Strona głównaElektronikaWybieramy najlepszą kamerę samochodową - ranking 2023

Wybieramy najlepszą kamerę samochodową – ranking 2023 [TOP5]

Kamera samochodowa – jak wybrać?

Kamera samochodowa to urządzenie służące do ciągłej rejestracji obrazu, w związku z czym często nazywana jest także rejestratorem trasy lub po prostu wideorejestratorem. Dobrej jakości nagrania z tego typu produktów są cennym dowodem dla ubezpieczyciela lub policji w przypadku kolizji lub innego rodzaju szkodliwego zdarzenia.

Wybierając kamerę samochodową, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • jakość nagrywania obrazu,
 • sposób zasilania urządzenia,
 • metodę zapisywania danych.

Przy wyborze rejestratora jazdy istotny może okazać się także rozmiar i wygląd kamery. Duże gabarytowo urządzenia będą wyposażone w większy, bardziej czytelny wyświetlacz, jednak mogą znacząco obniżać komfort prowadzenia auta, a tym samym przekładać się bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżowania.

Kamery samochodowe ranking:

Kamera samochodowa ranking to zestawienie urządzeń charakteryzujących się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zawarte w nim produkty zostały wyselekcjonowane na podstawie popularności oraz pozytywnych opinii prawdziwych użytkowników rejestratorów, którzy po przetestowaniu wyszczególnili ich najistotniejsze zalety oraz wady.

Sprawdź nasz ranking kamer samochodowych i wybierz produkt, który najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Przejrzyj również:

1. Kamera samochodowa 70mai Dash Cam A500s Cam Pro Plus+

70mai Dash Cam A500s Cam Pro Plus+70mai Dash Cam A500s Cam Pro Plus+ to wideorejestrator nagrywający z rozdzielczością maksymalnie 2592 x 1944 pikseli. Urządzenie wyposażono w ekran LCD o przekątnej 2 cale, a także w moduł GPS i WiFi. Sprzęt oferuje kąt widzenia 145 stopni oraz tryb nocny.

Kamera nagrywa z rozdzielczością 2,7K. Współpracuje z aplikacją na smartfona i korzysta z sensora optycznego Sony IMX 335, który gwarantuje dobrą jakość obrazu nawet w nocy. Sprzęt posiada szklany obiektyw szerokokątny z jasnością F/1.8. Jego atutem są też niewielkie wymiary i prosty design.

Urządzenie korzysta z technologii WDR – automatycznie dostosowuje poziom ekspozycji podczas nagrywania w otoczeniu słabo oświetlonym. Stosuje też algorytm automatycznie redukujący wszelkie szumy na obrazie. Rejestrator łączy się bezprzewodowo z telefonem, co pozwala na stały podgląd wideo. Obsługuje karty pamięci do maksymalnie 128 GB pojemności. Posiada też własną baterię 500 mAh.

Kamera ma wbudowany czujnik G-Sensor i tryb parkingowy. Co więcej, oferuje system asystujący kierowcę (ADAS), który powiadamia między innymi o opuszczeniu pasa ruchu. Sprzęt nagrywa w pętli i z dźwiękiem.

Zalety: Wady:
+ Rejestrator ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Wydaje bardzo głośne komunikaty.
+ Oferuje doskonałej jakości obraz.  
+ Ma wiele praktycznych funkcji.  
+ Dobrze trzyma się na swoim miejscu.  

2. Kamera samochodowa 70mai Dash Cam M300

70mai Dash Cam M30070mai M300 to kamera nagrywająca obraz w rozdzielczości 2304×1296, z szerokokątnym polem widzenia 140°. Urządzenie wyposażono w przesłonę F 2.1, która dobrze sprawuje się nawet w nocy, dostosowując balans ekspozycji podczas nagrywania w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki technologii 3D DNR model filtruje szum, odtwarzając wyraźny obraz.

Sprzęt nagrywa w pętli i kasuje automatycznie stare nagrania. Blokuje przy tym filmy ze stłuczek, nie dopuszczając do ich usunięcia. Za sprawą funkcji G-Sensor wykrywa nietypowy ruch i automatycznie uruchamia nagrywanie.

Model łączy się z aplikacją na telefon. Oferuje kompresję materiału wideo – skraca nagranie 30 minutowe do nagrania 1-minutowego. Sprzęt posiada diodę LED, która informuje o stanie nagrywania. Jest sprzedawany w zestawie z taśmą montażową, kablem zasilającym i ładowarką samochodową.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie oferuje dobrą jakość obrazu. – Posiada zbyt czuły sensor – uruchamia się na wybojach.
+ Jest niewielka i nie przeszkadza kierowcy żadnym podświetleniem.   
+ Łączy się z telefonem (z aplikacją).  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

3. Kamera samochodowa GÖTZE & JENSEN DC800

GÖTZE & JENSEN DC800GÖTZE & JENSEN DC800 to kamera nagrywająca z rozdzielczością maksymalnie 1920 x 1080 pikseli, wyposażona w ekran LCD o przekątnej 2 cale. Urządzenie oferuje kąt widzenia 140 stopni oraz tryb nocny. Posiada też funkcję detekcji ruchu i czuwania na parkingu. 

Wideorejestrator montowany jest magnetycznie. Ma niewielki rozmiar, dlatego nie ogranicza widoczności przez przednią szybę. Nagrywa w rozdzielczości 1080p Full HD (30 klatek na sekundę), a zdjęcia wykonuje z rozdzielczością do 12MP. 

Obiektyw urządzenia wyposażono w 6 szklanych soczewek. Sprzęt posiada też przetwornik optyczny GC2053 Night Vision, gwarantujący dobrej jakości obraz nocny i wbudowany detektor ruchu. Kamera wykorzystuje stabilizację obrazu. Ma wbudowany głośnik i mikrofon oraz czytnik kart pamięci micro SD o maksymalnej pojemności 64 GB. Nagrywa w pętli nadpisując dane, z opcją uruchomienia ochrony przez zamazaniem starszego pliku nowszym.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie posiada własnego zasilania.
+ Jest niewielka i estetycznie zaprojektowana. – Nie jest odporna na działanie wysokich temperatur.
+ Zapisuje dobrej jakości obraz i dźwięk.  
+ Jest czuła (detektor ruchu).  

4. Kamera samochodowa Navitel AR280

Navitel AR280NAVITEL AR280 DUAL to wideorejestrator z dodatkową tylną kamerą. Sprzęt wyposażono w sensor GC2053 (night vision) i szklaną optykę. Dzięki temu nagrywa on wyraźne wideo nawet nocą.

Produkt oferuje szeroki kąt nagrywania aż 140 stopni. Uruchamia się automatycznie wraz ze startem silnika. Pozwala robić zdjęcia. Korzysta z czujnika przeciążeń, który zapisuje materiał w przypadku zderzenia czy nagłego manewru.

Produkt ma też detektor ruchu, który uruchamia nagrywanie po wykryciu poruszającego się obiektu. Sprzęt dysponuje trybem parkingowym. Nagrywa w pętli, nadpisując pliki na karcie pamięci. Pozwala również zabezpieczyć nagranie przed usunięciem z poziomu kamery.

Urządzenie obsługuje karty pamięci do 64 GB. Jest wyposażone w ekran dwucalowy TFT i wbudowany mikrofon z opcją wyłączenia zapisu dźwięku. Sprzęt nagrywa w jakości Full HD 1080p / 30 fps.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą gorszej jakości obrazu z tylnej kamery urządzenia.
+ Nagrywa dobrej jakości obraz.  
+ Posiada kamerę tylną w zestawie.  

5. Kamera samochodowa XBlitz Black 4K

XBlitz Black 4KXblitz Black 4K to urządzenie z detektorem ruchu, nagrywające wideo w jakości 4K. Sprzęt korzysta z nawigacji satelitarnej, co pozwala wyświetlać aktualną prędkość pojazdu na nagraniach. Urządzenie jest wyposażone w jasny obiektyw i sensor marki Sony, który zapewnia dobrą jakość obrazu także w nocy.

Produkt nagrywa obraz o szerokości aż 170 stopni, co pozwala rejestrować dwa pasy drogi jednocześnie. Sprzęt korzysta z trybu nocnego, G-sensora oraz funkcji nagrywania w pętli. Zabezpiecza jednak przed nadpisaniem ważne pliki z nagłego hamowania czy kolizji.

Urządzenie dysponuje trybem parkingowym. Jest wyposażone aktywny uchwyt z opcją szybkiego wpinania i wypinania kamery. Posiada dwucalowy ekran i czytnik kart pamięci.

Zalety: Wady:
+ Nagrywa dobrej jakości wideo. – Według opinii nie oferuje jakości 4K.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jakość obrazu nagrywanego nocą nie zadowala części użytkowników.
+ Posiada wszystkie istotne funkcje.  

Kamera samochodowa – jaka będzie najlepsza?

Kamera samochodowa nie będzie w pełni funkcjonalna i nie zapewni swojemu użytkownikowi wartościowego nagrania, jeśli nie będzie posiadała odpowiednich parametrów technicznych, gwarantujących optymalną jakość zapisanego obrazu. Przed wyborem dobrego urządzenia warto zwrócić zatem uwagę na takie cechy produktu, jak:

 • rozdzielczość – czyli jakość nagrywanego obrazu, wyrażona w pikselach. Im ona większa, tym wyraźniejsze będzie zapisane wideo, dlatego najlepiej sięgać po kamery obsługujące rozdzielczość FULL HD. Na rynku dostępne są także produkty nagrywające w doskonałej rozdzielczości 4K, jednak pliki tego typu będą miały znacznie większą wagę, co warto uwzględnić przy zakupie karty pamięci do wybranego urządzenia,
 • kąt nagrywania – który powinien wynosić minimum 120 stopni, aby obejmował przynajmniej dwa pasy ruchu. Wiele produktów oferuje jednak znacznie szerszy kąt nagrywania, nawet 170 stopni, dzięki czemu na zapisie mogą być widoczne nie tylko oba pasy ruchu, ale nawet pobocze. Im bardziej szerokokątna kamera, tym większy kadr, a tym samym również większa ilość uwiecznionych na wideo informacji,
 • tryb nocny – nagrywanie nocne wideorejestratora powinno być odporne na bezpośrednie światła innych samochodów lub latarni. Pomocny może okazać się system WDR, który wyregulowuje zbyt jasne lub zbyt ciemne piksele, poprawiając jakość obrazu. Niektóre kamery są także wyposażone w diody podczerwieni IR, których zadaniem jest doświetlanie nagrania. Nie bez znaczenia jest także rozdzielczość, jednak warto mieć świadomość, że obraz nocny nigdy nie dorówna jakości obrazu nagrywanego w ciągu dnia.

Rejestrator jazdy – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Poza dobrej jakości obrazem bardzo istotna jest także wygoda obsługi i pozostałe cechy, które wpływają na funkcjonalność kamery samochodowej. Wybierając produkt, który da nam maksymalną satysfakcję z zakupu, warto zwracać uwagę także na takie parametry, jak :

 • sposób zasilania – większość urządzeń tego typu podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej, jednak istnieją także rejestratory, posiadające wbudowany akumulator,
 • metoda zapisywania danych – część wideorejestratorów posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną, część operuje wyłącznie na pamięci zewnętrznej w formie karty SD, jednak istnieją także urządzenia, których pamięć wewnętrzną można dodatkowo poszerzyć za pomocą odpowiedniej karty pamięci. Aby uniknąć straty ważnego zapisu, warto zadbać, aby pamięć urządzenia była jak największa lub wybrać kamerę nagrywającą obraz w pętli. Takie rejestratory zastępują stare nagrania nowymi, dzięki czemu nie wymagają od użytkownika czyszczenia pamięci, ani wymiany karty. Często dają także możliwość wyboru podziału plików na części o długości kilku lub kilkunastu minut,
 • wyświetlacz – większość rejestratorów posiada ekran o przekątnej 2 – 3 cali, który jest wystarczający do bieżącego podglądu lub wprowadzania zmian w ustawieniach kamery, dlatego nie warto wydawać dużych kwot na produkty z większym wyświetlaczem,
 • czujnik ruchu – który uruchomi nagrywanie, kiedy pojazd ruszy z miejsca lub kiedy wykryje drgania podczas postoju. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na monitorowaniu obrazu wokół samochodu także na parkingu,
 • nagrywanie dźwięku – wbrew pozorom nie jest to standard w każdym rejestratorze. Zapis dźwięku umożliwia dodawanie własnych komentarzy podczas prowadzenia pojazdu, a także wykrywanie odgłosów, które mogą być istotne w przypadku kolizji lub innego niebezpiecznego zdarzenia,
 • moduł GPS – dzięki któremu możliwy jest zapis trasy pojazdu, a także dodatkowy pomiar prędkości,
 • uchwyt – od którego zależy solidność montażu urządzenia na przedniej szybie lub desce rozdzielczej,
 • kamera cofania – to opcjonalny dodatek, często sprzedawany razem z rejestratorem. Osobna kamera mocowana jest z tyłu samochodu i przesyła obraz na wyświetlacz rejestratora, ułatwiając bezpieczne cofanie,
 • funkcje dodatkowe – na przykład aparat umożliwiający robienie zdjęć lub funkcja G-sensor, która automatycznie zabezpiecza nagrany materiał po wykryciu gwałtownego hamowania czy też silnych drgań pojazdu.

Kamery samochodowe – do czego jeszcze może się przydać?

Kamery samochodowe służą przede wszystkim rejestrowaniu zdarzeń mających miejsce na drodze lub na parkingu. Pomagają udowodnić cudzą winę w konfrontacji z policją, a także w sposób szybszy i łatwiejszy uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Znajdują jednak również wiele innych, mniej oficjalnych zastosowań, w tym między innymi podczas:

 • jazdy rekreacyjnej po atrakcyjnym wizualnie terenie,
 • ulepszania swojego stylu jazdy, poprzez oglądanie pokonanej trasy, wykrywanie i analizowanie własnych błędów,
 • nieuzasadnionego zatrzymania przez policję i ochrony przed bezprawnie przyznanym mandatem.

Podsumowanie

Kamery samochodowe to praktyczne wyposażenie pojazdu każdego kierowcy, dające większe poczucie bezpieczeństwa na wypadek kolizji czy innej przyczyny uszkodzenia auta. Dobry rejestrator zapewni wartościowy materiał dowodowy, który ułatwi dochodzenie swoich praw w kontakcie z ubezpieczycielem czy policją.

Nasz ranking kamer samochodowych pomoże Ci w wyborze rejestratora charakteryzującego się najlepszym stosunkiem jakości do ceny, dzięki któremu będziesz w posiadaniu każdego istotnego zapisu ze swojej trasy lub postoju.

Kamery samochodowe opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić