Strona głównaPielęgnacja i urodaLokówkiNajlepsza lokówka stożkowa - ranking 2024

Najlepsza lokówka stożkowa – ranking 2024 [TOP4]

Lokówka stożkowa – na co zwrócić uwagę?

Lokówka stożkowa to urządzenia, które powstały z myślą o kobietach, które od swojej fryzury wymagają przede wszystkim naturalności. Konstrukcja produktów tego typu zakręca bowiem pasma w bardzo specyficzny sposób – ich skręt jest mocniejszy przy końcach, a delikatniejszy bliżej nasady.

W taki sposób uzyskany efekt prezentuje się niezwykle autentycznie i kobieco. Lokówka stożkowa pozbawiona jest tradycyjnego klipsa, dlatego korzystanie z niej wymaga wypracowania szczególnych umiejętności. Pasma włosów nawijamy na nią ręcznie, korzystając z termoochronnych rękawiczek. Po nabraniu wprawy, urządzenia tego typu pozwalają nam na bardzo szybkie stylizowanie włosów i sprawne uzyskanie pożądanych rezultatów. Jeśli pragniesz zatem być naprawdę zadowolona ze swojej lokówki stożkowej, powinnaś przed ostatecznym wyborem zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy tego typu produktów, jak:

    • szerokość i długość końcówki grzewczej,
    • zabezpieczenia przed poparzeniem,
    • możliwości regulowania temperatury,
    • rodzaj pokrycia wałka.

Lokówka stożkowa ranking:

Nasz ranking lokówek stożkowych przedstawi Ci różne urządzenia tego typu, wybrane na bazie ich popularności oraz ocen konsumentek. Wśród propozycji znajdziesz produkty z różnych półek cenowych, charakteryzujące się zastosowaniem mniej lub bardziej zaawansowanych technologii. Każda z omówionych lokówek to urządzenie renomowanej marki, co jest gwarancją bezpieczeństwa podczas ich użytkowania. Poznaj nasz ranking i wybierz pozycję idealną dla swoich potrzeb.

Sprawdź też:

1. Remington Pearl CI95

Lokówka Remington Pearl CI95



Lokówka stożkowa Remington Pearl CI95 wyróżnia się pośród innych urządzeń tego typu innowacyjną powłoką Luxury Pearl Ceramic, czyli ceramicznymi nakładkami wzbogaconymi prawdziwymi perłami, które mają zapewniać idealnie równomierne rozprowadzanie ciepła na włosach, a tym samym dbać o ich doskonałą kondycję i wyjątkową gładkość.

Lokówka Remington Pearl CI95 wyposażona jest w cyfrowy wyświetlacz LCD oraz regulację temperatury w zakresie od 130 do 210 stopni, wraz z blokadą ustawień. Obsługa urządzenia jest bardzo wygodna, ponieważ jego końcówka nie nagrzewa się, co umożliwia łatwiejsze skręcanie pukli. W zestawie z lokówką otrzymujemy także rękawiczkę ochronną oraz praktyczne etui, odporne na działanie wysokich temperatur.

Zalety: Wady:
+ Lokówka szybko się nagrzewa – Opinie niektórych użytkowniczek wskazują, że lokówka wykonuje nieco zbyt drobne loki
+ Tworzy ładne loki, które długo się utrzymują  
+ Ma regulację temperatury  
+ Nie pali włosów  
+ Jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie  

2. BABYLISS C435E Ceramic

Lokówka BABYLISS C435E Ceramic



Lokówka stożkowa BABYLISS C435E Ceramic to urządzenie z wyjątkowo długą, złotą końcówka grzewczą, która poradzi sobie z pokręceniem nawet z najdłuższych włosów. Ceramiczne nakładki dbają o ochronę pasm podczas ich stylizacji i zapewniają im gładkość. BABYLISS C435E Ceramic wyposażono w trzystopniową regulację temperatury: 160 stopni dla włosów delikatnych i cienkich, 180 stopni dla włosów normalnych oraz 200 stopni dla włosów grubych.

Nienagrzewająca się końcówka ułatwia nawijanie kosmyków, a automatyczne wyłączanie chroni zapominalskich przed uszkodzeniem urządzenia.

Zalety: Wady:
+ Lokówka szybko się nagrzewa – Ma nieco wyższą cenę niż podobne lokówki porównywalnej jakości
+ Loki utrzymują się bardzo długo  
+ Posiada regulację temperatury  
+ Bardzo atrakcyjnie się prezentuje  

3. Remington SHINE THERAPY

Lokówka Remington SHINE THERAPY



Lokówka stożkowa Remington SHINE THERAPY to urządzenie do stylizacji, które jednocześnie dba o kondycję włosów. Ceramiczna powłoka końcówki grzewczej zawiera odżywki oraz marokański olejek arganowy, który odżywia i wygładza pasma podczas ich stylizowania.

Produkt posiada aż 8 ustawień temperatury do maksymalnie 210 stopni, nagrzewa się już w 30 sekund i wyłącza automatycznie po godzinie. Podobnie, jak wiele modelów stożkowych, lokówka Remington SHINE THERAPY ma również nienagrzewającą się końcówkę i jest sprzedawana w zestawie z rękawicą ochronną oraz termoizolacyjnym etui.

Zalety: Wady:
+ Lokówka szybko się nagrzewa – Lokówka jest dosyć wąska, co pozwala na robienie stosunkowo drobnych loków
+ Ma duży zakres regulacji temperatury  
+ Wygładza i regeneruje włosy podczas stylizacji  
+ Ma atrakcyjną cenę  

4. Evita CW01

Evita CW01



Evita CW01 to lokówka z powłoką turmalinowo-tytanową, nasączoną olejkiem arganowym. Urządzenie silnie jonizuje kosmyki, zapobiegając ich puszeniu i elektryzowaniu się. Dzięki olejkowi dodatkowo odżywia włosy i nadaje im blask.

Produkt dysponuje regulacją temperatury pracy w zakresie do 120 do 200 stopni Celsjusza. Posiada obrotowy przewód zasilający oraz funkcję automatycznego wyłączania po 30 minutach. Jest sprzedawany w zestawie z rękawicą ochronną.

Lokówka dysponuje mocą 35 W. Jej średnica w najszerszym miejscu wynosi 2,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę – Ma źle zaprojektowaną podpórkę, która nie zapewnia stabilności
+ Oferuje szeroki zakres regulacji temperatury  
+ Tworzy bardzo trwałe loki  
+ Efektownie wygładza kosmyki  

Lokówka stożkowa – jak wybrać tą najlepszą?

Lokówki stożkowe to urządzenia, z których korzystają zwłaszcza osoby wprawione w stylizacji włosów na gorąco. Ich specyficzna konstrukcja pozbawiona klipsa przytrzymującego pasma, wymaga bowiem bardzo ostrożnej obsługi produktu, który rozgrzewa się na całej długości wałka.

Większość takich lokówek posiada jednak odporną na nagrzewanie końcówkę, dzięki której możemy przytrzymać urządzenie podczas nawijania kosmyków oraz ich zakręcania.

Dodatkowo, wielu producentów sprzedaje lokówki stożkowe w zestawie z ochronnymi rękawiczkami oraz etui, na którym można bezpiecznie położyć nawet bardzo mocno rozgrzany wałek. Ponieważ tego typu kryteria są praktycznie standardem, podczas wyboru idealnej lokówki stożkowej powinniśmy kierować się podobnymi zasadami, jak w przypadku tradycyjnych urządzeń tego typu. Oznacza to, że do najważniejszych parametrów tych produktów zaliczymy:

  • moc – która definiuje szybkość nagrzewania wałka,
  • materiał nasadki wałka – najlepsze warianty to wałki ceramiczne, turmalinowe lub tytanowe, które nagrzewają się równomiernie i dbają o kondycję włosów,
  • szerokość wałka – która decyduje o grubości skrętu,
  • długość wałka – która wpływa na komfort nawijania bardzo długich pasm,
  • regulacja temperatury – która pozwala dopasować temperaturę wałka do rodzaju włosów, chroniąc je przed zniszczeniem, a także wpływa na szybkość zakręcania, ostateczny efekt skrętu oraz trwałość loków,
  • obudowa – która powinna być termoizolacyjna, ergonomiczna i antypoślizgowa, aby usprawniała korzystanie z urządzenia i gwarantowała bezpieczeństwo,
  • obrotowy kabel – uniemożliwiający jego skręcanie podczas nawijania loków,
  • system automatycznego wyłączania – zabezpieczający urządzenie przed uszkodzeniem
  • dodatkowe funkcje – na przykład jonizacja, która kondycjonuje włosy podczas stylizowania.

Lokówka stożkowa a tradycyjna – która lepsza?

Zarówno lokówki tradycyjne, jak i stożkowe w rękach wprawionej użytkowniczki pozwolą na uzyskanie naprawdę pięknych i trwałych loków. Oba urządzenia różną się jednak znacząco pod względem sposobu ich użycia oraz możliwych efektów stylizacji.

Lokówka tradycyjna, wyposażona w praktyczny klips sprawdzi się zarówno u profesjonalistów, jak i zupełnych laików. Jej prosta obsługa gwarantuje także zmniejszenie ryzyka poparzenia nagrzanym wałkiem oraz łatwość stylizowania kosmyków. Klips takiej lokówki, przy złej konstrukcji urządzenia może stać się jednak również jego wadą, ponieważ będzie przyczyną częstego wyszarpywania włosów podczas uwalniania uchwytu.

Modele o równej grubości wałka kręcą włosy równomiernie na całej długości, sprawiając, ze fryzura wygląda nieco teatralnie.W przeciwieństwie do nich, lokówki stożkowe dają bardzo duże pole do popisu, jeśli chodzi o grubość loków oraz ostateczny efekt stylizacji. Skręt jest bardziej naturalny i można łatwiej go modyfikować, nawijając pasma rzadziej lub gęściej.

Obsługa takich urządzeń wymaga jednak dużej wprawy oraz korzystania z dedykowanych rękawic ochronnych. Tylko z dobrze dobraną lokówką o ergonomicznej rękojeści można mieć pewność, że nauka nawijania pasm przebiegnie sprawnie, dlatego warto swój wybór oprzeć na dokładnej analizie dostępnych na rynku produktów. Po kilku próbach, kręcenie włosów powinno zajmować nam już tylko kilka minut, a efekt końcowy swoją naturalnością z pewnością przebije ten uzyskany za pomocą tradycyjnej lokówki.

Lokówka stożkowa podsumowanie

Lokówki stożkowe są zdecydowanie trudniejsze w obsłudze niż modele tradycyjne, jednak pod względem efektów stylizacyjnych pozostawiają je daleko w tyle. Jeśli wymagasz od swojej fryzury perfekcyjnego i bardzo naturalnego wykończenia, to odpowiednio dobrane urządzenie tego typu zapewni Ci pełne bezpieczeństwo i umożliwi szybkie opanowanie techniki nawijania włosów na lokówkę bez klipsa, dzięki której Twoje loki będą idealne za każdym razem.

Nasz ranking podpowie Ci, jakie urządzenia najbardziej znanych producentów zasługują na uwagę, a opinie na ich temat pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Lokówka stożkowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd