Strona głównaElektronikaFoto i kameryWybieramy najlepszy statyw do aparatu - ranking 2024

Wybieramy najlepszy statyw do aparatu – ranking 2024 [TOP5]

Statyw do aparatu – czy jest niezbędny?

Statyw do aparatu to dodatkowe wyposażenie, którego rolą jest przede wszystkim eliminacja drgań. Produkt tego typu umożliwia stabilizowanie obrazu i utrzymywanie aparatu w jednej pozycji. Neutralizując drgania rąk fotografa, pozwala wykonywać zdjęcia doskonałej jakości, nawet przy wielokrotnej ekspozycji. Długi czas naświetlania jest z kolei niezwykle ważny przede wszystkim podczas fotografowania krajobrazów czy ujęć nocnych.

Statywy do aparatu ranking:

Ranking statywów do aparatu to zestawienie produktów odpowiednich zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalnych fotografów. Sprawdź, czy jest wśród nich model odpowiedni dla Ciebie!

Przejrzyj także:

1. K&F Concept SA254M2 

K&F Concept SA254M2K&F Concept SA254M2 to statyw z magnezowego stopu aluminium, złożony z 4 części. Sprzęt waży 1,6 kg. Jego rurki mają średnicę 4,6 cm. Produkt osiąga wysokość do 175 cm. Po złożeniu wynosi ona 56 cm.

Model jest w stanie udźwignąć urządzenia o masie do 10 kg. Posiada metalową głowicę kulową, która obraca się o 360 stopni. Produkt można łatwo konwertować z trójnogu na monopod.

Wraz ze statywem użytkownik otrzymuje płytkę szybkiego odłączania i podłączania oraz torbę transportową. Atutem modelu jest też szybka blokada nóg i precyzyjna poziomica.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Jest stabilny.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Daje duże możliwości.  

2. Camrock TA30

Camrock TA30Statyw do aparatu Camrock TA30 to uniwersalny produkt, łączący niską wagę i regulowanej długości nogi. Statyw sprzedawany jest w zestawie z dedykowanym futerałem, który dobrze sprawdza się w transporcie.

Camrock TA30 posiada nóżki, które składają się z trzech teleskopowych sekcji. Dzięki nim produkt jest stabilny i pozwala na swobodny dobór wysokości głowicy. Ta wyposażona jest z kolei w praktyczną poziomicę, ułatwiającą prawidłowe ustawienie aparatu. Powierzchnię głowicy pokryto dodatkowo gumą, która zapobiega ślizganiu się sprzętu i chroni go przed ewentualnym zarysowaniem.

Statyw ma nieduży rozstaw nóg, wynoszący 74 cm. Jego maksymalna wysokość to 126 cm. Po złożeniu produkt ma długość 42 cm. Camrock TA30 posiada ruchomą głowicę, a jego maksymalny udźwig to 1 kg.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą giętkości nóg statywu, która ujawnia się przy ich pełnym rozłożeniu.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Ma wszechstronne zastosowanie, dzięki regulowanej wysokości.  
+ Jest lekki i zajmuje niewiele miejsca.  

3. Camrock TC63

Statyw do aparatu Camrock TC63Statyw do aparatu Camrock TC63 to produkt o niskiej wadze i dużej wysokości roboczej. Sprzęt wykonano z wytrzymałego aluminium. Jego trzy-segmentowe nogi zostały wyposażone w samopoziomujące stopki, które gwarantują dużą stabilność. Produkt posiada głowicę 3D z szybkozłączką. Jego atutem jest także obecność podwójnej poziomicy, uchwytu i wysuwanej kolumny z korbą.

Statyw został wyposażony w hak do obciążania całego zestawu. Sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem z paskiem dla łatwiejszego transportu. Maksymalna wysokość tego modelu to 159 cm, minimalna 61 cm. Camrock TC63 po złożeniu ma długość 63,5 cm. Maksymalny udźwig tego statywu wynosi 2 kg.

Zalety: Wady:
+ Statyw rozkłada się szybko i łatwo. – Łatwo ulega zarysowaniom.
+ Jest lekki i stosunkowo stabilny. – Niektórzy użytkownicy narzekają na niewystarczającą płynność obrotu głowicy statywu.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest sprzedawany w zestawie z funkcjonalnym futerałem.  

4. Camrock TE68

Statyw do aparatu Camrock TE68Camrock TE68 to uniwersalny zestaw złożony ze statywu, uchwytu na telefon oraz mocowania, które jest kompatybilne z kamerkami sportowymi. Produkt posiada aluminiowe nogi o specjalnym przekroju, gwarantującym wytrzymałość i stabilność. Statyw składa się z trzech niezależnych sekcji z wygodnym systemem zacisków i samopoziomującymi się stopkami.

Sprzęt nadaje się do zastosowania z aparatami o masie maksymalnie 4 kg. Statyw wyposażono w głowicę 3D z płytką szybkiego montażu. Atutem modelu jest także wysuwana kolumna centralna z korbą, wzbogacona o hak umożliwiający dociążenie konstrukcji.

Produkt jest sprzedawany z dedykowanym pokrowcem z paskiem naramiennym, ułatwiającym transport. Jego maksymalna wysokość to 164 cm, zaś minimalna 62 cm. Po złożeniu długość statywu wynosi 63 cm.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest uniwersalny i wielofunkcyjny. – Negatywne opinie dotyczą jakości mocowania głowicy.
+ Ma lekką i poręczną konstrukcję. – Wymaga korzystania z wężyka spustowego (dla najlepszych rezultatów).
+ Jest solidnie wykonany. – Nie jest polecany do nagrywania wideo.
+ Ma korzystną cenę.  

5. Benro iFoto FIF28AIB2

Statyw do aparatu Benro iFoto FIF28AIB2Statyw do aparatu Benro iFoto FIF28AIB2 to produkt o kompaktowym rozmiarze i bardzo dużym maksymalnym obciążeniu, wynoszącym aż 14 kg. Sprzęt wyposażono w solidną głowicę ze stopu magnezu, odporną na uszkodzenia, a tym samym bardzo trwałą. Głowica tego modelu wyróżnia się także potrójnym systemem sterowania, który pozwala na łatwą i precyzyjną kontrolę aparatu.

Benro iFoto FIF28AIB2 posiada poziomicę, ułatwiającą ustawienie kadru. Jego głowica została wyposażona w płytkę Arca-Swiss, zaś nogi w zamki typu twist. Kolumna środkowa statywu może zostać odłączona, tworząc w ten sposób monopod. Produkt sprzedawany jest w zestawie z dedykowaną torbą transportową.

Statyw charakteryzuje się maksymalną wysokością roboczą 165 cm, a minimalną 47 cm. Produkt po złożeniu ma długość 62,4cm.

Zalety: Wady:
+ Statyw jest solidny i stabilny. – Ma wysoką cenę.
+ Produkt jest wielofunkcyjny, dzięki możliwości odłączania nóg. – Jego rzeczywisty udźwig jest przynajmniej 20% mniejszy niż deklarowany przez producenta.
+ Został wyposażony w doskonałej jakości pokrowiec. – Jest dosyć ciężki.
+ Posiada głowicę z wieloma możliwościami regulacji.

Statyw do aparatu – jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

W ofertach sklepów możemy wyróżnić obecnie cztery typy statywów do aparatu:

  • trójnogi – złożone z trzech nóg, kolumny i głowicy na aparat fotograficzny,
  • statywy stołowe – inaczej mini statywy, kompaktowe, rozkładane teleskopowo, wymagające ustawienia na podwyższeniu,
  • monopody – złożone z pojedynczej nóżki regulowanej długości, niekiedy wyposażone w głowicę na aparat,
  • statywy na aparat kolumnowe – zbudowane z podstawy i kolumny, wykorzystywane przez profesjonalnych fotografów.

Wybór idealnego statywu zależy między innymi od posiadanego sprzętu i sposobu, w jaki użytkownik planuje korzystać z tego typu wyposażenia. Najważniejszymi parametrami, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem są zwykle takie cechy statywów, jak maksymalna i minimalna wysokość, waga oraz udźwig.

Ponieważ najpopularniejszym rodzajem statywu jest statyw fotograficzny określany mianem trójnogu, przedstawiamy cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry produkt tego typu:

  • solidne nogi wykonane z wysokiej jakości materiałów, zbudowane z jak największej ilości sekcji, dzięki czemu po złożeniu statyw fotograficzny będzie zajmował niewiele miejsca; dobrze, jeśli nogi będą dysponowały opcją regulacji kąta nachylenia,
  • stabilna i wytrzymała głowica z możliwością płynnego ruchu w różnych kierunkach,
  • kolumna centralna, która pozwala regulować wysokość głowicy bez konieczności jednoczesnego regulowania wysokości nóg.

Podsumowanie

Dobry statyw do aparatu to inwestycja w najlepszej jakości, nieporuszone ujęcia. Amatorzy mogą wyposażyć się w odpowiedni dla ich potrzeb sprzęt tego typu już za cenę nieprzekraczającą 100 – 200 zł. Za profesjonalny produkt trzeba natomiast zapłacić znacznie więcej, bo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Statyw do aparatu opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY