Strona głównaDom i ogródOświetlenieLampa pierścieniowa ranking 2023

Lampa pierścieniowa ranking 2023

Do czego służy lampa pierścieniowa?

Lampa pierścieniowa, nazywana także lampą ring, emituje światło ciągłe, a za sprawą swojego okrągłego kształtu gwarantuje równomierne oświetlenie fotografowanego obiektu. Dawniej była wykorzystywana przede wszystkim przez profesjonalnych fotografów. Dzisiaj może korzystać z niej każdy i to nie tylko w ramach fotografii. Lampa sprawdzi się również jako oświetlenie do wykonywania makijażu. Podstawowe zastosowania takiego akcesorium to:

 • fotografia produktowa,
 • zdjęcia portretowe,
 • kręcenie vlogów,
 • make-up,
 • sesje fotograficzne, w tym tak zwane „selfie”.

Dlaczego warto korzystać z takiej lampy podczas robienia zdjęć? Najważniejszą korzyścią jest wyeliminowanie cieni fotografowanego obiektu, ale również poprawa ogólnej jakości ujęcia.

Lampa pierścieniowa LED ranking:

Jaką lampę pierścieniową wybrać do wykonywania zdjęć? A jaka będzie dobra lampa pierścieniowa do makijażu? Sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością!

1. TRACER Ring

 

LED TRACER RingTRACER RING to lampa o średnicy 30 cm ze statywem. Urządzenie dysponuje mocą 14,5W. Emituje od 600 do 1300 lumenów światła, w zależności od wybranego programu. Posiada regulację natężenia na 10 poziomach (900-1700 lm). Daje też możliwość wyboru barwy światła: chłodnej, ciepłej i neutralnej. Temperatura barwowa diod wynosi od 2700 do 7000K.

Produkt może być sterowany za pomocą pilota. Jego dokładne wymiary to 24 cm średnicy wewnętrznej i 30 cm średnicy zewnętrznej. Model wykorzystuje do pracy 160 diod. Jest wyposażony w statyw o wysokości maksymalnej 210 cm, z regulacją kąta nachylenia głowicy. Waga urządzenia to 1,125 kg. Sprzęt jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wiele opcji konfiguracji. – Nie zmieści każdego telefonu – uchwyt jest dosyć mały.
+ Posiada stabilny, solidny statyw.  
+ Może być zasilana przenośnym źródłem energii, na przykład power bankiem.  
+ Ma korzystną cenę.  

 

2. Asato

AsatoLampa marki Asato to ring o mocy 60 W, wyposażony w statyw i pilot. Urządzenie jest lekkie i łatwe w montażu. Posiada obrotową (360 stopni) głowicę i regulowany do 220 cm wysokości statyw. Diody LED emitują 3 barwy światła. Średnica zewnętrzna ringu to 26 cm.

Produkt może być sterowany za pomocą pilota umieszczonego na kablu. Da się też zasilać go z takiego ogniwa, jak chociażby power bank. Lampa pozwala na ustawienie barwy światła w zakresie od 3000 do 5800K. Regulacji podlega także jasność światła – na 10 poziomach. Produkt wykonano z tworzywa sztucznego i metalu. Przewód zasilający urządzenia ma około 2 metrów długości.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Według niektórych opinii, statyw jest wykonany z niskiej jakości materiałów.
+ Posiada regulację temperatury barwy światła i jasności.  
+ Mieści spore telefony.  
+ Posiada wysoki statyw.  

 

3. Sternhoff SDH1020

Sternhoff SDH1020Sternhoff SDH1020 to lampa LED RGB, czyli ring świecący światłem białym i kolorowym. Model pozwala na wybór światła ciepłego, naturalnego lub zimnego oraz zmianę poziomu jasności. Może emitować też światło stałe lub migoczące. Dysponuje mocą 120 W (deklaracja producenta).

Produkt sprzedawany jest w zestawie ze statywem o wysokości od 70 do 220cm. Posiada obrotową głowicę, z funkcją zmiany kąta nachylenia. Jego atutem są też 3 różne uchwyty na telefon. Na rynku model wyróżnia się opcją wyboru oświetlenia kolorowego.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jej statyw jest lekki, wykonany z niskiej jakości materiałów.
+ Świeci światłem kolorowym i białym. – Według niektórych użytkowników, nie ma deklarowanej mocy.
+ Oferuje sporo opcji regulacji.  
+ Ma stabilny statyw.  

 

4. HAMA SpotLight FoldUp 102

HAMA SpotLight FoldUp 102HAMA SpotLight FoldUp 102 Set to lampa ze statywem o wysokości od 52 do 138 cm. Produkt posiada głowicę kulową i elastyczny wspornik. Pozwala dostosowywać natężenie światła na 10 poziomach. Umożliwia też wybór jednej z trzech barw światła (3000, 4500, 6000 K). Jest sterowany pilotem na kablu.

Atutem modelu jest zdalny wyzwalacz Bluetooth oraz opcja bezstopniowej zmiany kąta nachylenia. Sprzęt jest zasilany sieciowo za pomocą kabla USB o długości 190 cm. Można podłączyć go zatem do power banka. Urządzenie pozwala ustawić telefon w pionie lub w poziomie. Średnica ringu to 26,5 cm. Na pierścieniu rozmieszczono 128 diod. Uchwyt modelu współpracuje ze smartfonami o szerokości od 6 do 8 cm.

Produkt został wykonany z lekkiego aluminium i plastiku. Jest sprzedawany w zestawie z praktyczną torbą.

Zalety: Wady:
+ Jest kompaktowa i łatwa w montażu. – Ma niski statyw.
+ Posiada optymalną ilość funkcji. – Negatywne opinie dotyczą jakości użytych do wykonania statywu plastików.
+ Jej statyw i głowica są regulowane w wielu zakresach.  
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

 

5. Omna

OmnaLampa Omna to urządzenie o mocy 144W – 240 W (według producenta), wyposażone w aż 480 diod LED. Produkt jest sprzedawany w zestawie z 3 różnymi uchwytami na telefon. Pozwala na wybór natężenia i barwy światła. Jego regulowany statyw ma wysokość od 38 do 190 cm.

Średnica lampy to 31 cm wewnątrz ringu i 46 cm od zewnątrz. Model wyposażono w elastyczny uchwyt o długości 16 cm i specjalne mocowanie na dodatkowe lusterko. Produkt jest sprzedawany w zestawie z dedykowaną torbą. Ma zasilanie sieciowe, ale dysponuje też wejściem USB.

Zalety: Wady:
+ Posiada wygodną w obsłudze funkcję regulacji. – Nie ma deklarowanej mocy, ale świeci mocno.
+ Posiada regulowany statyw. – Jest dosyć droga.
+ Może zostać wyposażona w lusterko.
+ Jest zasilana sieciowo i nie migocze.

6. NEWELL RL10

NEWELL RL10Newell RL10 to lampa z regulacją temperatury barwowej światła, wyposażona w diody RGB, czyli świecąca w różnych kolorach. Model dysponuje mocą 10 W. Został wyposażony w 144 diody. Urządzenie posiada wbudowany dyfuzor, który nadaje światłu efekt miękkości. Produkt dysponuje różnymi programami świecenia i regulacją mocy.

Urządzenie jest sterowane za pomocą pilota. W zestawie z produktem otrzymujemy statyw z głowicą, ale model umożliwia też bezpośredni montaż telefonu. Sprzęt jest zasilany przewodem USB. Posiada głowicę kulową i uchwyt na smartfona.

Zalety: Wady:
+ Jest mała i lekka. – Ma niski statyw.
+ Posiada wiele funkcji. – Jest bardzo lekka, przez co może okazać się mało stabilna.
+ Świeci światłem białym i kolorowym.
+ Ma optymalną moc.

7. Clavier Ring Light HQ

Clavier Ring Light HQClavier Ring Light HQ to lampa z funkcją rozjaśniania i przyciemniania, a także w opcją wyboru temperatury barwowej światła. Produkt posiada mini panel sterujący. Jest zasilany przewodem USB. Może automatycznie zmieniać kolory.

Urządzenie wyposażono w uchwyt na telefon z opcją obrotu 360 stopni. Pierścień świetlny ma średnicę 31 cm. Natomiast maksymalna wysokość aluminiowego statywu dołączonego do lampy to 210 cm. Model oferuje różne tryby świecenia, np. tryb tęczy.

Zalety: Wady:
+ Świeci światłem białym i kolorowym. – Często jest sprzedawana bez instrukcji obsługi i montażu.
+ Posiada regulację i różne tryby pracy. – Jej pilot okazuje się bardzo wadliwy.
+ Ma solidny, wysoki statyw.
+ Daje mocne światło.

8. BlitzWolf BW-SL5

 

 BlitzWolf BW-SL5Blitzwolf BW-SL5 to lampa z oświetleniem RGB, oferująca trzy odcienie temperatury barwowej oraz 10 poziomów jasności do wyboru. Urządzenie pracuje w dwóch trybach: w cyklu czystych kolorów oraz w cyklu gradientowym, czyli mieszania odcieni.

Produkt jest sterowany bezprzewodowo za pomocą dedykowanego pilota, który łączy się z systemami Android oraz iOS. Pierścień pasuje do wielu innych statywów. Jego atutem jest też solidne wykonanie. Trzon statywu to matowy stop aluminium. Nóżki wykończono natomiast antypoślizgowymi matami.

W górnej części statywu znajduje się gwint o rozmiarze ¼ uniwersalnej śruby. Urządzenie zasila ładowarka z wejściem USB. Model obraca się o 360 stopni, dzięki czemu lampę da się ustawić pod dowolnym kątem. Uchwyt na telefon jest elastyczny. Pasuje do modeli o przekątnej od 3,5 do 6 cala.

Lampa posiada 120 diod LED. Ich temperatura barwowa to 3000-6000K. Przekątna ringu ma 10 cali. Jej moc wynosi 7 – 10 W.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Według niektórych opinii okazuje się niedostatecznie funkcjonalna.
+ Posiada regulację jasności i dwa tryby świecenia.  
+ Jest uniwersalna.
+ Charakteryzuje się solidnym wykonaniem.

Jaką lampę ring wybrać?

Jaką lampę wybrać do nagrywania filmów? Jaką do fotografii portretowej? A jaką lampę powinna wybrać makijażystka? W zależności od planowanego zastosowania takiego produktu, urządzenie musi charakteryzować się nieco innymi parametrami, dlatego nie da się wskazać jednej, najlepszej lampy ring.

Warto zacząć od tego, że takie sprzęty mogą być wyposażone w żarówki fluorescencyjne lub diody LED. Te pierwsze lepiej oddają naturalne kolory, ale są problematyczne, ponieważ łatwo się przegrzewają i ulegają uszkodzeniu w transporcie. Pobierają też o wiele więcej energii niż modele LED. Te drugie są natomiast jaśniejsze, energooszczędne i bardziej trwałe.

Kolejną istotną cechą lampy jest typ jej mocowania – elastyczne ramię lub mocowanie z przegubem. Pierwszy wariant ułatwia operowanie ringiem i ustawianie go w dowolnym kierunku. Problemem może okazać się jednak stabilność takiego urządzenia, jeśli nie zainwestujemy w model z dobrej jakości statywem.

Moc i wielkość to następne ważne parametry. Chociaż im większa i mocniejsza lampa (więcej diod), tym lepiej doświetlony obiekt, to nie zawsze duża lampa będzie najlepszym wyborem. Warto zauważyć bowiem, że mniejsze ringi dają mniej widoczne odbicie w oczach fotografowanej osoby. Z reguły lampy dostępne w sklepach mają moc od 35 do 65 W – wyższe parametry w praktyce okazują się przekłamane.

Pozostałe cechy produktu, na jakie warto zwrócić uwagę to:

 • zasilanie – z sieci lub kablem USB, który można podłączyć do przenośnego źródła energii, a tym samym uzyskać lampę bezprzewodową,
 • możliwość wyboru temperatury barwowej – od 3200K do 5500K – im wyższa, tym zimniejsze światło,
 • regulacja mocy, czyli jasności, natężenia światła,
 • uchwyt/mocowanie aparatu, telefonu czy tabletu – dobrze jeśli jest obrotowy, ewentualnie na elastycznym ramieniu,
 • dodatkowe lusterko – do tworzenia makijażu,
 • statyw – do make-upu może być niski, ale do większości innych zastosować im wyższy, tym praktyczniejszy,
 • pilot – lampa może posiadać pilot do sterowania (regulacji mocy i temperatury barwowej) oraz pilot do telefonu, który pozwala zdalnie wykonywać zdjęcia.

Warto zauważyć też, że światło lampy LED nie musi być wyłącznie białe. Na rynku dostępne są też modele z diodami RGB, świecące światłem kolorowym. Na klasyczną lampę da się założyć również specjalną kolorową folię, która pozwoli na robienie zdjęć z ciekawymi efektami.

Lampa pierścieniowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić