Strona głównaPielęgnacja i urodaParówka na twarz - co warto wiedzieć?

Parówka na twarz – co warto wiedzieć?

Parówka na twarz – jakie daje efekty?

Parówka na twarz to dobrze znany zabieg, bardzo często poprzedzający mechaniczne oczyszczanie porów skóry. Kąpiel parowa rozpulchnia bowiem skórę, usuwa zalegające zanieczyszczenia i odkaża, zmniejszając skłonność do powstawania zmian o charakterze zapalnym.

Parówkę można wykonać domowymi sposobami, ale wytworzony w ten sposób strumień pary z każdą chwilą będzie coraz słabszy. Rozwiązanie tego problemu oferują urządzenia określane mianem sauny do twarzy. Produkt tego typu generuje ciągły strumień pary, dzięki czemu zabieg jest znacznie efektywniejszy.

Sauna do twarzy ranking:

Ranking parownic do twarzy to zestawienie najpopularniejszych produktów, cieszących się dobrymi opiniami. Sprawdź wady i zalety poszczególnych modelów, aby wybrać najlepszy wariant dla siebie!

 

1. Sauna do twarzy Beurer FS 50

 

Beurer FS 50Beurer FS 50 to urządzenie, z którym każda parówka na twarz może zostać przeprowadzona w sposób komfortowy i efektywny. Produkt ma moc 120 W, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie po uruchomieniu jest gotowy do pracy. Co więcej, umożliwia swojemu użytkownikowi wybór temperatury pracy, czym pozwala dostosować intensywność zabiegu do rodzaju skóry lub potrzeb.

Sauny do twarzy Beurer FS 50 można używać także jako inhalatora poprzez dodanie ziół lub olejków do specjalnego pojemnika. Parownica do twarzy wyposażona jest w aluminiowy wytwarzacz pary, maskę parową do inhalacji obejmującą usta i nos oraz wygodne antypoślizgowe nóżki, które dbają o bezpieczeństwo użytkowania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada bezstopniową regulację temperatury. – Negatywne opinie dotyczą braku zabezpieczeń przy mocowaniach części wymiennych.
+ Może służyć również jako inhalator.  
+ Jest wykonane solidnie z wysokiej jakości materiałów.  
+ Charakteryzuje się prostotą i wygodą obsługi.  

2. Parownica do twarzy Medel Sauna Jonowa

Medel Sauna JonowaMedel Ionic Sauna to jonowa sauna do twarzy, gotowa do pracy już po około 1 minucie od uruchomienia. Parówka na twarz z wykorzystaniem tego urządzenia przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów w około 15 minut. Najważniejszym atutem tego modelu jest generowanie ultra drobnej pary, która wnika w tkanki skórne szybciej i głębiej niż zwykła para.

Jonowa sauna do twarzy marki Medel nie posiada regulacji mocy – intensywność zabiegu regulujemy poprzez odsuwanie twarzy od urządzenia. Kąt nachylenia dyszy ze stałym strumieniem pary da się natomiast regulować wyłącznie przed uruchomieniem parownicy. Produkt sprzedawany jest w zestawie z pojemnikiem do odmierzania wody, który można wygodnie myć w zmywarce.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest proste w obsłudze. – Nie posiada funkcji inhalatora (pojemnika na olejki, maski do inhalacji).
+ Charakteryzuje się wysoką estetyką wykonania.  
+ Dzięki jonizatorowi intensywnie zmiękcza i szybko wygładza skórę.  

 

3. Sauna do twarzy Beurer Pureo Ionic Hydration (FC 72)

 

Beurer Pureo Ionic Hydration (FC 72)Jonowa sauna do twarzy Beurer Pureo Ionic Hydration (FC 72) to urządzenie o mocy 260 W, wyposażone w regulowaną dyszę parową. Produkt wykorzystuje technologię jonową, aby dogłębnie nawilżyć skórę. Posiada również wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 100 ml, który można myć w zmywarce.

Parownica do twarzy marki Beurer nie umożliwia użytkownikowi regulowania intensywności wytwarzania pary. Dzięki lampce kontrolnej informuje o aktualnym stanie pracy, zaś dzięki funkcji automatycznego wyłączania dba o bezpieczeństwo. Atutem modelu jest estetyczny, nowoczesny design.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest łatwy w użyciu. – Negatywne opinie dotyczą braku osłon, które zapobiegałyby rozpraszaniu pary.
+ Wykorzystuje technologię jonową, która przyspiesza parówkę i potęguja jej efekty. – Nie posiada dodatków w postaci maski do inhalacji, czy pojemnika na olejki eteryczne.
+ Ma estetyczny wygląd.  

 

3. Sauna do twarzy Revlon RVSP3537

 

Sauna do twarzy Revlon RVSP3537

Sauna Revlon RVSP3537 to urządzenie, z którym parówka na twarz może być wykonywana w sesjach 15 lub 20- minutowych, odmierzanych przy pomocy wbudowanego timera. Produkt wytwarza parę o temperaturze do 45 stopni Celsjusza, dzięki czemu intensywnie nawilża skórę. Dodatkowo, przy pomocy technologii UV sprawia, że cząsteczki wody wnikają głębiej niż przy zwykłej parówce.

Urządzenie posiada funkcję regulacji dyszy, którą użytkownik ustawia samodzielnie (przed uruchomieniem), aby nakierunkować strumień pary na konkretny obszar twarzy. Produkt może pracować do 20 minut przy maksymalnym napełnieniu zbiornika na wodę. Model Revlon RVSP3537 wytwarza parę drobniejszą niż ta, którą można wytworzyć w warunkach domowych. Jego atutem jest także piękny, stylowy design.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Nie posiada osłon koncentrujących strumień pary.
+ Produkt charakteryzuje się łatwością obsługi. – Nie pełni dodatkowej funkcji inhalatora.
+ Posiada timer.  
+ Umożliwia regulację kąta nachylenia dyszy parowej.  

 

4. Parownica do twarzy Clatronic GS 3656

 

Parownica do twarzy Clatronic GS 3656Parownica do twarzy Clatronic GS 3656 jest urządzeniem o mocy 130 W, służącym do wykonywania parówki na twarz oraz inhalacji. Produkt posiada dwa ustawienia intensywności pary. Może być stosowany wraz z olejkami eterycznymi. Jego atutem jest także wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sauna do twarzy marki Clatronic posiada lampkę kontrolną pracy i przełącznik trójpozycyjny, dzięki któremu użytkownik może regulować intensywność zabiegu. Urządzenie wyposażono w przystawkę do aromaterapii, wymienny inhalator do wdychania pary przez usta i nos oraz wygodną miarkę do wody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie może służyć jako inhalator i urządzenie do aromaterapii. – Według niektórych użytkowników parownica ma zbyt dużą moc nawet na pierwszym poziomie intensywności pracy.
+ Posiada regulację intensywności pary. – Negatywne opinie dotyczą jakości plastiku, z którego wykonana jest sauna do twarzy.
+ Jest zabezpieczone przed przegrzaniem. – Ma nieporęczne pokrętło do regulacji pary.
+ Ma korzystną cenę.

Parówka na twarz – jaką saunę parową do twarzy wybrać?

Parówka na twarz daje doskonałe efekty zarówno w przypadku cery tłustej, skłonnej do wyprysków, jak i tej szarej, zmęczonej, pozbawionej blasku. Regularne kąpiele parowe można przeprowadzać w sposób wygodny i bezpieczny, korzystając z odpowiednio dobranej parownicy do twarzy. Jakie urządzenia tego typu można kupić na naszym rynku?

Sauna do twarzy dostępna jest najczęściej w formie prostego, kompaktowego urządzenia wyposażonego jedynie w dyszę parową lub w formie generatora pary z osłonką, dzięki której para równomiernie otacza cały owal twarzy. W popularnych produktach tego typu znajdziemy między innymi funkcję regulacji intensywności pary, opcję regulacji kąta nachylenia dyszy czy też timer, który pozwala wyznaczyć odpowiedni czas zabiegu.

Parownica do twarzy może służyć także jako inhalator – jest to możliwe, jeśli producent przewiduje stosowanie naparów ziołowych lub olejków eterycznych jako dodatku do ciepłej pary. Przydatnym akcesorium są wtedy również dedykowane maski na usta i nos.

Parówka twarzy – jakie efekty?

Parówka twarzy poprzedza najczęściej zabieg oczyszczania porów skóry z łoju i zanieczyszczeń. Rozpulchniona i rozgrzana skóra jest bowiem znacznie bardziej podatna na działanie wszelkiego typu peelingów czy masek typu peel-off. Oczyszczenie i odkażenie skóry twarzy nie jest jednak jedynym rezultatem, jaki zapewnia parówka twarzy.

Podstawową korzyścią regularnej kąpieli parowej lub jonowej jest nawilżenie skóry i poprawa krążenia, które skutkują młodszym i zdrowszym wyglądem ogólnym twarzy. Co więcej, cera traktowana ciepłą parą uelastycznia się i ujędrnia. Może również zostać wygładzona, nabrać zdrowszego kolorytu i zyskać więcej wigoru. Zaletą parówek na twarz jest także poprawa samopoczucia – ciepła para relaksuje, odpręża i odświeża.

Parowa czy jonowa sauna do twarzy?

Przeglądając oferty sklepów internetowych, możemy natrafić na pojęcie jonowej sauny do twarzy. Czym różni się ona od sauny parowej? Jonowa sauna do twarzy to parownica, którą wyposażono również w jonizator. Jego praca sprawia, że generowane przez urządzenie cząsteczki pary są mniejsze i gromadzą ujemne ładunki elektryczne. Mniejsze drobiny pary wnikają głębiej w tkanki skórne, co oznacza, że intensywniej pobudzają krążenie krwi i jeszcze lepiej nawilżają skórę.

Podsumowanie

Parownica do twarzy to sprzęt, którego cena nie przekracza z reguły kilkuset złotych (w większości przypadków do 300 zł). Jeśli pragniemy wykonywać parówkę twarzy codziennie, warto zainwestować więc w kompaktowe urządzenie, które pozwoli cieszyć się najlepszymi efektami takiego zabiegu. Odpowiednio dobrany model może okazać się nie tylko praktycznym, ale również bardzo estetycznym wyposażeniem łazienki.

Sauna do twarzy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!