Strona głównaElektronikaAkcesoria samochodoweNajlepszy uchwyt na telefon do samochodu - ranking 2024

Najlepszy uchwyt na telefon do samochodu – ranking 2024 [TOP8]

Uchwyt samochodowy klasyczny czy z ładowarką?

Uchwyt na telefon do samochodu to gadżet, który można montować legalnie. Z założenia ma on bowiem zwiększać bezpieczeństwo, umożliwiając kierowcy wygodniejsze korzystanie z nawigacji GPS oraz wykonywanie rozmów (w trybie głośnomówiącym). Zamocowany w uchwycie telefon komórkowy pozostaje w zasięgu wzroku kierowcy – nie w dłoniach czy na kolanach. Wystarczy więc zerknąć na niego, aby upewnić się, czy jedziemy prawidłowo. 

Dostępne na rynku uchwyty można podzielić na dwa główne rodzaje:

  • klasyczny uchwyt bez dodatkowych funkcji,
  • uchwyt nowoczesny z ładowarką indukcyjną.

Pierwszy typ produktu jest mniej funkcjonalny, ale za to znacznie tańszy. Jeśli Twój smartfon nie posiada wsparcia dla ładowania indukcyjnego, nie ma sensu kupować do niego takiego uchwytu. Natomiast osoby, które dysponują takim urządzeniem powinny być zadowolone z dodatkowej funkcji ładowania w trakcie jazdy – zwłaszcza jeśli podróżują daleko, korzystając z nawigacji, która przyspiesza rozładowywanie baterii.

Ranking uchwytów na telefon do samochodu

Uchwyt samochodowy na telefon może być montowany na kilka sposobów. Dostępne w sklepach produkty tego typu różnią się także metodą mocowania w nich telefonu. Jaki z nich jest najlepszy? Podpowiedzi znajdziesz w poradniku pod rankingiem.

Sprawdź również nasze zestawienie gimbali do telefonów i aparatów!

1. HAMA Magnet Alu 173765

HAMA Magnet Alu 173765



Hama Magnet Alu 00173765 to minimalistyczny uchwyt magnetyczny montowany do kratki wentylacyjnej. Produkt nadaje się do telefonów o przekątnej od 3,5 cala do 7 cali. Wykorzystuje silny neodymowy magnes N35, dlatego montowanie w nim urządzenia zajmuje dosłownie sekundę.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z płytką magnetyczną, którą należy nakleić na tył telefonu za pomocą dołączonej taśmy M3. Można też umieścić ją między obudową a etui. 

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo nowoczesny, minimalistyczny design. – Nie nadaje się do montażu w każdym samochodzie – warto sprawdzić kratki wentylacyjne.
+ Jest niewielki.
+ Jest stabilny.  
+ Ma dosyć dobry stosunek jakości do ceny.  

2. Baseus 360-Degree

Baseus 360-Degree



Baseus 360-Degree to niewielki, niedrogi i solidny uchwyt magnetyczny, który przykleja się do deski rozdzielczej samochodu. Produkt wykonano z takich materiałów jak ABS czy aluminium. Sprzęt oferuje funkcję obrotu o 360 stopni. Można bez problemu obsługiwać go jedną ręką.

Model jest sprzedawany w zestawie z metalową płytką, którą należy przykleić do etui telefonu lub bezpośrednio do jego obudowy. Płytka posiada warstwę samoprzylepnej taśmy, dzięki czemu jej montaż zajmuje dosłownie kilka sekund.

Produkt jest kompatybilny z każdym telefonem. Jego wymiary wynoszą 3,5 x 4 x 3,5 cm. 

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Według niektórych opinii ma ograniczony zakres regulacji.
+ Bardzo dobrze trzyma się deski rozdzielczej.  
+ Jest mocny – utrzyma także ciężki telefon.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  

3. GÖTZE & JENSEN CH500W

GÖTZE & JENSEN CH500W



GÖTZE & JENSEN CH500W to uchwyt z funkcją ładowania. Produkt jest uniwersalny, czyli kompatybilny z każdym telefonem. Posiada automatycznie rozchylane ramiona, współpracujące z czujnikiem zbliżeniowym. Jest też wyposażony w przycisk, który ułatwia wyjmowanie telefonu z uchwytu.

Sprzęt oferuje funkcję ładowania indukcyjnego z mocą 15 W. Aby z niej korzystać, trzeba podłączyć go do źródła zasilania za pomocą przewodu. Produkt można zamocować w aucie na dwa sposoby – za pomocą zaczepu lub żelowej przyssawki. Będzie trzymał się na każdej powierzchni płaskiej.

Model posiada regulację poziomą i pionową. Jest zabezpieczony przed przegrzaniem (ładowarka). Maksymalny rozstaw ramion uchwytu to 89 mm. Jego dolne ramię jest zaś odczepiane, co pozwala podłączyć telefon do ładowania w sposób tradycyjny.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w montażu. – Według niektórych użytkowników uchwyt może samoczynnie otwierać się podczas jazdy.
+ Jest stabilny.  
+ Oferuje funkcję ładowania indukcyjnego.  
+ Otwiera się automatycznie.  

4. HAMA 183203

HAMA 183203



HAMA 183203 to uniwersalny uchwyt o rozstawie 5,5 – 8,5 cm. Produkt jest montowany do kratki wentylacyjnej. Umożliwia łatwe mocowanie telefonu – jego ciężar automatycznie zaciska szczęki mocujące.

Wewnątrz uchwytu umieszczony został gumowy materiał, który chroni obudowę smartfonu. Atutem produktu jest także przegub kulowy, umożliwiający regulowanie kąta nachylenia urządzenia.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie we wszystkich samochodach równie dobrze trzyma się kratki.
+ Jest funkcjonalny – łatwo umieścić w nim i wyjąć telefon.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Nie ogranicza widoczności za sprawa montażu na kratce.  

5. XLINE CH300

XLINE CH30



XLINE CH300 to uchwyt kompatybilny z wszystkimi modelami smartfonów. Urządzenie montuje się na przedniej szybie za pomocą przyssawki. Produkt posiada regulowany rozstaw zacisku w zakresie od 4 do 6,5 cala (65 – 92 mm).

Model nie otwiera się automatycznie. Nie korzysta też z technologii magnetycznej. Może zostać zamontowany tylko w jeden sposób – na szybie. Oferuje jednak szeroki zakres regulacji ustawienia telefonu.

Zalety: Wady:
+ Jest uniwersalny. – Przyssawka uchwytu nie jest odporna na działanie wysokiej temperatury.
+ Dobrze trzyma się szyby. – Ma dosyć wysoką cenę jak na swoją funkcjonalność.
+ Jego ramiona stabilnie utrzymują telefon.  
+ Jest starannie wykonany i wykończony miękkim materiałem.  

6. TECH-PROTECT N51 MAGNETIC MAGSAFE

TECH-PROTECT N51 MAGNETIC MAGSAFE



TECH-PROTECT N51 MAGNETIC MAGSAFE VENT CAR to uchwyt zgodny z technologią MagSafe. Produkt wykorzystuje wbudowany magnes i obrotową główkę 360 stopni. Jest montowany za pomocą haczyka na kratkach wentylacyjnych. 

Model umożliwia mocowanie telefonu bezpośrednio do uchwytu lub po założeniu na niego etui z oczkiem magnetycznym. Oferuje pełny zakres regulacji w każdym kierunku. Może zostać zamontowany na każdej kratce wentylacyjnej w samochodzie. 

Zalety: Wady:
+ Jest stabilny. – Nie w każdym samochodzie można zamontować go równie stabilnie – wszystko zależy od kratek wentylacyjnych.
+ Doskonale trzyma telefon.  
+ Jest niewielki i nowocześnie się prezentuje.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

7. Reinston EUTB01

Reinston EUTB01



Reinston EUTB01 to uchwyt samochodowy do urządzeń o przekątnej ekranu od 4 do 10 cali. Sprzęt oferuje funkcję obrotu o 360 stopni oraz dwa sposoby mocowania. Nadaje się do tabletów, telefonów czy nawigacji. Można zamontować go na szybie lub na desce rozdzielczej za pomocą przyssawki, a na zagłówku za pomocą dedykowanego mocowania. 

Produkt został wykonany z materiału ABS odpornego na działanie promieniowania słonecznego i zmiennych temperatur. Rozstaw jego ramion jest regulowany w zakresie 110-192 mm.

Zalety: Wady:
+ Jest mocny i solidnie wykonany. – Wykorzystana w nim głowica kulowa szybko się obluzowuje.
+ Dobrze się trzyma. – Według niektórych opinii, bardzo trudno jest oderwać go od szyby.
+ Nadaje się do większych telefonów i tabletów.  
+ Ma korzystną cenę.  

8. Xblitz Smart

Xblitz Smart



Xblitz Smart to uchwyt z funkcją ładowania indukcyjnego, kompatybilny z systemem MagSafe. Sprzęt pozwala korzystać z dwóch trybów mocowania: autozaciskowego i magnetycznego. Sam zaś może zostać zamontowany w samochodzie na trzy sposoby – do kratki wentylacyjnej, na kokpicie lub na szybie. Wszystkie elementy niezbędne do montażu są sprzedawane wraz z uchwytem.

Produkt posiada ramiona o rozpiętości do 82 mm. Jest więc w pełni uniwersalny. Jego wymiary wynoszą 72 na 117 na 42 mm.  Model korzysta z ruchomej głowicy kulowej 3D, co pozwala regulować jego położenie w każdym kierunku.

Zalety: Wady:
+ Jest uniwersalny. – Nie pozwala ładować telefonu w tradycyjny sposób.
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Ma nowoczesny design.  
+ Posiada funkcję ładowania indukcyjnego.  

Uchwyt na telefon do samochodu: magnetyczny czy grawitacyjny?

Kiedy wybierasz samochodowy uchwyt do swojego telefonu, musisz zastanowić się przede wszystkim nad jego mocowaniem. Do wyboru masz:

  • uchwyt grawitacyjny – to klasyczny uchwyt z ramionami, które zaciskają się na telefonie pod wpływem jego ciężaru, grawitacyjny uchwyt to dobry wybór do większych, cięższych modeli smartfonów, nie gwarantuje jednak stabilności w pozycji poziomej oraz na wybojach,
  • magnetyczny uchwyt samochodowy – jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje silny magnes, który przyciąga elementy metalowe, uchwyt magnetyczny do telefonu wymaga przyklejenia blaszki do telefonu lub do etui telefonu,
  • manualny – najstarszy i najprostszy typ uchwytu, w którym telefon zaciska się ręcznie między ramionami, jego minus to czas potrzebny na zamocowanie/wyjęcie urządzenia,
  • elektryczny – korzysta z czujnika, który po zbliżeniu telefonu sam rozchyla ramiona uchwytu, a następnie zaciska je na urządzeniu,
  • MagSafe – wykorzystuje magnesy wbudowane w nowsze modele telefonów marki Apple, nie wymaga naklejania blaszek.

Warto pamiętać, że o ile uchwyt magnetyczny nie ogranicza możliwości podłączenia telefonu do ładowania za pomocą zwykłej ładowarki, tak już ten z klasycznymi ramionami może uniemożliwiać korzystanie z przewodu. W przypadku, kiedy zależy Ci na możliwości ładowania smartfonu podczas jazdy:

  • wybierz uchwyt z funkcją ładowania indukcyjnego (o ile wspiera je Twój model telefonu),
  • wybierz uchwyt z opcją podłączenia ładowarki,
  • wybierz uchwyt magnetyczny.

Uchwyt na telefon do samochodu: montaż na kratkę, do szyby czy na deskę rozdzielczą?

Sposób montażu uchwytu w samochodzie wpływa na widoczność przez przednią szybę, a także na komfort prowadzenia pojazdu. Nie sposób powiedzieć, który rodzaj mocowania jest najlepszy. Każda opcja ma swoje wady i zalety.

Po pierwsze, możesz zamontować uchwyt na telefon za pomocą przyssawki. Jeśli produkt posiada taki element, najlepiej będzie trzymał się płaskiej, gładkiej powierzchni, takiej jak szyba. Na desce rozdzielczej nie zawsze okaże się wystarczająco stabilny. Niestety, po oderwaniu przyssawek na szybie mogą pozostać ślady. Warto uważać tutaj na przyssawki, które nie są odporne na wysokie temperatury, jeśli pojazd często stoi „pod chmurką” w trakcie upałów.

Uchwyt samochodowy na smartfon można montować także na kratkę nawiewu. Plusem takiego rozwiązania jest łatwość demontażu, a także to, że telefon można studzić za pomocą wentylacji (podczas korzystania z nawigacji potrafi mocno się nagrzewać). Nie wszystkie uchwyty na kratkę są jednak odpowiednio stabilne – za najlepsze produkty z tej kategorii uchodzą uchwyty hakowe.

Ostatni sposób montażu to mocowanie na deskę rozdzielczą za pomocą taśmy dwustronnej. Jest to montaż bardzo stabilny, choć permanentny – w przypadku zmiany miejsca montażu trzeba liczyć się z ryzykiem pozostawienia śladów na kokpicie. 

Warto wspomnieć również, że uniwersalne uchwyty na telefon i tablet mogą być montowane również na zagłówku fotela. 

Jak wybrać uchwyt samochodowy do telefonu?

Wybierając uchwyt na telefon, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wymiary i ciężar. Jeśli zdecydujesz się na tak zwany uniwersalny uchwyt samochodowy, koniecznie sprawdź jak bardzo faktycznie jest „uniwersalny”, czyli jaka jest rozpiętość jego ramion w milimetrach. Porównaj ją z szerokością swojego telefonu, uwzględniając etui. 

Jeśli interesuje Cię uchwyt samochodowy magnetyczny, sprawdź ile waży Twój telefon razem z etui. W przypadku modelów cięższych niż 200 g magnes może mieć problem ze stabilnym utrzymaniem urządzenia w odpowiedniej pozycji. 

Zwróć też uwagę na funkcję regulacji kąta nachylenia uchwytu – najpraktyczniejsze są modele regulowane w każdym kierunku.

Warto wspomnieć, że najlepsze uchwyty mogą oferować kilka opcji montażu i kilka opcji mocowania. Ich cena będzie jednak wyższa niż cena prostych produktów. Za uchwyt z funkcją ładowania trzeba zapłacić około 150 zł, natomiast dobry, prosty uchwyt magnetyczny bez tej funkcji da się kupić za około 25 zł. 

Uchwyt do telefonu samochodowy – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd