Strona głównaAGDKuchenkiNajlepsza mikrofalówka bez talerza - ranking 2024

Najlepsza mikrofalówka bez talerza – ranking 2024 [TOP3]

Mikrofalówka bez talerza obrotowego – jak działa i jakie ma zalety?

Mikrofalówka bez talerza obrotowego (mikrofalówka beztalerzowa) działa na podobnej zasadzie, co mikrofalówka tradycyjna, czyli wykorzystuje moc mikro fal do podgrzewania jedzenia. Jednak w przypadku klasycznej kuchenki za równomierność takiego podgrzewania żywności odpowiada właśnie obracający się talerz. Natomiast w urządzeniu z technologią beztalerzową obrotowy talerz jest zbędny, ponieważ fale od razu są rozpraszane w równomierny sposób w całym wnętrzu urządzenia. 

Brak talerza we wnętrzu mikrofalówki ma wiele zalet:

  1. Jej pojemność jest większa pomimo takich samych wymiarów zewnętrznych.
  2. Sprzęt mieści naczynia o różnych, nieregularnych kształtach – użytkownik nie musi obawiać się, że naczynie zostanie zablokowane, a danie nie podgrzeje się równomiernie.
  3. Urządzenie jest łatwiejsze do utrzymania w czystości – nie wymaga mycia talerza, który łatwo jest także rozbić. 

Wiedząc, jak działa mikrofalówka bez talerza i znając jej główne zalety, zastanówmy się jeszcze, które modele mikrofalówek beztalerzowych warto wziąć pod uwagę przy zakupie. 

Ranking mikrofalówek bez talerza

Mikrofalówka bez talerza – ranking to zestawienie najczęściej polecanych modelów kuchenek z technologią beztalerzową. Sprawdź, czym charakteryzuje się każdy z nich!

Poznaj także nasz:

1. SHARP YC-QS204AE-B

SHARP YC-QS204AE-BSHARP YC-QS204AE-B to mikrofalówka bez obracającego się talerza, o mocy 800 W i pojemności 20 litrów. Sprzęt oferuje 10 poziomów mocy do wyboru. Jest sterowany elektromechanicznie, czyli z wykorzystaniem elektronicznego wyświetlacza, który pozwala monitorować pozostały czas pracy oraz parametry wybranego programu. Mikrofala posiada też praktyczne zabezpieczenie przed dziećmi oraz funkcję rozmrażania. 

Produkt jest urządzeniem wolnostojącym. Oferuje 8 programów automatycznych. Jego wymiary wynoszą 27,2 na 45,7 na 37,9 cm. Mikrofalówka pozostaje w trybie ECO, kiedy nie jest używana. Jej wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej. 

Zalety: Wady:
+ Ma nowoczesny design.  
+ Jej cena nie jest wygórowana.  
+ Oferuje optymalną pojemność.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

2. AMICA AMGF23E1GFB

AMICA AMGF23E1GFBAMICA AMGF23E1GFB to kuchenka z technologią FullFlat, czyli z płaskim dnem bez talerza obrotowego oraz ze specjalnym systemem rozpraszania fal. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Oferuje wgrane programy automatyczne i funkcję grilla. Jego autem jest też blokada przed dziećmi. Sprzęt może rozmrażać żywność na podstawie wagi lub w oparciu o ustawienia czasu pracy. Dysponuje także regulacją mocy na 6 poziomach.

Mikrofalówka pozwala precyzyjnie ustawiać parametry pracy. Daje użytkownikowi możliwość automatycznego gotowania potraw w oparciu o wybór takich ustawień, jak rodzaj dania czy jego waga. Dysponuje także funkcją szybkiego startu. Komora urządzenia jest oświetlana halogenowo, co daje możliwość kontrolowana stanu pracy mikrofali bez konieczności otwierania jej drzwiczek.

Wymiary kuchenki wynoszą 48,3 na 39 na 28,1 cm. Jej pojemność to 23 litry. Urządzenie oferuje moc 900 W (grill 1000 W). Wnętrze produktu wykończono emalią.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność. – Negatywne opinie dotyczą jej panelu sterowania – wciśnięcie przycisku wymaga użycia sporej siły.
+ Posiada funkcję grilla.  
+ Dysponuje odpowiednią mocą.  

3. Kernau KFMO 203 EB

Kernau KFMO 203 EBKernau KFMO 203 EB to mikrofalówka ze sterowaniem elektronicznych i funkcją Quick Start. Sprzęt oferuje 5 poziomów mocy do wyboru. Jego pojemność to 20 litrów. Urządzenie posiada płaskie dno Maxi Plate. Oferuje funkcję rozmrażania według czasu i wagi. 

Produkt dysponuje 8 programami automatycznymi. Jego moc to 700 W, ale dzięki podgrzewaniu wieloetapowemu jest ona wystarczająca, aby w trakcie jednego procesu pracy można było rozmrozić i ugotować potrawę, bez utraty pożądanych właściwości organoleptycznych danego dania. 

Mikrofala pozwala w prosty sposób przygotować między innymi ziemniaki, popcorn, pizzę czy dania warzywne. Wystarczy określić rodzaj potrawy i jej wagę, a sprzęt dopasuje moc i czas podgrzewania tak, aby zapewnić użytkownikowi najlepsze rezultaty. 

Wymiary kuchenki wynoszą 27,6 na 45,9 na 38,6 cm. Jej wnętrze zostało wykończone emalią.

Zalety: Wady:
+ Nagrzewa dania równomiernie. – Ma dosyć niską moc mikrofal.
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonana.  
+ Zajmuje mało miejsca w kuchni.  

Kuchenka mikrofalowa bez talerz obrotowego – jak wybrać?

Funkcjonalność mikrofalówki bez talerza wiąże się przede wszystkim z brakiem tego dodatkowego elementu, który wymusza na użytkowniku korzystanie z określonych naczyń (wielkość, kształt), a także wpływa na zmniejszenie pojemności urządzenia oraz utrudnia utrzymanie go w czystości. Wybór tego typu sprzętów AGD dostępnych na rynku nie jest zbyt duży, co przemawia na korzyść modelów z talerzem. Mimo to, kuchenki beztalerzowe w wielu przypadkach będą wygodniejszym rozwiązaniem, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów. 

Parametry, które należy porównać przed wyborem mikrofalówki, to:

  • moc – minimalna zalecana moc mikrofalówki bez talerza to 700 W,
  • pojemność – na przykład 20, 23 czy 25 litrów, przy czym pojemność mikrofalówek bez talerza zawsze jest nieco większa niż w przypadku modelów klasycznych,
  • wymiary zewnętrzne,
  • sposób sterowania – mechaniczne, elektromechaniczne, elektroniczne,
  • funkcje – np. grill, rozmrażanie, gotowanie na parze, samooczyszczanie, automatyczne gotowanie potraw.

Użytkownicy opisywanych urządzeń podkreślają, że do mikrofalówki bez talerza można zmieścić więcej, nie przejmując się także, w jakim naczyniu podgrzewamy żywność. Mikrofala bez talerza nie zablokuje kwadratowego półmiska czy prostokątnego naczynia żaroodpornego lub pojemnika. Będzie też wygodniejsza w czyszczeniu za sprawą gładkiego dna.

Kuchenki mikrofalowe bez obracającego się talerza doceniane są również za równomierne podgrzewanie potraw – fale docierają do żywności także od spodu – bez efektu mocno nagrzanego naczynia, którym łatwo można się poparzyć. Ich cena i funkcjonalność nie odbiegają natomiast od cen i funkcji oferowanych przez urządzenia wyposażone w talerz obrotowy. Jedyny problem to ograniczona dostępność modelów beztalerzowych, co ma jednak również swoją dobrą stronę – łatwiej jest bowiem porównać wszystkie produkty dostępne w sklepach internetowych i wybrać ten najlepszy do swojej kuchni!

Mikrofalówka bez talerza – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY