Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Suszarka do włosów - którą wybrać?

Suszarka do włosów – którą wybrać?

Suszarka do włosów – jaką wybrać?

Suszarka do włosów to urządzenie umożliwiające szybkie suszenie oraz modelowanie fryzury. Kupując dobrej jakości produkt, możemy korzystać z niego codziennie, bez obaw o przesuszenie włosów i utratę ich zdrowego wyglądu.

Przy wyborze idealnego modelu warto zwracać zatem uwagę na takie parametry, jak:

 • moc urządzenia,
 • możliwość regulacji temperatury oraz prędkości nadmuchu,
 • obecność funkcji jonizacji i chłodnego nawiewu .

Wbrew powszechnej opinii suszarka do włosów nie musi przyczynić się do ich zniszczenia. Wystarczy jedynie stosować się do zasad prawidłowego korzystania z urządzenia i dobierać jego moc adekwatnie do swoich potrzeb.

Suszarka do włosów ranking:

Suszarki do włosów ranking to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, cieszących się bardzo dobrymi opiniami wśród swoich użytkowników. Charakteryzuje je przede wszystkim doskonały stosunek jakości do ceny, a także zdecydowana przewaga zalet nad ewentualnymi wadami.

Mamy nadzieję, że nasz ranking suszarek do włosów pomoże Ci w wyborze produktu, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00

Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00 to urządzenie o mocy 2200 W z sześcioma ustawieniami temperatury i prędkości. Produkt posiada także funkcję Turbo, pozwalającą na błyskawiczne wysuszenie fryzury.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy wąską nasadkę o szerokości 11 mm, umożliwiającą bardzo precyzyjne modelowanie włosów i nanoszenie szybkich poprawek, a także asymetryczny dyfuzor masujący, który rozprasza strumień powietrza, dzięki czemu zwiększa objętość włosów i chroni je przed nadmiernym przesuszeniem.

Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00 to suszarka do włosów z jonizacją. W celu ochrony przed przesuszeniem wyposażono ją także w elementy ceramiczne emitujące ciepło podczerwone, które usprawnia suszenie włosów od środka, a chroni je przed przegrzaniem.

Urządzenie posiada funkcję ThermoProtect, czyli system kontroli temperatury, zabezpieczający włosy przed przegrzaniem, a także przycisk CoolShot, czyli zimny nawiew niezbędny do utrwalenia fryzury.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie umożliwia szybkie suszenie włosów. – Niektóre opinie wskazują na zbyt duży rozmiar oraz wagę urządzenia.
+ Dba o zachowanie dobrej kondycji fryzury.
+ Posiada dwie funkcjonalne końcówki zamienne.
+ Posiada funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu. 
+ Ma atrakcyjną cenę. 

Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140

Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140


Sprawdź produkt w sklepie:

Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140 to urządzenie wyposażone w wytrzymały silnik o mocy 2400 W. Produkt stosuje technologię OPTIHeat, która dostarcza ciepło do miejsc, w których jest ono naprawdę potrzebne. Funkcja jonizacji dba o wygładzenie struktury włosa, a także zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się fryzury.

Model suszarki Remington PROluxe AC9140 posiada dwa ustawienia prędkości nawiewu oraz trzy ustawienia temperatury. Jest wyposażony w opcję Pro+ Style Shot, która utrwala fryzurę na 24 godziny.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy dyfuzor oraz dwa koncentratory o innowacyjnym kształcie, opracowanym przez markę Remington.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie posiada bardzo mocny silnik . – Suszarka jest stosunkowo duża i ciężka.
+ Szybko suszy włosy i dba o ich zdrowy wygląd.
+ Posiada funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. 

Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 to urządzenie o mocy 2200 W, wyposażone w funkcję kontroli temperatury ThermoProtect, która działa na fryzurę silnym, jednolitym nadmuchem, chroniąc je przed przegrzewaniem.

Produkt posiada również funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu, a także sześciostopniową regulację temperatury i prędkości nadmuchu. W zestawie z suszarką otrzymujemy bardzo wąską, 14 milimetrową nasadkę precyzyjną oraz wyjątkowy dyfuzor, który rozprasza strumień powietrza, nadaje fryzurze objętości i chroni włosy przed przesuszeniem.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc, dzięki czemu szybko suszy włosy. – Niektóre opinie odnoszą się krytycznie do funkcjonalności regulacji temperatury suszenia.
+ Posiada funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu. – Urządzenie jest duże i może być trudne w przechowywaniu.
+ Ma bardzo korzystną cenę.
+ Jest stosunkowo poręczne, jak na swoje gabaryty. 

Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220

Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220


Sprawdź produkt w sklepie:

Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220 to produkt o mocy 2400 W, wyposażony w trzystopniową regulację ustawień temperatury oraz dwustopniową regulację prędkości nawiewu.

Urządzenie posiada bardzo wydajny generator jonów ujemnych, który doskonale kondycjonuje fryzurę, chroni ją przed elektryzowaniem i nadaje włosom pięknego połysku. Funkcja Turbo zwiększa szybkość suszenia do maksimum, zapewniając błyskawiczne efekty.

Suszarka ma także opcję zimnego nawiewu, niezbędnego do utrwalenia fryzury. Wraz z urządzeniem otrzymujemy dedykowany dyfuzor oraz koncentrator, umożliwiający precyzyjne modelowanie włosów.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc, dzięki czemu szybko suszy włosy. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą przede wszystkim sporej wagi suszarki.
+ Posiada regulację prędkości i temperatury, a także funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu.
+ Ma bardzo przystępną cenę.
+ Jest poręczna i wygodna w obsłudze.

Suszarka do włosów BABYLISS 6610 DE

Suszarka do włosów BABYLISS 6610 DE


Sprawdź produkt w sklepie:

Suszarka do włosów BABYLISS 6610 DE to urządzenie o mocy 2100 W, wyposażone w silnik AC wyróżniający się dużą wydajnością i długą żywotnością. Produkt posiada dwustopniową regulację temperatury oraz dwupoziomową regulację ustawień prędkości nadmuchu.

Model suszarki BABYLISS 6610 DE dba o kondycję włosów za pomocą funkcji jonizacji. Dzięki chłodnemu nawiewowi pozwala utrwalić fryzurę i domknąć łuski włosów, zapewniając im zdrowy wygląd i piękny połysk.

W komplecie z produktem otrzymujemy dyfuzor nadający fryzurze objętości oraz koncentrator przeznaczony do precyzyjnego modelowania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc i szybko suszy włosy. – Niektóre opinie podkreślają duże rozmiary i wagę urządzenia.
+ Posiada regulację temperatury i prędkości nadmuchu, a także funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu.
+ Ma korzystną cenę.

Najlepsza suszarka do włosów – jak ją wybrać?

Suszarki do włosów to produkty, których używamy nie tylko do suszenia, ale także do modelowania fryzury za pomocą odpowiedniej nasadki i szczotki. Ponieważ emitują one gorące powietrze, które może mieć niszczący wpływ na strukturę włosa, warto sięgać przede wszystkim po te modele urządzeń, które pozwolą nam zminimalizować negatywne efekty, bez zmniejszenia skuteczności suszenia i stylizowania.

Najlepsza suszarka do włosów powinna zatem charakteryzować się konkretnymi parametrami, takimi jak:

 • moc – która ma bezpośredni wpływ na efektywność suszenia, najlepiej jeśli wynosi około 2000 W – warto mieć również na uwadze, że mocniejsze urządzenia, działające na pełnych obrotach, mogą być stosunkowo głośne,
 • regulacja temperatury oraz prędkości nadmuchu – dzięki której dopasujemy moc suszarki do poziomu zawilgocenia włosów, a także do ich grubości i gęstości, chroniąc kosmyki przed nadmiernym przesuszeniem i zniszczeniem,
 • funkcja jonizacji – czyli obecność generatora jonów ujemnych, których zadaniem jest minimalizowanie elektryzowania fryzury, kondycjonowanie włosów, zapobieganie puszeniu oraz gwarantowanie efektu gładkości i połysku,
 • opcja chłodnego nawiewu – przydatna w celu utrwalenia wymodelowanej fryzury lub suszenia bardzo zniszczonych włosów,
 • długość przewodu zasilającego – najlepiej jeśli jest on również obrotowy, gdyż zapobiega to skręcaniu kabla podczas suszenia i modelowania,
 • waga i wielkość urządzenia – mające wpływ na komfort obsługi produktu oraz wygodę przechowywania,
 • nasadki i dyfuzory – dzięki którym możemy z łatwością modelować fryzurę, nadawać włosom objętości i chronić je przed nadmiernym nagrzewaniem,
 • dodatkowe funkcje i akcesoria – na przykład systemy ochrony przed przegrzaniem oraz końcówki do modelowania fryzury.

Suszarka do włosów – jak prawidłowo jej używać?

Wiele osób dbających o zdrowy wygląd swojej fryzury, rezygnuje z korzystania z suszarki do włosów w obawie przed ich przesuszeniem i zniszczeniem. Choć urządzenia tego typu operują powietrzem o wysokiej temperaturze, prawidłowo użytkowane nie powinny jednak stanowić dużego zagrożenia dla utrzymania ich w dobrej kondycji.

Najważniejszą zasadą właściwego korzystania z suszarki do włosów jest trzymanie produktu na odpowiedniej odległości od skóry głowy. Przy ogólnym suszeniu powinno to być minimum 30 cm. Wyjątkiem są zabiegi modelowania z wykorzystaniem dedykowanych nasadek szczelinowych i dyfuzorów. Wtedy chronimy jednak fryzurę za pomocą odpowiedniego ustawienia temperatury oraz specjalnych kosmetyków termoochronnych.

Nowoczesne suszarki do włosów oferują możliwość wyregulowania zarówno temperatury, jak i siły nawiewu. Dzięki temu możemy dopasować moc urządzenia do stopnia zawilgocenia włosów oraz ich kondycji. Jeśli korzystamy z produktu jedynie w celu dosuszenia lekko wilgotnych włosów, nie wykorzystujmy zatem maksymalnej temperatury, gdyż takie postępowanie bardzo szybko doprowadzi do zniszczenia kosmyków.

Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie włosów, warto sięgać przede wszystkim po suszarki z jonizacją, która kondycjonuje fryzurę, nadaje jej miękkości i pięknego połysku. Korzystając z tego typu urządzeń na co dzień, nie powinniśmy zapominać także o właściwej pielęgnacji włosów i regularnym stosowaniu kosmetyków termoochronnych.

Suszarka do włosów – na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę?

Wiele nowoczesnych suszarek do włosów sprzedawanych jest w komplecie z dedykowanymi nasadkami. Najczęściej jest to koncentrator oraz dyfuzor. Pierwsza nakładka charakteryzuje się wąską szczeliną, która emituje powietrze skoncentrowane na jednym obszarze. Korzystając z niej możemy z łatwością wymodelować włosy na szczotce – płaskiej w celu ich wyprostowania i wygładzenia lub okrągłej w celu nadania im subtelnego skrętu.

Dyfuzory są z kolei końcówkami o odwrotnym działaniu. Wyglądem przypominają palczaste szczotki, jednak ich zęby posiadają otwory, które rozprowadzają strumień powietrza, kierując go równomiernie na większy obszar fryzury. Ich zadaniem jest przede wszystkim nadanie jej większej objętości, ale także ochrona kosmyków przed przesuszaniem. Poleca się je zwłaszcza paniom z naturalnie kręconymi włosami.

Podsumowanie

Suszarka do włosów to produkt, z którego równie często korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przy codziennym stosowaniu urządzenie tego typu powinno być dobierane z myślą nie tylko o skuteczności, ale i o zabezpieczeniu fryzury przed nadmiernym przesuszeniem. Warto zatem sięgać przede wszystkim po modele o dużej mocy, ale z regulacją temperatury oraz funkcją jonizacji.

Sprawdź nasz ranking suszarek do włosów, aby wybrać produkt, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania i pozwoli Ci pogodzić efektywność z delikatnością.

Suszarka do włosów opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać