Strona głównaElektronikaGimbaleWybieramy najlepszy gimbal - ranking 2024

Wybieramy najlepszy gimbal – ranking 2024 [TOP6]

Gimbal co to?

Gimbal to urządzenie, które redukuje drgania wytwarzane przez wiatr, chodzenie czy nawet oddech. Gimbale współpracują z aparatami, kamerami i telefonami, pomagając ich użytkownikom uzyskać idealne ujęcia. Produkty tego typu wykorzystują żyroskopy, zminiaturyzowane silniki elektryczne, specjalne czujniki i mocowania, aby zapewnić obiektywom perfekcyjną stabilizację.

Gimbal ranking:

Ranking gimbali to zestawienie różnego typu produktów z szerokiego przedziału cenowego. Jaki gimbal do telefonu wybrać? A jaki gimbal lepiej sprawdzi się do aparatu? Sprawdź ranking!

Przejrzyj także:

1. Gimbal DJI Osmo Mobile 6

DJI Osmo Mobile 6



Gimbal DJI Osmo Mobile 6 ma kompaktową konstrukcję i jest składany do niewielkich rozmiarów. Produkt posiada funkcję automatycznego włączania po rozłożeniu. Oferuje także wbudowany wysięgnik.

Model jest lekki i elegancko się prezentuje. Posiada antypoślizgową obudowę, odporną na plamy. Współpracuje z aplikacją na telefon. Sprzęt wyposażono w stabilizację 3-osiową i uchywt magnetyczny. Produkt pozwala korzystać z takich funkcji jak Timelapse, Hyperlapse i Motionlapse, Gest Control czy Story Mode. Oferuje również tryb portretowy uruchamiany jednym przyciskiem.

Dzięki funkcji Active Track 5.0 gimbal stabilnie śledzi wybrane obiekty i utrzymuje je w centrum kadru. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z etui, kablem, tripodem i uchwytem na telefon. Jego udźwig to 290 g, sam produkt wazy 340 g.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie oferuje wiele przydatnych funkcji. – Ma wysoką cenę.
+ Jest małe i zajmuje niewiele miejsca.  
+ Posiada praktyczny uchwyt magnetyczny.  
+ Jest bardzo intuicyjne w obsłudze.  

2. Gimbal Hohem iSteady Mobile+

Hohem iSteady Mobile+



HOHEM iSteady Mobile+ to 3-osiowy gimbal do telefonu, kompatybilny z aplikacją Hohem Gimbal. Urządzenie waży 470 g. Nadaje się do urządzeń mobilnych o przekątnej ekranu między 58 a 89 mm. Jest sprzedawany w zestawie z mini statywem i etui do przechowywania.

Produkt korzysta z systemu stabilizacji siódmej generacji. Posiada obrotową głowicę i regulowany uchwyt. Oferuje funkcję rozpoznawania twarzy. Pozwala regulować położenie telefonu na 8 poziomach. Może pracować do 12 godzin na jednym ładowaniu – jego bateria ma pojemność 3600 mAh. Pełni też rolę powerbanku.

Urządzenie pozwala sterować aplikacjami na telefonie. Utrzymuje ciężar do 280 gramów. Oferuje takie tryby automatyczne jak tryb sportowy, incepcja, fantasy 3D, timelapse, motionlapse, czy slow motion. Sprzęt jest regulowany o 360 stopni w pionie i o 320 stopni w poziomie.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii głośno pracuje.
+ Współpracuje z praktyczną aplikacją.  
+ Długo pracuje na jednym ładowaniu.  
+ Gwarantuje dobrą stabilizację.  

3. Gimbal HOHEM iSteady Pro4

HOHEM iSteady Pro4



HOHEM iSteady Pro4 to stabilizator trzyosiowy do kamer sportowych, dedykowany. Sprzęt jest lekki i nowoczesny. Posiada moduł WiFi, dzięki któremu łączy się bezprzewodowo z kamerami GoPro Hero 10 / 9 / 8 / 7 / 6 / 5.

Urządzenie wyposażono w akumulator o pojemności 3600 mAh, zdolny do około 14 godzin ciągłej pracy, a także w 4-kierunkowy joystick. Sprzęt posiada takie funkcje jak obrót o 360 stopni czy tryb Fast Follow. Model oferuje udźwig maksymalny 150 g i bardzo dobry system stabilizacji. Można używać go również z innymi kamerami sportowymi o wysokości do 55 mm i grubości do 33.5 mm, ale nie będzie współpracował z nimi tak dobrze jak ze wspomnianymi modelami – w tym przypadku brak łączności bezprzewodowej.

Produkt może zostać wzbogacony o osłony czy lampy LED. Da się obsługiwać go za pomocą jednej dłoni. Jest sprzedawany w zestawie z futerałem i mini statywem. Waży 365 g

Zalety: Wady:
+ Bardzo dobrze stabilizuje. – Nie jest w pełni uniwersalny (współpracuje w pełni jedynie z określonymi modelami kamer).
+ Posiada moduł WiFi (nie każdy z niego skorzysta).  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ W połączeniu z dedykowaną kamerą oferuje wiele praktycznych funkcji.  

4. Gimbal DJI Osmo Mobile SE

DJI Osmo Mobile SE



DJI Osmo Mobile SE ma lekką składaną konstrukcję z mocowaniem magnetycznym. Dysponuje też panelem do łatwego przełączania trybów pracy. Oferuje stabilizację 3-osiową. Sprzęt ma wbudowanych wiele trybów automatycznych, jak Timelapse, Motionlapse i Hyperlapse oraz tryb DynamicZoom. Obsługuje także technologię sterowania gestami.

Produkt korzysta z algorytmów śledzenia ActiveTrack 5.0 dla skuteczniejszego podążania za obiektem. Łatwo przełącza się między ujęciami pionowymi i poziomymi. W trybie Tripod automatycznie wyrównuje także obraz do wybranej przez użytkownika orientacji. Zasadniczo, pracuje w czterech trybach: Follow, Tilt Locked, FPV i SpinShot.

Model jest sprzedawany w zestawie ze statywem magnetycznym. Można dokupić do niego również oświetlenie LED. Gimbal jest kompatybilny z telefonami o grubości 6,9-10 mm oraz szerokości 67-84 mm. Jego maksymalny udźwig to 290 gramów. Urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 8 godzin (bateria o pojemności 2600 mAh). Sam sprzęt waży 383 gramy.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Ma wysoką cenę.
+ Jest lekki, niewielki i składany. – Nie ma torby/etui w zestawie.
+ Posiada wiele nowoczesnych funkcji.  
+ Dosyć długo pracuje na jednym ładowaniu.  

5. Gimbal FeiyuTech G6 Max

FeiyuTech G6 Max



FeiyuTech G6 Max współpracuje z kamerą sportową, smartfonem, a także z aparatem. Stanowi kompromis między wagą a mobilnością. Utrzymuje urządzenia do 1,2 kg masy. Posiada też uchwyt na telefon i adapter do systemu GoPro w zestawie.

Sprzęt ma praktyczne blokady osi, co ułatwia transport i wyważanie zamontowanego w uchwycie urządzenia. Jego atutem jest też mniejszy rozmiar gimbala przy jednocześnie większym jego udźwigu, co udało się osiągnąć za sprawą nowych silniczków. Model wykorzystuje unowocześnione algorytmy. Oferuje takie funkcje jak tryb panoramowania, tryb śledzenia, tryb blokady, tryb śledzenia wieloosiowego czy tryb szybkiej reakcji.

Gimbal proponuje użytkownikowi również manualne ustawienia pozycji, autopanoramę, obrót 360 stopni oraz funkcję Selfie. Sprzęt wyposażono w moduł WiFi oraz Bluetooth. Produkt łączy się zatem z telefonem i kamerą, co ułatwia tworzenie zjawiskowych filmów. Model jest też sterowany przyciskami na uchwycie. Gimbal posiada nawet wyświetlacz informujący o statusie urządzenia.

Produkt został wykonany z aluminium pokrytego gumowym tworzywem. Dzięki temu dobrze leży w dłoni i jest odporny na deszcz czy pył. Pracuje na baterii do 9 godzin. Może być zasilany z powerbanka. Posiada 3 mocowania statywowe żeńskie 1/4”.

Zalety: Wady:
+ Jest uniwersalny. – Ma wysoką cenę.
+ Zajmuje mało miejsca. – Słabo tłumi drgania lekkiej kamery.
+ Oferuje wiele ciekawych funkcji.  
+ Posiada moduły WiFi i Bluetooth.  

6. Gimbal Zhiyun Smooth Q4 

Zhiyun Smooth Q4



Zhiyun Smooth Q4 do gimbal 3-osiowy do telefonu, z wysuwanym prętem. Sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca. Oferuje takie tryby pracy, jak iśledzenie, timelapse czy nagrywanie w zwolnionym.

Posiada proste w obsłudze przyciski, służące między innymi do przełączania między trybem portret a krajobraz. Współpracuje także z aplikacją, która w automatyczny sposób prowadzi użytkownika przez proces nagrywania.

Urządzenie posiada drążek wysuwany na długość 215 mm. Waży 370 g. Do pełna ładuje się w 2,5 godziny. Na jednym ładowaniu pracuje od 10 do 15 godzin. Urządzenia kompatybilne z gimbalem zostały wyliczone w specjalnym poradniku. Produkt jest sprzedawany w zestawie ze statywem.

Zalety: Wady:
+ Jest mały i lekki. – Ma nieergonomiczny uchwyt.
+ Długo pracuje na jednym ładowaniu. – Ma ograniczony zakres regulacji.
+ Zajmuje mało miejsca.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

Jaki gimbal wybrać?

Na rynku dostępne są gimbale uniwersalne oraz dedykowane. Te pierwsze będą kompatybilne z większością telefonów komórkowych, aparatów i kamer, a te drugie tylko z konkretnymi modelami. Jaki gimbal wybrać do lustrzanki? Przede wszystkim taki, który utrzyma jej ciężar, a znalezienie modelu o udźwigu większym niż około 2 kg nie jest łatwym zadaniem.
Jaki gimbal do smartfona? Jaki gimbal do aparatu? Aby ułatwić sobie wybór najlepszego sprzętu warto wziąć pod uwagę jego najważniejsze parametry.

Liczba osi
Ilość osi gimbala wpływa bezpośrednio na skuteczność pracy urządzenia. Najtańsze produkty tego typu obsługują jedną oś, która pracuje w kierunkach góra-dół. Te nieco droższe oferują stabilizację dwuosiową, czyli dodatkowo kierunek lewo-prawo. Najdroższe, a zarazem najlepsze gimbale, będą korzystały ze stabilizacji trójosiowej, która zapewnia pełny panoramiczny obrót kamery.

Waga
Waga gimbala zależy od materiału, z jakiego został on wykonany (gorsze z tworzyw sztucznych, lepsze ze stopów aluminium), a także od wielkości jego akumulatora oraz ogólnego rozmiaru urządzenia. Zaleca się wybór jak najlżejszych modeli – nawet kosztem krótszej pracy baterii – ponieważ trzymanie ich w ręce nie będzie wtedy dużym obciążeniem, zwłaszcza podczas długotrwałego korzystania z gimbala. Jeśli zależy Ci na stabilizacji obrazu, ale nie chcesz trzymać gimbala podczas pracy, być może lepszym rozwiązaniem będzie zakup statywu.

Maksymalny udźwig
Gimbale posiadają określoną wytrzymałość. Jest ona tak samo ważna, jak ich kompatybilność – udźwig urządzenia musi być większy, niż waga posiadanego sprzętu (aparatu czy telefonu). W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że silniczki gimbala zostaną uszkodzone lub że obiektyw wypadnie z uchwytu.

Uchwyt
Niezwykle ważną częścią gimbala ręcznego jest jego uchwyt, który to jest trzymany przez użytkownika podczas pracy z tym sprzętem. Może on zostać odpowiednio ogumowany, aby nie ślizgał się w dłoni. Często posiada także przyciski do sterowania gimbalem.

Tryby pracy i dodatkowe funkcje
Automatyczne tryby pracy i ciekawe funkcje dodatkowe bardzo ułatwiają pracę z gimbalem i pozwalają uzyskiwać efektowne rezultaty w prosty sposób. Niestety, im więcej takich dodatków, tym wyższa cena urządzenia oraz bardziej skomplikowana obsługa sprzętu.

Podsumowanie

Czy warto kupić gimbal? Odpowiedź brzmi “tak”, jeśli chcesz dokumentować swoją aktywność sportową, lubisz zdawać relacje z podróżowania, pasjonujesz się fotografią lub filmem, pragniesz rozpocząć przygodę z publikowaniem swoich nagrań w sieci lub po prostu chcesz wykorzystać w pełni potencjał swojego aparatu czy smartfona. Gimbal nie jest tanim akcesorium, jednak pozwala osiągnąć naprawdę zadowalające rezultaty.

Gimbal opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dawid
Dawid
2 miesięcy temu

Gimbal Hohem iSteady Mobile+
Gimbal współpracuje ze smartfonami / telefonami, których szerokość mieści się w granicach od 58 do 89 mm, a waga 280….nic nie ma o wielkości ekranu do 6″

Damian Sieczkowski
CEO
Damian Sieczkowski
2 miesięcy temu
Odpowiedź do  Dawid

Dzięki za komentarz, faktycznie szerokość 89 to często telefony powyżej 6 cali. Zaktualizowaliśmy wpis

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd