Strona głównaElektronikaFoto i kameryKtóry dron z kamerą jest najlepszy? Ranking 2024

Który dron z kamerą jest najlepszy? Ranking 2024 [TOP6]

Najlepszy dron z kamerą to sprzęt dostosowany do umiejętności i potrzeb użytkownika. Po inny model powinien sięgnąć bowiem amator, który dopiero rozpoczyna przygodę z lataniem, a po inny doświadczony pilot bezzałogowej maszyny latającej. Jaki dron z kamerą wybrać zatem do nauki i zabawy, a który model może zainteresować tych bardziej zaawansowanych miłośników podniebnych akrobacji? Sprawdź propozycje z naszego rankingu!

Dron z kamerą ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Dron z kamerą – czym sugerować się przy wyborze?

O wyborze drona bardzo często decyduje cena, która w wielu przypadkach odzwierciedla jakość tego typu maszyn. Droższy model jest zazwyczaj bardziej zaawansowany technologicznie, jednak nie każdy wykorzysta w pełni jego funkcjonalność.

Co powinien mieć zatem dron z kamerą idealny dla początkującego pilota? Najlepsze drony do nauki latania mają zazwyczaj:

  • niską masę,
  • 6-osiowy system żyroskopowy, który gwarantuje stabilność nawet podczas wietrznej pogody,
  • możliwość sterowania za pomocą aplikacji – rozwiązanie to jest zazwyczaj dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne,
  • osłony na śmigła, chroniące przed uszkodzeniem przy zderzeniu z przeszkodą,
  • czujnik przeszkód, który pozwala uniknąć zderzenia,
  • wytrzymałą baterię – zarówno amator, jak i profesjonalista doceni sprzęt, który może utrzymać się w powietrzu nawet 30 – 40 minut.

Cena drona świadczy o jego zaawansowaniu technologicznym, jednak nie powinna stanowić wyznacznika zakupu dla osób, które wybierają tego typu produkt po raz pierwszy. Nowoczesny sprzęt może ułatwić latanie dzięki czujnikom i trybom automatycznym, ale korzystając z nich użytkownik nie nauczy się samodzielnego sterowania latającą maszyną bezzałogową. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Osoby, które poszukują drona z kamerą nie dla zabawy czy nauki sterowania, lecz w celu nagrywania filmów i wykonywania zdjęć z perspektywy lotu ptaka muszą dokładniej przyjrzeć się wyposażeniu maszyny. Istotne będą w tym przypadku nie tylko parametry samej kamery, czyli wysoka rozdzielczość zdjęć i nagrań, ale również funkcje, które dbają o stabilizację obrazu.

Podział dronów ze względu na kategorię lotu

Przed zakupem drona warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami, które określają między innymi maksymalną wagę urządzenia oraz wysokość lotu. Wyróżniamy następujące kategorie lotów:

  • otwarta – nie wymaga zgody ani zezwolenia, dot. lotów do wysokości 120 m i dronów o masie do 25 kg, w tej kategorii wyróżnia się też podkategorie lotów: A1, A2, A3 (A1 – loty nad ludźmi to podkategoria dla dronów o masie poniżej 250 g oraz dla „dronów zabawek”, maszyna o wadze do 900 g może przelecieć nad osobą postronną, ale jedynie przypadkowo);
  • szczególna – wymaga uzyskania zezwolenia lub oświadczenia dot. stosowania się do standardowych scenariuszy, ewentualnie zdobycia certyfikatu LUC;
  • certyfikowana – wymaga certyfikacji bezzałogowego systemu powietrznego, a niekiedy także uzyskania licencji przez pilota.

Dron z kamerą: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

3.7 3 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd