Strona głównaElektronikaKameryNajlepsze kamery cofania z monitorem - ranking 2024

Najlepsze kamery cofania z monitorem – ranking 2024 [TOP6]

Kamery cofania z monitorem: rodzaje

Kamery cofania z monitorem stanowią gotowe rozwiązanie. Możesz korzystać z takich urządzeń od razu po zakupie, ponieważ w komplecie otrzymujesz wszystko, co niezbędne, aby „widzieć” to, co znajduje się za pojazdem i bezpiecznie zaparkować tyłem. Produkty tego typu można podzielić na:

  • bezprzewodowe kamery cofania – połączone z odbiornikiem bezprzewodowo (radiowo),
  • przewodowe kamery cofania – połączone z odbiornikiem za pomocą kabla. 

Pierwsza opcja jest nieinwazyjna, szybka i wygodna w montażu, ale może zapewniać gorszą jakość obrazu. Z kolei druga opcja to zwykle lepsza jakość transmisji, ale konieczność poprowadzenia przewodu wewnątrz pojazdu, co nie zawsze jest możliwe.

Odbiornikiem do kamery może być zarówno dedykowany monitor do kamery cofania, jak i ekran innego urządzenia: radia, wideorejestratora (również w lusterku) lub nawigacji samochodowej. Z tego względu w naszym rankingu uwzględniliśmy także takie wielofunkcyjne urządzenia. 

Ranking kamer cofania z monitorem

Chcesz parkować bezpiecznie, ale też czuć się pewniej w trakcie jazdy? Wybierz wideorejestrator z kamerą cofania. Myślisz o zakupie nawigacji? Ją również można połączyć z kamerą tylną. Jeśli chcesz jedynie wyposażyć swój samochód w kamerę i monitor, nic nie stoi na przeszkodzie – wybierz kamerkę i dedykowany jej ekran. Propozycje wszystkich tych rozwiązań, znajdziesz w zestawieniu poniżej!

Przejrzyj również nasz ogólny ranking kamer cofania oraz ranking kamer cofania bezprzewodowych.

1. 70MAI 4K A810 + RC12 HDR

70MAI 4K A810 + RC12 HDR70mai Dash Cam 4K A810 to wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie. Produkt wykorzystuje przetwornik obrazu Sony STARVIS 2, z przysłoną F1.8. Sprzęt automatycznie poprawia jakość nagrań nocnych. Wykorzystuje detekcję ruchu AI w trybie parkingowym, a nagrany obraz przechowuje w osobnym folderze.

Produkt działa w trybie time-lapse, zatem każde 15 minut materiału wideo zostaje skompresowane do jednej minuty, aby oszczędzać miejsce na karcie pamięci. Pozwala też przyspieszać wideo, aby szybciej dotrzeć do konkretnego momentu. 

Urządzenie korzysta z systemu wsparcia kierowcy ADAS. Monitoruje otoczenie i wysyła ostrzeżenia, np. o zbyt małej odległości od pojazdów. Posiada także wbudowany GPS, dzięki czemu rejestruje prędkość przejazdu i współrzędne. 

Współpracując z dedykowaną aplikacją, produkt pozwala dostosować ustawienia pracy urządzenia, w tym rozdzielczość wideo, czy czułość G-sensora. Kamera wsteczna dołączona do urządzenia daje funkcję dwukanałowego nagrywania. Wykorzystuje technologię HDR, poprawiając jakość wideo.  

Ekran wideorejestratora ma przekątną 3 cale. Kamery oferują zaś rozdzielczość 1920 x 1080 oraz 3840 x 2160 pix. Ich kąt widzenia wynosi 130 oraz 150 stopni.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Jej kąt widzenia nie jest zbyt duży – z tyłu 130 stopni.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu.  
+ Jest łatwa w montażu.  

2. MBG line H-M501+7177

MBG line H-M501+7177MBG line H-M501+7177 to komplet złożony z kamery 720 p oraz monitora IPS o przekątnej 5 cali. Oba produkty łączą się przewodowo kablem o długości 15 metrów. Sprzęt może działać pod napięciem 12-24 V.  Kamerka tylna jest pyłoszczelna i wodoszczelna (IP68). Można zamontować ją na przykład przy tablicy rejestracyjnej. 

Urządzenie oferuje funkcję wyłączenia i regulacji linii pomocniczych. Jest też łatwe w montażu – monitor na przyssawce, na uchwycie klejonym lub magnetycznym. Dzięki sygnałowi w jakości AHD, komplet działa lepiej niż modele wykorzystujące sygnały analogowe. 

Ekran produktu oferuje płynną regulację jasności, koloru i kontrastu. Jego rozdzielczość wynosi 800x480px. Kamera zapewnia kąt widzenia w poziomie 150 stopni, w pionie 170 stopni. Nie posiada doświetlenia. 

Zalety: Wady:
+ Ma doskonałą cenę. – Negatywne opinie dotyczą bardzo długiego przewodu łączącego dwa urządzenia.
+ Oferuje bardzo dobrą jakość obrazu.  
+ Jest łatwa w montażu.  
+ Działa bez większych opóźnień.  

3. Xblitz S7 DUO XBL-CAR-DR056

Xblitz S7 DUO XBL-CAR-DR056Xblitz S7 DUO XBL-CAR-DR056 to wideorejestrator z kamerą przednią i tylną. Urządzenie wyposażono w ekran o przekątnej 3 cali. Sprzęt nagrywa w rozdzielczości 1920 x 1080. Oferuje szeroki kąt widzenia – 170 stopni (przód). Nagrywa wideo w pętli, w trybie ciągłym i nadpisuje dane na karcie.

Produkt wyposażono w czujnik G-sensor, który uniemożliwia nadpisywanie ważnych fragmentów nagrania. Sprzęt korzysta z tylnej kamery, służącej jako kamera cofania. Można zamontować ją w środku lub na zewnątrz, ponieważ jest wodoodporna. Dzięki podłączeniu do świateł cofania, na ekranie od razu wyświetli się obraz za autem – po wrzuceniu biegu wstecznego. 

Model korzysta z detektora ruchu. Posiada też tryb parkingowy. Jest łatwy w montażu dzięki uchwytowi magnetycznemu. Urządzenie nie ma modułu GPS ani wbudowanej pamięci.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie zapewnia dobrej jakości obrazu nocą.
+ Oferuje przyzwoitej jakości obraz (za dnia).  
+ Jest łatwa w montażu.  
+ Ma estetyczny design.  

4. Logit G300A

Logit G300ALogit G300A to komplet złożony z monitora 7 cali oraz kamery o szerokim kącie widzenia, której obudowa jest wodoszczelna i pyłoszczelna. Produkt posiada czujnik IR oraz funkcję linii pomocniczych. Kamera oferuje rozdzielczość 512 × 582 pix, a jej kąt widzenia to 140 stopni. Sprzęt może być zasilany prądem o napięciu 12V – 24V.

Ekran TFT z zestawu ma rozdzielczość 800 x 600 pix i oferuje między innymi funkcję regulacji kontrastu czy nasycenia kolorów. Monitor uruchamia się automatycznie. Jest podłączany do kamery za pomocą 6-metrowego przewodu. Można obsługiwać go zdalnie dołączonym pilotem.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Negatywne opinie dotyczą jakości dołączonego przewodu.
+ Oferuje dosyć dobrej jakości obraz. – Według niektórych opinii w rzeczywistości ma mniejszy kąt widzenia.
+ Posiada linie pomocnicze.  
+ Ma duży monitor.  

5. 70MAI A400 + RC09

70MAI A400 + RC0970mai A400 to widerejestrator w zestawie z tylną kamerą RC09. Urządzenie oferuje obraz w rozdzielczości QHD 2560 x 1440px. Jego atutem jest też szeroki kąt widzenia 145 stopni (przód). Sprzęt wyposażono w przesłonę F2.0, dzięki której wideo jest wyraźne zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Jakość obrazu poprawia także technologia 3D DNR i WDR.

Kamera cofania tego modelu oferuje rozdzielczość 1080p oraz kąt widzenia wynoszący 130 stopni. Sprzęt nagrywa w pętli, zapobiegając przepełnieniu karty pamięci. Zapisuje jednak awaryjne nagrania w osobnym folderze. Wideorejestrator ma ekran LCD o przekątnej 2 cale. Nie korzysta z GPS.

Produkt oferuje tryb parkingowy, czujnik G-sensor i opcję podglądu na urządzeniach mobilnych – posiada moduł WIFI. 

Zalety: Wady:
+ Ma niewygórowaną cenę. – Wymaga dokupienia adaptera do trybu parkingowego.
+ Jest łatwa w instalacji. – Nie posiada GPS.
+ Gwarantuje bardzo dobrą jakość nagrań.  
+ Jest niewielka i ładnie wykonana.  

6. Vordon VRC-490

Vordon VRC-490Vordon VRC-490 to komplet dwóch kamer cofania z ekranem 7-calowym. Produkt oferuje funkcję linii pomocniczych. Posiada wyświetlacz segmentowy, pozwalający na rejestrowanie obrazu z obu kamer jednocześnie. Sprzęt umożliwia też korektę jasności i kolorów. 

Dużym atutem modelu jest fakt, że po zamontowaniu kamery są praktycznie niewidoczne. Mają też wytrzymałą obudowę i dodatkowe diody IR, poprawiające jakość obrazu nocą. Ich kąt widzenia to 155 stopni.

Urządzenie jest uniwersalne, sprawdza się do każdego rodzaju auta, a także do maszyn rolniczych. Oferuje obraz jakości FullHD. Kamerki są odporne na zachlapania, wstrząsy i skrajne temperatury.

Kamera sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Działa sprawnie nawet w skrajnych temperaturach, jest odporna na zachlapania oraz wstrząsy związane z jazdą po trudnym terenie.

Zalety: Wady:
+ Posiada duży ekran. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje dobrej jakości obraz.  
+ Pasuje do każdego pojazdu.  
+ Jest dosyć łatwa w montażu.  

7. GARMIN Camper 780 EU MT-D + BC 40

GARMIN Camper 780 EU MT-D + BC 40GARMIN Camper 780 EU MT-D + BC 40 to komplet złożony z nawigacji i kamerki tylnej. Sprzęt posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 6,95 cali. Korzysta z połączenia WIFI, dzięki czemu jego oprogramowanie i mapy można aktualizować bez komputera.

Urządzenie jest dedykowane przede wszystkim kamperom i autom z przyczepami – dobiera dla nich bezpieczne trasy. Ma też dostęp do aktualnych komunikatów drogowych, więc ostrzega o wypadkach, robotach drogowych czy innych utrudnieniach.

Nawigacja współpracuje z ACSI, Campercontact i Trailer’s PARK. Pozwala także korzystać z
TripAdvisora i daje dostęp do danych Foursquare. Może być użytkowana wraz z dedykowaną aplikacją, która zwiększa jej funkcjonalność. Po sparowaniu z telefonem wyświetla też powiadomienia.

Kamera dołączona do sprzętu jest bezprzewodowa. Oferuje kąt widzenia 150 stopni, a jej rozdzielczość to 1280×720 pix. Produkt jest wodoodporny.

Zalety: Wady:
+ Oferuje świetną jakość obrazu. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest łatwa w montażu.  
+ Ma czytelny ekran.  
+ Gwarantuje stabilną pracę.  

Jak wybrać kamerę cofania z monitorem?

W sklepach internetowych znajdziesz kamery cofania z monitorem, a także nawigacje czy wideorejestratory z dodatkową kamerą. Kupując taki produkt, musisz przeanalizować zatem parametry obu urządzeń: kamery i jej odbiornika. Oczywiście, sprawa będzie o wiele bardziej skomplikowana przy zakupie złożonego urządzenia, jak rejestrator czy sprzęt do nawigacji. Tutaj skupimy się jednak na podstawowym zestawie: kamerka plus monitor.

Jaka powinna być dobra kamerka tylna? Oprócz wysokiej jakości obrazu, musi oferować także szeroki kąt widzenia, najlepiej minimum 150 stopni. Istotne jest też to, by dbała o jakość obrazu w trudnych warunkach, za pomocą diod IR lub LED. Nie bez znaczenia będzie również jej jakość wykonania. Kamerka powinna być odporna na działanie wody, pyłu i wstrząsów.

A jaki powinien być monitor? Ekrany współpracujące z kamerkami to najczęściej modele LCD lub LCD TFT. Ich wielkość bywa różna – od około 3 do nawet 7 cali. Dobrze jeśli wyświetlacz umożliwia użytkownikowi regulowanie takich parametrów, jak kontrast czy jasność ekranu. Wygodnie jest też zamontować sprzęt tak, aby monitor uruchamiał się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Podobnie jak w przypadku kamerki, tutaj również ważna będzie rozdzielczość, mówiąca nam o jakości obrazu.

Kamery cofania z monitorem: czy warto kupić zestaw?

Kupując komplet kamerka plus monitor, możesz od razu zamontować go w aucie i korzystać z dodatkowej funkcji swojego samochodu – nawet jeśli nie posiadasz w nim nowoczesnego ekranu, rejestratora czy nawigacji. Instalacja urządzenia tego typu zwykle nie jest zbyt skomplikowana, zwłaszcza w przypadku bezprzewodowej kamery cofania z monitorem. Ekran umieszcza się w obrębie kokpitu za pomocą przyssawki czy uchwytu magnetycznego, a kamerę montuje się przy tablicy rejestracyjnej lub za tylną szybą. 

Czy warto korzystać z takiego zestawu? Z pewnością będzie on pomocny w przypadku prowadzenia większych pojazdów, jak bus czy ciężarówka. Jednak z takich rozwiązań chętnie korzystają także kierowcy samochodów osobowych, którzy często parkują tyłem na zatłoczonych parkingach. 

Warto pamiętać, że część kamer może wyświetlać obraz „na żywo” i są to wtedy typowe kamery cofania, które nie rejestrują wideo i nie zapisują go w pamięci urządzenia ani na karcie. Takie sprzęty są przydatne podczas parkowania, ale nie pomogą nam w przypadku stłuczki. Jeśli chcemy korzystać z obu funkcji na raz, korzystniej będzie nabyć wideorejestrator rozszerzony o tylną kamerkę.

Kamera cofania z monitorem – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd