Sprawdzone modele telefonów stacjonarnych to produkty takich marek jak Panasonic, Gigaset czy Maxcom. To właśnie takie urządzenia zgromadziliśmy w naszym zestawieniu. Znajdziesz tu zarówno proste stacjonarne telefony bezprzewodowe, jak i nowoczesne sprzęty z automatyczną sekretarką w bazie. Sprawdź, jakie telefony można znaleźć obecnie w ofertach sklepów RTV i AGD.
Ranking telefonów stacjonarnych bezprzewodowych:
Sprawdź inne rankingi:
Telefon stacjonarny bezprzewodowy czy przewodowy?
Telefon stacjonarny bezprzewodowy jest dzisiaj o wiele popularniejszy niż model klasyczny ze słuchawką na charakterystycznym przewodzie. Mimo to nie dla każdego będzie to najlepszy wybór. Klasyczny aparat przewodowy ma wiele zalet, w tym:
- niższą cenę,
- brak konieczności „ładowania” słuchawki,
- możliwość wykonywania rozmów w przypadku awarii,
- mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Z kolei telefony bezprzewodowe są przede wszystkim mobilne i bardziej nowoczesne. Producenci wyposażają je w wyświetlacze i takie funkcje dodatkowe jak wbudowana książka telefoniczna czy identyfikacja numeru przychodzącego (CLIP). Z punktu widzenia funkcjonalności, bezprzewodowy telefon jest najlepszą namiastką telefonu komórkowego dla seniora czy dla pracowników biura.
Telefon stacjonarny bezprzewodowy — jaki wybrać?
Przed zakupem telefonu stacjonarnego, musisz określić jego przeznaczenie. Urządzenie może służyć jako:
- telefon domowy — dopełnienie smartfonów domowników,
- telefon dla seniora, który nie posługuje się smartfonem,
- telefon do biura, świadczący o profesjonalizmie, gwarantujący większą wiarygodność przedsiębiorstwa w oczach konsumentów.
Podczas gdy bezprzewodowy telefon stacjonarny dla osoby starszej powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i „głośny”, tak już ten domowy musi mieć również wiele praktycznych funkcji dodatkowych, jak książka kontaktów, możliwość blokowania numerów czy rozbudowania urządzenia o kolejne słuchawki. Z kolei biurowy telefon stacjonarny musi być niezawodny, jeśli chodzi o jakość dźwięku czy jakość wykonania.
Jak kupić telefon stacjonarny na podstawie parametrów produktu?
Dobry telefon stacjonarny — zarówno telefon bezprzewodowy do domu, jak i do pracy — powinien:
- mieć czytelny ekran, najlepiej z informacjami dodatkowymi jak data, godzina, czas rozmowy, poziom naładowania baterii słuchawki,
- książkę telefoniczną na kilkaset kontaktów,
- regulację głośności oraz tryb głośnomówiący,
- duży zasięg i długi czas pracy bez ładowania (najlepiej 15-20 godzin),
- opcję lokalizacji słuchawki,
- starannie wykonaną obudowę,
- różne dzwonki do wyboru.
Senior doceni przede wszystkim takie cechy produktu, jak czytelny wyświetlacz z podświetleniem, duże podświetlane klawisze, system głośnomówiący i możliwość powtórzenia ostatnich połączeń. Z kolei rodzina, której często nie ma w domu, może potrzebować automatycznej sekretarki, która pozwoli dzwoniącym nagrać swoją wiadomość dla domowników. Dla firmy pożądany będzie tryb połączeń konferencyjnych czy estetyczny design urządzenia.
Jaki telefon bezprzewodowy dla seniora?
Inne cechy będzie miał telefon bezprzewodowy do biura, a inne do domu. Jednak najbardziej wymagającym użytkownikiem będzie osoba starsza, która z powodu wieku może mieć problemy ze wzrokiem, słuchem czy pamięcią. Osobom starszym można zaproponować albo przewodowy telefon stacjonarny, albo model zbudowany ze słuchawki i bazy — bezprzewodowy. Ważne, aby miał on duży wyświetlacz, wygodne przyciski i kilka przydatnych funkcji, a przy tym nadal pozostawał łatwy w obsłudze.
Wybierając telefon bezprzewodowy dla seniora, sprawdź, czy:
- ma książkę telefoniczną i możliwość przypisania numeru do konkretnego przycisku — osoby starsze mogą nie pamiętać wszystkich numerów telefonów do bliskich, a w sytuacjach kryzysowych dobrze, aby mogły jednym przyciskiem wezwać pomoc,
- ma przycisk lokalizujący słuchawkę — znajduje się na bazie i wywołuje alarm w słuchawce, co pomaga znaleźć ją w mieszkaniu,
- oferuje tryb głośnomówiący – dzięki niemu można rozmawiać bez trzymania słuchawki przy uchu, czyli również z wieloma osobami jednocześnie,
- identyfikuje numer dzwoniącego.
Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora może zostać rozbudowany o kilka dodatkowych słuchawek, dzięki czemu osoba starsza zawsze będzie w stanie trzymać jedną z nich bliżej siebie. To kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę — zwłaszcza jeśli emeryt mieszka w dużym domu.
Najlepszy telefon stacjonarny bezprzewodowy opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.
Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl