Strona głównaElektronikaKameryNajlepsza kamera cofania bezprzewodowa - ranking 2024

Najlepsza kamera cofania bezprzewodowa – ranking 2024 [TOP6]

Bezprzewodowa kamera cofania: wady i zalety

Bezprzewodowa kamera cofania jest praktycznym urządzeniem – łatwym w montażu i uniwersalnym, ponieważ obraz z niej można wyświetlić między innymi na ekranie nawigacji, na lusterku (wideorejestrator) czy na wyświetlaczu telefonu komórkowego lub tabletu.  Takie urządzenie wspiera kierowcę podczas cofania i parkowania tyłem. Pozwala też wyeliminować tak zwane martwe punkty. Bezprzewodowa kamera tylna przesyła obraz za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki temu nie trzeba montować w samochodzie przewodów, które połączyłyby ją z odbiornikiem, takim jak wideorejestrator. To z kolei umożliwia korzystanie z kamery także w większych pojazdach, jak auto z przyczepą.

Model bezprzewodowy to przede wszystkim wygoda oraz możliwość korzystania z takiej formy pomocy w autach, których nie możemy dowolnie modyfikować, np. tych służbowych. Jakie wady ma zaś zestaw kamery cofania bezprzewodowy? Zdalne przesyłanie obrazu może wiązać się z zakłóceniami, ze zrywaniem połączenia, ze zniekształcaniem obrazu czy z pogorszeniem jego jakości. Kluczowe jest zatem wybranie takiego bezprzewodowego zestawu, który zagwarantuje stabilne połączenie między kamerą a odbiornikiem, na którym wyświetlamy obraz.

Ranking bezprzewodowych kamer cofania

Jeśli nie posiadasz wbudowanej kamery cofania, a szukasz sprzętu prostego w instalacji, sprawdź nasze zestawienie kamer bezprzewodowych z monitorami i bez monitorów.

Przejrzyj również nasz ogólny ranking kamer cofania.

1. MBG LINE D-435+009S

MBG LINE D-435+009S



MBG LINE D-435+009S to zestaw złożony z kamery i monitora o przekątnej 4,3 cala. Urządzenie działa bezprzewodowo w odległości do 40 metrów. Może być zasilane prądem o napięciu 12-36V. Sprzęt oferuje jakość obrazu HD, a także modyfikowalne linie naprowadzające i noktowizję. Ma wodoszczelną i pyłoszczelną obudowę (kamera). Komplet nadaje się nie tylko do samochodów osobowych, ale też do busów i innych pojazdów dostawczych.

Produkt wykorzystuje diody LED poprawiające widoczność w nocy. Posiada też czujnik światła, który włącza je automatycznie. Sprzęt pracuje na częstotliwości 2,4 Ghz. Kamera oferuje kąt widzenia do 150 stopni w pionie. Natomiast monitor może pochwalić się rozdzielczością 800x480px oraz kontrastem 500:1. 

Zalety: Wady:
+ Ma świetny stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą jedynie uchwytu montażu kamery.
+ Oferuje doskonałą jakość obrazu.  
+ Działa bez opóźnień.  
+ Jest łatwy w montażu.  

2. GARMIN BC 40

GARMIN BC 40



Garmin BC 40 to bezprzewodowa kamera z ramką pod rejestrację, współpracująca z urządzeniami nawigacyjnymi tej samej marki. Sprzęt jest zasilany bateryjnie – na dwóch bateriach pracuje do 3 miesięcy. Przesyła obraz na odległość do 13 metrów. Oferuje rozdzielczość do 1280 x 720 px oraz kąt widzenia do 150 stopni.

Produkt jest łatwy w montażu. Może być sterowany komendami głosowymi, bez odrywania rąk od kierownicy. Jego obudowa jest odporna na wodę i pył, zgodnie ze standardem IPX7. 

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w montażu. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje bardzo dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy. – Nie ma monitora w zestawie.
+ Jest zasilana bateryjnie, co ułatwia instalację.  
+ Oferuje szeroki kąt widzenia.  

3. Luxury-goods JW-729

Luxury-goods JW-729



Luxury-goods JW-729 to zestaw złożony z dwóch kamer cofania i monitora. Sprzęt nadaje się do aut osobowych, tirów, busów czy maszyn rolniczych. Jego ekran ma przekątną 7 cali. Urządzenie gwarantuje zasięg działania do 50 metrów. Działa na napięciu 12 lub 24 V.

Kamery wyposażono w diody IR poprawiające widoczność w nocy. Obie są wodoszczelne i pyłoszczelne. Monitor z zestawu może być obsługiwany pilotem. Uruchamia się także automatycznie w momencie uruchomienia biegu wstecznego. Urządzenie obsługuje 4 częstotliwości, zatem zestaw można rozszerzyć o kolejne 2 kamery.

Komplet korzysta z pasma 2.4GHz. Ekran monitora oferuje rozdzielczość 800×480 px, a kamery 510×582 px. Ich kąt widzenia wynosi natomiast 120 stopni. Produkt posiada czujnik zmierzchu i diody doświetlające obszar do 20 metrów.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii w przypadku długotrwałego kontaktu z wodą (deszcz) obiektyw zaparowuje.
+ Oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. – W rzeczywistości nie nadaje się do dużych ciężarówek.
+ Posiada pilot zdalnego sterowania.  
+ Ma duży monitor.  

4. AEG 10997 Solar

AEG 10997 Solar



AEG 10997 Solar to kamera z zasięgiem do 30 metrów. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z ekranem o przekątnej 4,3 cala. Sprzęt posiada uniwersalny uchwyt mocujący do montażu pod tablicą rejestracyjną. Jest odporny na zachlapania oraz wstrząsy. 

Urządzenie wyposażono w diody IR, poprawiające jakość obrazu nocą. Kąt widzenia kamery wynosi 110 stopni. Kamera oferuje rozdzielczość obrazu na poziomie 640 x 480 px. Jest zasilana akumulatorowo (solarnie).

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w montażu. – Jej bateria niekiedy okazuje się problematyczna – zasilanie solarne.
+ Oferuje przyzwoitą jakość obrazu. – Według części użytkowników, panele słoneczne urządzenia pracują prawidłowo przez około 12 miesięcy.
+ Ma atrakcyjną cenę.  
+ Jest zasilana energią słoneczną.  

5. MBG Line 501W

MBG line 501W



MBG line 501W to kamera z WIFI, oferująca obraz jakości 720p HD. Sprzęt łączy z urządzeniami mobilnymi, pracującymi na systemie iOS lub Android. Produkt jest wodoszczelny – IP67. Gwarantuje zasięg do 50 metrów. Pozwala włączać i wyłączać linie pomocnicze. Oferuje kąt widzenia do 140 stopni.

Sprzęt korzysta z pasma WIFI 2,4 Ghz. Posiada regulowany uchwyt do instalacji w okolicach tablicy rejestracyjnej. Podczas współpracy z aplikacją umożliwia nagrywanie obrazu.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie ma monitora w zestawie.
+ Posiada moduł WIFI. – Nie zapewnia dobrej jakości obrazu nocą.
+ Oferuje dobrą jakość obrazu w ciągu dnia.  
+ Jest wygodna i łatwa w montażu.  

6. GARMIN BC 50

GARMIN BC 50 Night Vision 010-02610-00



GARMIN BC 50 to sprzęt współpracujący bezprzewodowo z urządzeniami nawigacyjnymi tej samej marki. Kamera oferuje kąt widzenia 160 stopni. Jej zasięg wynosi do 15 metrów. Sprzęt zapewnia rozdzielczość obrazu na poziomie 720p. 

Urządzenie ma wodoodporną obudowę klasy IP67. Korzysta z technologii NightGlo, aby rozjaśniać widok nocą. Pasuje między innymi do modelów Garmin DriveSmart 66/76/86. Może być zasilane prądem 12 lub 24 V. 

Zalety: Wady:
+ Zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Gwarantuje wyraźny obraz w dzień i w nocy. – Nie posiada monitora w zestawie.
+ Jest solidnie wykonana.
+ Jest łatwa w montażu.

Bezprzewodowa kamera cofania – z monitorem czy bez?

Kamera cofania bezprzewodowa znacznie ułatwi Ci cofanie i parkowanie, ale aby móc z niej korzystać, potrzebujesz urządzenia, które odbierze sygnał z kamery i wyświetli obraz rejestrowany za pojazdem. Takie urządzenie możesz połączyć z wideorejestratorem, nawigacją GPS czy z radiem samochodowym. Jeśli jednak nie dysponujesz takimi sprzętami, weź pod uwagę opcję zakupu zestawu do samochodu, czyli kamery i dedykowanego monitora. Z reguły jest on mocowany na przyssawkę i może uruchamiać się automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu. 

Jeśli zdecydujesz się na taki komplet, musisz przygotować się na nieco większy wydatek. Zwróć też uwagę na parametry monitora, w tym na jego przekątną i rozdzielczość. Nie bez znaczenia będzie także maksymalny zasięg, czyli odległość od monitora do kamery. Nie wszystkie sprzęty sprawdzą się w przypadku takich pojazdów jak ciężarówka czy kamper.

Bezprzewodowa kamera cofania do samochodu – jak wybrać?

Tylną kamerę bezprzewodową należy wybrać przede wszystkim na podstawie jakości połączenia między nią a odbiornikiem. Teoretycznie, im większy zasięg kamery, tym lepsza jakość obrazu. Jeśli zasięg jest dobry, połączenie nie będzie zakłócane, a obraz nie ulegnie zniekształceniu. Według deklaracji producentów, kamery mogą mieć zasięg od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów. 

Pozostałe parametry, które warto wziąć pod uwagę to:

  • jakość obudowy, w tym szczelność, odporność na wodę i pył,
  • kąt widzenia – jak najszerszy, zalecany: 120 stopni w pionie i 180 stopni w poziomie,
  • rozdzielczość, matryca: CCD lub CMOS – pierwsza jest bardziej odporna na szumy i zakłócenia, ale działa wolniej, a druga działa szybciej, jest tańsza, ale zapewnia nieco gorszej jakości obraz,
  • tryb nocny, czyli diody doświetlające LED lub diody IR (podczerwień),
  • sposób zasilania – akumulator, bateria, bateria solarna, a także zasilanie „sieciowe” – podłączenie do światła wstecznego.

Bezprzewodowa kamera cofania – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

1 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd