Strona główna Małe AGD Dla dziecka Podgrzewacz do butelek - który najlepszy?

Podgrzewacz do butelek – który najlepszy?

Podgrzewacz do butelek – co należy o nim wiedzieć?

Podgrzewacz do butelek to urządzenie przeznaczone do podgrzewania wody, mleka lub pokarmu stałego w butelce, słoiczku lub miseczce. Większość produktów tego typu to modele wykorzystujące do swojej pracy wodę lub parę wodną. Istnieje jednak również szczególny rodzaj podgrzewaczy, działający bez jej udziału, czyli podgrzewacz do butelek samochodowy.

Najczęściej rodzice poszukują jednak przede wszystkim podgrzewaczy zasilanych z sieci domowej. Najlepsze z nich poza funkcją podgrzewania będą umożliwiały także:

 • powolne rozmrażanie pokarmu,
 • sterylizowanie butelek, smoczków i innych akcesoriów,
 • wygodną regulację temperatury.

Podgrzewacz do butelek ranking:

Ranking podgrzewaczy do butelek to zestawienie pięciu najchętniej wybieranych produktów, opisanych na podstawie parametrów technicznych producenta oraz autentycznych opinii użytkowników. Zebraliśmy w nim zarówno urządzenia o podstawowej funkcjonalności i bardzo niskiej cenie, jak i te bardziej zaawansowane i kosztowniejsze.

Mamy nadzieję, że nasz ranking podgrzewaczy do butelek pozwoli Ci wybrać urządzenie o największej funkcjonalności i najwyższym komforcie obsługi.

Podgrzewacz do butelek Lovi 4W1 (77/051 WHI)

Lovi 4W1 (77/051 WHI)


Sprawdź produkt w sklepie:

Podgrzewacz do butelek Lovi 4W1 (77/051 WHI) to urządzenie o mocy 600 W, określane mianem produktu 4 w 1, gdyż umożliwia szybkie i równomierne podgrzewanie pokarmu, utrzymywanie jego temperatury do 10 godzin, stopniowe rozmrażanie mleka oraz wyparzanie butelek i akcesoriów.

Produkt posiada trzy tryby pracy: butelka, HOT oraz obiadek. Tryb butelka to stopniowe rozmrażanie przechowywanego pokarmu oraz podtrzymanie jego temperatury do 10 godzin. Z kolei tryb HOT umożliwia szybkie podgrzewanie pokarmu oraz sterylizację akcesoriów. Natomiast tryb obiadek utrzymuje temperaturę pokarmu do 3 godzin.

Podgrzewacz elektryczny Lovi 4W1 (77/051 WHI) to szybkie i intuicyjne urządzenie wyposażone w dotykowy wyświetlacz, ułatwiający obsługę. Jest również uniwersalny – pasuje do większości butelek i słoiczków. Do atutów produktu można zaliczyć także możliwość skrócenia i schowania przewodu zasilającego.

Podgrzewacz do butelek Lovi 4W1 (77/051 WHI) wyłącza się automatycznie, jeśli nie ma w nim wody, dbając o pełne bezpieczeństwo użytkownika.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie szybko podgrzewa pokarm. – Podgrzewacz może ślizgać się po blacie (nie ma antypoślizgowych nóżek).
+ Jest łatwe w obsłudze.
+ Jest uniwersalne – pasują do niego różne butelki i słoiczki.
+ Ma bardzo atrakcyjny design. 

Podgrzewacz do butelek Philips Avent Scf355/00

Philips Avent Scf355/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Podgrzewacz do butelek Philips Avent Scf355/00 to urządzenie o mocy 300 W, które może być używane do rozmrażania i podgrzewania pokarmu. Produkt podgrzewa mleko niezwykle szybko – według producenta ogrzanie 150 ml płynu zajmuje mu jedynie 3 minuty. Ponadto, zawartość butelki jest ogrzewana równomiernie i stopniowo, pozwalając na zachowanie wszystkich wartości odżywczych pokarmu.

Podgrzewacz posiada funkcję łagodnego rozmrażania i podgrzewania jedzenia dla dzieci. Pasują do niego wszystkie butelki i pojemniki na pokarm marki Philips. Jest również bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy wykorzystać pokrętło do regulowania temperatury, aby włączyć podgrzewanie, a następnie wybrać pożądane ustawienia pracy.

Urządzenie utrzymuje temperaturę podgrzanego pokarmu tak długo, jak jest to potrzebne. Dołączona do produktu instrukcja informuje użytkownika o tym, ile czasu zajmuje zagrzanie określonej ilości mleka lub obiadku do optymalnej temperatury.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie bardzo szybko podgrzewa pokarm. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim braku czasomierza/sygnalizacji ukończenia pracy.
+ Posiada funkcję rozmrażania.
+ Jest niewielkie i atrakcyjnie się prezentuje.

Podgrzewacz do butelek Canpol Babies (77/050)

Podgrzewacz do butelek Canpol Babies (77/050)


Sprawdź produkt w sklepie:

Podgrzewacz do butelek Canpol Babies (77/050) to niewielkie urządzenie o mocy 100 W, dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Produkt wyposażono w pojemnik z pokrywką, przeznaczony do podgrzewania pokarmów gęstych. Pasują do niego również niemal wszystkie wąsko- i szerokootworowe butelki, a także słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci.

Podgrzewacz wyróżnia możliwość płynnego regulowania temperatury, co umożliwia dostosowanie jej do gęstości podgrzewanych pokarmów. Ponadto, obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna – wystarczy ustawić odpowiednie parametry za pomocą jednego pokrętła.

Produkt jest wyposażony w bardzo żywotną grzałkę, utrzymuje stałą temperaturę i posiada optyczny sygnalizator ukończenia pracy.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim powolnego nagrzewania pokarmu w podgrzewaczu.
+ Posiada funkcję utrzymywania stałej temperatury.
+ Jest bardzo proste w obsłudze.

Podgrzewacz do butelek Babyono 2W1 216

Podgrzewacz do butelek Babyono 2W1 216


Sprawdź produkt w sklepie:

Babyono 2W1 216 to podgrzewacz z funkcją sterylizacji. Urządzenie ma moc 120 W i służy do podgrzewania pokarmów płynnych oraz stałych, a także do wyjaławiania butelek, smoczków i gryzaków. Produkt posiada miseczkę do ogrzewania dań gęstych i jest kompatybilny z większością typów butelek dostępnych na rynku.

Podgrzewacz i sterylizator w jednym Babyono 2016 posiada pokrętło służące do regulowania temperatury w zakresie od 25 do 100 stopni Celsjusza. Umożliwia także podtrzymywanie stałej, ustalonej przez użytkownika temperatury.

Urządzenie jest zabezpieczone przed przegrzaniem, a w przypadku wyparowania wody wyłącza się automatycznie. W zestawie z produktem otrzymujemy miseczkę z podziałką, przykrywkę oraz podstawkę na słoiczki i butelki.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo przystępną cenę. – Stosunkowo długo się nagrzewa.
+ Posiada funkcję sterylizacji. – Wymaga kontrolowania stopnia podgrzania w przypadku trybu pracy przeznaczonego do ogrzewania mleka.
+ Utrzymuje stałą temperaturę.

Podgrzewacz do butelek Tommee Tippee 221445

Podgrzewacz do butelek Tommee Tippee 221445


Sprawdź produkt w sklepie:

Podgrzewacz do butelek Tommee Tippee 221445 to proste urządzenie, charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Produkt posiada nowoczesny termostat oraz pokrętło pozwalające na regulację temperatury do maksymalnie 85 stopni Celsjusza. Wybrany model działa cicho, dyskretnie i stosunkowo szybko – 150 ml mleka w temperaturze 20 stopni podgrzewa do odpowiedniej temperatury już w 4 minuty.

Urządzenie jest proste w użyciu i w obsłudze. Umożliwia podgrzewanie butelek i pokarmów w słoiczkach. Pasuje do wszystkich butelek Tommee Tippee Closer to Nature oraz większości innych modelów dostępnych na rynku.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Podgrzewacz nie informuje o aktualnej temperaturze pokarmu.
+ Jest proste w obsłudze. – Nie posiada wyłącznika.
+ Utrzymuje stałą temperaturę pokarmu.

Podgrzewacz do butelek – jak wybrać najlepszy?

Podgrzewacz do butelek to nieskomplikowane urządzenie, które może podgrzewać pokarm bez wody, z wodą lub za pomocą pary wodnej. Aby wybrać model idealny, należy w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby oraz to, jak często i w jakim miejscu pragniemy z niego korzystać.

Najważniejsze parametry, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem to:

 • moc podgrzewacza – która decyduje o szybkości nagrzewania pokarmu. Im ona wyższa, tym bardziej efektowna będzie praca urządzenia.
 • sposób zasilania – większość podgrzewaczy to urządzenia do użytku domowego, zasilane z sieci za pomocą przewodu. Istnieją jednak również modele turystyczne, czyli podgrzewacze do butelek samochodowe, zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Drugi typ urządzeń warto traktować jako gadżet uzupełniający i kupować go wyłącznie w przypadku częstego podróżowania z niemowlęciem.
 • pojemność urządzenia – czyli rozmiar oraz wysokość otworu, w którym umieszcza się butelkę, słoiczek, bądź miseczkę. Warto wziąć ten parametr pod uwagę szczególnie wtedy, kiedy korzystamy na co dzień z akcesoriów o nietypowym rozmiarze – wysokich lub bardzo szerokich butelek. Idealne dopasowanie będzie również niezwykle istotne w przypadku podgrzewaczy z funkcją sterylizatora, gdyż jego skuteczność wymaga pełnego domknięcia pokrywki i zamknięcia obiegu gorącej pary.
 • regulacja temperatury – podgrzewacze mogą umożliwiać płynną regulację temperatury lub wybór określonych programów pracy, opartych na zastosowaniu zróżnicowanej temperatury i czasu nagrzewania. Najwygodniejsze w obsłudze będą te urządzenia, których temperaturę możemy dostosować samodzielnie do rodzaju podgrzewanego pokarmu oraz pożądanego stopnia ogrzania.
 • utrzymywanie ciepła/stałej temperatury – taką funkcję zapewni nam wyłącznie podgrzewacz do butelek z termostatem, który podtrzyma osiągniętą temperaturę przez wybrany okres czasu. Opcja ta jest niezwykle przydatna w przypadku dzieci, które mają tendencję do spożywania swoich posiłków w kilku porcjach. Dzięki termostatowi pokarm nie musi być wielokrotnie podgrzewany, gdyż utrzymuje optymalną temperaturę nawet przez kilka, kilkanaście godzin.
 • funkcje dodatkowe – na przykład funkcja rozmrażania, sterylizacji, blendowania czy gotowania na parze. Przy wyborze podgrzewczy z opcją rozmrażania, warto zwrócić uwagę na to, aby proces ten przebiegał stopniowo i bardzo powoli, gdyż ma to ogromne znaczenie dla zachowania wartości odżywczych pokarmu. Urządzenia służące do sterylizacji nie zawsze będą posiadały dedykowany tej czynności tryb pracy, dlatego należy pamiętać, że sterylizacja to po prostu zabieg wykonany przy pomocy wrzącej wody, wymagający ustawienia temperatury grzania na poziomie 100 stopni Celsjusza.
 • sygnalizacja ukończenia pracy – podgrzewacz może informować o zakończeniu procesu nagrzewania poprzez sygnał świetlny lub dźwiękowy, a także poprzez samoczynne odłączenie zasilania.
 • wyświetlacz LCD – pozwalający na pełne kontrolowanie przebiegu podgrzewania pokarmu, wyświetlający czas i aktualną temperaturę. Doskonałym rozwiązaniem są również wyświetlacze dotykowe, które znacząco ułatwiają obsługę podgrzewacza.
 • automatyczne wyłączanie – czyli zabezpieczenie, które wyłącza urządzenie w przypadku uruchomienia bez uprzedniego napełnienia zbiornika wodą lub w przypadku jej całkowitego wyparowania. Podgrzewacz może wyłączać się także samoczynnie po zaprogramowanym czasie nagrzewania.
 • dodatkowe akcesoria – na przykład koszyczek do segregowania słoiczków, pokrywka do podgrzewacza, miseczka do pokarmów stałych czy miarka do wody.

Podgrzewacze do butelek – kiedy warto je kupować?

Z podgrzewaczy do butelek korzystają najczęściej rodzice dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Jest to w tym przypadku najwygodniejsze rozwiązanie, pozwalające na szybkie podgrzanie wody do odpowiedniej temperatury. Po zapoznaniu się z działaniem podgrzewacza gwarantuje również, że za każdym razem jej temperatura będzie idealna, a co za tym idzie nie będzie wymagała dodatkowego studzenia czy podgrzewania.

Na zakup podgrzewacza do butelek powinna zdecydować się również każda mama karmiąca piersią, która ma świadomość, że będzie musiała często zostawiać swoje dziecko pod opieką innej osoby. W takim przypadku najlepiej wybrać model z funkcją rozmrażania, który pozwoli bezpiecznie rozmrozić przechowywany w ujemnej temperaturze pokarm.

Podgrzewacze doskonale sprawdzają się także na etapie rozszerzania diety, kiedy niemowlętom podaje się już nie tylko mleko, ale także przeciery z warzyw i owoców. Dzięki urządzeniom tego typu można szybko i łatwo ogrzewać bowiem także gotowe dania ze słoiczków.

Rodzice, którzy pragną przygotowywać posiłki dla swojego dziecka samodzielnie, a jednocześnie oszczędzić miejsce w kuchni, powinni zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego z funkcją podgrzewacza. Produkty tego typu umożliwiają bowiem bardzo zdrowe gotowanie na parze, a także bezpośrednie zblendowanie pokarmu do odpowiedniej konsystencji.

Rozważając zakup podgrzewacza elektrycznego, warto pamiętać, że jest on nie tylko szybszy i wygodniejszy w użyciu niż podgrzewacze mikrofalowe czy tradycyjna metoda podgrzewania na kuchence, ale również zdrowszy i bezpieczniejszy. Ogrzewa bowiem pokarm w sposób jednostajny i stopniowy, zapobiegając jego przypaleniu i przegrzaniu, co z kolei przekłada się na lepszy smak i wyższą zawartość składników odżywczych.

Podsumowanie

Podgrzewacz do butelek to proste urządzenie, które może znacząco ułatwić opiekę nad dzieckiem zarówno młodym rodzicom, jak i zastępującym ich dziadkom czy wynajętym nianiom. Przy wyborze modelu idealnego, warto w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i zakres niezbędnych funkcji podgrzewacza, a dopiero później dokonać wyboru na podstawie pozostałych parametrów produktu.

Podgrzewacz do butelek opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać