Strona głównaElektronikaFoto i kameryWybieramy najlepszą lampę pierścieniową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą lampę pierścieniową – ranking 2024 [TOP8]

Do czego służy lampa pierścieniowa?

Lampa pierścieniowa, nazywana także lampą ring, emituje światło ciągłe, a za sprawą swojego okrągłego kształtu gwarantuje równomierne oświetlenie fotografowanego obiektu. Dawniej była wykorzystywana przede wszystkim przez profesjonalnych fotografów. Dzisiaj może korzystać z niej każdy i to nie tylko w ramach fotografii. Lampa sprawdzi się również jako oświetlenie do wykonywania makijażu. Podstawowe zastosowania takiego akcesorium to:

 • fotografia produktowa,
 • zdjęcia portretowe,
 • kręcenie vlogów,
 • make-up,
 • sesje fotograficzne, w tym tak zwane „selfie”.

Dlaczego warto korzystać z takiej lampy podczas robienia zdjęć? Najważniejszą korzyścią jest wyeliminowanie cieni fotografowanego obiektu, ale również poprawa ogólnej jakości ujęcia.

Lampa pierścieniowa LED ranking:

Jaką lampę pierścieniową wybrać do wykonywania zdjęć? A jaka będzie dobra lampa pierścieniowa do makijażu? Sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością!

1. HAMA SpotLight Steady 120 II 4659

HAMA SpotLight Steady 120 II 4659HAMA SpotLight Steady 120 II 4659 to lampa pierścieniowa z regulowanym statywem. Urządzenie osiąga wysokość do 215 cm. Posiada kulistą głowicę, dzięki czemu oferuje także regulację kąta nachylenia, bezstopniową, w dowolnym kierunku. Pozwala zamontować smartfon w uchwycie pionowo lub poziomo.

Do produktu dołączono cztery złącza typu „zimna stopka” i adapter 1/4″, co daje możliwość zainstalowania na statywie mikrofonu, kamery czy aparatu. Sama lampa oferuje natomiast trzystopniową regulację barwy światła – od ciepłego białego po naturalne światło dzienne – a także 10 stopni regulacji natężenia światła.

Ring ma średnicę 12 cali, czyli 30 cm. Składa się ze 160 diod LED. Jasność lampy to 1010 lumenów. Oferowane temperatury barwowe wynoszą natomiast 2100 K, 3000 K i 5500 K. Produkt mieści smartfony o szerokości od 6 do 8 cm. Posiada kabel USB o długości 290 cm.

Maksymalna wysokość statywu wynosi 185 cm, z lampą 215. Waga produktu to 1350 g. W zestawie użytkownik otrzymuje torbę transportową oraz pilot.

Zalety: Wady:
+ Można zamontować na niej smartfon i inne urządzenia, np. aparat. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Posiada regulację temperatury barwy światła i jasności.  
+ Ma wysoki statyw.  
+ Jest stabilna.  

2. Sternhoff SDH1020

Sternhoff SDH1020Sternhoff SDH1020 to lampa LED RGB, czyli ring świecący światłem białym i kolorowym. Model pozwala na wybór światła ciepłego, naturalnego lub zimnego oraz zmianę poziomu jasności. Może emitować też światło stałe lub migoczące. Dysponuje mocą 120 W (deklaracja producenta).

Produkt sprzedawany jest w zestawie ze statywem o wysokości od 70 do 220cm. Posiada obrotową głowicę, z funkcją zmiany kąta nachylenia. Jego atutem są też 3 różne uchwyty na telefon. Na rynku model wyróżnia się opcją wyboru oświetlenia kolorowego.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jej statyw jest lekki, wykonany z niskiej jakości materiałów.
+ Świeci światłem kolorowym i białym. – Według niektórych użytkowników, nie ma deklarowanej mocy.
+ Oferuje sporo opcji regulacji.  
+ Ma stabilny statyw.  

3. TRACER Ring

LED TRACER RingTRACER RING to lampa o średnicy 30 cm ze statywem. Urządzenie dysponuje mocą 14,5W. Emituje od 600 do 1300 lumenów światła, w zależności od wybranego programu. Posiada regulację natężenia na 10 poziomach (900-1700 lm). Daje też możliwość wyboru barwy światła: chłodnej, ciepłej i neutralnej. Temperatura barwowa diod wynosi od 2700 do 7000K.

Produkt może być sterowany za pomocą pilota. Jego dokładne wymiary to 24 cm średnicy wewnętrznej i 30 cm średnicy zewnętrznej. Model wykorzystuje do pracy 160 diod. Jest wyposażony w statyw o wysokości maksymalnej 210 cm, z regulacją kąta nachylenia głowicy. Waga urządzenia to 1,125 kg. Sprzęt jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wiele opcji konfiguracji. – Nie zmieści każdego telefonu – uchwyt jest dosyć mały.
+ Posiada stabilny, solidny statyw.  
+ Może być zasilana przenośnym źródłem energii, na przykład power bankiem.  
+ Ma korzystną cenę.  

4. HAMA SpotLight FoldUp 102

HAMA SpotLight FoldUp 102HAMA SpotLight FoldUp 102 Set to lampa ze statywem o wysokości od 52 do 138 cm. Produkt posiada głowicę kulową i elastyczny wspornik. Pozwala dostosowywać natężenie światła na 10 poziomach. Umożliwia też wybór jednej z trzech barw światła (3000, 4500, 6000 K). Jest sterowany pilotem na kablu.

Atutem modelu jest zdalny wyzwalacz Bluetooth oraz opcja bezstopniowej zmiany kąta nachylenia. Sprzęt jest zasilany sieciowo za pomocą kabla USB o długości 190 cm. Można podłączyć go zatem do power banka. Urządzenie pozwala ustawić telefon w pionie lub w poziomie. Średnica ringu to 26,5 cm. Na pierścieniu rozmieszczono 128 diod. Uchwyt modelu współpracuje ze smartfonami o szerokości od 6 do 8 cm.

Produkt został wykonany z lekkiego aluminium i plastiku. Jest sprzedawany w zestawie z praktyczną torbą.

Zalety: Wady:
+ Jest kompaktowa i łatwa w montażu. – Ma niski statyw.
+ Posiada optymalną ilość funkcji. – Negatywne opinie dotyczą jakości użytych do wykonania statywu plastików.
+ Jej statyw i głowica są regulowane w wielu zakresach.  
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

5. Tracer RGB Ring 26 cm

Tracer RGB Ring 26 cmTRACER RGB RING to lampa o średnicy 26 cm, ze statywem. Urządzenie emituje światło dzienne, ale może też świecić się na różne kolory z palety RGB. Sprzęt jest kompaktowy i energooszczędny. Oferuje funkcję zmiany trybu podświetlenia i regulację poziomu jasności. Jest wyposażony w diody o temperaturze barwowej od 2800 do 7000 K.

Produkt zbudowany został ze 153 diod. Emituje strumień świetlny 600 – 1700 lumenów. Jest sprzedawany w zestawie z pilotem bezprzewodowym do sterowania pracą lampy, w tym do wyboru jednego z 18 kolorów światła.

Urządzenie posiada uchwyt na telefon – mocowanie uniwersalne. Cały sprzęt waży 380 g.

Zalety: Wady:
+ Jej cena jest niewygórowana. – Jej statyw jest bardzo delikatny, choć dosyć stabilny.
+ Jest kompaktowa.  
+ Mocno świeci.
+ Oferuje wiele opcji regulacji oświetlenia.

6. Omna

OmnaLampa Omna to urządzenie o mocy 144W – 240 W (według producenta), wyposażone w aż 480 diod LED. Produkt jest sprzedawany w zestawie z 3 różnymi uchwytami na telefon. Pozwala na wybór natężenia i barwy światła. Jego regulowany statyw ma wysokość od 38 do 190 cm.

Średnica lampy to 31 cm wewnątrz ringu i 46 cm od zewnątrz. Model wyposażono w elastyczny uchwyt o długości 16 cm i specjalne mocowanie na dodatkowe lusterko. Produkt jest sprzedawany w zestawie z dedykowaną torbą. Ma zasilanie sieciowe, ale dysponuje też wejściem USB.

Zalety: Wady:
+ Posiada wygodną w obsłudze funkcję regulacji. – Nie ma deklarowanej mocy, ale świeci mocno.
+ Posiada regulowany statyw. – Jest dosyć droga.
+ Może zostać wyposażona w lusterko.
+ Jest zasilana sieciowo i nie migocze.

7. Tracer Ring 8.5CM 48 LED

Tracer Ring 8.5CM 48 LEDTracer Ring o średnicy 8.5 cm z 48 diodami LED i uchwytem na telefon to mała, przenośna lampa z klipsem zamiast statywu. Można zamontować ją między innymi na blacie biurka. Urządzenie jest lekkie i kompaktowe. Posiada żarówki o żywotności do 10 000 godzin. Oferuje 10-stopniową regulację jasności oraz nieograniczony zakres regulacji kąta świecenia.

Atutem sprzętu są uchwyty z elastycznymi ramionami. Pałąk na telefon i lampę można ustawić dokładnie tak, jak potrzebuje tego użytkownik. Produkt oferuje płynną regulację mocy. Jasność lampy to 580 lumenów, a jej temperatura barwowa wynosi 6500 K.

Produkt jest zasilany przewodowo. Jego wysokość to maksymalnie 63 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Nie sprawdzi się przy zdjęciach „na stojąco”.
+ Oferuje dużo opcji regulacji.  
+ Jest mała i lekka.
+ Oferuje mocne światło – jak na swój rozmiar.

8. Clavier Ring Light HQ

Clavier Ring Light HQClavier Ring Light HQ to lampa z funkcją rozjaśniania i przyciemniania, a także w opcją wyboru temperatury barwowej światła. Produkt posiada mini panel sterujący. Jest zasilany przewodem USB. Może automatycznie zmieniać kolory.

Urządzenie wyposażono w uchwyt na telefon z opcją obrotu 360 stopni. Pierścień świetlny ma średnicę 31 cm. Natomiast maksymalna wysokość aluminiowego statywu dołączonego do lampy to 210 cm. Model oferuje różne tryby świecenia, np. tryb tęczy.

Zalety: Wady:
+ Świeci światłem białym i kolorowym. – Często jest sprzedawana bez instrukcji obsługi i montażu.
+ Posiada regulację i różne tryby pracy. – Jej pilot okazuje się bardzo wadliwy.
+ Ma solidny, wysoki statyw.
+ Daje mocne światło.

Jaką lampę ring wybrać?

Jaką lampę wybrać do nagrywania filmów? Jaką do fotografii portretowej? A jaką lampę powinna wybrać makijażystka? W zależności od planowanego zastosowania takiego produktu, urządzenie musi charakteryzować się nieco innymi parametrami, dlatego nie da się wskazać jednej, najlepszej lampy ring.

Warto zacząć od tego, że takie sprzęty mogą być wyposażone w żarówki fluorescencyjne lub diody LED. Te pierwsze lepiej oddają naturalne kolory, ale są problematyczne, ponieważ łatwo się przegrzewają i ulegają uszkodzeniu w transporcie. Pobierają też o wiele więcej energii niż modele LED. Te drugie są natomiast jaśniejsze, energooszczędne i bardziej trwałe.

Kolejną istotną cechą lampy jest typ jej mocowania – elastyczne ramię lub mocowanie z przegubem. Pierwszy wariant ułatwia operowanie ringiem i ustawianie go w dowolnym kierunku. Problemem może okazać się jednak stabilność takiego urządzenia, jeśli nie zainwestujemy w model z dobrej jakości statywem.

Moc i wielkość to następne ważne parametry. Chociaż im większa i mocniejsza lampa (więcej diod), tym lepiej doświetlony obiekt, to nie zawsze duża lampa będzie najlepszym wyborem. Warto zauważyć bowiem, że mniejsze ringi dają mniej widoczne odbicie w oczach fotografowanej osoby. Z reguły lampy dostępne w sklepach mają moc od 35 do 65 W – wyższe parametry w praktyce okazują się przekłamane.

Pozostałe cechy produktu, na jakie warto zwrócić uwagę to:

 • zasilanie – z sieci lub kablem USB, który można podłączyć do przenośnego źródła energii, a tym samym uzyskać lampę bezprzewodową,
 • możliwość wyboru temperatury barwowej – od 3200K do 5500K – im wyższa, tym zimniejsze światło,
 • regulacja mocy, czyli jasności, natężenia światła,
 • uchwyt/mocowanie aparatu, telefonu czy tabletu – dobrze jeśli jest obrotowy, ewentualnie na elastycznym ramieniu,
 • dodatkowe lusterko – do tworzenia makijażu,
 • statyw – do make-upu może być niski, ale do większości innych zastosować im wyższy, tym praktyczniejszy,
 • pilot – lampa może posiadać pilot do sterowania (regulacji mocy i temperatury barwowej) oraz pilot do telefonu, który pozwala zdalnie wykonywać zdjęcia.

Warto zauważyć też, że światło lampy LED nie musi być wyłącznie białe. Na rynku dostępne są też modele z diodami RGB, świecące światłem kolorowym. Na klasyczną lampę da się założyć również specjalną kolorową folię, która pozwoli na robienie zdjęć z ciekawymi efektami.

Lampa pierścieniowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd