Lokówka stożkowa to urządzenie, które powstało z myślą o kobietach wymagających od swojej fryzury przede wszystkim naturalności. Konstrukcja produktów tego typu sprawia bowiem, że pasma skręcane są w bardzo specyficzny sposób – mocniej przy końcach, a delikatniej bliżej nasady. Dzięki temu fryzura z lokami w roli głównej prezentuje się niezwykle kobieco i efektownie.
Lokówka stożkowa ranking:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking lokówek automatycznych
- ranking lokówko-suszarek
- ranking szczotek prostujących
- ranking prostownic do włosów
- ranking karbownic
- ranking falownic
Czym charakteryzuje się lokówka stożkowa?
Lokówka stożkowa pozbawiona jest tradycyjnego klipsa, dlatego korzystanie z niej wymaga wypracowania odpowiedniej zręczności. Pasma włosów nawijamy na nią ręcznie, korzystając z termoochronnych rękawiczek. Po nabraniu wprawy, urządzenia tego typu pozwalają nam na bardzo szybkie stylizowanie włosów i uzyskanie pożądanych rezultatów.
Jeśli pragniesz być naprawdę zadowolona ze swojej lokówki stożkowej, przed wyborem konkretnego produktu powinnaś zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy urządzenia jak:
- średnica i długość stożka,
- zabezpieczenia przed poparzeniem,
- regulację temperatury (zakres, sposób),
- rodzaj powłoki na wałku.
Lokówka stożkowa – jak wybrać tę najlepszą?
Lokówki stożkowe to urządzenia, z których korzystają zwłaszcza osoby wprawione w stylizacji włosów z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Ich specyficzna konstrukcja pozbawiona klipsa przytrzymującego pasma wymaga bowiem bardzo ostrożnej obsługi produktu, który rozgrzewa się na całej długości wałka. Większość takich lokówek posiada jednak odporną na nagrzewanie końcówkę, dzięki której możemy przytrzymać urządzenie podczas nawijania kosmyków na stożek.
Dodatkowo wielu producentów sprzedaje lokówki stożkowe w zestawie z ochronnymi rękawiczkami oraz etui, na którym można bezpiecznie położyć nawet bardzo mocno rozgrzany wałek. Ponieważ tego typu kryteria są praktycznie standardem, podczas wyboru idealnej lokówki stożkowej powinniśmy kierować się podobnymi zasadami, jakie obowiązują nas przy zakupie tradycyjnych urządzeń tego typu. Oznacza to, że do najważniejszych parametrów takich produktów zaliczymy:
- moc – która definiuje szybkość nagrzewania wałka,
- powłokę wałka – najlepsze warianty to wałki ceramiczne, turmalinowe lub tytanowe, które nagrzewają się równomiernie i dbają o kondycję włosów,
- średnicę wałka – która decyduje o grubości skrętu,
- długość wałka – która wpływa na komfort nawijania bardzo długich pasm,
- regulację temperatury – która pozwala dopasować temperaturę wałka do rodzaju włosów, chroniąc je przed zniszczeniem, a także wpływa na szybkość zakręcania, ostateczny efekt skrętu oraz trwałość loków,
- obudowę – która powinna być termoizolacyjna, ergonomiczna i antypoślizgowa, aby usprawniała korzystanie z urządzenia i gwarantowała bezpieczeństwo,
- obrotowy kabel – uniemożliwiający jego skręcanie podczas nawijania loków,
- system automatycznego wyłączania – zabezpieczający urządzenie przed uszkodzeniem
- dodatkowe funkcje – na przykład jonizacja, która kondycjonuje włosy podczas stylizowania.
Lokówka stożkowa a tradycyjna – która lepsza?
Zarówno lokówki tradycyjne, jak i stożkowe w rękach wprawionej użytkowniczki pozwolą na uzyskanie naprawdę pięknych i trwałych loków. Oba urządzenia różną się jednak znacząco pod względem sposobu ich użycia oraz możliwych efektów stylizacji.
Lokówka tradycyjna, wyposażona w praktyczny klips sprawdzi się zarówno u profesjonalistów, jak i u zupełnych laików. Jej prosta obsługa gwarantuje także zmniejszenie ryzyka poparzenia nagrzanym wałkiem oraz łatwość stylizowania kosmyków. Klips takiej lokówki, przy złej konstrukcji urządzenia może stać się jednak również jego wadą, ponieważ będzie przyczyną częstego wyszarpywania włosów podczas uwalniania uchwytu. Modele o równej grubości wałka kręcą włosy równomiernie na całej długości, sprawiając, że fryzura wygląda nieco teatralnie.
W przeciwieństwie do nich lokówki stożkowe dają bardzo duże pole do popisu, jeśli chodzi o grubość loków oraz ostateczny efekt stylizacji. Skręt jest bardziej naturalny i można łatwiej go modyfikować, nawijając pasma rzadziej lub gęściej. Obsługa takich urządzeń wymaga jednak dużej wprawy oraz korzystania z dedykowanych rękawic ochronnych. Tylko z dobrze dobraną lokówką o ergonomicznej rękojeści można mieć pewność, że nauka nawijania pasm przebiegnie sprawnie, dlatego warto swój wybór oprzeć na dokładnej analizie dostępnych na rynku produktów. Po kilku próbach, kręcenie włosów powinno zajmować nam już tylko kilka minut, a efekt końcowy swoją naturalnością z pewnością przebije ten uzyskany za pomocą tradycyjnej lokówki.
Lokówka stożkowa: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.