Strona głównaElektronikaDronyWybieramy najlepsze drony z kamerą - ranking 2023

Wybieramy najlepsze drony z kamerą – ranking 2023 [TOP6]

Najlepsze drony z kamerą – jak wybrać idealny model?

Najlepsze drony z kamerą to sprzęty dostosowane do umiejętności i potrzeb użytkownika. Po inny model powinien sięgnąć bowiem amator, który dopiero rozpoczyna przygodę z lataniem. Inne oczekiwania będzie miał zaś doświadczony pilot bezzałogowej maszyny latającej.

Jaki dron z kamerą wybrać zatem do nauki i zabawy, a który model może zainteresować tych bardziej zaawansowanych miłośników podniebnych akrobacji? Sprawdź propozycje z naszego rankingu.

Najlepsze drony z kamerą ranking:

Ranking dronów z kamerą to zestawienie prezentujące zarówno proste i niedrogie urządzenia dla osób poszukujących swojej pierwszej maszyny, jak i modele odpowiednie dla tych, którzy pierwsze loty mają już za sobą. Poznaj nasze propozycje i wybierz drona, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby.

Sprawdź także ranking dronów dla dzieci!

1. Dron DJI Mini 4 Pro Fly More Combo (DJI RC 2)

DJI Mini 4 Pro Fly More Combo (DJI RC 2)DJI Mini 4 Pro Fly More Combo (DJI RC 2) jest w stanie utrzymywać się w powietrzu do 34 minut. Prowadzi transmisje wideo na odległość do 10 km. Waży zaledwie 249 gramów. Produkt jest wyposażony w kamerę z matrycą CMOS 1/1,3”, Dual Native ISO Fusion, przysłoną f/1.7 oraz 2,4 μm pikseli 4 w 1. Obsługuje takie tryby nagrywania jak ActiveTrack 360°, True Vertical Shooting czy Hyperlapse. W trakcie lotu korzysta z technologii APAS, wykrywając przeszkody w wielu kierunkach.

Sprzęt jest obsługiwany z poziomu aparatury sterującej DJI RC 2 z wyświetlaczem o przekątnej 5,5” i rozdzielczości FHD. Urządzenie jest składane. Nagrywa wideo w jakości 4K/60fps HDR. Wykonuje też zdjęcia o rozdzielczości 48MP. Za sprawą funkcji True Vertical Shooting dron nagrywa w pionie. Posiada też 2x zoom cyfrowy dla zdjęć i 4x zoom cyfrowy do filmów. Sprzęt wyposażono w czujniki wizyjne, dzięki którym urządzenie jest lepiej zabezpieczone przed zderzeniem. Za sprawą systemu Advanced Pilot Assistance Systems (APAS) samoczynnie hamuje i omija przeszkody.

Dron automatycznie wyznacza bezpieczną drogę powrotną do miejsca startu. Korzysta też z tempomatu, który minimalizuje drgania kamery w trakcie nagrywania, gwarantując lepszą jakość obrazu. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z torbą transportową i dwukierunkowym hubem do ładowania akumulatorów. Produkt można wzbogacić także o filtry, które poprawiają jakość obrazu z kamery. Osłona śmigieł do tego modelu również jest sprzedawana osobno.

Sprzęt może latać z prędkością maksymalnie 16 m/s oraz na wysokości 4 km. Posiada wbudowany moduł GPS oraz WIFI. Jego bateria ma 2590mAh pojemności.

Zalety: Wady:
+ Pozwala wykonywać bardzo dobrej jakości zdjęcia i nagrania. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Długo utrzymuje się w powietrzu.  
+ Posiada wiele zabezpieczeń.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

2. DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

DJI Mavic Air 2 Fly More ComboDJI Mavic Air 2 Fly More Combo to profesjonalny dron wyposażony w doskonałej jakości kamerę, nagrywającą wideo w jakości 4K. Dzięki technologii SmartPhoto urządzenie gwarantuje, że wszystkie ujęcia wykonane w powietrzu będą odpowiednio doświetlone i przejrzyste.

Dron posiada wiele trybów automatycznych. Wbudowane z czterech stron czujniki chronią go przed zderzeniem z przeszkodami, a podświetlenie poprawia widoczność po zmroku.

Urządzenie może utrzymywać się w powietrzu do 34 minut. Posiada GPS oraz czytnik kart pamięci.

Zalety: Wady:
+ Dron jest chroniony przed zderzeniami dzięki wbudowanym czujnikom. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada doskonałej jakości kamerę.  
+ Jest wygodnie sterowany przy pomocy aplikacji.  
+ Oferuje wiele praktycznych trybów inteligentnych.  

3. Dron DJI Mini 3 Pro RC

DJI Mini 3 Pro RCDJI Mini 3 Pro to urządzenie kompaktowe o niskiej wadze – niecałe 249 g. Produkt jest składany, co ułatwia jego transport. Kamera drona wykonuje zdjęcia w jakości 48MP oraz nagrywa filmy w 4K. Sprzęt korzysta z 1/1,3-calowej matrycy. Oferuje też wiele praktycznych trybów, jak FocusTrack czy MasterShots. Urządzenie jest w stanie rejestrować obraz na odległość nawet 8 km.

Dron wykrywa przeszkody w trzech kierunkach. Wykorzystuje też specjalny system APAS 4.0, który dba o bezpieczeństwo lotu. Jego bateria pozwala na około 34 minuty ciągłej pracy. Natomiast niska waga modelu przekłada się na brak konieczności rejestrowania produktu w większości krajów.

Największymi zaletami urządzenia mogą okazać się jednak jego inteligentne tryby pracy: True Vertical Shooting (obraz nasycony szczegółami), MasterShots (dla początkujących), FocusTrack (podążanie za obiektami). Produkt posiada GPS i stabilizator 3-osiowy. Jego zasięg to około 8000 m. Model obsługuje karty pamięci.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo łatwy w obsłudze. – Ma wysoką cenę.
+ Rejestruje obraz świetnej jakości.  
+ Jest niewielki i lekki.  
+ Samodzielnie omija przeszkody.  

4. Dron DJI Ryze Tello

DJI Ryze TelloDJI Ryze Tello to dron polecany osobom rozpoczynającym swoją przygodę z lataniem. Urządzenie obsługuje się za pomocą aplikacji. Jest ono również kompatybilne z zestawami VR. Model Ryze Tello wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 5 Mpix i nagrywa filmy w jakości HD.

Kamera drona posiada funkcję elektronicznej stabilizacji obrazu. Samo urządzenie waży 80 g i może znajdować się w powietrzu przez około 13 minut. Maszyna nie posiada GPS.

Zalety: Wady:
+ Dron ma przystępną cenę. – Jest mało stabilny przy wietrznej pogodzie.
+ Jest lekki i kompaktowy. – Ma niewielki zasięg i krótki czas lotu.
+ Dobrze sprawdza się jako pierwsze urządzenie do latania.  

4. Dron OVERMAX X-Bee Drone 9.5

Dron OVERMAX X-Bee Drone 9.5OVERMAX X-Bee Drone 9.5 to dron z kamerą 4K oraz rozbudowanym modułem GPS, dzięki któremu sprzęt może lecieć po ustalonej na mapie trasie czy też podążać za operatorem. Urządzenie ma zasięg 600 metrów, zaś jego bateria pozwala mu pracować maksymalnie około 20 minut.

Dron waży 410 g. Posiada opcję automatycznego startu i automatycznego lądowania. Atutem modelu jest także podświetlenie LED.

Zalety: Wady:
+ Dron jest łatwy do pilotowania. – Urządzenie nie posiada osłon na śmigła.
+ Utrzymuje się w powietrzu stosunkowo długo.  
+ Ma solidną, trwałą obudowę.  
+ Nakręca filmy dobrej jakości.  

6. Dron DJI Mini 3 RC

DJI Mini 3 RCDJI Mini 3 RC waży mniej niż 249 gramów, jest odporny na wiatr do prędkości około 10,7 metrów na sekundę (38 km/h), a w powietrzu utrzymuje się do 38 minut. Urządzenie posiada kamerę nagrywającą w jakości 4K HDR. Dzięki funkcji True Vertical Shooting umożliwia nagrywanie w pionie.

Urządzenie ma składaną konstrukcję. Korzysta z cyfrowego systemu transmisji wideo o zasięgu do 6 metrów. Posiada kamerę z 1/1.3-calowym sensorem CMOS, 4-krotnym zoomem, podwójnym natywnym ISO, przysłoną f/1.7 oraz technologią HDR.

Sprzęt oferuje wiele przydatnych funkcji dla początkujących, w tym automatyczny start, system wykrywania podczerwieni czy automatyczny powrót do miejsca startu. Urządzenie wraca automatycznie również wtedy, kiedy ma problemy z sygnałem lub gdy stan jego baterii jest niski.

Model obsługuje tryby QuickShots, co znaczy, że nagrywa złożone ujęcia za pomocą jednego przycisku. Dzięki funkcji QuickTransfer łatwo przesyła też gotowe wideo, np. do smartfonu.

Sprzęt jest obsługiwany aparaturą sterującą DJI RC z wyświetlaczem FHD. Produkt ma wbudowany akumulator, dlatego pozostaje w pełni mobilny. Dron oferuje blokadę śmigieł. Posiada także osłonę chroniącą je przed uszkodzeniami. Jest sprzedawany w zestawie z dwukierunkowym hubem do ładowania aparatury sterującej i akumulatorów.

Produkt ma wbudowany moduł GPS i WIFI. Jego bateria może pochwalić się pojemnością 2453 mAh.

Zalety: Wady:
+ Jest mały i szybki. – Nie sprawdza się do nagrań nocnych.
+ Dobrze radzi sobie w trakcie wietrznej pogody. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Wykonuje ładne ujęcia.  

Najlepsze drony – czym sugerować się przy wyborze?

O wyborze drona bardzo często decyduje cena, która w wielu przypadkach odzwierciedla jakość tego typu maszyn. Droższy model jest zazwyczaj bardziej zaawansowany technologicznie, jednak czy każdy wykorzysta w pełni jego funkcjonalność? Zanim w życie wejdą nowe przepisy nakładające obowiązek rejestracji pilotów maszyn bezzałogowych, a także wprowadzające dokładną klasyfikację samych dronów, urządzenia tego typu możemy podzielić przede wszystkim na rekreacyjne i profesjonalne oraz te do zadań specjalnych. Przeciętny użytkownik sięga jednak najczęściej po modele z pierwszej grupy, a także po produkty określane mianem półprofesjonalnych.

Co powinien mieć zatem dron z kamerą idealny dla początkującego pilota? Najlepsze drony do nauki latania mają zazwyczaj:

  • niską masę (według nowych przepisów tylko drony o masie do 900 gramów będą mogły latać nad ludźmi),
  • 6-osiowy system żyroskopowy, który gwarantuje stabilność nawet podczas wietrznej pogody,
  • możliwość sterowania za pomocą aplikacji – rozwiązanie to jest zazwyczaj dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne,
  • osłony na śmigła, chroniące przed uszkodzeniem przy zderzeniu z przeszkodą,
  • czujnik przeszkód, który pozwala uniknąć zderzenia,
  • wytrzymała bateria – zarówno amator, jak i profesjonalista doceni sprzęt, który może utrzymać się w powietrzu nawet 30 – 40 minut,
  • zasięg do 120 metrów – ze względu na nowe przepisy, według których drony z kategorii otwartej (dotyczącej większości użytkowników) muszą znajdować się w zasięgu wzroku i wzlatywać nie wyżej niż na wysokość 120 metrów, zakup maszyny o większym zasięgu może okazać się bezcelowy.

Osoby, które poszukują drona z kamerą nie dla zabawy czy nauki sterowania, lecz w celu nagrywania filmów i wykonywania zdjęć z perspektywy lotu ptaka muszą dokładniej przyjrzeć się wyposażeniu maszyny. Istotne będą w tym przypadku nie tylko parametry samej kamery, czyli wysoka rozdzielczość zdjęć i nagrań, ale również funkcje, które dbają o stabilizację obrazu.

Podsumowanie

Cena drona świadczy o jego zaawansowaniu technologicznym, jednak nie powinna stanowić wyznacznika zakupu dla osób, które wybierają tego typu produkt po raz pierwszy. Nowoczesny sprzęt może ułatwić latanie dzięki czujnikom i trybom automatycznym, ale korzystając z nich użytkownik nie nauczy się samodzielnego sterowania latającą maszyną bezzałogową. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Najlepsze drony opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić