Strona głównaDzieckoNajlepszy podgrzewacz do butelek - ranking 2024

Najlepszy podgrzewacz do butelek – ranking 2024 [TOP7]

Podgrzewacz do butelek – co należy o nim wiedzieć?

Podgrzewacz do butelek to urządzenie przeznaczone do podgrzewania wody, mleka lub pokarmu stałego w butelce, słoiczku lub miseczce. Większość produktów tego typu to modele wykorzystujące do swojej pracy wodę lub parę wodną. Istnieje jednak również szczególny rodzaj podgrzewaczy, działający bez jej udziału, czyli podgrzewacz do butelek samochodowy.

Najczęściej rodzice poszukują jednak przede wszystkim podgrzewaczy zasilanych z sieci domowej. Najlepsze z nich poza funkcją podgrzewania będą umożliwiały także:

 • powolne rozmrażanie pokarmu,
 • sterylizowanie butelek, smoczków i innych akcesoriów,
 • wygodną regulację temperatury.

Podgrzewacz do butelek ranking:

Ranking podgrzewaczy do butelek to zestawienie pięciu najchętniej wybieranych produktów, opisanych na podstawie parametrów technicznych producenta oraz autentycznych opinii użytkowników. Zebraliśmy w nim zarówno urządzenia o podstawowej funkcjonalności i bardzo niskiej cenie, jak i te bardziej zaawansowane i kosztowniejsze.

Mamy nadzieję, że nasz ranking podgrzewaczy do butelek pozwoli Ci wybrać urządzenie o największej funkcjonalności i najwyższym komforcie obsługi.

Przejrzyj również:

1. Podgrzewacz do butelek PHILIPS AVENT SCF358/00

PHILIPS AVENT SCF358/00PHILIPS AVENT SCF358/00 to podgrzewacz, który automatycznie dostosowuje temperaturę pracy do podgrzewanego produktu tak, aby nie zagrzać go zbyt mocno. Urządzenie jest w stanie podgrzać 150 ml mleka w temperaturze 20 stopni w ciągu około 3 minut.

Sprzęt pracuje równomiernie, bez gorących punktów. Nadaje się również do szybkiego rozmrażania. Na dalszym etapie można wykorzystać go do podgrzewania słoiczków z pokarmami stałymi.

Produkt posiada pokrętło do programowania na podstawie ilości mleka. Samodzielnie dostosowuje natomiast temperaturę i czas pracy, między innymi na podstawie temperatury samego płynu. Następnie utrzymuje zadaną temperaturę przez kolejne 60 minut.

Urządzenie wyłącza się automatycznie. Informuje o zakończeniu pracy za pomocą sygnału dźwiękowego.

Zalety: Wady:
+ Szybko podgrzewa mleko.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Podtrzymuje temperaturę.  
+ Ma estetyczny design.  

2. Podgrzewacz do butelek Lovi 4W1 (77/051 WHI)

Lovi 4W1 (77/051 WHI)Podgrzewacz do butelek Lovi 4W1 (77/051 WHI) to urządzenie o mocy 600 W, określane mianem produktu 4 w 1, gdyż umożliwia szybkie i równomierne podgrzewanie pokarmu, utrzymywanie jego temperatury do 10 godzin, stopniowe rozmrażanie mleka oraz wyparzanie butelek i akcesoriów.

Produkt posiada trzy tryby pracy: butelka, HOT oraz obiadek. Tryb butelka to stopniowe rozmrażanie przechowywanego pokarmu oraz podtrzymanie jego temperatury do 10 godzin. Z kolei tryb HOT umożliwia szybkie podgrzewanie pokarmu oraz sterylizację akcesoriów. Natomiast tryb obiadek utrzymuje temperaturę pokarmu do 3 godzin.

Podgrzewacz elektryczny Lovi 4W1 (77/051 WHI) to szybkie i intuicyjne urządzenie wyposażone w dotykowy wyświetlacz, ułatwiający obsługę. Jest również uniwersalny – pasuje do większości butelek i słoiczków. Do atutów produktu można zaliczyć także możliwość skrócenia i schowania przewodu zasilającego.

Podgrzewacz do butelek Lovi 4W1 (77/051 WHI) wyłącza się automatycznie, jeśli nie ma w nim wody, dbając o pełne bezpieczeństwo użytkownika.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko podgrzewa pokarm. – Podgrzewacz może ślizgać się po blacie (nie ma antypoślizgowych nóżek).
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Jest uniwersalne – pasują do niego różne butelki i słoiczki.  
+ Ma bardzo atrakcyjny design.  

3. Podgrzewacz do butelek HI-TECH MEDICAL ORO-Baby Heather

HI-TECH MEDICAL ORO-Baby Heather 1. HI-TECH MEDICAL ORO-Baby Heather to podgrzewacz i sterylizator w jednym, kompatybilny ze wszystkimi butelkami dostępnymi na rynku. Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, co znacząco ułatwia jego obsługę. Dzięki nowoczesnemu termostatowi produkt pozwala na precyzyjny wybór odpowiedniej temperatury pracy, którą użytkownik może sprawdzać na bieżąco.

Podgrzewacz może pracować w kilku trybach, między innymi w trybie podgrzewania mleka czy sterylizacji. Dodatkowo, wybrany model oferuje także funkcję podtrzymywania zadanej temperatury jedzenia. Produkt posiada certyfikaty międzynarodowe, co świadczy o wykorzystaniu do jego produkcji materiałów wysokiej jakości.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie działa szybko, lecz jest przy tym również energooszczędne. – Posiada małą pokrywkę do sterylizacji.
+ Posiada kilka trybów pracy i funkcję podtrzymywania temperatury.  
+ Jest solidnie wykonane.  

4. Podgrzewacz do butelek NENO VITA NEN-MAM-UR003

NENO VITA NEN-MAM-UR003NENO VITA NEN-MAM-UR003 to podgrzewacz i sterylizator w jednym. Urządzenie nadaje się do podgrzewania mleka i posiłków w słoiczkach. Skutecznie dezynfekuje także butelki czy smoczki.

Sprzęt oferuje funkcję podgrzewania, rozmrażania i podtrzymywania temperatury pokarmu. Jest prosty w obsłudze za sprawą dotykowego panelu i oświetlenia LED. Po zakończonej pracy wyłącza się automatycznie.

Produkt pozwala na regulację temperatury pracy. Automatycznie oblicza natomiast czas podgrzewania. Na ekranie wyświetla aktualną temperaturę. O zakończeniu danego cyklu pracy informuje sygnałem dźwiękowym.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjny. – Według niektórych opinii długo podgrzewa mleko.
+ Ma nowoczesny design.  
+ Utrzymuje temperaturę.  
+ Prawidłowo i równomiernie podgrzewa pokarm.  

5. Podgrzewacz do butelek TRUELIFE Invio BW Single

TRUELIFE Invio BW SingleTRUELIFE Invio BW Single to podgrzewacz z regulacją temperatury i automatycznym wyłącznikiem. Urządzenie podtrzymuje zadaną temperaturę. Podgrzewa mleko szybko i równomiernie dzięki cyrkulacji. Jest też bardzo proste w obsłudze – posiada pokrętło i przyciski automatyczne. 

Urządzenie nadaje się do użytku domowego, ale może być też zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Jego atutem jest niewielki rozmiar i lekka obudowa, a także specjalna przystawka, która zwiększa bezpieczeństwo obchodzenia się z gorącą butelką. 

Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości materiałów wolnych od BPA. Posiada pokrywkę w zestawie. Jest dostępny także w opcji double, czyli z większym, podwójnym pojemnikiem.

Zalety: Wady:
+ Ułatwia bezpieczne podgrzewanie mleka. – Nie pozwala na podgląd ilości wody w zbiorniczku.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Ma przyzwoitą cenę.  

6. Podgrzewacz do butelek Babyono 2W1 216

Podgrzewacz do butelek Babyono 2W1 216Babyono 2W1 216 to podgrzewacz z funkcją sterylizacji. Urządzenie ma moc 120 W i służy do podgrzewania pokarmów płynnych oraz stałych, a także do wyjaławiania butelek, smoczków i gryzaków. Produkt posiada miseczkę do ogrzewania dań gęstych i jest kompatybilny z większością typów butelek dostępnych na rynku.

Podgrzewacz i sterylizator w jednym Babyono 2016 posiada pokrętło służące do regulowania temperatury w zakresie od 25 do 100 stopni Celsjusza. Umożliwia także podtrzymywanie stałej, ustalonej przez użytkownika temperatury.

Urządzenie jest zabezpieczone przed przegrzaniem, a w przypadku wyparowania wody wyłącza się automatycznie. W zestawie z produktem otrzymujemy miseczkę z podziałką, przykrywkę oraz podstawkę na słoiczki i butelki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo przystępną cenę. – Stosunkowo długo się nagrzewa.
+ Posiada funkcję sterylizacji. – Wymaga kontrolowania stopnia podgrzania w przypadku trybu pracy przeznaczonego do ogrzewania mleka.
+ Utrzymuje stałą temperaturę.  

7. Podgrzewacz do butelek Beurer BY52

Podgrzewacz do butelek Beurer BY52Podgrzewacz do butelek Beurer BY52 to urządzenie o mocy 80 W, wyposażone w wyświetlacz LED z cyfrowym wskaźnikiem temperatury. Produkt oferuje funkcję regulacji mocy. Przed przegrzaniem chroni go zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłącznika. Wybrany model podtrzymuje również zadaną temperaturę.

Podgrzewacz nadaje się do stosowania z każdym typem butelki czy słoiczka. Posiada praktyczną pokrywkę, która zabezpiecza wnętrze urządzenia, kiedy to nie jest używane.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą. – Nie posiada wyłącznika.
+ Jest solidnie wykonane. – Dosyć wolno podgrzewa płyny.
+ Podgrzewa jedzenie równomiernie.

Podgrzewacz do butelek – jak wybrać najlepszy?

Podgrzewacz do butelek to nieskomplikowane urządzenie, które może podgrzewać pokarm bez wody, z wodą lub za pomocą pary wodnej. Aby wybrać model idealny, należy w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby oraz to, jak często i w jakim miejscu pragniemy z niego korzystać.

Najważniejsze parametry, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem to:

 • moc podgrzewacza – która decyduje o szybkości nagrzewania pokarmu. Im ona wyższa, tym bardziej efektowna będzie praca urządzenia.
 • sposób zasilania – większość podgrzewaczy to urządzenia do użytku domowego, zasilane z sieci za pomocą przewodu. Istnieją jednak również modele turystyczne, czyli podgrzewacze do butelek samochodowe, zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Drugi typ urządzeń warto traktować jako gadżet uzupełniający i kupować go wyłącznie w przypadku częstego podróżowania z niemowlęciem.
 • pojemność urządzenia – czyli rozmiar oraz wysokość otworu, w którym umieszcza się butelkę, słoiczek, bądź miseczkę. Warto wziąć ten parametr pod uwagę szczególnie wtedy, kiedy korzystamy na co dzień z akcesoriów o nietypowym rozmiarze – wysokich lub bardzo szerokich butelek. Idealne dopasowanie będzie również niezwykle istotne w przypadku podgrzewaczy z funkcją sterylizatora, gdyż jego skuteczność wymaga pełnego domknięcia pokrywki i zamknięcia obiegu gorącej pary.
 • regulacja temperatury – podgrzewacze mogą umożliwiać płynną regulację temperatury lub wybór określonych programów pracy, opartych na zastosowaniu zróżnicowanej temperatury i czasu nagrzewania. Najwygodniejsze w obsłudze będą te urządzenia, których temperaturę możemy dostosować samodzielnie do rodzaju podgrzewanego pokarmu oraz pożądanego stopnia ogrzania.
 • utrzymywanie ciepła/stałej temperatury – taką funkcję zapewni nam wyłącznie podgrzewacz do butelek z termostatem, który podtrzyma osiągniętą temperaturę przez wybrany okres czasu. Opcja ta jest niezwykle przydatna w przypadku dzieci, które mają tendencję do spożywania swoich posiłków w kilku porcjach. Dzięki termostatowi pokarm nie musi być wielokrotnie podgrzewany, gdyż utrzymuje optymalną temperaturę nawet przez kilka, kilkanaście godzin.
 • funkcje dodatkowe – na przykład funkcja rozmrażania, sterylizacji, blendowania czy gotowania na parze. Przy wyborze podgrzewczy z opcją rozmrażania, warto zwrócić uwagę na to, aby proces ten przebiegał stopniowo i bardzo powoli, gdyż ma to ogromne znaczenie dla zachowania wartości odżywczych pokarmu. Urządzenia służące do sterylizacji nie zawsze będą posiadały dedykowany tej czynności tryb pracy, dlatego należy pamiętać, że sterylizacja to po prostu zabieg wykonany przy pomocy wrzącej wody, wymagający ustawienia temperatury grzania na poziomie 100 stopni Celsjusza.
 • sygnalizacja ukończenia pracy – podgrzewacz może informować o zakończeniu procesu nagrzewania poprzez sygnał świetlny lub dźwiękowy, a także poprzez samoczynne odłączenie zasilania.
 • wyświetlacz LCD – pozwalający na pełne kontrolowanie przebiegu podgrzewania pokarmu, wyświetlający czas i aktualną temperaturę. Doskonałym rozwiązaniem są również wyświetlacze dotykowe, które znacząco ułatwiają obsługę podgrzewacza.
 • automatyczne wyłączanie – czyli zabezpieczenie, które wyłącza urządzenie w przypadku uruchomienia bez uprzedniego napełnienia zbiornika wodą lub w przypadku jej całkowitego wyparowania. Podgrzewacz może wyłączać się także samoczynnie po zaprogramowanym czasie nagrzewania.
 • dodatkowe akcesoria – na przykład koszyczek do segregowania słoiczków, pokrywka do podgrzewacza, miseczka do pokarmów stałych czy miarka do wody.

Podgrzewacze do butelek – kiedy warto je kupować?

Z podgrzewaczy do butelek korzystają najczęściej rodzice dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Jest to w tym przypadku najwygodniejsze rozwiązanie, pozwalające na szybkie podgrzanie wody do odpowiedniej temperatury. Po zapoznaniu się z działaniem podgrzewacza gwarantuje również, że za każdym razem jej temperatura będzie idealna, a co za tym idzie nie będzie wymagała dodatkowego studzenia czy podgrzewania.

Na zakup podgrzewacza do butelek powinna zdecydować się również każda mama karmiąca piersią, która ma świadomość, że będzie musiała często zostawiać swoje dziecko pod opieką innej osoby. W takim przypadku najlepiej wybrać model z funkcją rozmrażania, który pozwoli bezpiecznie rozmrozić przechowywany w ujemnej temperaturze pokarm.

Podgrzewacze doskonale sprawdzają się także na etapie rozszerzania diety, kiedy niemowlętom podaje się już nie tylko mleko, ale także przeciery z warzyw i owoców. Dzięki urządzeniom tego typu można szybko i łatwo ogrzewać bowiem także gotowe dania ze słoiczków.

Rodzice, którzy pragną przygotowywać posiłki dla swojego dziecka samodzielnie, a jednocześnie oszczędzić miejsce w kuchni, powinni zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego z funkcją podgrzewacza. Produkty tego typu umożliwiają bowiem bardzo zdrowe gotowanie na parze, a także bezpośrednie zblendowanie pokarmu do odpowiedniej konsystencji.

Rozważając zakup podgrzewacza elektrycznego, warto pamiętać, że jest on nie tylko szybszy i wygodniejszy w użyciu niż podgrzewacze mikrofalowe czy tradycyjna metoda podgrzewania na kuchence, ale również zdrowszy i bezpieczniejszy. Ogrzewa bowiem pokarm w sposób jednostajny i stopniowy, zapobiegając jego przypaleniu i przegrzaniu, co z kolei przekłada się na lepszy smak i wyższą zawartość składników odżywczych.

Podsumowanie

Podgrzewacz do butelek to proste urządzenie, które może znacząco ułatwić opiekę nad dzieckiem zarówno młodym rodzicom, jak i zastępującym ich dziadkom czy wynajętym nianiom. Przy wyborze modelu idealnego, warto w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i zakres niezbędnych funkcji podgrzewacza, a dopiero później dokonać wyboru na podstawie pozostałych parametrów produktu.

Podgrzewacz do butelek opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
1 KOMENTARZ
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marta
Marta
2 lat temu

Dla mnie ważne było tylko podtrzymanie temperatury i równomierne nagrzewanie. Z tego powodu i niskiej ceny wybrałam Truelife invio double. Nie mam powodów do bycia niezadowoloną.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd