Strona główna Małe AGD Dla dziecka Sterylizator do butelek - jaki najlepszy?

Sterylizator do butelek – jaki najlepszy?

Sterylizator do butelek – jaki wybrać?

Sterylizator do butelek to urządzenie, które umożliwia szybkie i skuteczne wyeliminowanie z akcesoriów do karmienia niemal 100% groźnych dla zdrowia bakterii. Produkty tego typu służą odkażaniu butelek, smoczków do butelek, smoczków uspokajających, gryzaków, a także plastikowych części laktatora i wielu innych przedmiotów, niezbędnych w codziennej pielęgnacji niemowlęcia.

Wybierając najlepszy sterylizator do butelek elektryczny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego:

 • rozmiar i pojemność,
 • czas pełnego cyklu sterylizacji,
 • wygodę obsługi.

Sterylizator do butelek ranking:

Ranking sterylizatorów do butelek to nasze zestawienie najlepszych produktów do sterylizacji akcesoriów do karmienia niemowląt. Znajdziesz w nim urządzenia o podstawowej funkcji – funkcji sterylizacji – a także modele 2w1 – umożliwiające również efektywne podgrzewanie posiłków dla dzieci.

Mamy nadzieję, ze nasz ranking sterylizatorów do butelek ułatwi Ci wybór produktu, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Sterylizator do butelek Philips Avent 3W1 SCF284/03

Philips Avent 3W1 SCF284/03


Sprawdź produkt w sklepie:

Sterylizator do butelek elektryczny Philips Avent 3W1 SCF284/03 to urządzenie o mocy 650 W, zdolne pomieścić nawet 6 butelek Philips Avent jednocześnie. Produkt wyróżnia regulowana, modułowa, trzyczęściowa konstrukcja, dzięki której łatwo dostosować pojemność sterylizatora do wielkości i ilośći odkażanych przedmiotów.

Philips Avent 3W1 SCF284/03 sterylizuje butelki i smoczki w ciągu 6 minut, zabijając niemal wszystkie obecne na nich bakterie i utrzymuje efekt sterylności do 24 godzin (o ile nie podniesiemy wcześniej jego pokrywki).

Sterylizator jest łatwy w czyszczeniu, dzięki otwartej konstrukcji, co pozwala na przeprowadzenie zabiegów czystą parą. Dzięki dużej pojemności zmieści w sobie nie tylko smoczki, ale także laktatory i inne większe przedmioty.

Urządzenie umożliwia szybką sterylizacje i automatycznie się wyłącza, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi pełne bezpieczeństwo.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo pojemne. – Ma wysoką cenę.
+ Dzięki modułowej konstrukcji dopasowuje się do potrzeb użytkownika. – Wyłącza się tylko automatycznie.
+ Pracuje cicho i stosunkowo szybko.
+ Nie pozostawia osadów. 

Sterylizator do butelek Canpol Babies 12/200

 Canpol Babies 12/200


Sprawdź produkt w sklepie:

Sterylizator do butelek elektryczny Canpol Babies 12/200 to urządzenie o mocy 400 W, zdolne pomieścić aż 6 butelek do karmienia jednocześnie. Produkt usuwa większość znanych bakterii w ciągu 10 minut pracy i jest wyposażony w funkcję utrzymywania stałej temperatury.

Sterylizator parowy Canpol Babies 12/200 to model mieszczący 5 butelek z szeroką szyjką lub 6 butelek z wąską szyjką. Podczas sterylizacji wykorzystuje jedynie 90 ml wody, dzięki czemu jest bardzo oszczędny. Posiada także pojemnik filtrujący, który ułatwia usuwanie wody oraz zanieczyszczeń po zakończeniu zabiegu odkażania akcesoriów.

Urządzenie marki Canpol Babies jest sprzedawane wraz z praktycznymi szczypcami, ułatwiającymi bezpieczne wyjmowanie gorących przedmiotów z wnętrza sterylizatora.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Negatywne opinie krytykują wysoką głośność sygnalizatora ukończenia pracy.
+ Jest bardzo pojemne.
+ Sygnalizuje ukończenie procesu sterylizacji.

Sterylizator do butelek Philips Avent SCF286/03

 Sterylizator do butelek Philips Avent SCF286/03


Sprawdź produkt w sklepie:

Sterylizator elektryczny Philips Avent SCF286/03 to urządzenie 4w1 o mocy 650 W, mieszczące aż 6 butelek z szeroką szyjką (Philips Avent) jednocześnie. Produkt wyróżnia się regulowaną wysokością, pozwalającą dopasować pojemność sterylizatora do rozmiaru odkażanych przedmiotów, a także zmniejszyć zajmowaną w kuchni ilość miejsca. Model jest dostępny wraz z praktycznym koszem do zmywarki, w którym można przechowywać i myć mniejsze akcesoria.

Sterylizator parowy od Philipsa dokonuje pełnej sterylizacji w ciągu 6 minut. Jego modułowa budowa złożona z 4 części, pozwala zoptymalizować pracę urządzenia pod kątem wielkości sterylizowanych przedmiotów, ułatwiając ich wkładanie i wyjmowanie. Dołączony koszyk umożliwia natomiast wygodne mycie i przenoszenie akcesoriów ze zmywarki do sterylizatora.

Urządzenie zachowuje sterylność przedmiotów do 24 godzin, o ile użytkownik nie otworzy wcześniej jego pokrywy. Model posiada zintegrowany wyświetlacz, informujący o przebiegu sterylizacji, dzięki czemu korzystanie z produktu jest bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Po ukończeniu pracy sterylizator wyłącza się automatycznie.

Sterylizator elektryczny ma również łatwą w utrzymaniu w czystości płytkę grzejną, którą wygodnie oczyścimy dzięki otwartej konstrukcji urządzenia, dbając o 100% czystość pary.

Zalety:Wady:
+ Sterylizator jest pojemny i dostosowuje się swoją wielkością do potrzeb użytkownika. – Produkt jest stosunkowo drogi.
+ Dokonuje pełnej sterylizacji w krótkim czasie. – Niektóre opinie wskazują, że urządzenie pozostawia dużą ilość wilgoci na sterylizowanych przedmiotach.
+ Posiada wyświetlacz i funkcjonalny koszyczek na drobne akcesoria.

Sterylizator do butelek Chicco 2w1 (7392)

 Sterylizator do butelek Chicco 2w1 (7392)


Sprawdź produkt w sklepie:

Sterylizator do butelek Chicco 2w1 (7392) to urządzenie dwa w jednym, które swoją wielkością dopasowuje się do aktualnych potrzeb swojego użytkownika. Można wykorzystywać całą jego przestrzeń, odkażając jednocześnie kilka butelek i smoczków lub użyć go w wersji kompaktowej – sterylizując wyłącznie niewielkie akcesoria.

Produkt sterylizuje przedmioty w ciągu 5 minut, nie wliczając czasu nagrzewania. Ponadto, zapewnia im pełną sterylność do 24 godzin, jeśli użytkownik nie otworzy wcześniej klapy sterylizatora. Urządzenie wyłącza się automatycznie po zakończeniu procesu sterylizacji.

Chicco 2w1 (7392) to sterylizator parowy o niewielkim rozmiarze i smukłym kształcie, który dzięki stonowanej kolorystyce dopasuje się do każdej nowoczesnej kuchni.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Sterylizator bardzo długo się nagrzewa (nawet 20 minut).
+ Jest pojemne i umożliwia regulowanie swojej wielkości w dwóch konfiguracjach.
+ Ładnie się prezentuje i zajmuje niewiele miejsca.

Sterylizator do butelek Beaba Babymilk Second

 Sterylizator do butelek Beaba Babymilk Second


Sprawdź produkt w sklepie:

Beaba Babymilk Second to podgrzewacz i sterylizator do butelek w jednym. Urządzenie umożliwia szybkie podgrzewanie wody lub mleka w butelce, a także dań gotowych w słoiczku. Działa również jako sterylizator do butelek i smoczków.

Produkt jest niezwykle efektywny – podgrzewa płyny już w ciągu 2 minut, a dania o gęstej konsystencji w ciągu 5 minut. Co więcej, pozwala dostosować czas grzania do ilości pokarmu oraz materiału naczynia, w którym jest on podgrzewany.

Urządzenie wyróżnia wysokie, zaokrąglone i wyizolowane wieczko, gwarantujące dobrą cyrkulację powietrza, ochronę przed przypalaniem i długotrwałe utrzymywanie ciepła. Dzięki możliwości regulowania temperatury, podgrzewacz pełni także rolę sterylizatora, oszczędzając miejsce w każdej kuchni.

Model Beaba Babymilk Second to niewielki, smukły produkt, lekki i wygodny do przenoszenia. Mieści każdy format butelek, małych słoiczków i pojemników na mleko mamy.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie mieści zarówno butelkę o wąskiej, jak i o szerokiej szyjce. – Mieści tylko jedną butelkę/słoik/pojemnik jednocześnie.
+ Umożliwia podgrzewanie i sterylizację. – Ma stosunkowo wysoką cenę.
+ Posiada dźwiękową sygnalizację ukończenia pracy.

Sterylizator do butelek – jak wybrać najlepszy?

Sterylizator do butelek elektryczny jest urządzeniem wykorzystującym w swoim działaniu płytki grzewcze, które doprowadzają umieszczoną w produkcie wodę do wrzenia i za pomocą wytworzonej w ten sposób pary bardzo skutecznie usuwają z przedmiotów wszelkie bakterie, znajdujące się na ich powierzchni. Dobry sterylizator powinien być zatem przede wszystkim bezpieczny, szybki i całkowicie szczelny. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, poszukując urządzenia w pełni funkcjonalnego i komfortowego w obsłudze?

Istotne cechy dobrego sterylizatora elektrycznego to:

 • moc urządzenia – decydująca o szybkości nagrzewania wody. Optymalna wysokość tego parametru to około 600 W.
 • pojemność – w tym przypadku mamy do wyboru kilka typów sterylizatorów, między innymi sterylizatory na jedną butelkę, sterylizatory na kilka butelek oraz sterylizatory modułowe, czyli wyposażone w różnej wielkości pokrywy, dzięki którym dostosowujemy wysokość urządzenia do swoich potrzeb. Przy wyborze odpowiedniej wielkości modelu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby, czyli to jak często planujemy korzystać ze sterylizatora, a także to, jakich butelek używamy – istotna jest tutaj zarówno ich szerokość, jak i wysokość.
 • wielkość urządzenia – czyli ogólny rozmiar produktu. Bardzo korzystnym rozwiązaniem w małych przestrzeniach są zwłaszcza sterylizatory modułowe, umożliwiające korzystanie z wybranego modelu w kilku konfiguracjach – dużych lub mniejszych.
 • czas sterylizacji – jedne sterylizatory poradzą sobie ze sterylizacją w ciągu kilku minut, innym zajmie to nawet kilkadziesiąt minut. Czas ten zależy przede wszystkim od mocy urządzenia, jego pojemności i ilości wody, którą musi doprowadzić do wrzenia. Informacja na temat czasu sterylizacji jest podawana dla każdego modelu, jednak nie zawsze jest to czas uwzględniający również nagrzewanie produktu.
 • system automatycznego wyłączania – który odłączy zasilanie od sterylizatora, kiedy ten ukończy swoją pracę. To niezwykle ważna funkcja ze względu na bezpieczeństwo użytkowania tego typu produktów. Warto jednak sprawdzić, czy wybrany model pozwala także na manualne wyłączenie.
 • sygnalizacja ukończenia pracy – sterylizator może informować o zakończeniu procesu odkażania poprzez sygnał dźwiękowy lub świetlny (diodę).
 • dodatkowe funkcje – na przykład funkcja ociekacza, osuszania, wyboru trybu pracy – często idące w parze z bardzo wysoką ceną urządzenia.
 • wyświetlacz LCD – umożliwiający bieżące monitorowanie przebiegu sterylizacji.
 • łatwości obsługi/demontażu/utrzymania urządzenia w czystości.
 • dodatkowe akcesoria – na przykład szczypce do wyjmowania gorących przedmiotów czy też koszyczki na drobne akcesoria.

Sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym – czy warto?

Poza urządzeniami stricte wyjaławiającymi akcesoria do karmienia, na rynku dostępne są także produkty 2 w 1, czyli podgrzewacz i sterylizator do butelek z funkcją regulacji temperatury w jednym. Modele tego typu poza sterylizacją, umożliwiają również podgrzewanie wody na mleko modyfikowane, mleka kobiecego oraz gotowych dań w słoiczku.

Sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym charakteryzuje się zazwyczaj mniejszą pojemnością, ale większą funkcjonalnością. W większości przypadków mieści jedną, maksymalnie dwie butelki, przez co może nie sprawdzić się tak dobrze w przypadku rodziców, którym zależy przede wszystkim na szybkim wyparzaniu większej ilości butelek i innych akcesoriów. Jeśli zatem szukasz produktu, w którym wysterylizujesz wiele przedmiotów jednocześnie – wybierz urządzenie wyposażone w funkcję samej sterylizacji.

Podgrzewacz i sterylizator do butelek w jednym będzie urządzeniem idealnym dla osób, które opiekują się jednym dzieckiem i z funkcji wyjaławiania akcesoriów do karmienia korzystają sporadycznie. W tym przypadku produkt, który umożliwia wyparzenie pojedynczej butelki i smoczka podczas jednego cyklu pracy będzie optymalnie spełniał potrzeby rodziców, a dodatkowo pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz cenną przestrzeń. Przyda się również na etapie rozszerzania diety, kiedy do jadłospisu niemowlęcia dołączą przeciery z owoców i warzyw oraz dania mięsne, rybne i zbożowe.

Podsumowanie

Sterylizator parowy do butelek to proste w obsłudze urządzenie, które może w znaczącym stopniu ułatwić młodym rodzicom opiekę nad dzieckiem oraz dopilnowanie utrzymania najwyższej higieny akcesoriów służących do karmienia niemowlęcia. Produkty tego typu powstały z myślą o tych, którzy lubią stawiać na szybkie i wygodne rozwiązania, rezygnując z metod tradycyjnych.

Mamy nadzieję, że nasz ranking sterylizatorów do butelek ułatwi wszystkim rodzicom wybór urządzenia, które będzie najbardziej funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Sterylizator do butelek opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać