Najlepszy dron z kamerą to sprzęt dostosowany do umiejętności i potrzeb użytkownika. Po inny model powinien sięgnąć bowiem amator, który dopiero rozpoczyna przygodę z lataniem, a po inny doświadczony pilot bezzałogowej maszyny latającej. Jaki dron z kamerą wybrać zatem do nauki i zabawy, a który model może zainteresować tych bardziej zaawansowanych miłośników podniebnych akrobacji? Sprawdź propozycje z naszego rankingu!
Dron z kamerą ranking:
Sprawdź podobne rankingi:
Dron z kamerą – czym sugerować się przy wyborze?
O wyborze drona bardzo często decyduje cena, która w wielu przypadkach odzwierciedla jakość tego typu maszyn. Droższy model jest zazwyczaj bardziej zaawansowany technologicznie, jednak nie każdy wykorzysta w pełni jego funkcjonalność.
Co powinien mieć zatem dron z kamerą idealny dla początkującego pilota? Najlepsze drony do nauki latania mają zazwyczaj:
- niską masę,
- 6-osiowy system żyroskopowy, który gwarantuje stabilność nawet podczas wietrznej pogody,
- możliwość sterowania za pomocą aplikacji – rozwiązanie to jest zazwyczaj dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne,
- osłony na śmigła, chroniące przed uszkodzeniem przy zderzeniu z przeszkodą,
- czujnik przeszkód, który pozwala uniknąć zderzenia,
- wytrzymałą baterię – zarówno amator, jak i profesjonalista doceni sprzęt, który może utrzymać się w powietrzu nawet 30 – 40 minut.
Cena drona świadczy o jego zaawansowaniu technologicznym, jednak nie powinna stanowić wyznacznika zakupu dla osób, które wybierają tego typu produkt po raz pierwszy. Nowoczesny sprzęt może ułatwić latanie dzięki czujnikom i trybom automatycznym, ale korzystając z nich użytkownik nie nauczy się samodzielnego sterowania latającą maszyną bezzałogową. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Osoby, które poszukują drona z kamerą nie dla zabawy czy nauki sterowania, lecz w celu nagrywania filmów i wykonywania zdjęć z perspektywy lotu ptaka muszą dokładniej przyjrzeć się wyposażeniu maszyny. Istotne będą w tym przypadku nie tylko parametry samej kamery, czyli wysoka rozdzielczość zdjęć i nagrań, ale również funkcje, które dbają o stabilizację obrazu.
Podział dronów ze względu na kategorię lotu
Przed zakupem drona warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami, które określają między innymi maksymalną wagę urządzenia oraz wysokość lotu. Wyróżniamy następujące kategorie lotów:
- otwarta – nie wymaga zgody ani zezwolenia, dot. lotów do wysokości 120 m i dronów o masie do 25 kg, w tej kategorii wyróżnia się też podkategorie lotów: A1, A2, A3 (A1 – loty nad ludźmi to podkategoria dla dronów o masie poniżej 250 g oraz dla „dronów zabawek”, maszyna o wadze do 900 g może przelecieć nad osobą postronną, ale jedynie przypadkowo);
- szczególna – wymaga uzyskania zezwolenia lub oświadczenia dot. stosowania się do standardowych scenariuszy, ewentualnie zdobycia certyfikatu LUC;
- certyfikowana – wymaga certyfikacji bezzałogowego systemu powietrznego, a niekiedy także uzyskania licencji przez pilota.
Dron z kamerą: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.