Strona głównaAGDKuchenkiKuchenki elektryczne dwupalnikowe - ranking 2024

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe – ranking 2024 [TOP6]

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe – kiedy się sprawdzają?

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe reklamowane są przez producentów jako urządzenia zastępcze, dodatkowe palniki oraz kuchenki turystyczne. Można używać ich od razu po zakupie, gdyż nie wymagają profesjonalnego montażu – wystarczy ustawić je na blacie i podłączyć do prądu. Z tego względu kuchenka dwupalnikowa na prąd sprawdzi się między innymi:

  • kiedy bardzo dużo gotujemy i podgrzewamy duże ilości jedzenia, np. podczas przyjęcia, przed świętami,
  • w sytuacji awaryjnej, np. kiedy nagle skończy się butla z gazem, nastąpi przerwa w dostawie gazu,
  • na działce, w domku letniskowym i w innych miejscach poza domem, gdzie jest dostęp do źródła zasilania,
  • podczas gotowania na świeżym powietrzu w ogrodzie, czy na tarasie.

Ranking kuchenek elektrycznych dwupalnikowych

Ranking kuchenek elektrycznych z dwoma palnikami to zestawienie takich sprzętów AGD, jak kuchenki elektryczne tradycyjne, indukcyjne i ceramiczne. Sprawdź, co mają do zaoferowania!

Poznaj także:

1. Transa Electronics DoubleStove

Transa Electronics DoubleStove



Transa Electronics DoubleStove to kuchenka ceramiczna o mocy 2100 W. Urządzenie posiada płytę szklano-ceramiczną, antypoślizgowe nóżki oraz nienagrzewające się uchwyty. Obudowa sprzętu została wykonana z metalu.

Produkt dysponuje dwoma niezależnymi pokrętłami do regulacji mocy. Korzysta też z termostatu, który włącza i wyłącza grzałkę, utrzymując zadaną temperaturę. Urządzenie nagrzewa się do około 300 stopni Celsjusza. Posiada palnik o średnicy 15 oraz 18 cm (moc: 900 i 1200 W). Jest wyposażony w lampki kontrolne stanu pracy.

Wymiary kuchenki wynoszą 54 cm x 20,5 cm x 10 cm. Sprzęt waży 2,5 kg. Posiada przewód o długości 100 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Ma estetyczny wygląd.  
+ Łatwo jest utrzymać ją w czystości.  

2. ELECTRO-LINE 102W

ELECTRO-LINE 102W



ELECTRO-LINE 102W to kuchenka elektryczna dwupalnikowa o mocy 2500 W. Urządzenie posiada termostat, a także termiczny wyłącznik zasilania. Jest wyposażone w płyty żeliwne o średnicy 15,5 oraz 18,8 cm. 

Sprzęt może pochwalić się sygnalizacją świetlną trybu pracy, która pozwala uniknąć ewentualnego poparzenia. Ma też dwa pokrętła do płynnej regulacji mocy obu pól grzejnych. Wymiary produktu wynoszą 27,9 x 46,7 x 8,7 cm. Kuchenka waży 3,96 kg. Jest wykonana ze stali emaliowanej. 

Atutem tego modelu kuchni są antypoślizgowe nóżki, zapewniające stabilność podczas gotowania.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Jej pokrętła mają nieczytelne oznaczenia.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Estetycznie się prezentuje.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

3. MPM MPM MKE-11

MPM MPM MKE-11



MPM MPM MKE-11 to kuchenka indukcyjna z dwoma polami i niezależną regulacją mocy. Sprzęt dysponuje mocą 2900 W: pierwsze pole 1600 W, drugie 1300 W. Jego płyta została wykonana ze szkła. W produkcie zastosowano lampki kontrolne stanu pracy. 

Urządzenie sygnalizuje podłączenie do sieci, wybieranie funkcji oraz zakończenie pracy. Oferuje blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Jest sterowane za pomocą panelu dotykowego. Wyłącza się automatycznie po 5 sekundach bezczynności. Odstawienie naczynia z pola grzejnego sygnalizuje dźwiękiem i przechodzi w tryb czuwania na 40 sekund.

Produkt ma wymiary 7 x 59 x 31 cm. Jest wyposażony w timer i nóżki antypoślizgowe, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Waży 4,84 kg.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Dosyć głośno pracuje.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Ma wysoką cenę.
+ Nowocześnie się prezentuje.  
+ Jest intuicyjna w obsłudze.  

4. KOENIC KIP 2432 Double Induction Plate

KOENIC KIP 2432 Double Induction Plate



KOENIC KIP 2432 Double Induction Cooking Plate to kuchenka indukcyjna o mocy całkowitej 3500 W. Sprzęt oferuje regulację ustawień mocy, temperatury i czasu gotowania. Posiada wyświetlacz LED, funkcję automatycznego wyłączania i zabezpieczenie przed dziećmi.

Produkt jest sterowany sensorowo. Ma wskaźnik ciepła resztkowego, który zmniejsza ryzyko poparzenia. Pracuje w zakresie temperatur od 60 do 220 stopni Celsjusza. Jego pola mają moc: 2000 oraz 1500 W. Wymiary urządzenia wynoszą 59,8 x 37 x 4,5 cm. 

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Głośno pracuje.
+ Łatwo utrzymać ją w czystości. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma nowoczesny design.  
+ Jest solidnie wykonana.  

5. CLATRONIC DKP 3668

CLATRONIC DKP 3668



CLATRONIC DKP 3668 to kuchenka elektryczna z bezstopniową regulacją mocy i termostatem. Urządzenie zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Posiada palnik o średnicy 15,5 oraz 18,5 cm. Moc poszczególnych pól wynosi 1000 oraz 1500 W. 

Sprzęt posiada pokrętła oznaczone poziomem minimum i maksimum. Dysponuje także dwiema lampkami kontrolnymi stanu pracy. Urządzenie zostało zabezpieczone przed przegrzaniem. Jego atut stanowią też dwa uchwyty do przenoszenia. 

Wymiary produktu wynoszą 59 x 28 x 7 cm. Kuchenka waży 4,08 kg. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Według części opinii ciężko jest ustawić na niej pożądaną moc pracy pól w sposób precyzyjny.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Ładnie się prezentuje.  

6. Esperanza EKH010K

Esperanza EKH010K



Esperanza EKH010K to kuchenka o mocy 2000 W łącznie (dwa pola po 1000 W). Urządzenie ma wymiary 43 x 23,5 x 7 cm. Waży 2,60 kg. Jest wyposażone w zabezpieczenie przed przegraniem oraz regulację temperatury pracy na pięciu poziomach. 

Sprzęt posiada dwa pola o takiej samej średnicy – 15,5 cm. Dysponuje też lampką kontrolną stanu pracy. Został wykonany z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur, pokrytych powłoką nieprzywierającą. Posiada przewód zasilający o długości 75 cm. Ma też antypoślizgowe nóżki.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Ma dosyć niską moc – nadaje się przede wszystkim do podgrzewania posiłków.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Ma krótki przewód zasilający.
+ Łatwo utrzymać ją w czystości. – Wydziela nieprzyjemny zapach przy pierwszym użyciu.
+ Ma estetyczny design.  

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe: rodzaje

Jak wspominaliśmy, nasze zestawienie tworzą dwupalnikowe kuchenki wolnostojące elektryczne, które można podzielić na:

  • tradycyjne (klasyczne) z grzałką i metalową płytą,
  • indukcyjne,
  • ceramiczne.

Pierwszy rodzaj kuchenek jest najtańszy, najprostszy w swoim działaniu i budowie. Od takich sprzętów można oczekiwać przede wszystkim szybkiego nagrzewania pól oraz długotrwałego utrzymywania ciepła – zwłaszcza, jeśli płyta jest wykonana z żeliwa. 

Kuchenki ceramiczne również posiadają element grzewczy – spiralę – jednak jest ona ukryta pod płytą z ceramicznego szkła. Dzięki temu urządzenie prezentuje się nowocześniej, jest też łatwiejsze do utrzymania w czystości (przynajmniej dopóki nie przypalimy zabrudzeń na płycie). Sposób podgrzewania jedzenia na ceramicznej kuchence niewiele różni się od podgrzewania na płycie tradycyjnej – płyta nagrzewa się, a następnie oddaje ciepło naczyniom.

Inaczej wygląda sposób działania kuchenek indukcyjnych, które pracują przede wszystkim najbardziej ekonomicznie, wykorzystując większość pobranej energii i zamieniając ją w energię cieplną bezpośrednio w dnie naczynia. Kuchenki tego typu są droższe, cięższe, bardziej skomplikowane w budowie, ale oferują też więcej nowoczesnych funkcji. W parze z ich nowoczesnością często idzie jednak również większa awaryjność. Do korzystania z takiej kuchni potrzebujesz też odpowiednich garnków i patelni – pod indukcję.

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe – jak wybrać?

Przenośna kuchenka elektryczna – czy to tradycyjna, czy ceramiczna, czy indukcyjna – musi posiadać odpowiednie parametry. Przy porównywaniu sprzętów tego typu należy wziąć pod uwagę ich przyszłe zastosowanie. Kuchenka elektryczna przenośna najczęściej opisywana jest od kątem:

  • mocy – jeśli urządzenie ma służyć jedynie do podgrzewania przygotowanych wcześniej posiłków, moc nie musi być wysoka (powolne podgrzewanie bywa korzystne dla smaku), zasadniczo jednak im wyższa moc kuchenki, tym lepiej, ponieważ urządzenie rozgrzewa się szybciej,
  • zabezpieczeń – przed przegrzaniem, przypadkowym uruchomieniem, poparzeniem (lampki stanu pracy, czy wskaźnik ciepła resztkowego),
  • regulacji mocy/temperatury – za pomocą panelu dotykowego lub pokręteł,
  • dodatkowych elementów – antypoślizgowe nóżki, uchwyty do przenoszenia,
  • materiału wykonania obudowy – metal (żeliwo, stal), szkło ceramiczne, stal emaliowana,
    wymiarów i wagi.

Kuchenki nastawne elektryczne dwupalnikowe: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

2 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY