Strona głównaElektronikaFoto i kameryWybieramy najlepszą ramkę cyfrową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą ramkę cyfrową – ranking 2024 [TOP6]

Ramka cyfrowa – jak to działa?

Ramka cyfrowa to elektroniczna ramka z ekranem, który wyświetla zdjęcia po podłączeniu urządzenia do komputera lub nośnika pamięci, a także za pośrednictwem połączenia Bluetooth czy WiFi. To nowoczesny sposób oglądania i prezentowana zdjęć, które na wyświetlaczu można obserwować pojedynczo lub w formie zapętlonego pokazu slajdów. Dodatkowo, ramka może zostać wyposażona w zegar, kalendarz, a nawet funkcję dźwiękową.

Ramka cyfrowa jest ekologicznym i nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć konieczności drukowania zdjęć, a jednocześnie ozdobić wnętrza wyjątkowymi dekoracjami. Taki produkt jest świetnym akcesorium dla pasjonata fotografii, ale też doskonałym prezentem dla bliskiej osoby.

Ramka cyfrowa ranking

Ramki cyfrowe dostępne w sklepach różnią się między sobą nie tylko funkcjami, ale przede wszystkim rozmiarem czy rozdzielczością. Ponieważ ramka to także dekoracja, nie bez znaczenia jest sam jej wygląd i to, czy można postawić ją lub powiesić na ścianie. Jak wybrać najlepszą ramkę cyfrową? Podpowiemy Ci w poradniku poniżej, a teraz sprawdź, jakie modele ramek cieszą się największą popularnością i co mogą zaoferować swojemu użytkownikowi!

1. Sencor SDF 1091 B

Sencor SDF 1091 BSencor SDF 1091B to ramka cyfrowa o przekątnej 10,1 cala, wyposażona w moduł WiFi. Urządzenie posiada dotykowy ekran IPS o rozdzielczości 1280×800 pix. Współpracuje z aplikacją Frameo. Posiada wejście na kartę microSD. Może wyświetlać pojedyncze zdjęcia i pokazy slajdów.

Urządzenie posiada 4,6 GB pamięci wewnętrznej. Może stać na blacie lub wisieć na ścianie. Sprzęt pozwala regulować jasność wyświetlacza i interwały pomiędzy zdjęciami w pokazach slajdów. Dysponuje wyłącznikiem czasowym i wbudowanym głośnikiem o mocy 1 W.

Produkt ma wymiary 266x186x20 mm. Jest sprzedawany w zestawie ze stojakiem i uchwytem.

Zalety: Wady:
+ Jest estetycznie wykonana. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma dobrej jakości ekran.  
+ Posiada WiFi.  
+ Współpracuje z praktyczną i łatwą w obsłudze aplikacją.  

2. Denver PFF-1015B

Denver PFF-1015BDENVER Frameo PFF-1015B to ramka cyfrowa z ekranem o rozdzielczości 1280×800, o przekątnej 10,1 cala. Produkt obsługuje format JPEG. Posiada moduł WiFi i pamięć flash 16 GB. Wyświetlacz urządzenia jest dotykowy (IPS), a sposób wyświetlania zdjęć użytkownik może regulować za pomocą timera – od 10 sekund do 30 minut.

Sprzęt współpracuje z aplikacją na telefon. Dzięki niej można w łatwy sposób przesyłać zdjęcia i filmy prosto do ramki. Co więcej, w ramce da się również odbierać zdjęcia i filmy od znajomych. Wyświetlacz urządzenia oferuje kontrast 200:1. Wymiary produktu wynoszą 195x21x267 mm. Format ekranu to 16:9. Sprzęt jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Posiada moduł WiFi. – Ma krótki kabel zasilający.
+ Może być obsługiwana zdalnie – przesyłanie zdjęć.  
+ Jest łatwa w konfiguracji.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

3. KODAK RDPF-700W

KODAK RDPF-700WKODAK RDPF-700W to ramka z 7-calowym ekranem LED o rozdzielczości 1024×600 pikseli i proporcjach 16:9. Model oferuje automatyczny pokaz slajdów, w ramach którego zdjęcia zmieniają się co 5 sekund. Ramka jest wykonana z drewna. Może stać w pionie i w poziomie, a także wisieć na ścianie. Samoczynnie obraca zdjęcia. Co więcej, pozwala także edytować je bezpośrednio w urządzeniu.

Sprzęt oferuje regulację jasności. Posiada funkcję kalendarza i zegara. Ma jedynie 4 MB pamięci wbudowanej, ale obsługuje karty pamięci SD, SDHC, MMC, a także microSD oraz microSDHC po zastosowaniu adaptera na format SD. Posiada też wejście USB. Urządzenie pracuje, wyświetlając zdjęcia w trybie ciągłym, losowym i w kolejności ustalonej.

Model obsługuje obrazy w formacie JPG. Jego wymiary to 25,5 na 18,5 cm. Sprzęt jest zasilany sieciowo – kablem o długości 150 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Nie posiada WiFi ani pilota zdalnej obsługi.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ma optymalny rozmiar.  

4. Bemi Frame (wersja dziecięca)

Bemi Frame (wersja dziecięca)Bemi Frame to dziecięca ramka o przekątnej 10.1 cala, wyposażona w moduł WIFI. Urządzenie jest dostępne w kilku odsłonach do wyboru – dla dziewcząt i chłopców. Produkt wyświetla czas, prognozę pogody i aktualną temperaturę. Posiada polskie menu. Ma wbudowane oprogramowanie Frameo.

Ramka może być sterowana z poziomu aplikacji na telefon. Posiada także miejsce na kartę micro SD. Wśród jej podstawowych funkcji warto wymienić również wyłącznik czasowy, który pozwala oszczędzać energię. Urządzenie działa w pionie i w poziomie. Może wyświetlać zdjęcia pojedyncze i pokazy slajdów.

Sprzęt pozwala dodawać podpisy do zdjęć i przesyłać je na ramkę z każdego miejsca na świecie. Obsługuje takie formaty jak: JPEG, JPG, MPEG-1, MPEG-4 czy PNG. Korzysta z technologii Secure Device Grid (SDG), która szyfruje dane i zapewnia bezpieczeństwo przesyłania fotografii.

Produkt ma wbudowane głośniki. Jego wyświetlacz to matryca dotykowa LCD IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i proporcjach 16:9. Urządzenie dysponuje 16 GB pamięci wbudowanej. Posiada też wbudowany g-sensor.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Jej dostępność jest ograniczona.
+ Jest wyposażona w dobrej jakości ekran.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Posiada WIFI, dzięki czemu można sterować nią spoza domu.  

5. Sencor SDF 1082B 10,1”

Sencor SDF 1082B 10,1''Sencor SDF 1082B to ramka o przekątnej 10,1″, proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1280×800 pix (ekran IPS). Urządzenie wyświetla nie tylko zdjęcia, ale i filmy. Pozwala generować pokazy slajdów, a nawet odtwarzać muzykę. Jest wyposażone w czytnik kart i złącze USB 2.0.

Produkt oferuje regulację jasności, nasycenia i kontrastu. Obsługuje takie formaty jak: PGN, JPEG, MP3, WMA. Odtwarza wideo w jakości HD. Posiada wyjście słuchawkowe i funkcje typu zegar, kalendarz czy budzik. Jest sterowany za pomocą pilota.

Ramka może zostać powieszona na ścianie lub postawiona na blacie. Jej wymiary wynoszą: 250 x 160 x 22 mm. Produkt jest sprzedawany w zestawie z podstawką biurkową i uchwytem do powieszenia.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Oferuje wiele opcji modyfikacji ustawień ekranu. – Negatywne opinie dotyczą jej interfejsu. 
+ Może odtwarzać filmy.  
+ Posiada wejście na różne karty pamięci.  

6. Divoom Pixoo Max

Divoom Pixoo MaxDivoom Pixoo Max to coś więcej niż zwykła ramka cyfrowa – to wielofunkcyjny wyświetlacz graficzny z wbudowanym ekranem LED, który pozwala tworzyć animacje, komunikować się z kierowcami na drodze, a także wyświetlać ulubione obrazy sztuki pikselowej. Sprzęt współpracuje z dedykowaną aplikacją mobilną. Pozwala wyświetlać wiadomości, kody QR i grafiki 8-bitowe. Posiada funkcję podświetlenia LED.

Wymiary produktu wynoszą 172.8 mm na 19 mm na 172,8 mm. Jego wyświetlacz ma przekątną 9,6 cala. Sprzęt wyposażono w akumulator o pojemności 5000 mAh, a także w przyssawki do uchwytu samochodowego. Produkt posiada takie funkcje jak zegar, kalendarz czy prognoza pogody. Obsługuje też szybkie powiadomienia z mediów społecznościowych.

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w użyciu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest wielofunkcyjna. – Jest dedykowana głównie dzieciom i młodzieży.
+ Dobrze współpracuje z aplikacją.  
+ Działa bezprzewodowo.  

Jak wybrać ramkę cyfrową?

Wybranie najlepszej ramki cyfrowej jest zadaniem o wiele bardziej skomplikowanym niż zakup idealnej ramki tradycyjnej. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z produktem dużo bardziej funkcjonalnym i nowoczesnym. Najważniejsze przy zakupie ramki elektronicznej jest dobranie jej ekranu do swoich potrzeb i oczekiwań. Należy zwrócić więc uwagę na:

  • wielkość ekranu – musi pasować do miejsca, w którym ma stać produkt, dlatego ramka do salonu powinna być duża – jeśli ma zdobić komodę, jej minimalna przekątna powinna wynosić 7 cali,
  • format obrazu – zwykle 4:3 lub 16:9, przy czym istotne jest dopasowanie formatu do możliwości aparatu, którym wykonywane są wyświetlane zdjęcia,
  • rozdzielczość ekranu – może wynosić od 400×234 do 1366×768 pikseli, przy czym im ona wyższa tym lepsza jakość obrazu, co powinno jednak iść w parze również z wielkością ekranu.

Nie bez znaczenia są także bardziej szczegółowe parametry ekranu ramki cyfrowej, takie jak:

  • kontrast – od 150:1 do nawet 1000:1, im wyższy ten parametr, tym wyraźniejsze, głębsze kolory obrazu,
  • jasność – najlepiej regulowana automatycznie, im ona wyższa, tym wyraźniejszy obraz w nasłonecznionym pomieszczeniu.

Funkcjonalność ramki cyfrowej

Na funkcjonalność ramki cyfrowej wpływa przede wszystkim to, jakie formaty obsługuje urządzenie. Najczęściej obsługiwane są pliki zdjęciowe JPEG i PNG, ale urządzenie może współpracować także z innymi rozszerzeniami plików, na przykład bmp czy tiff. Im więcej formatów zdjęciowych obsługuje sprzęt, tym większa szansa, że będzie prawidłowo wyświetlać wszystkie zdjęcia swojego użytkownika. Bardzo istotne jest też to, w jaki sposób ramka umożliwia wyświetlanie zdjęć. Czy robi to pojedynczo, czy prezentuje całe albumy w kolejności ustalonej lub losowej.

Warto pamiętać, że nawet nowoczesna ramka to nadal dekoracja. Istotne jest zatem, czy musi stać na blacie, czy może zostać powieszona na ścianie. Co ważne, większość ramek cyfrowych jest zasilanych z sieci, dlatego chcąc zawiesić taką ozdobę na ścianę, należy upewnić się, czy starczy nam na to przewodu. Inną opcję stanowi wybór modelu zasilanego bezprzewodowo – za pomocą akumulatora, który trzeba jednak regularnie ładować.

Przesyłanie danych do ramki cyfrowej

Ramki cyfrowe często posiadają ograniczoną ilość wbudowanej pamięci do magazynowania plików zdjęciowych. Ich wewnętrzna pamięć zwykle nie przekracza 2 GB. To niewiele, kiedy w grę wchodzą wysokiej jakości fotografie. Na szczęście, urządzenia tego typu posiadają też opcję rozbudowania tej pamięci o pamięć zewnętrzną. Może to być pamięć USB, na przykład pendrive lub czytnik kart pamięci micro SD. Dane do ramki można przesyłać także za pomocą gniazda HDMI (połączenie z telewizorem), bądź za pośrednictwem wbudowanego modułu WiFi czy Bluetooth, tj. z telefonu komórkowego lub tabletu.

Funkcje dodatkowe ramki cyfrowej

Ramka cyfrowa potrafi o wiele więcej niż zwykła ramka na zdjęcia. Poza wyświetlaniem zdjęć może również odtwarzać pliki wideo oraz pliki dźwiękowe. Niektóre modele ramek pozwalają na słuchanie muzyki i oglądanie krótkich filmików. Czasami ramka posiada funkcję zegara, kalendarza, czy budzika. Może być też obsługiwana z poziomu aplikacji – jeśli posiada zintegrowany moduł WIFI lub Bluetooth – lub z poziomu pilota zdalnego sterowania.

Jakie zalety ma ramka cyfrowa?

Ludzie niezmiennie gromadzą ogromne kolekcje zdjęć. Teraz rzadziej w formie wydruku, a częściej w pamięci telefonów czy tabletów. Aby cieszyć się pięknymi pamiątkami przez cały czas, nie trzeba już wywoływać zdjęć u fotografa. Można bez trudu przesłać je na urządzenie o wyglądzie ramki i tabletu – do ramki cyfrowej elektronicznej. Takie urządzenie umożliwia wyświetlanie zdjęć przez cały czas. Fotografie mogą zmieniać się co kilka, kilkanaście sekund. Możliwe jest jednak także ich zablokowanie.

Ramka cyfrowa to ciekawy pomysł na prezent, nie tylko dla amatorów fotografii. Takie urządzenie z odpowiednio dobranymi funkcjami może zachwycić zarówno miłośnika elektronicznych gadżetów, jak i podróżnika czy po prostu świeżo upieczonych rodziców lub dziadków. Najciekawsze ramki z wbudowanym WiFi pozwalają bowiem:

  • łatwo i szybko przesyłać zdjęcia z telefonu prosto na ekran produktu,
  • edytować zdjęcia w aplikacji, dodawać podpisy, tworzyć autorskie pokazy slajdów,
  • przesyłać zdjęcia z telefonu do ramki z każdego miejsca na świecie, na przykład rodzinie lub znajomym.

Wybierając taką nowoczesną ramkę, warto zwrócić uwagę na to, czy jej oprogramowanie jest kompatybilne z system iOS lub Android – zależnie od tego, jaki telefon posiadamy. Odpowiednie dopasowanie urządzenia pozwoli upewnić się, że nawet osoby niezbyt zorientowane poradzą sobie z taką technologią i będą z przyjemnością używać swojej cyfrowej ramki na co dzień.

Ramka cyfrowa – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY