Strona głównaElektronikaTelefony i zegarkiTelefon stacjonarny bezprzewodowy - ranking 2024

Telefon stacjonarny bezprzewodowy – ranking 2024 [TOP6]

Telefon stacjonarny bezprzewodowy czy przewodowy?

Telefon stacjonarny bezprzewodowy jest dzisiaj o wiele popularniejszy niż model klasyczny ze słuchawką na charakterystycznym przewodzie. Mimo to, nie dla każdego będzie to najlepszy wybór. Klasyczny aparat przewodowy ma wiele zalet, w tym:

  • niższą cenę,
  • brak konieczności „ładowania” słuchawki,
  • możliwość wykonywania rozmów w przypadku awarii,
  • mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Z kolei telefony bezprzewodowe są przede wszystkim mobilne i bardziej nowoczesne. Producenci wyposażają je w wyświetlacze i takie funkcje dodatkowe jak wbudowana książka telefoniczna czy identyfikacja numeru przychodzącego (CLIP). Z punktu widzenia funkcjonalności, bezprzewodowy telefon jest najlepszą namiastką telefonu komórkowego dla seniora czy dla pracowników biura. 

Ranking telefonów stacjonarnych bezprzewodowych 

Sprawdzone modele telefonów stacjonarnych to produkty takich marek jak Panasonic, Gigaset czy Maxcom. To właśnie takie urządzenia zgromadziliśmy w naszym zestawieniu. Znajdziesz tu zarówno proste stacjonarne telefony bezprzewodowe, jak i nowoczesne sprzęty z automatyczną sekretarką w bazie. Sprawdź, jakie telefony można znaleźć obecnie w ofertach sklepów RTV i AGD.

Zajrzyj również do naszego:

1. Maxcom MC6800 

Maxcom MC6800



MAXCOM MC6800 to model wyposażony w wiele przydatnych udogodnień, takich jak zegar, budzik, funkcja głośnomówiąca, czy identyfikacja numeru dzwoniącego. Urządzenie obsługuje 12 języków menu. Jest kompatybilne z aparatami słuchowymi. Posiada podświetlany na pomarańczowo wyświetlacz i duże, również podświetlane klawisze.

Produkt dysponuje 3 przyciskami programowalnymi, do których można przypisać trzy numery. Oferuje pamięć do 10 połączeń przychodzących, funkcję wzmocnienia głośności słuchawki, wbudowaną książkę telefoniczną na 20 wpisów oraz opcję powtarzania 5 ostatnio wybranych numerów.

Sprzęt ma też tryb przywoływania słuchawki. Do jego bazy można przypisać maksymalnie 5 słuchawek, a jedną słuchawkę do 4 baz. Model oferuje 10 rodzajów dzwonków do wyboru i regulację głośności dzwonka na 5 poziomach aż do wyciszenia. Dysponuje blokadą klawiszy. Pracuje maksymalnie 100 godzin w trybie czuwania, a 10 godzin w trybie rozmowy.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie wyświetla całego numeru (ostatnią cyfrę ucina, ale można odczytać ją po naciśnięciu #).
+ Posiada duży wyświetlacz i duże przyciski.  
+ Oferuje wiele praktycznych funkcji.  
+ Jest wystarczająco głośny dla seniorów.  

2. PANASONIC KX-TG2511PDM

PANASONIC KX-TG2511PDM



PANASONIC KX-TG2511PDM to telefon z podświetlanym ekranem LCD i dosyć dużymi przyciskami. Model oferuje tryb pracy eco, blokadę klawiatury, system poprawy jakości głosu w słuchawce czy funkcję przywołania (przycisk na bazie). Sprzęt oferuje regulację głośności na 6 poziomach, a także 10 melodii i 5 tonów dzwonka do wyboru.

Urządzenie identyfikuje numer dzwoniącego. Rejestruje też połączenia, pozwala powtarzać wybrany numer czy blokować niechciane kontakty. Ma książkę telefoniczną na 50 pozycji. Posiada też funkcję głośnomówiącą.

Działa do 180 godzin w trybie czuwania i do 18 godzin w trybie rozmowy. Zapewnia zasięg do 300 metrów w terenie otwartym. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii ma mało stabilną bazę.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Ma spory, czytelny wyświetlacz.  
+ Posiada wiele praktycznych funkcji.  

3. Gigaset Comfort 550IP

 

Gigaset Comfort 550IP



Gigaset Comfort 55IP to elegancki telefon z kolorowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 2,2 cala. Urządzenie oferuje tryb pracy głośnomówiącej oraz opcję podłączenia zestawu słuchawkowego. Zapewnia dobrą jakość dźwięku dla połączeń VoIP i chroni użytkownika przed niechcianymi telefonami.

Sprzęt oferuje usługi w chmurze i może łączyć się ze smartfonami pracującymi na systemach iOS oraz Android. Pozwala korzystać z telefonii stacjonarnej i internetowej. Jego atutem są duże cyfry na klawiaturze. Sprzęt jest też zgodny z aparatami słuchowymi.

Produkt pozwala na rejestrację do sześciu numerów IP od różnych operatorów. Może obsługiwać też do sześciu kompatybilnych słuchawek. Telefon został dostosowany do potrzeb osób słabowidzących. Ma podświetlaną klawiaturę i przyciski z wyczuwalnym punktem oporu. Daje możliwość zablokowania do 150 numerów. Ma też rozbudowaną książkę adresową, w której można zapisać do 200 kontaktów.

Dzięki programowalnym przyciskom urządzenie jest łatwiejsze w obsłudze. Pozwala też przypisywać różne melodie dzwonków do konkretnych kontaktów. Produkt pod wieloma względami dopasowuje się do użytkownika. Można zmienić tło jego wyświetlacza, wygaszacz ekranu i wiele innych.

Telefon posiada funkcję SMS, kalendarz i identyfikację numeru przychodzącego. W trybie czuwania pracuje do 320 h.

Zalety: Wady:
+ Ma kolorowy, czytelny wyświetlacz. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest bardzo nowoczesny. – Według opinii użytkowników kontakty w książce adresowej telefonu wolno się wczytują.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest intuicyjny w obsłudze.  

4. Gigaset E290

Gigaset E290



GIGASET E290 to model z podświetlanym ekranem, wbudowaną książką telefoniczną na 150 pozycji i funkcją identyfikacji numeru dzwoniącego. Sprzęt posiada duże przyciski i ergonomiczny kształt słuchawki. 

Urządzenie oferuje 21 melodii do wyboru. Posiada takie funkcje jak bezpłatne połączenia wewnętrzne, regulacja głośności, alarm czy blokada klawiatury. Może współpracować z 4 słuchawkami. Posiada tryb przywołania, polskie menu i tryb głośnomówiący. 

Model można rozszerzyć o kolejne słuchawki, również innych producentów. Jego zaletą jest też funkcja rejestrowania połączeń i blokady połączeń wychodzących. Produkt pracuje do 200 godzin w trybie czuwania i do 10 godzin w trybie rozmowy. Ma 50 metrów zasięgu w pomieszczeniach i 300 metrów zasięgu w terenie otwartym.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie, estetycznie wykonany z dobrej jakości materiałów. – Jest trudny do samodzielnego skonfigurowania dla osoby starszej.
+ Ma duży ekran i duże przyciski.  
+ Posiada wiele praktycznych funkcji.  
+ Oferuje wystarczającą głośność dla osób starszych.  

5. Panasonic KX-TG6821

Panasonic KX-TG6821



Telefon Panasonic KX-TG6821PDB to model z białym ekranem LCD, wyposażony w funkcję ulepszenia głosu czy detekcję numeru dzwoniącego. Sprzęt można rozbudować o 6 słuchawek łącznie. Model posiada podświetloną klawiaturę, sygnalizację LED, tryb głośnomówiący oraz pamięć 10 ostatnio wybranych numerów. 

Sprzęt może pochwalić się rejestrem połączeń i funkcją wyciszenia. Prezentuje też numer abonenta dzwoniącego. Posiada wbudowaną książkę telefoniczną na 120 pozycji. Oferuje 30 dzwonków do wyboru oraz regulacje głośności na 7 poziomach, w tym wyciszenie całkowite.

Urządzenie wyświetla datę i godzinę. Ma też funkcję alarmu. Pozwala zablokować klawiaturę, a także odbierać połączenia dowolnym klawiszem. Oferuje tryb pracy nocnej i regulację głośności słuchawki. Działa do 170 godzin w trybie czuwania i do 15 godzin w trybie rozmowy. 

Zalety: Wady:
+ Ma funkcję automatycznej sekretarki. – Ma wysoką cenę.
+ Jest bardzo łatwy w obsłudze. – Według niektórych użytkowników jest „przeładowany” funkcjami.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Gwarantuje czysty dźwięk.  

6. GIGASET A170

 

GIGASET A170



Gigaset A170 to prosty, za to solidny telefon wyposażony w praktyczne przyciski z akustycznym potwierdzeniem naciśnięcia. Urządzenie ma czytelny, podświetlany ekran. Oferuje tryb Eco Mode Plus z wyłączeniem promieniowania radiowego. Posiada listę połączeń z pamięcią do 25 wpisów. Dysponuje też funkcją powtarzania wyboru ostatnich 10 numerów. 

Sprzęt wyświetla datę i godzinę. Posiada alarm. Wyświetla numer lub nazwę dzwoniącego. Nie wymaga konfiguracji słuchawki. Działa do 200 godzin w trybie czuwania i do 18 w trybie rozmowy.

Model posiada wbudowaną książkę telefoniczną na 50 kontaktów. Jego zasięg w budynku to 50 metrów, a na zewnątrz 300 metrów.  Model dysponuje 10 wgranymi dzwonkami do wyboru. Ma też regulację głośności.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Jest cichy.
+ Jest prosty w obsłudze. – Ma niestabilną bazę.
+ Oferuje dobry zasięg słuchawki. – Nie ma funkcji przywołania.
+ Długo pracuje bez ładowania.  

Telefon stacjonarny bezprzewodowy – jaki wybrać?

Przed zakupem telefonu stacjonarnego, musisz określić jego przeznaczenie. Urządzenie może służyć jako:

  • telefon domowy – dopełnienie smartfonów domowników,
  • telefon dla seniora, który nie posługuje się smartfonem,
  • telefon do biura, świadczący o profesjonalizmie, gwarantujący większą wiarygodność przedsiębiorstwa w oczach konsumentów.

Podczas gdy bezprzewodowy telefon stacjonarny dla osoby starszej powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i „głośny”, tak już ten domowy musi mieć również wiele praktycznych funkcji dodatkowych, jak książka kontaktów, możliwość blokowania numerów czy rozbudowania urządzenia o kolejne słuchawki. Z kolei biurowy telefon stacjonarny musi być niezawodny, jeśli chodzi o jakość dźwięku czy jakość wykonania. 

Jak kupić telefon stacjonarny w oparciu o parametry produktu?

Dobry telefon stacjonarny – zarówno telefon bezprzewodowy do domu, jak i do pracy – powinien:

  • posiadać czytelny ekran, najlepiej z informacjami dodatkowymi jak data, godzina, czas rozmowy, poziom naładowania baterii słuchawki,
  • książkę telefoniczną na kilkaset kontaktów,
  • regulację głośności oraz tryb głośnomówiący,
  • duży zasięg i długi czas pracy bez ładowania (najlepiej 15 – 20 godzin),
  • opcję lokalizacji słuchawki,
  • starannie wykonaną obudowę,
  • różne dzwonki do wyboru. 

Senior doceni przede wszystkim takie cechy produktu, jak czytelny wyświetlacz z podświetleniem, duże podświetlane klawisze, system głośnomówiący i możliwość powtórzenia ostatnich połączeń. Z kolei rodzina, której często nie ma w domu, może potrzebować automatycznej sekretarki, która pozwoli dzwoniącym nagrać swoją wiadomość dla domowników. Dla firmy pożądany będzie tryb połączeń konferencyjnych czy estetyczny design urządzenia. 

Jaki telefon bezprzewodowy dla seniora?

Jak zostało wspomniane, inne cechy będzie miał telefon bezprzewodowy do biura, a inne do domu. Jednak najbardziej wymagającym użytkownikiem będzie osoba starsza, która z powodu wieku może mieć problemy ze wzrokiem, słuchem czy pamięcią. Osobom starszym można zaproponować albo przewodowy telefon stacjonarny, albo model zbudowany ze słuchawki i bazy – bezprzewodowy. Ważne, aby posiadał on duży wyświetlacz, wygodne przyciski i kilka przydatnych funkcji, a przy tym nadal pozostawał łatwy w obsłudze. 

Wybierając telefon bezprzewodowy dla seniora, sprawdź czy:

  • posiada książkę telefoniczną i możliwość przypisania numeru do konkretnego przycisku – osoby starsze mogą nie pamiętać wszystkich numerów telefonów do bliskich, a w sytuacjach kryzysowych dobrze, aby mogły jednym przyciskiem wezwać pomoc,
  • posiada przycisk lokalizujący słuchawkę – znajduje się na bazie i wywołuje alarm w słuchawce, co pomaga znaleźć ją w mieszkaniu,
  • oferuje tryb głośnomówiący – dzięki niemu można rozmawiać bez trzymania słuchawki przy uchu, czyli również z wieloma osobami jednocześnie,
  • identyfikuje numer dzwoniącego.

Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora może zostać rozbudowany o kilka dodatkowych słuchawek, dzięki czemu osoba starsza zawsze będzie w stanie trzymać jedną z nich bliżej siebie. To kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę – zwłaszcza jeśli emeryt mieszka w dużym domu. 

Najlepszy telefon stacjonarny bezprzewodowy – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

1 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY