należy sprawdzić także:
- jak wykończona została płyta — czy ma ramkę ze stali nierdzewnej, szkło frezowane na rantach, czy szkło bez frezu,
- czy ma funkcję Booster — zwiększającą moc pola dla szybszego gotowania,
- czy jest zabezpieczona przed zalaniem i przegrzaniem,
- czy automatycznie rozpoznaje wielkość naczyń,
- czy ma wskaźnik ciepła resztkowego, niezbędny dla bezpieczeństwa użytkowania produktu,
- czy ma timer z opcją automatycznego wyłączania sprzętu.
Ponieważ płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy bardzo często stosowana jest w blokach, warto poruszyć także kwestię jej zasilania. Zwykle musi to być prąd o napięciu 230 V. Istnieją jednak także płyty z opcją zmiany mocy, które można podłączyć zarówno pod napięcie 230 V, jak i pod tak zwaną siłę. Dzięki temu użytkownik nie musi ograniczać się do sprzętów o niższej mocy.
Płyta indukcyjna dwupalnikowa opinie
Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.
Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl