Strona głównaElektronikaKameryNajlepsza kamera internetowa - ranking kamerek internetowych 2024

Najlepsza kamera internetowa – ranking kamerek internetowych 2024

Czy warto kupić kamerkę internetową?

Kamerka internetowa to uniwersalny produkt służący przede wszystkim do komunikacji na odległość. Sprzęt jest pomocny przy nauce i pracy zdalnej, umożliwia spotkania online z bliskimi oraz prowadzenie transmisji na żywo. W połączeniu z komunikatorem internetowym pozwala zobaczyć się z osobami, których dawno nie widzieliśmy i z którymi nie możemy spotkać się „na żywo”. Poza tym, kamery internetowe oferują z reguły lepszą rozdzielczość niż wbudowane obiektywy, dlatego warto zainwestować w dobre urządzenie zwłaszcza wtedy, kiedy ma służyć do wideokonferencji.

Ranking kamer internetowych 2021:

Szukasz dobrej kamery do pracy lub nauki zdalnej? Przejrzyj nasz ranking kamer, w którym znajdziesz produkty oferujące rozdzielczość HD 720p oraz Full HD.

1. Logitech Pro Webcam C922

Logitech Pro Webcam C922



Logitech Pro Webcam C922 pozwala streamować z idealną czystością obrazu dzięki rozdzielczości 1080p przy 30 kl./s. oraz 720p przy 60 kl./s. Produkt oferuje opcję zintegrowanego zastępowania tła, automatyczne ustawienia ostrości oraz 78-stopniowe pole widzenia. Sprzęt wykorzystuje technologię kompresji H.264, co pozwala na szybkie i płynne przesyłanie obrazu.

Dzięki opcji Personify użytkownik może integrować obrazy w tle i tworzyć swoje motywy wizualne. Z kolei samoczynna korekcja natężenia światła pozwala korzystać z urządzenia w każdych warunkach, nawet przy przyćmionym czy migającym oświetleniu. Model wyposażono też w dwa wielokierunkowe mikrofony oraz dedykowany statyw stołowy.

Produkt posiada kabel o długości 1,5 m. Jest kompatybilny z takimi systemami, jak Windows, macOS, Android czy Chrome OS. Kamerę zasila się poprzez port USB. Model nagrywa w jakości Full HD. Posiada funkcję aparatu cyfrowego.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada oprogramowania firmowego.
+ Oferuje rozdzielczość zgodną z deklaracją producenta.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Posiada praktyczny statyw z klipsem.  

2. LOGITECH Brio

 

LOGITECH Brio



LOGITECH Brio to sprzęt dostarczający obraz w jakości 4K Ultra HD przy szybkości 30 kl./s. Model wykorzystuje technologię Right Light 3, aby dostosowywać swoją pracę do warunków oświetleniowych i sprawiać, żeby osoba widoczna w kadrze prezentowała się jak najlepiej. Urządzenie posiada funkcję rozpoznawania twarzy, co stanowi jego zabezpieczenie.

Produkt oferuje trzy różne ustawienia kąta widzenia – 65, 78 i 90 stopni. Kamera wykorzystuje kompresję video H.264 oraz typ sensora CMOS. Dysponuje funkcją aparatu cyfrowego. Jest zasilana poprzez USB. Pozwala na prowadzenie wideokonferencji.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie oferuje doskonałą jakość i doskonałą płynność obrazu. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwe w instalacji.  
+ Dobrze zbiera dźwięk.  
+ Ładnie się prezentuje.  

 

3. Creative Live! Cam Sync

Creative Live! Cam Sync



Creative Live! Cam Sync zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Produkt wyposażono w podwójny mikrofon, który dokonuje samoczynnej poprawy mowy. Sprzęt posiada osłonę obiektywu, gwarantującą lepszą kontrolę nad treścią transmisji. Model wykorzystuje kompresję video MJPGYUY2 i sensor CMOS.

Urządzenie posiada funkcję autofocus i funkcję aparatu cyfrowego. Jest zasilane przewodem USB. Produkt współpracuje z systemem Windows i macOS bez dodatkowych sterowników. Jest kompatybilny z większością aplikacji do wideokonferencji i szybki w konfiguracji. Zapewnia szerokie pole widzenia 77 stopni, pozwalając uchwycić większe grono rozmówców.

Kamerą można obracać o 360 stopni w poziomie, a także pochylać o 30 stopni w pionie. Co więcej, produkt wyposażono w praktyczny, uniwersalny klips mocujący dla łatwego montażu. Długość przewodu tego sprzętu to 1,5 m. Model można umieścić na statywie.

Zalety: Wady:
+ Sprzęt ma przystępną cenę. – Opinie wskazują, że urządzenie słabo radzi sobie przy złych warunkach oświetleniowych.
+ Jest łatwy do podłączenia i nie wymaga żadnego oprogramowania. – Nie współpracuje z żadną aplikacją do zmiany parametrów pracy.
+ Oferuje dobrą jakość obrazu.  
+ Posiada wbudowaną osłonę.  

 

4. Logitech Webcam C270

Logitech Webcam C270



LOGITECH Webcam C270 pozwala prowadzić rozmowy w rozdzielczości 1280 x 720p. Urządzenie redukuje zakłócenia i nieczystości dźwięków, aby zadbać o transmisję czystego i wyraźnego głosu. Produkt wykorzystuje typ sensora CMOS i technologię kompresji video H.264.

Atutem modelu są jaśniejsze kontrastowe obrazy, które sprawiają, że użytkownik nagrany przez kamerkę prezentuje się atrakcyjniej. Sprzęt posiada uniwersalny klips, pozwalający na łatwy montaż produktu do laptopa czy monitora. Urządzenie jest zasilane kablem USB. Nie posiada funkcji autofocusu.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Ma niską rozdzielczość.
+ Obejmuje szeroki kąt widzenia. – Nie radzi sobie z odbitym światłem monitora.
+ Nie przekłamuje kolorów.  
+ Zapewnia dobrej jakości dźwięk.  

 

5. Savio CAK-01

Savio CAK-01



Savio CAK-01 to sprzęt oferujący obraz wysokiej rozdzielczości (Full HD) przy 30 klatkach na sekundę, a także wysokiej jakości dźwięk. Produkt zalicza się do urządzeń Plug&Play, co oznacza, że może pracować natychmiast po wyjęciu z pudełka – bez konieczności instalowania żadnych sterowników.

Model posiada interfejs USB oraz sensor CMOS. Szeroki kąt widzenia kamery obejmuje aż 120 stopni, a wygodny uchwyt pozwala zamontować produkt na większości ekranów. Sprzęt umożliwia wykonywanie zdjęć w formacie JPG i BMP. Oferuje manualną regulację ostrości i automatyczną redukcję szumów. Jego przewód zasilający ma 1,5 m. długości. Model wykorzystuje kompresję wideo 4K.

Zalety: Wady:
+ Kamera ma niską cenę. – Daje efekt zaokrąglonego na brzegach obrazu (obiektyw szerokokątny).
+ Oferują wysokiej jakości obraz szerokokątny. – Nie radzi sobie w słabym oświetleniu.
+ Jest bardzo łatwa w instalacji.
+ Dobrze się prezentuje.

Jak wybrać najlepszą kamerę?

Niezależnie od tego, czy kupujesz kamerę do lekcji online, korzystania ze Skype czy pracy na odległość, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na oferowaną przez nią rozdzielczość. Do komunikacji ze znajomymi wystarczająca będzie jakość HD, jednak do wideokonferencji lepiej sprawdzi się 1920 x 1080 pikseli, gdyż gwarantuje ostre i płynne wideo.

Jeśli kamera ma służyć do wideo rozmów samodzielnie, musi posiadać wbudowany mikrofon, który dobrze zbiera dźwięk i nie zniekształca go. Korzystna będzie więc obecność funkcji redukcji szumów.

Zależy Ci na prostej instalacji i łatwej obsłudze? Wybierz kamerę typu Plug&Play, która nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników. Postaw także na obecność autofocusu, jeśli nie chcesz ustawiać ostrości manualnie.

Wolisz kamerę zamocowaną na statywie czy na ekranie komputera? Istotny jest dla Ciebie wygląd sprzętu? A może szerokość kąta widzenia? Zwróć uwagę na te elementy, jeśli chcesz kupić model idealny w wyznaczonym budżecie.

Podsumowanie

Ile kosztuje kamera do rozmów online? Za model z rozdzielczością 720p zapłacisz około 200 zł, natomiast lepszej jakości sprzęt będzie kosztował już około 500 – 700 zł lub więcej w przypadku renomowanych producentów.

Webcam opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
1 KOMENTARZ
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sonia
Sonia
9 miesięcy temu

takich kamer nie uzywam:D jedyne jakie mam to w biurze z lanberga do pilnowania pracownikow i ochrony

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd