Strona głównaElektronikaFoto i kameryWybieramy najlepszy dron dla dzieci - ranking 2024

Wybieramy najlepszy dron dla dzieci – ranking 2024 [TOP6]

Dron dla dziecka – czy warto kupić drona do nauki latania?

Dron dla dziecka to ciekawy pomysł na prezent. Drony zabawkowe są bardzo lubiane przez najmłodszych, ponieważ oferują im wiele frajdy. Jednak zabawkowe drony to nie tylko źródło rozrywki. Latanie dronem rozwija bowiem wyobraźnię i umiejętności motoryczne. Doskonali też koncentrację i orientację przestrzenną.

Oczywiście, nauka latania dronem powinna rozpocząć się w odpowiednim wieku. Samodzielne pilotowanie latającego drona dopuszczalne jest dopiero od 14. roku życia. Wcześniej dziecko może bawić się nim pod nadzorem osoby dorosłej.

Mini drony mogą kosztować od 100 zł do kilku tysięcy złotych. Jeśli chcesz kupić drona dziecku, będzie to dobry wybór na prezent z okazji Dnia Dziecka czy z okazji Pierwszej Komunii. Pamiętaj, że za pierwszego drona zabawkę nie warto przepłacać – maszyna zaliczy wiele upadków, zanim dziecko nauczy się prawidłowo ją obsługiwać.

Dron zabawka – dron dla dzieci ranking

Na rynku istnieją setki modeli dronów. Do tego rankingu wybraliśmy przede wszystkim tanie drony, drony zabawkowe i drony rekreacyjne. Sprawdź, jakie są najlepsze drony, które można kupić dzisiaj dziecku czy nastolatkowi.

Przejrzyj również nasz ranking dronów z kamerą!

1. Dron Kruzzel 11403

Kruzzel 11403Kruzzel 11403 to latająca zabawka dron z żyroskopem, czyli 6-osiowym systemem stabilizacji. Produkt nadaje się zarówno dla początkujących, jak i dla średniozaawansowanych użytkowników. Wykonuje akrobacje po wciśnięciu jednego przycisku. Posiada funkcję lotu z kompasem i automatycznego powrotu w stronę startu.

Model wyposażono w 2-kolorowe podświetlenie LED i wytrzymałe osłony z mocnego plastiku. Produkt jest lekki i bardzo mały. W powietrzu utrzymuje się przez około 6-7 minut. Jego bateria ładuje się do pełna w 60 minut (150 mAh). Zasięg zdalnego sterowania produktu to 30 metrów.

Dron jest polecany dla dzieci od 14. roku życia. Obsługa produktu odbywa się za pomocą dołączonego pilota. Model wyposażono w system orientacji Headless, co oznacza, że dron może lecieć w każdym kierunku i nie ma znaczenia, czy jest ustawiony przodem czy tyłem do pilota.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Według niektórych opinii, jest dosyć trudny w obsłudze.
+ Sprawdza się jako pierwszy dron.  
+ Robi ciekawe akrobacje.  
+ Ma kompaktowy rozmiar.  

2. Dron UGO Mistral 3.0

Dron UGO Mistral 3.0UGO Mistral 3.0 to dron rekreacyjny z kamerą, napędzany 4 silnikami. Sprzęt posiada 6-osiowy stabilizator i jest sterowany pilotem. Model może utrzymywać się w powietrzu do 20 minut. Lata z prędkością maksymalnie 5 m/s.

Produkt może obracać się o 360 stopni, wykonując w powietrzu akrobacje 3D. Unosi się na wysokość maksymalnie 100 m. Posiada też funkcję powrotu do domu. Dron został wyposażony w moduł WiFi. Dzięki kamerze nagrywa filmy w jakości HD i wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Atutem drona jest ciekawa funkcja zawisu w powietrzu, która ułatwia robienie wyraźnych fotografii z lotu ptaka. Produkt ma wymiary 305 x 67 x 320. Waży jedyne 140 g. Nie posiada GPS.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą pilota dołączonego do produktu.
+ Jest wytrzymały – nadaje się do treningów w zamkniętej przestrzeni.  
+ Posiada wbudowaną kamerę.  
+ Jest mały i lekki.  

3. Dron DJI Ryze Tello

Dron DJI Ryze TelloDron DJI Ryze Tello to prosty w obsłudze dron, sterowany z poziomu aplikacji na telefon. Produkt jest kompatybilny z zestawami VR. Posiada dwie anteny dla stabilnej transmisji obrazu. Jego atutem jest też stosunkowo pojemny akumulator.

Sprzęt wyposażono w kamerę do robienia zdjęć i nagrań. Dzięki elektronicznej stabilizacji obrazu zarówno wideo (jakość HD), jak i fotografie (jakość 2592 x 1936 pikseli) wykonane z pomocą drona są czyste i wyraźne. Model oferuje też takie funkcje jak circle czy 360.

Maszyna utrzymuje się w powietrzu do 13 minut. Rozwija prędkość do 8 m/s. Jej zasięg to 0,1 km. Produkt waży 80 g.

Zalety: Wady:
+ Posiada kamerę, która wykonuje dobrej jakości zdjęcia. – Ma nieco wysoką cenę (jednak odpowiednią do jakości).
+ Ma dosyć mocną baterię.  
+ Jest wytrzymały.  
+ Sprawdza się jako dron do nauki latania.  

4. Dron DJI Ryze Tello Boost Combo

Dron DJI Ryze Tello Boost ComboDron DJI Ryze Tello Boost Combo to maszyna sterowana za pomocą aplikacji na telefon. Urządzenie jest kompatybilne z zestawami VR. Ma niewielki rozmiar i pojemną baterię, utrzymującą drona w powietrzu do 13 minut. Model wyposażono w dwie anteny dla stabilnej transmisji obrazu. Jego zasięg to 100 m.

Sprzęt wykonuje sztuczki za pomocą jednego kliknięcia. Posiada funkcję rzuć i leć. Może wykonywać akrobacje 8D. Jest wyposażony w kamerę wykonującą zdjęcia w rozdzielczości 5MP. Nagrywa również wideo. Za sprawą trybu EZ Shots tworzy ciekawe filmy – do wyboru mamy różne funkcje, np. circle czy up&away.

Dron jest lekki – waży 80 g. Nie wpływa to jednak na jego wytrzymałość. Atutem produktu jest funkcja FailSafe, która sprowadzi maszynę na ziemię po utracie zasięgu. Dron komunikuje także niski poziom baterii.

Tello nie tylko bawi, ale również uczy – podstaw programowania. Pozwala programować sztuczki, które potem sam wykonuje w powietrzu.

Zalety: Wady:
+ Oferuje przyzwoitą jakość zdjęć i nagrań. – Jest dosyć drogi.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Nie nadaje się do latania przy wietrznej pogodzie.
+ Stabilnie lata i utrzymuje pozycję.  
+ Wykonuje ciekawe akrobacje.  

5. Dron Sanjo SG106

Sanjo SG106Dron Sanjo SG106 to urządzenie o niewielkiej wadze 143 g i kompaktowym rozmiarze – średnica 27 cm. Maszyna została wykonana z lekkich, ale wytrzymałych materiałów. Posiada osłony śmigieł i kamerę nagrywająca w 4K. Model nie wymaga kalibracji przed pierwszym lotem.

Dzięki trybowi Headless Mode lata w każdym kierunku, bez względu na pozycję. Automatycznie wraca do miejsca startu. Posiada czujnik grawitacji, pomagający mu utrzymywać się na zadanej wysokości. Jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy narysować jego trasę w aplikacji, a dron wykona ją w powietrzu.

Urządzenie dysponuje modułem WiFi, co pozwala oglądać obraz z kamery na żywo. Posiada modułową baterię o pojemności 1600 mAh. Jest też wyposażone w 6-osiowy żyroskop.

Zasięg kontroli lotu tego modelu to 100 m. Sprzęt posiada też oświetlenie LED do nocnego latania. Jego czas lotu na jednym ładowaniu wynosi do 22 minut. Ładowanie trwa ok. 3 godziny. Sprzęt jest sterowany za pomocą kontrolera.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Jego czas pracy na baterii jest znacznie krótszy podczas korzystania z kamery.
+ Dobrze reaguje na polecenia. -Jest bardzo lekki i nie radzi sobie z lataniem w trakcie wietrznej pogody.
+ Wykonuje dobrej jakości zdjęcia i filmy. – Nie ostrzega o niskim poziomie baterii.
+ Jest wytrzymały.  

6.Dron OVERMAX X-Bee Drone 9.5 Fold

Dron OVERMAX X-Bee Drone 9.5 FoldDron OVERMAX X-Bee to maszyna z 6-osiowym stabilizatorem, oferująca zasięg aż 600 m. Sprzęt waży 245 gramów, a jego wymiary to 320 x 270 x 56 mm. Do urządzenia można podłączyć telefon, ale model posiada też własną wbudowaną kamerę.

Produkt wyposażono w akcelerometr i żyroskop. Maszyna ma też pojemną baterię (1820 mAh), utrzymującą drona w powietrzu przez 22 minuty. Model posiada moduł WiFi. Nagrywa filmy w jakości 4K. Porusza się z prędkością do 40 kilometrów na godzinę.

Dron alarmuje o niskim stanie baterii. Ostrzega też o ryzyku utraty zasięgu. Może być sterowany pilotem lub aplikacją na telefon. Oferuje 8 automatycznych trybów lotu. Posiada też wbudowany GPS.

Zalety: Wady:
+ Ma pojemną baterię. – Ma wysoką cenę.
+ Nagrywa dobrej jakości wideo. – Zdarza mu się tracić sterowność z powodu zakłóceń zasięgu.
+ Sprawdza się przy lotach w otwartej przestrzeni.  
+ Posiada automatyczne tryby latania.  

Mini dron dla dziecka – jak kupić pierwszego drona?

Zakup drona dla dziecka warto potraktować jako inwestycję w maszynę do nauki latania. Taka zabawka nie powinna być więc zbyt kosztowna, ale musi być solidnie wykonana, aby wytrzymywać liczne upadki i zderzenia. Dobrze również, jeśli dron będzie łatwy w sterowaniu, w czym pomocne mogą okazać się różnego typu czujniki. Kupując drona dziecku zwróć uwagę na:

  • jakość wykonania i zastosowanych materiałów,
  • wielkość i wagę maszyny,
  • sposób sterowania dronem – sterować dronem można za pomocą pilota i/lub aplikacji na telefon,
  • obecność trybów automatycznych,
  • czas lotu, czyli pojemność baterii – dzieci lubią drony, które latają jak najdłużej, dlatego możesz dokupić też dodatkowe akumulatory,
  • obecność wbudowanej kamery – latające drony zabawki nie zawsze posiadają kamerę, te najtańsze zwykle są jej pozbawione,
  • stabilizację lotu – np. 6-osiową,
  • zasięg sterowania dronem,
  • alerty – o rozładowującej się baterii, o utracie łączności,
  • wbudowane moduły – WiFi, GPS.

Sterowanie mini dronem dla dziecka powinno być jak najłatwiejsze, ale też nie w pełni automatyczne, aby młody pilot mógł uczyć się samodzielnego latania. Modele dronów zabawkowych często sterowane są za pomocą prostego kontrolera lub intuicyjnej aplikacji na telefon. Mogą posiadać też tryby ułatwiające start czy miękkie lądowanie. Wybierając drona zabawkę, zastanów się, czy z maszyny będzie korzystało tylko dziecko. Jeśli kupisz droższego drona z kamerą, być może zechcesz zabierać go ze sobą na wakacje, aby tworzyć nim pamiątkowe zdjęcia i filmy. W końcu latanie mini dronem to doskonała zabawa, nie tylko dla najmłodszych.

Najprostsze mini drony pozwalają wykonywać w powietrzu akrobacje i uczyć się techniki latania. Natomiast te nieco droższe modele dronów powinny zadowolić swoją funkcjonalnością początkujących i średniozaawansowanych. Niestety, cena drona nie zawsze idzie w parze z jakością i funkcjonalnością. Przeglądając oferty dronów, nie zapomnij więc zapoznać się z opiniami użytkowników na temat poszczególnych modeli. W praktyce nie wszystkie drony posiadają bowiem cechy, jakie deklaruje producent.

Dron dla dzieci opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

2.5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY