Strona głównaElektronikaDronyNajlepsze drony z kamerą - ranking

Najlepsze drony z kamerą – ranking

Najlepsze drony z kamerą – jak wybrać idealny model?

Najlepsze drony z kamerą to sprzęty dostosowane do umiejętności i potrzeb użytkownika. Po inny model powinien sięgnąć bowiem amator, który dopiero rozpoczyna przygodę z lataniem. Inne oczekiwania będzie miał zaś doświadczony pilot bezzałogowej maszyny latającej.

Jaki dron z kamerą wybrać zatem do nauki i zabawy, a który model może zainteresować tych bardziej zaawansowanych miłośników podniebnych akrobacji? Sprawdź propozycje z naszego rankingu.

Najlepsze drony z kamerą ranking:

Ranking dronów z kamerą to zestawienie prezentujące zarówno proste i niedrogie urządzenia dla osób poszukujących swojej pierwszej maszyny, jak i modele odpowiednie dla tych, którzy pierwsze loty mają już za sobą. Poznaj nasze propozycje i wybierz drona, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby.

 

1. Dron DJI Mavic Mini

 

DJI Mavic MiniDJI Mavic Mini to lekki dron o masie 249 gramów, sterowany przy pomocy dedykowanej aplikacji. Urządzenie nagrywa filmy w jakości 2,7K i wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 MP. Dzięki 3-osiowemu gimbalowi zapewnia stabilność i płynność ujęć. Dron może pracować w jednym z czterech inteligentnych trybów wykonywania zdjęć i nagrywania wideo.

Model Mavic Mini utrzymuje się w powietrzu nawet do 30 minut. Jego zasięg transmisji to 2 km. Urządzenie posiada akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz oraz GPS.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest popularne i cieszy się dobrymi opiniami. – Negatywne opinie dotyczą braku funkcji Follow Me.
+ Ma duży zasięg i wytrzymałą baterię.  
+ Jest łatwe w obsłudze i stabilne w powietrzu.  
+ Pozwala na wykonywanie stosunkowo dobrej jakości zdjęć.  

 

2. DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

 

DJI Mavic Air 2 Fly More ComboDJI Mavic Air 2 Fly More Combo to profesjonalny dron wyposażony w doskonałej jakości kamerę, nagrywającą wideo w jakości 4K. Dzięki technologii SmartPhoto urządzenie gwarantuje, że wszystkie ujęcia wykonane w powietrzu będą odpowiednio doświetlone i przejrzyste.

Dron posiada wiele trybów automatycznych. Wbudowane z czterech stron czujniki chronią go przed zderzeniem z przeszkodami, a podświetlenie poprawia widoczność po zmroku.

Urządzenie może utrzymywać się w powietrzu do 34 minut. Posiada GPS oraz czytnik kart pamięci.

Zalety: Wady:
+ Dron jest chroniony przed zderzeniami dzięki wbudowanym czujnikom. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada doskonałej jakości kamerę.  
+ Jest wygodnie sterowany przy pomocy aplikacji.  
+ Oferuje wiele praktycznych trybów inteligentnych.  

 

3. Dron DJI Ryze Tello

 

DJI Ryze TelloDJI Ryze Tello to dron polecany osobom rozpoczynającym swoją przygodę z lataniem. Urządzenie obsługuje się za pomocą aplikacji. Jest ono również kompatybilne z zestawami VR. Model Ryze Tello wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 5 Mpix i nagrywa filmy w jakości HD.

Kamera drona posiada funkcję elektronicznej stabilizacji obrazu. Samo urządzenie waży 80 g i może znajdować się w powietrzu przez około 13 minut. Maszyna nie posiada GPS.

Zalety: Wady:
+ Dron ma przystępną cenę. – Jest mało stabilny przy wietrznej pogodzie.
+ Jest lekki i kompaktowy. – Ma niewielki zasięg i krótki czas lotu.
+ Dobrze sprawdza się jako pierwsze urządzenie do latania.  

 

4. Dron OVERMAX X-Bee Drone 9.5

 

Dron OVERMAX X-Bee Drone 9.5OVERMAX X-Bee Drone 9.5 to dron z kamerą 4K oraz rozbudowanym modułem GPS, dzięki któremu sprzęt może lecieć po ustalonej na mapie trasie czy też podążać za operatorem. Urządzenie ma zasięg 600 metrów, zaś jego bateria pozwala mu pracować maksymalnie około 20 minut.

Dron waży 410 g. Posiada opcję automatycznego startu i automatycznego lądowania. Atutem modelu jest także podświetlenie LED.

Zalety: Wady:
+ Dron jest łatwy do pilotowania. – Urządzenie nie posiada osłon na śmigła.
+ Utrzymuje się w powietrzu stosunkowo długo.  
+ Ma solidną, trwałą obudowę.  
+ Nakręca filmy dobrej jakości.  

 

5. Dron SYMA X5SW

 

Dron SYMA X5SWDron SYMA X5SW to prosty i niedrogi sprzęt dla początkujących, wyposażony w kamerę FPV, która przesyła obraz bezpośrednio na telefon. Urządzenie jest sterowane radiowo za pomocą pilota. Posiada 6-osiowy żyroskop, który zapewnia mu stabilny i bezpieczny lot.

Model SYMA X5SW, dzięki trybowi inteligentnej orientacji lotu, jest wyjątkowo łatwy w sterowaniu. Jego zasięg to minimum 30 m, a waga 967 g. Kamera drona wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 0.3 Mpix. Sprzęt utrzymuje się w powietrzu do 8 minut.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma niską cenę. – Dron krótko utrzymuje się w powietrzu.
+ Jego faktyczny zasięg przekracza zadeklarowane przez producenta 30 metrów. – Posiada dosyć niskiej jakości kamerę.
+ Jest odporne na uszkodzenia wskutek zderzeń.

Najlepsze drony – czym sugerować się przy wyborze?

O wyborze drona bardzo często decyduje cena, która w wielu przypadkach odzwierciedla jakość tego typu maszyn. Droższy model jest zazwyczaj bardziej zaawansowany technologicznie, jednak czy każdy wykorzysta w pełni jego funkcjonalność? Zanim w życie wejdą nowe przepisy nakładające obowiązek rejestracji pilotów maszyn bezzałogowych, a także wprowadzające dokładną klasyfikację samych dronów, urządzenia tego typu możemy podzielić przede wszystkim na rekreacyjne i profesjonalne oraz te do zadań specjalnych. Przeciętny użytkownik sięga jednak najczęściej po modele z pierwszej grupy, a także po produkty określane mianem półprofesjonalnych.

Co powinien mieć zatem dron z kamerą idealny dla początkującego pilota? Najlepsze drony do nauki latania mają zazwyczaj:

  • niską masę (według nowych przepisów tylko drony o masie do 900 gramów będą mogły latać nad ludźmi),
  • 6-osiowy system żyroskopowy, który gwarantuje stabilność nawet podczas wietrznej pogody,
  • możliwość sterowania za pomocą aplikacji – rozwiązanie to jest zazwyczaj dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne,
  • osłony na śmigła, chroniące przed uszkodzeniem przy zderzeniu z przeszkodą,
  • czujnik przeszkód, który pozwala uniknąć zderzenia,
  • wytrzymała bateria – zarówno amator, jak i profesjonalista doceni sprzęt, który może utrzymać się w powietrzu nawet 30 – 40 minut,
  • zasięg do 120 metrów – ze względu na nowe przepisy, według których drony z kategorii otwartej (dotyczącej większości użytkowników) muszą znajdować się w zasięgu wzroku i wzlatywać nie wyżej niż na wysokość 120 metrów, zakup maszyny o większym zasięgu może okazać się bezcelowy.

Osoby, które poszukują drona z kamerą nie dla zabawy czy nauki sterowania, lecz w celu nagrywania filmów i wykonywania zdjęć z perspektywy lotu ptaka muszą dokładniej przyjrzeć się wyposażeniu maszyny. Istotne będą w tym przypadku nie tylko parametry samej kamery, czyli wysoka rozdzielczość zdjęć i nagrań, ale również funkcje, które dbają o stabilizację obrazu.

Podsumowanie

Cena drona świadczy o jego zaawansowaniu technologicznym, jednak nie powinna stanowić wyznacznika zakupu dla osób, które wybierają tego typu produkt po raz pierwszy. Nowoczesny sprzęt może ułatwić latanie dzięki czujnikom i trybom automatycznym, ale korzystając z nich użytkownik nie nauczy się samodzielnego sterowania latającą maszyną bezzałogową. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Najlepsze drony opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!