Strona głównaElektronikaKamera samochodowa - jaką wybrać?

Kamera samochodowa – jaką wybrać?

Kamera samochodowa – jak wybrać?

Kamera samochodowa to urządzenie służące do ciągłej rejestracji obrazu, w związku z czym często nazywana jest także rejestratorem trasy lub po prostu wideorejestratorem. Dobrej jakości nagrania z tego typu produktów są cennym dowodem dla ubezpieczyciela lub policji w przypadku kolizji lub innego rodzaju szkodliwego zdarzenia.

Wybierając kamerę samochodową, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • jakość nagrywania obrazu,
 • sposób zasilania urządzenia,
 • metodę zapisywania danych.

Przy wyborze rejestratora jazdy istotny może okazać się także rozmiar i wygląd kamery. Duże gabarytowo urządzenia będą wyposażone w większy, bardziej czytelny wyświetlacz, jednak mogą znacząco obniżać komfort prowadzenia auta, a tym samym przekładać się bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżowania.

Kamery samochodowe ranking:

Kamera samochodowa ranking to zestawienie urządzeń charakteryzujących się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zawarte w nim produkty zostały wyselekcjonowane na podstawie popularności oraz pozytywnych opinii prawdziwych użytkowników rejestratorów, którzy po przetestowaniu wyszczególnili ich najistotniejsze zalety oraz wady.

Sprawdź nasz ranking kamer samochodowych i wybierz produkt, który najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

 

1. Kamera samochodowa Xblitz Z9

 

Kamera samochodowa Xblitz Z9Kamera samochodowa Xblitz Z9 to rejestrator jazdy nagrywający obraz w rozdzielczości FULL HD 1080P. Produkt ma niewielki rozmiar i solidną metalową obudowę, która bardzo atrakcyjnie prezentuje się we wnętrzu pojazdu. Urządzenie posiada dwucalowy wyświetlacz, a kąt widzenia kamery to 140 stopni.

Rejestrator jazdy Xblitz Z9 posiada funkcję G-sensor, która automatycznie zabezpiecza przed usunięciem piliki wideo, w przypadku wykrycia nagłego hamowania lub kolizji. Dzięki trybowi parkingowemu zabezpiecza auto również podczas postoju, uruchamiając się na skutek wstrząsu.

Produkt nie posiada wbudowanej pamięci, ale nagrywa obraz i dźwięk w pętli, nadpisując starsze pliki plikami nowszymi, wobec czego użytkownik nie musi zajmować się usuwaniem niepotrzebnych danych.

Zalety: Wady:
+ Produkt zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. – Nie posiada wbudowanej pamięci.
+ Atrakcyjnie się prezentuje.  
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

 

2. Kamera samochodowa Xblitz Go SE

 

 Xblitz Go SEKamera samochodowa Xblitz Go SE to rejestrator jazdy nagrywający obraz w FULL HD. Jego kąt widzenia to aż 170 stopni, a zaawansowany sensor, jasny obiektyw i wbudowane diody IR umożliwiają mu wyraźny zapis zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Produkt sprzedawany jest wraz z aktywnym uchwytem, pozwalającym na trwały montaż kamery. Wyposażono go także w złącze mini USB, dzięki któremu możliwe jest podłączenie zasilania do uchwytu, nie zaś bezpośrednio do kamery.

Rejestrator posiada tryb parkingowy, który uruchamia kamerę w przypadku wykrycia wstrząsu podczas postoju oraz funkcję G-sensor, która zabezpiecza nagrania przed usunięciem w przypadku kolizji lub nagłego hamowania.

Kamera nagrywa w pętli, zastępując stare pliki nowymi, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się brakiem miejsca na karcie pamięci.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie zapewnia doskonałą jakość obrazu w ciągu dnia. – Niektóre opinie wskazują, że przewód zasilający produktu jest stosunkowo gruby i może przeszkadzać podczas prowadzenia pojazdu.
+ Jest łatwe w montażu. – Niektórzy użytkownicy narzekają na jakość obrazu rejestrowanego nocą.
+ Może być zasilane poprzez uchwyt.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

 

3. Kamera samochodowa Vordon DVR-140

 

Vordon DVR-140Vordon DVR-140 to rejestrator jazdy, nagrywający obraz w rozdzielczości FULL HD. Kąt widzenia kamery to 170 stopni, a wielkość wyświetlacza to 3 cale.

Urządzenie stosuje technikę Wide Dynamic Range, dzięki której gwarantuje dobrą jakość obrazu mimo dużego kontrastu, sprawiając, że wyraźne są zarówno jasne, jak i ciemne partie wideo. Rejestrator posiada także funkcję G-sensor.

Kamera ma solidną metalową obudowę i nagrywa obraz cyklicznie, zastępując stare pliki nowymi, wobec czego użytkownik nie musi martwić się brakiem miejsca na karcie pamięci, ani samodzielnym usuwaniem nagrań.

Zalety: Wady:
+ Rejestrator zapewnia bardzo dobrą jakoś obrazu w ciągu dnia. – Niektóre opinie wskazują na niewystarczającą jakość obrazu nagrywanego nocą.
+ Bardzo atrakcyjnie się prezentuje.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

 

4. Kamera samochodowa TrueCam A4

 

Kamera samochodowa TrueCam A4

Kamera samochodowa TrueCam A4 to wideo-rejestrator jazdy, nagrywający obraz w rozdzielczości FULL HD. Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala, a jego kąt widzenia to 130 stopni.

Produkt nagrywa obraz w pętli, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się brakiem miejsca na karcie pamięci. Detekcja ruchu, która uruchamia automatyczne nagrywanie, chroni auto także podczas postoju, a funkcja G-sensor zabezpiecza istotne nagrania przed usunięciem.

Użytkownik kamery TrueCam A4 ma możliwość wykonywania zdjęć podczas nagrywania, a także bieżącego przeglądania plików na ekranie LCD. Produkt posiada również funkcję podświetlenia i obracania obrazu o 180 stopni.

Zalety: Wady:
+ Produkt zapewnia dobrą jakość obrazu. – Posiada bardzo słaby akumulator.
+ Jest łatwy w montażu i w obsłudze.  
+ Ma korzystną cenę.  

 

5. Kamera samochodowa Overmax CAMROAD 4.7

 

Kamera samochodowa Overmax CAMROAD 4.7Kamera samochodowa Overmax CAMROAD 4.7 to rejestrator trasy nagrywający obraz w rozdzielczości FULL HD. Jego szerokokątny obiektyw jest produktem klasy A+, obejmującym widok pod kątem 170 stopni.

Urządzenie umożliwia wybór jakości nagrań oraz wykonywanie zdjęć w jakości 12 Mpix. Funkcja WDR odpowiada za zagwarantowanie wyraźnego zapisu nawet w nocy, poprzez analizowanie naświetlenia i zmianę wartości niedoświetlonych pikseli.

Produkt ma niewielki rozmiar i solidną, metalową obudowę. Uruchamia się samoczynnie po przekręceniu kluczyka w stacyjce i nagrywa obraz w pętli. Urządzenia posiada także detektor ruchu, który rozpoczyna nagrywanie po wykryciu drgań lub wstrząsu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie oferuje dobrą jakość obrazu. – Jest trudne w obsłudze.
+ Atrakcyjnie się prezentuje. – Ma słabą baterię.
+ Ma przystępną cenę.

Kamera samochodowa – jaka będzie najlepsza?

Kamera samochodowa nie będzie w pełni funkcjonalna i nie zapewni swojemu użytkownikowi wartościowego nagrania, jeśli nie będzie posiadała odpowiednich parametrów technicznych, gwarantujących optymalną jakość zapisanego obrazu. Przed wyborem dobrego urządzenia warto zwrócić zatem uwagę na takie cechy produktu, jak:

 • rozdzielczość – czyli jakość nagrywanego obrazu, wyrażona w pikselach. Im ona większa, tym wyraźniejsze będzie zapisane wideo, dlatego najlepiej sięgać po kamery obsługujące rozdzielczość FULL HD. Na rynku dostępne są także produkty nagrywające w doskonałej rozdzielczości 4K, jednak pliki tego typu będą miały znacznie większą wagę, co warto uwzględnić przy zakupie karty pamięci do wybranego urządzenia,
 • kąt nagrywania – który powinien wynosić minimum 120 stopni, aby obejmował przynajmniej dwa pasy ruchu. Wiele produktów oferuje jednak znacznie szerszy kąt nagrywania, nawet 170 stopni, dzięki czemu na zapisie mogą być widoczne nie tylko oba pasy ruchu, ale nawet pobocze. Im bardziej szerokokątna kamera, tym większy kadr, a tym samym również większa ilość uwiecznionych na wideo informacji,
 • tryb nocny – nagrywanie nocne wideorejestratora powinno być odporne na bezpośrednie światła innych samochodów lub latarni. Pomocny może okazać się system WDR, który wyregulowuje zbyt jasne lub zbyt ciemne piksele, poprawiając jakość obrazu. Niektóre kamery są także wyposażone w diody podczerwieni IR, których zadaniem jest doświetlanie nagrania. Nie bez znaczenia jest także rozdzielczość, jednak warto mieć świadomość, że obraz nocny nigdy nie dorówna jakości obrazu nagrywanego w ciągu dnia.

Rejestrator jazdy – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Poza dobrej jakości obrazem bardzo istotna jest także wygoda obsługi i pozostałe cechy, które wpływają na funkcjonalność kamery samochodowej. Wybierając produkt, który da nam maksymalną satysfakcję z zakupu, warto zwracać uwagę także na takie parametry, jak :

 • sposób zasilania – większość urządzeń tego typu podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej, jednak istnieją także rejestratory, posiadające wbudowany akumulator,
 • metoda zapisywania danych – część wideorejestratorów posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną, część operuje wyłącznie na pamięci zewnętrznej w formie karty SD, jednak istnieją także urządzenia, których pamięć wewnętrzną można dodatkowo poszerzyć za pomocą odpowiedniej karty pamięci. Aby uniknąć straty ważnego zapisu, warto zadbać, aby pamięć urządzenia była jak największa lub wybrać kamerę nagrywającą obraz w pętli. Takie rejestratory zastępują stare nagrania nowymi, dzięki czemu nie wymagają od użytkownika czyszczenia pamięci, ani wymiany karty. Często dają także możliwość wyboru podziału plików na części o długości kilku lub kilkunastu minut,
 • wyświetlacz – większość rejestratorów posiada ekran o przekątnej 2 – 3 cali, który jest wystarczający do bieżącego podglądu lub wprowadzania zmian w ustawieniach kamery, dlatego nie warto wydawać dużych kwot na produkty z większym wyświetlaczem,
 • czujnik ruchu – który uruchomi nagrywanie, kiedy pojazd ruszy z miejsca lub kiedy wykryje drgania podczas postoju. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na monitorowaniu obrazu wokół samochodu także na parkingu,
 • nagrywanie dźwięku – wbrew pozorom nie jest to standard w każdym rejestratorze. Zapis dźwięku umożliwia dodawanie własnych komentarzy podczas prowadzenia pojazdu, a także wykrywanie odgłosów, które mogą być istotne w przypadku kolizji lub innego niebezpiecznego zdarzenia,
 • moduł GPS – dzięki któremu możliwy jest zapis trasy pojazdu, a także dodatkowy pomiar prędkości,
 • uchwyt – od którego zależy solidność montażu urządzenia na przedniej szybie lub desce rozdzielczej,
 • kamera cofania – to opcjonalny dodatek, często sprzedawany razem z rejestratorem. Osobna kamera mocowana jest z tyłu samochodu i przesyła obraz na wyświetlacz rejestratora, ułatwiając bezpieczne cofanie,
 • funkcje dodatkowe – na przykład aparat umożliwiający robienie zdjęć lub funkcja G-sensor, która automatycznie zabezpiecza nagrany materiał po wykryciu gwałtownego hamowania czy też silnych drgań pojazdu.

Kamery samochodowe – do czego jeszcze może się przydać?

Kamery samochodowe służą przede wszystkim rejestrowaniu zdarzeń mających miejsce na drodze lub na parkingu. Pomagają udowodnić cudzą winę w konfrontacji z policją, a także w sposób szybszy i łatwiejszy uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Znajdują jednak również wiele innych, mniej oficjalnych zastosowań, w tym między innymi podczas:

 • jazdy rekreacyjnej po atrakcyjnym wizualnie terenie,
 • ulepszania swojego stylu jazdy, poprzez oglądanie pokonanej trasy, wykrywanie i analizowanie własnych błędów,
 • nieuzasadnionego zatrzymania przez policję i ochrony przed bezprawnie przyznanym mandatem.

Podsumowanie

Kamery samochodowe to praktyczne wyposażenie pojazdu każdego kierowcy, dające większe poczucie bezpieczeństwa na wypadek kolizji czy innej przyczyny uszkodzenia auta. Dobry rejestrator zapewni wartościowy materiał dowodowy, który ułatwi dochodzenie swoich praw w kontakcie z ubezpieczycielem czy policją.

Nasz ranking kamer samochodowych pomoże Ci w wyborze rejestratora charakteryzującego się najlepszym stosunkiem jakości do ceny, dzięki któremu będziesz w posiadaniu każdego istotnego zapisu ze swojej trasy lub postoju.

Kamery samochodowe opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać