Mikrofalówka bez talerza – ranking to zestawienie najczęściej polecanych modelów kuchenek z technologią beztalerzową. Sprawdź, czym charakteryzuje się każdy z nich!
Ranking mikrofalówek bez talerza:
Sprawdź podobne rankingi:
Mikrofalówka bez talerza obrotowego — jak działa i jakie ma zalety?
Mikrofalówka bez talerza obrotowego (mikrofalówka beztalerzowa) działa na podobnej zasadzie, co mikrofalówka tradycyjna, czyli wykorzystuje moc mikro fal do podgrzewania jedzenia. Jednak w przypadku klasycznej kuchenki za równomierność takiego podgrzewania żywności odpowiada właśnie obracający się talerz. Natomiast w urządzeniu z technologią beztalerzową obrotowy talerz jest zbędny, ponieważ fale od razu są rozpraszane w równomierny sposób w całym wnętrzu urządzenia.
Brak talerza we wnętrzu mikrofalówki ma wiele zalet:
- Jej pojemność jest większa pomimo takich samych wymiarów zewnętrznych.
- Sprzęt mieści naczynia o różnych, nieregularnych kształtach — użytkownik nie musi obawiać się, że naczynie zostanie zablokowane, a danie nie podgrzeje się równomiernie.
- Urządzenie jest łatwiejsze do utrzymania w czystości — nie wymaga mycia talerza, który łatwo jest także rozbić.
Wiedząc, jak działa mikrofalówka bez talerza i znając jej główne zalety, zastanówmy się jeszcze, które modele mikrofalówek beztalerzowych warto wziąć pod uwagę przy zakupie.
Kuchenka mikrofalowa bez talerza obrotowego — jak wybrać?
- Funkcjonalność mikrofalówki bez talerza wiąże się przede wszystkim z brakiem tego dodatkowego elementu. Wymusza on na użytkowniku korzystanie z określonych naczyń (wielkość, kształt), a także wpływa na zmniejszenie pojemności urządzenia oraz utrudnia utrzymanie go w czystości. Wybór tego typu sprzętów AGD dostępnych na rynku nie jest zbyt duży, co przemawia na korzyść modelów z talerzem. Mimo to, kuchenki beztalerzowe w wielu przypadkach będą wygodniejszym rozwiązaniem, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów.
Parametry, które należy porównać przed wyborem mikrofalówki, to:
- moc — minimalna zalecana moc mikrofalówki bez talerza to 700 W,
- pojemność — na przykład 20, 23 czy 25 litrów. Przy czym pojemność mikrofalówek bez talerza zawsze jest nieco większa niż w przypadku modelów klasycznych,
- wymiary zewnętrzne,
- sposób sterowania — mechaniczne, elektromechaniczne, elektroniczne,
- funkcje — np. grill, rozmrażanie, gotowanie na parze, samooczyszczanie, automatyczne gotowanie potraw.
Użytkownicy opisywanych urządzeń podkreślają, że do mikrofalówki bez talerza można zmieścić więcej. Nie trzeba przejmować się także, w jakim naczyniu podgrzewamy żywność. Mikrofala bez talerza nie zablokuje kwadratowego półmiska czy prostokątnego naczynia żaroodpornego lub pojemnika. Będzie też wygodniejsza w czyszczeniu za sprawą gładkiego dna.
Kuchenki mikrofalowe bez obracającego się talerza doceniane są również za równomierne podgrzewanie potraw. Fale docierają do żywności także od spodu — bez efektu mocno nagrzanego naczynia, którym łatwo można się poparzyć. Ich cena i funkcjonalność nie odbiegają natomiast od cen i funkcji oferowanych przez urządzenia wyposażone w talerz obrotowy. Jedyny problem to ograniczona dostępność modelów beztalerzowych, co ma jednak również swoją dobrą stronę — łatwiej jest bowiem porównać wszystkie produkty dostępne w sklepach internetowych i wybrać ten najlepszy do swojej kuchni!
Mikrofalówka bez talerza opinie
Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.
Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl
Od niedawna posiadam kuchenkę mikrofalowa Sharp bez talerza. Muszę przyznać, że na razie jestem zadowolona. Bardzo prosta w obsłudze, ustawianie pracy nie wymaga precyzyjnego i silnego nacisku, nie ma ograniczenia kształtu naczynia, w jakim potrawa jest przyrządzana. Mam tylko jeden problem, nigdzie nie znalazłam instrukcji jak dbać o wnętrze kuchenki, szczególnie o szklana podstawę. Nie ma tego w instrukcji. Chcę się dłużej cieszyć tym sprzętem, i boję się o to, by nie doszło do uszkodzenia tego elementu w wyniku niedoinformowania.
Cześć Lidia, jeśli chodzi o pielęgnację wnętrza oraz szklanej podstawy, ważne jest regularne i delikatne czyszczenie. Po każdym użyciu warto przetrzeć wnętrze miękką, wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki jedzenia i zapobiec ich nagromadzeniu. Należy unikać ostrych gąbek oraz środków czyszczących, które mogą zarysować powierzchnię. Szklana podstawa powinna być regularnie wyjmowana i myta w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, a przed ponownym umieszczeniem w urządzeniu, dokładnie osuszona. Warto również unikać umieszczania ciężkich lub ostrych przedmiotów na szklanej podstawie, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Po gotowaniu zaleca się zostawienie otwartych drzwiczek na kilka minut, ponieważ to pozwala na przewietrzenie i osuszenie wnętrza. Te proste zasady pomogą w długotrwałym i bezproblemowym użytkowaniu urządzenia.