Strona głównaPielęgnacja i urodaNajlepsza prostownica do włosów - ranking 2023

Najlepsza prostownica do włosów – ranking 2023 [TOP8]

Prostownica – dlaczego warto mieć ją pod ręką?

Prostownica to sprzęt, który ułatwia tworzenie różnych stylizacji, nie tylko kaskady idealnie gładkich kosmyków. Z pomocą odpowiednio dobranego urządzenia możesz wykreować na głowie również fale i loki, dzięki czemu jeden produkt zastąpi w Twojej łazience kilka innych.

Dawniej prostownicę uznawano za profesjonalny sprzęt fryzjerski. Dzisiaj każda kobieta może mieć w swoim domu urządzenie, które zagwarantuje jej fryzurze idealne wykończenie na co dzień. Jak więc wybrać najlepszą prostownicę?

Sprawdź też:

Prostownica ranking TOP 8

Każdy stylista amator może uzyskać efekt lśniących, gładkich i prostych włosów, jeśli wyposaży się w odpowiednią prostownicę. Zakup sprawdzonego produktu, który cieszy się dobrymi opiniami, gwarantuje, że będziemy tak samo zadowoleni z zainwestowanych pieniędzy. Sprawdź zatem, jaki masz wybór. Oto 7 najchętniej wybieranych prostownic:

1. PHILIPS BHS530/00 SERIA 5000

PHILIPS BHS530/00 SERIA 5000PHILIPS BHS530/00 SERIA 5000 to prostownica z technologią ThermoShield, która polega na równomiernym rozgrzewaniu płytek we współpracy z czujnikami temperatury. Urządzenie korzysta z funkcji podwójnej jonizacji. Posiada ceramiczne płytki z olejkiem arganowym, poruszające się w trakcie prostowania włosów. Sprzęt może pracować w zakresie temperatur od 120 do 230 stopni. Posiada przy tym aż 12 ustawień temperatury.

Produkt wyposażono w wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę. Atutem modelu jest też nienagrzewająca się końcówka prostownicy, którą można bezpiecznie trzymać w dłoni. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje również praktyczną, zwijaną matę termoodporną.

Sprzęt wyłącza się automatycznie po 30 minutach bezczynności. Posiada obrotowy kabel o długości 1,8 metra. Nagrzewa się w 30 sekund.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Daje długotrwały efekt.  
+ Skutecznie wygładza.  
+ Posiada szeroki zakres regulacji temperatury oraz jonizację.  

2. REMINGTON Keratin Therapy S8590

REMINGTON Keratin Therapy S85900Remington S8590 Keratin Therapy Pro to urządzenie wyposażone w płytki Advanced Keratin Ceramic oraz czujnik Heat Protection, który optymalizuje temperaturę w stosunku do poziomu nawilżenia kosmyków. Produkt posiada wyświetlacz cyfrowy z 5-stopniową regulacją temperatury w przedziale od 160 do 230 stopni Celsjusza. Sprzęt nagrzewa się w 15 sekund i sygnalizuje gotowość do pracy.

Model wyposażono w dłuższe, bo 11 cm, ruchome płytki. Produkt posiada też praktyczną blokadę ustawionej temperatury i funkcję turbo boost, czyli szybkie podgrzewanie. Wyłącza się automatycznie po 60 minutach. Jest sprzedawany w zestawie z etui odpornym na działanie wysokich temperatur.

Zalety: Wady:
+ Ma świetny stosunek ceny do jakości. – Nie posiada uchwytu do powieszenia.
+ Dysponuje regulacją mocy.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Nie przesusza włosów.  

3. REMINGTON Shine Therapy Pro S9300

REMINGTON Shine Therapy Pro S9300REMINGTON Shine Therapy Pro S9300 to urządzenie z ceramicznymi płytkami (nasączonymi olejkiem arganowym) i systemem podwójnej jonizacji. Sprzęt zapobiega elektryzowaniu się włosów. Równomiernie dystrybuuje ciepło, dzięki czemu wygładza pasma bez uszkodzeń. Jego zaletą powinny okazać się też ruchome, wydłużone do 110 mm płytki.

Produkt nagrzewa się w 15 sekund. Posiada system blokowania temperatury, który gwarantuje kosmykom bezpieczeństwo. Oferuje też regulację 9-poziomową, co pozwala lepiej dopasować temperaturę prostowania do rodzaju i kondycji włosów. Dzięki funkcji Turbo nagrzewa się i stylizuje fryzurę jeszcze szybciej.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z silikonowym rękawem na gorącą prostownicę. Posiada też automatyczny wyłącznik (działa po 60 sekundach bezczynności). Model nagrzewa się do maksymalnie 230 stopni. Posiada praktyczny obrotowy przewód.

Zalety: Wady:
+ Posiada podwójną jonizację. – Ciągle wydaje dźwięk „brzęczenia” (jonizator).
+ Nie niszczy włosów.  
+ Szybko się nagrzewa i oferuje regulację mocy.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

4. REMINGTON Sleek&Curl S6500

REMINGTON Sleek&Curl S6500Remington Sleek & Curl S6500 to prostownica zaprojektowana tak, aby dało się nią zarówno prostować, jak i kręcić włosy. Urządzenie wyposażono w płytki z powłoką Advanced Ceramic, która wygładza i dba o zdrowie kosmyków.

Model oferuje funkcję regulacji temperatury w zakresie 150 – 230 stopni Celsjusza. Nie posiada funkcji jonizacji. Nagrzewa się nawet w 15 sekund. Atutem produktu są długie i wąskie płytki z opcją blokady, a także automatyczne wyłączanie po 60 minutach.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą nieco sztywnego kabla prostownicy.
+ Jest poręczna.  
+ Dobrze kręci i prostuje włosy.  
+ Posiada regulację mocy.  

5. REMINGTON Shine Therapy S8500

REMINGTON Shine Therapy Set 2 S8500Remington Shine Therapy S8500 wyposażono w płytki z powłoką Advanced Ceramic, wzbogaconą o olej arganowy i witaminę E. W trakcie pracy urządzenie rozprowadza na pasmach obie te substancje, nadając włosom zdrowy połysk. Produkt posiada cyfrowy wyświetlacz i aż 9 ustawień temperatury pracy w zakresie od 150 do 230 stopni Celsjusza.

Prostownica nagrzewa się w 15 sekund. Dzięki ruchomym płytkom równomiernie dociska włosy. Posiada praktyczną blokadę ustawień i funkcję turbo boost. Produkt wyłącza się automatycznie po 60 minutach bezczynności. Jest sprzedawany w zestawie z etui odpornym na ciepło.

Zalety: Wady:
+ Prostuje i pielęgnuje włosy. – Według niektórych użytkowników posiada niepraktyczne etui w zestawie.
+ Ma przystępną cenę.  
+ Jest wygodna w obsłudze.  
+ Oferuje szeroki zakres regulacji mocy.  

6. Remington Keratin Protect S8598

Remington Keratin Protect S8598Remington Keratin Protect S8598 to urządzenie gotowe do pracy w zaledwie 15 sekund po podłączeniu do źródła zasilania. Produkt wyposażono w ceramiczne płytki z keratyną i olejkiem migdałowym oraz w inteligentny czujnik temperatury Heat Protection (analiza wilgotności 8 razy na sekundę), dzięki któremu prostownica nie przypala włosów.

Model posiada wydłużone płytki (110 mm), wyświetlacz temperatury i praktyczny, obrotowy przewód. Urządzenie umożliwia regulowanie temperatury pracy w zakresie 160 – 230°C. Dysponuje funkcją blokady płytek i automatycznym wyłącznikiem bezpieczeństwa (60 minut). Jest sprzedawane w zestawie z etui.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczą cienkiego kabla urządzenia.
+ Daje efekt gładkich i lśniących włosów.  
+ Nie powoduje puszenia.  
+ Nie wysusza kosmyków.  

7. REMINGTON PRO-Ion S7710

REMINGTON PRO-Ion S7710Remington S7710 PRO-Ion to prostownica z ruchomymi płytkami ceramiczno-turmalinowymi i funkcją jonizacji. Urządzenie wyposażono w funkcję blokady przed przypadkową zmianą temperatury oraz w blokadę płytek. Sprzęt posiada wyświetlacz LCD i regulację temperatury na 9 poziomach.

Prostownica jonizuje włosy za sprawą turmalinu i generatora jonów ujemnych, nadając im gładkość i połysk. Urządzenie wyłącza się automatycznie. Oferuje regulację temperatury w zakresie od 110 do 230 stopni. Jest sprzedawane w zestawie z etui.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Obudowa posiada szczeliny, przez które prostownica wyrywa włosy.
+ Dobrze prostuje i wygładza włosy. – Według niektórych opinii, jej generator jonów głośno pracuje.
+ Posiada funkcję jonizacji.  
+ Szybko się nagrzewa.  

8. BaByliss Super Smooth 235 ST391E

BaByliss Super Smooth 235 ST391EBABYLISS ST391E to prostownica z powłoką turmalinowo-ceramiczną, wykorzystująca system Advanced Ceramics, czyli szybkie nagrzewanie płytek z równomiernym rozprowadzaniem temperatury.

Urządzenie rozgrzewa się do maksymalnie 235 stopni Celsjusza. Korzysta też z funkcji jonizacji, która eliminuje efekt puszenia się fryzury. Sprzęt posiada regulację temperatury w zakresie od 140 do 235 stopni, na sześciu poziomach. Dysponuje przewodem obrotowym o długości 2,5 metra.

Urządzenie wyłącza się automatycznie, kiedy nie jest używane. Jego płytki mają 24 mm szerokości, dzięki czemu nadają się także do kręcenia włosów. Produkt jest sprzedawany w zestawie z etui termoizolującym.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Według niektórych opinii może wyrywać włosy.
+ Ma bardzo gładkie płytki. – Negatywne opinie dotyczą obudowy produktu.
+ Pozwala kręcić włosy.  
+ Jest lekka i wygodna w użytkowaniu.  

Prostownica do włosów – na co zwracać uwagę?

Przy zakupie prostownicy, musisz koniecznie zwrócić uwagę nie tylko na jakość samego produktu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo swoich włosów. Tylko równomiernie rozgrzewające się płytki mogą zagwarantować Ci, że nie przypalisz końcówek i nie wysuszysz swojej fryzury, niszcząc ją zaledwie kilkoma zabiegami.

W pierwszej kolejności musisz wziąć pod uwagę strukturę włosów. Jeśli są one grube i niepodatne na zabiegi stylizacyjne, potrzebujesz mocniejszej prostownicy, która rozgrzewa się do co najmniej 200 – 220 stopni. Przy delikatniejszych włosach korzystniej jest używać niskich temperatur (około 170 stopni).

Aby znaleźć bezpieczną i skuteczną prostownicę, przyjrzyj się takim cechom produktu, jak:

 • moc – decyduje o tym, jak szybko nagrzewają się płytki,
 • rodzaj płytek – dobre i niedrogie są płytki ceramiczne (równomiernie grzeją), ale istnieją też ceramiczno-tytanowe (odporniejsze na zarysowania), tytanowe (dobrze wygładzają i są trwałe) oraz wzbogacane, na przykład turmalinem o naturalnych właściwościach jonizujących lub keratyną, która uwalnia się pod wpływem temperatury i wnika we włosy (keratyna to budulec włosa), można kupić też prostownice z diamentową powłoką, która uodparnia płytki na wszelkie zarysowania,
 • regulacja temperatury – możliwość regulacji temperatury pozwala dostosować ją do rodzaju włosów i zapobiegać ich nadmiernemu niszczeniu, nowoczesne prostownice często wyposażane są w czujnik, który automatycznie dostosowuje temperaturę do rodzaju kosmyków,
 • jonizacja – za pomocą turmalinu lub generatora jonów (jonów ujemnych, które neutralizują jony dodatnie) prostownica może domykać łuski włosów, wygładzając je, zapobiegając elektryzowaniu się i nadając połysk oraz miękkość,
 • wyświetlacz – pokazuje aktualnie ustawioną temperaturę, czym zwiększa komfort pracy,
 • kabel – najlepiej długi i obrotowy,
 • blokady – blokada ustawień i blokada płytek to dwie dodatkowe funkcje pożądane w każdej prostownicy, ponieważ znacząco ułatwiają jej obsługę i transport,
 • automatyczne wyłączanie – po określonym czasie bezczynności,
 • etui termiczne – może przydać się do odłożenia gorącej prostownicy oraz podczas podróżowania,
 • wielkość i waga – wpływają na poręczność,
 • wymiary płytek – im większe, tym szybciej można wyprostować nimi włosy, ale przy krótkich fryzurach korzystniejsze są płytki wąskie, co więcej – szerokimi płytkami nie uda nam się stworzyć na włosach delikatnych fal ani loków,
 • wygląd – design produktu zawsze znaczenie, choć nie tak istotne jak wygoda używania czy gwarantowane efekty stylizacji.

Kupując prostownicę, warto zwrócić uwagę na wszystkie te parametry. Pamiętaj również, że sam produkt to nie wszystko. Istotna jest też właściwa technika – zwłaszcza w kontekście ochrony włosów przed przypaleniem. Aby dokładnie i bezpiecznie wyprostować włosy, zawsze dziel je na sekcje i nie prostuj tego samego pasma kilka razy. W końcu nawet keratynowe płytki, które z reguły pielęgnują kosmyki w trakcie stylizacji, mogą przesuszyć fryzurę poddawaną zbyt agresywnym zabiegom z użyciem wysokich temperatur.

Prostownica opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić