Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej pozwala wykonać zabieg polegający na tworzeniu mikronakłuć skóry. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie wprowadzenia substancji aktywnych w głębokie warstwy naskórka. Nakłucia działają jednak również stymulująco, pobudzając proces przebudowy i regeneracji. W zależności od wykorzystanego kartridża, czyli końcówki wyposażonej w cienkie igły, urządzenie można zastosować także do zabiegów na trądzik, blizny, przebarwienia, zaczerwienienia czy zmarszczki. Warto podkreślić przy tym, że warunkiem przeprowadzenia bezpiecznej mezoterapii mikroigłowej we własnym domu jest unikanie zbyt głębokiego nakłuwania skóry oraz dbałość o maksymalną higienę zabiegu.
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej ranking:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking peelingów kawitacyjnych
- ranking urządzeń do mikrodermabrazji
- ranking szczoteczek do twarzy
- ranking odkurzaczy do zaskórników
- ranking urządzeń do pielęgnacji twarzy
Jak działa urządzenie do mezoterapii mikroigłowej?
Urządzenie do mezoterapii igłowej wykonuje mikro nakłucia za pomocą pulsujących igieł osadzonych w kartridżu. Igły umieszczone w takiej końcówce są bardzo cienkie, dlatego zabieg nie powoduje powstawania ran, lecz jedynie mikrourazy, które pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry. Większość urządzeń do mezoterapii działa bezprzewodowo i pozwala wykonywać nakłucia na głębokości od 0,25 mm do 3 mm. Sprzęty tego typu oferują również regulację prędkości nakłuwania, co daje możliwość dostosowania intensywności zabiegu do potrzeb użytkownika. Niektóre modele umożliwiają także wykonywanie makijażu permanentnego.
W naszym rankingu urządzeń znajdziesz zarówno elektryczne urządzenia do mezoterapii opracowane na wzór tych wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych – tak zwane peny – jak i rollery z wałkiem igłowym. Główna różnica pomiędzy tymi produktami dotyczy ich sposobu pracy. Pierwsze urządzenia działają w pełni automatycznie, dzięki czemu pozwalają regulować zarówno prędkość, jak i głębokość nakłuć. Drugie posiadają końcówkę, która ma już określoną długość igieł i obraca się w takim tempie, w jakim użytkownik porusza nią po swojej skórze. Ich intensywność działania zależy więc w głównej mierze od tego, jak mocno i jak szybko przesuwamy je po twarzy, szyi czy innych partiach ciała. Należy podkreślić także, że pen do mikro nakłuć wprowadza igłę precyzyjnie – zawsze od góry – co minimalizuje ryzyko przypadkowych uszkodzeń. Natomiast roller może wprowadzać igłę także pod różnymi kątami.
Mezoterapia mikroigłowa czy mezoterapia bezigłowa?
W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że mezoterapia igłowa jest bardziej inwazyjna, ale też skuteczniejsza niż mezoterapia bezigłowa. Warto poznać jednak charakter obu zabiegów. Najważniejszą cechą mezoterapii igłowej jest fakt, że taka kuracja pozwala dostarczyć składniki aktywne stosowanych preparatów bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Natomiast mezoterapia bez igieł tylko ułatwia ich transport przez naskórek.
Podczas zabiegu nakłuwania można:
- dotrzeć głębiej,
- zastosować większą ilość preparatu,
- zadziałać bezpośrednio w miejscu problemu.
Siłą rzeczy taki zabieg musi być więc bardziej efektywny. Nie oznacza to jednak, że bezigłowa mezoterapia nie ma swoich zalet. Jest mniej inwazyjna, łatwiejsza do przeprowadzenia w domowych warunkach i nie skutkuje poważniejszymi skutkami ubocznymi niż zaczerwienienie skóry. Warto wiedzieć bowiem, że nawet mikro nakłucia mogą powodować:
- powstawanie niewielkich strupków,
- zaczerwienienia,
- małe siniaki.
Poza tym, oba zabiegi wymagają dbania o wysoką higienę zarówno w trakcie, jak i po wykonaniu mezoterapii. Wskazane jest, aby po kuracji:
- unikać wysiłku fizycznego, sauny, opalania się, pływania w basenie,
- stosować krem z filtrem UV 30 – 50,
- korzystać z ręczników papierowych do osuszania skóry,
- nie aplikować makijażu – przez co najmniej 12 godzin.
Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?
Jak zostało wspomniane, mezoterapia z wykorzystaniem mikro igieł ma dwa główne cele:
- Po pierwsze, powodując mikro urazy, stymuluje naturalne procesy odnowy skóry, co skutkuje między innymi redukcją blizn czy rozstępów.
- Po drugie, pozwala wprowadzić substancje aktywne w głębokie warstwy skóry. Mogą to być między innymi witaminy o działaniu antyoksydacyjnym, kwas hialuronowy, kolagen i wiele innych.
Zasadniczo, mezoterapia sprawdzi się w leczeniu trądziku, w odmładzaniu skóry i do walki z takimi problemami jak przebarwienia, blizny czy nawet wypadanie włosów. Wykonując ją regularnie, można liczyć na:
- redukcję zmarszczek,
- poprawę owalu i konturu twarzy,
- poprawę napięcia skóry,
- poprawę kolorytu,
- lifting,
- redukcję blizn, rozstępów, przebarwień, cellulitu,
- uregulowanie produkcji sebum,
- zwężenie porów,
- zahamowanie wypadania włosów,
- ujędrnienie i uelastycznienie skóry (za sprawą pobudzenia komórek do produkcji kolagenu i elastyny).
Jak wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Mikronakłuwanie skóry jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego niezwykle ważne okazuje się przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas wykonywania go w domu. Niezależnie od tego, czy wyposażysz się w pen do mezoterapii, czy w roller z igłami, najważniejsze przy zabiegu będzie zadbanie o maksymalny poziom higieny.
Na początek musisz dokładnie oczyścić i zdezynfekować te obszary skóry, które planujesz nakłuwać igłami. Dezynfekcja będzie konieczna także po zabiegu. Jeśli stosujesz pen, pamiętaj o zastosowaniu nowego, sterylnego kartridżu – końcówki są jednorazowe! W przypadku rollera musisz odkazić wałek z igłami odpowiednim preparatem.
W trakcie pierwszych kuracji stosuj jak najdrobniejsze igły, najniższą prędkość i najmniejsze ustawienie głębokości nakłuć. Z czasem możesz zwiększać intensywność zabiegu, kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do charakteru takiej terapii. Ponieważ nakłuwanie nie zawsze okazuje się całkowicie bezbolesne, musisz wiedzieć, że masz możliwość miejscowego znieczulenia skóry za pomocą kremu/żelu z lidokainą (przed procedurą dezynfekcji).
Po nakłuciu skóry możesz nałożyć na nią ampułkę, serum czy inny preparat ze skoncentrowanymi składnikami aktywnymi. Kosmetyk powinien mieć działanie adekwatne do Twoich potrzeb, np. nawilżające, ujędrniające, uelastyczniające. Mezoterapię wykonuj seriami, po 4 – 6 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapia pozwala odmładzać skórę i pozbywać się niedoskonałości. Zabiegi są polecane osobom, które chcą ujędrnić cerę, wygładzić ją i odżywić. Kuracja z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia do mezoterapii jest dedykowana osobom, które zmagają się z problemem:
- zmarszczek,
- blizn,
- przebarwień,
- cellulitu,
- rozstępów,
- rozszerzonych porów,
- łysienia.
Należy mieć jednak na uwadze, że mikronakłuwanie skóry nie jest wskazane w przypadku karmienia piersią, ciąży, aktywnych stanów zapalnych i procesów ropnych, czynnych chorób nowotworowych oraz stosowania leków obniżających krzepliwość krwi.
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.