Strona głównaElektronikaTelefony i zegarkiWybieramy najlepszą opaskę sportową – ranking 2024

Wybieramy najlepszą opaskę sportową – ranking 2024 [TOP7]

Opaski sportowe – do czego służą?

Opaska sportowa to przede wszystkim gadżet dla osób aktywnych fizycznie. Każde urządzenie tego typu mierzy puls, liczy kroki i spalone kalorie. Produkty z tej kategorii posiadają także specjalne tryby sportowe, ułatwiające analizowanie i porównywanie osiągnięć z treningów. Nie oznacza to jednak, że opaska sprawdzi się wyłącznie u aktywnych.

Smartwatche czy smartbandy bardzo często kupują osoby, które traktują taki gadżet jako nowoczesny zegarek, zapewniający stałe połączenie z telefonem. Wiele modeli wyświetla bowiem podstawowe komunikaty dotyczące wiadomości czy połączeń. Atrakcyjną funkcją jest także badanie jakości snu czy chociażby inteligentny budzik. W sprzęt tego typu warto zainwestować również po to, aby zmotywować się do ruchu i wykonywania zalecanej ilości kroków w ciągu dnia.

Opaska fitness – którą wybrać? Ranking top 7

Szukasz smartbanda dla siebie lub dla bliskiej osoby? To dobry pomysł na prezent! Sprawdź funkcje najchętniej wybieranych modeli.

Przejrzyj także:

1. Xiaomi Mi Band 8

Xiaomi Mi Band 8Xiaomi Mi Band to opaska wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,62 cala i rozdzielczości 490 x 192 px. Urządzenie oferuje między innymi takie funkcje, jak badanie pulsu i natlenowania krwi. Posiada krokomierz, licznik spalonych kalorii, funkcję monitorowania poziomu stresu i jakości snu. Może zostać zamontowane na bucie, co pozwala lepiej monitorować ćwiczenia, takie jak bieganie, czy jazda na rowerze.

Urządzenie jest wodoszczelne – spełnia standardy 5 ATM. Posiada baterię o pojemności 190 mAh (pracuje na jednym ładowaniu do 16 dni). Waży jedynie 27 gramów. Jest sprzedawane wraz z wymiennym paskiem w zestawie. Oferuje funkcję powiadomień ze smartfona, informacje o pogodzie i wiele trybów sportowych do wyboru (ponad 150).

Produkt nie pozwala odbierać połączeń. Jest kompatybilny z systemem Android od wersji 6.0 oraz iOS od wersji 12.0. Jego tarczę można dostosować w sposób indywidualny do potrzeb użytkownika.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Nie ma modułu NFC.
+ Długo pracuje na baterii.  
+ Ma dobrej jakości, czytelny wyświetlacz.  
+ Ładnie się prezentuje.  

2. HUAWEI Band 7

HUAWEI Band 7HUAWEI Band 7 posiada cienki wyświetlacz FullView AMOLED o grubości poniżej 10 mm. Urządzenie waży 16 gramów. Jest wykonane z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, co przekłada się na trwałość i lekkość produktu. Opaska posiada ekran o przekątnej 1,47 cala i rozdzielczości 194 x 368 px. Ma on wąską ramkę i jest zakrzywiony, co gwarantuje ciekawszy wygląd urządzenia.

Opaska monitoruje poziom natlenienia krwi, jakość snu, poziom stresu, tętno i cykl menstruacyjny. Analizuje dane treningowe. Korzysta ze wskaźnika zdolności biegowej (RAI) do pomiaru wytrzymałości i sprawności biegaczy. Ma aż 96 trybów sportowych.

Produkt działa do dwóch tygodni na jednym ładowaniu. Po sparowaniu z telefonem obsługuje migawkę, odtwarzacz muzyki i przypomnienia. Jest kompatybilny z systemem Android oraz iOS. Ma wodoszczelną obudowę. Nie posiada modułu GPS. Ładuje się magnetycznie.

Zalety: Wady:
+ Ma wytrzymałą baterię. – Nie posiada GPS.
+ Jest solidnie wykonany. – Według części opinii dosyć często rozłącza się z telefonem.
+ Ma atrakcyjny design.  
+ Jego cena jest niewygórowana.  

3. Xiaomi SmBand 8 Active

Xiaomi SmBand 8 ActiveXiaomi SmBand 8 Active to opaska z wyświetlaczem LCD o przekątnej 1.47″. Urządzenie posiada ponad 50 trybów sportowych, funkcję monitorowania tętna, snu i natlenienia krwi. Sprzęt dysponuje ponad 100 tarczami do wyboru. Ma też wodoodporną obudowę – 5 ATM.

Urządzenie wysyła użytkownikowi  powiadomienia o zbyt wysokim lub zbyt niskim tętnie. Pozwala monitorować cykl menstruacyjny. Mierzy poziom stresu. Wyświetla powiadomienia z telefonu.

Opaska jest ładowana magnetycznie. Może pracować do 14 dni na jednym ładowaniu, do 6 w trybie intensywnego użytkowania. Współpracuje z systemami: Android od wersji 6.0 oraz iOS od wersji 12.0.

Zalety: Wady:
+ Ma duży, czytelny ekran. – Niekiedy gubi połączenie z telefonem.
+ Ma przystępną cenę. – Negatywne opinie o dotyczą też aplikacji kompatybilnej z opaską.
+ Długo pracuje na jednym ładowaniu.  
+ Jest prostym urządzeniem – sprawdzi się dla niewymagających i osób starszych.  

4. Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6Smartband Xiaomi Mi Band 6 może pochwalić się większym niż poprzednie modele ekranem dotykowym AMOLED o przekątnej 1,56 cala oraz dostępnością gotowych motywów do spersonalizowania urządzenia. Produkt mierzy nie tylko puls, ale również nasycenie krwi tlenem. Pozwala także na badanie jakości snu.

Sprzęt oferuje ćwiczenia oddechowe, badanie poziomu stresu i asystę w zakresie aktywności osobistej. Posiada aż 30 trybów fitness, w tym pozycje takie jak boks, zumba czy street dance. Model jest wodoodporny (5ATM), dlatego można bezpiecznie w nim pływać.

Produkt wyposażono w wytrzymałą baterię, zdolną do 14 dni ciągłej pracy (w trybie normalnym). Ładowanie urządzenia odbywa się przy użyciu kabla magnetycznego. Opaska posiada takie funkcje, jak znajdź i odblokuj telefon, czy odtwórz muzykę. Pozwala także na wyciszanie urządzeń z Androidem i wyświetla komunikaty z telefonu. Opaska nie ma wbudowanego GPSu.

Zalety: Wady:
+ Posiada wiele trybów treningowych. – Nie posiada modułu GPS.
+ Ma duży ekran i wytrzymałą baterię. – Ma dosyć wysoką cenę (porównując do poprzedniego modelu i jego funkcji).
+ Mierzy saturację.  
+ Można ładować ją bez wyjmowania z paska.  

5. HUAWEI Band 8 

HUAWEI Band 8HUAWEI Band 8 posiada duży ekran FullView AMOLED o przekątnej 1,47 cala. Oferuje 100 trybów sportowych. Pracuje na jednym ładowaniu do 14 dni. Dysponuje funkcją monitorowania jakości snu. Bada poziom stresu, aktywność sportową, czy codzienne nawyki użytkownika. Oferuje funkcję mierzenia tętna i saturacji. Śledzi także cykl menstruacyjny.

Sprzęt waży 14 g. Ma 8,99 mm grubości. Może pochwalić się również zaokrąglonym szkłem na ekranie oraz wąska ramką. Urządzenie jest doskonałym asystentem sportowym. Analizuje dane treningowe. Podpowiada też, jak ćwiczyć efektywniej.

Produkt oferuje ponad 10 000 tarcz do wyboru. Daje również możliwość generowania własnych. Jego obudowa jest pyłoszczelna i wodoszczelna do 5 ATM. Opaska współpracuje z systemem Android oraz iOS.

Zalety: Wady:
+ Jest wygodny w noszeniu. – Nie posiada GPS.
+ Ma duży ekran. – Negatywne opinie dotyczą łączenia opaski z niektórymi telefonami.
+ Posiada wytrzymałą baterię.  
+ Jest solidnie wykonany.  

6.  XIAOMI Smart Band 7 NFC

 XIAOMI Smart Band 7Smart Band 7 NFC to opaska z ponad 110 trybami sportowymi i całodobowym monitorowaniem zdrowia. Urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 14 dni – jest ładowane kablem ze złączem magnetycznym.

Sprzęt został wyposażony w 1,62-calowy wyświetlacz AMOLED z funkcją Always-on. Oferuje możliwość zmiany tła i wymiany opaski. Produkt posiada funkcję badania poziomu natlenienia krwi. Analizuje obciążenie treningowe. Proponuje dodatkowe ćwiczenia lub odpoczynek. Ma też tryby pływackie. Może pochwalić się wodoszczelną obudową – do 5 ATM.

Urządzenie mierzy poziom stresu i jakość snu, a także tętno użytkownika. Sprzęt nie posiada GPS, ale dysponuje modułem NFC. Wyświetla powiadomienia z telefonu.

Zalety: Wady:
+ Posiada NFC (płatności zbliżeniowe). – Nie wszystkie banki współpracują z metodą płatności Xiaomi Pay.
+ Długo pracuje na jednym ładowaniu. – Ma bardzo mocne wibracje.
+ Oferuje wiele funkcji sportowych. – Może gubić połączenie z telefonem.
+ Ładnie się prezentuje.  

7. REALME Band 2

REALME Band 2Smartband REALME Band 2 monitoruje stan zdrowia i śledzi aktywność fizyczną. Jest kompatybilny z systemem Android i iOS. Daje dostęp do powiadomień z telefonu. Oferuje 50 tarcz do wyboru, a także ponad 90 trybów sportowych.

Urządzenie posiada funkcję monitorowania jakości snu i pomiaru tętna. Mierzy natlenienie krwi. Śledzi cykl menstruacyjny. Pracuje do 12 dni na jednym ładowaniu. Ma czytelny ekran dotykowy o przekątnej 1,4 cala (rozdzielczość 167 x 320 pix) i wodoodporną obudowę. Nie posiada GPS.

Zalety: Wady:
+ Ma wytrzymałą baterię. – Nie ma GPS.
+ Ładnie się prezentuje. – Nie współpracuje równie dobrze z każdym smartfonem.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Gubi połączenie Bluetooth.
+ Oferuje optymalną ilość funkcji.  

Co powinna mieć najlepsza opaska sportowa?

Czym charakteryzuje się najlepszy smartband? Wiele zależy od Twoich potrzeb – w końcu po co Ci funkcje, z których nie będziesz korzystać? Oto cechy, którymi powinno wyróżniać się dobre urządzenie:

  • wytrzymała bateria – niektóre modele potrafią działać bez ładowania nawet ponad 2 tygodnie, pozwala im na to akumulator o pojemności około 200 mAh,
  • czytelny ekran dotykowy, najlepiej AMOLED o przekątnej ponad 1 cala,
  • podstawowe funkcje, czyli zegar, stoper, liczenie kroków, liczenie kalorii, mierzenie pulsu, opcjonalnie mierzenie saturacji,
  • badanie jakości snu (możliwe dzięki pulsometrowi),
  • wodoodporność – cecha przydatna zarówno pływakom, jak i osobom, które biegają w deszczu czy kąpią się bez zdejmowania akcesoriów,
  • czujnik GPS – nie znajdziemy go w tanich modelach, ale dzięki niemu pomiary urządzenia mogą być dużo dokładniejsze, dlatego czasami warto zainwestować w droższy wariant,
  • wyświetlanie komunikatów z telefonu – umożliwia zachowanie kontroli nad połączeniami i wiadomościami,
  • przypomnienia – np. o spotkaniach czy wydarzeniach.

Wiesz już czego oczekujesz od swojego smartbanda? Wróć do rankingu i wybierz idealny model!

Smartband – opaska monitorująca aktywność opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY