Strona głównaPielęgnacja i urodaLokówkiWybieramy najlepszą lokówkę automatyczną - ranking 2024

Wybieramy najlepszą lokówkę automatyczną – ranking 2024 [TOP6]

Lokówka automatyczna – na co zwrócić uwagę?

Piękne, starannie zakręcone loki to marzenie wielu kobiet, jednak codzienna stylizacja z wykorzystaniem tradycyjnej lokówki stożkowej zajmuje wiele czasu, a jej efekty często pozostawiają wiele do życzenia. Producenci urządzeń do stylizacji fryzur wyszli jednak na przeciw tym potrzebom, tworząc urządzenie jakim jest lokówka automatyczna, która samoczynnie nawija rozczesane kosmyki na wałek, nadaje im odpowiedniego skrętu i uwalnia gotowe loczki już po kilku sekundach. Wybierając taki produkt, warto postawić na sprawdzoną, renomowaną markę, aby zabezpieczyć swoje włosy przed ryzykiem zablokowania pasm wewnątrz urządzenia i przypaleniem.

Dobrej jakości lokówki automatyczne posiadają automatyczny wyłącznik lub sygnalizację dźwiękową, która informuje użytkownika o tym, że loki są już gotowe, a także system zabezpieczający, który nie pozwala na stylizację włosów poplątanych, dzięki czemu korzystanie z tego typu urządzeń może być w pełni bezpieczne. Szukając modelu idealnego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

– możliwość regulacji temperatury, kierunku skrętu oraz czasu pracy lokówki,

– materiał, jakim pokryty jest wałek,

– rozmiar wałka lub obecność dodatkowych nasadek, regulujących grubość loków.

Lokówka automatyczna ranking:

Zestawienie „Lokówka automatyczna ranking” to najlepszy sposób na wybór idealnego urządzenia, polecanego przez wiele użytkowniczek i cieszącego się wśród nich bardzo pozytywną opinią. W naszym porównaniu znalazły się najlepsze propozycje znanych marek, które opisaliśmy dokładnie na podstawie ich funkcji oraz efektów, jakie pozwalają uzyskać na stylizowanych włosach. Poznaj wszystkie ich wady i zalety, a następnie wybierz model idealny dla siebie.

Przejrzyj także:

1. Lokówka automatyczna PHILIPS MoistureProtect BHB878/00

PHILIPS MoistureProtect BHB878/00PHILIPS MoistureProtect BHB878/00 to lokówka automatyczna z technologią MoistureProtect. Urządzenie dobiera temperaturę pracy tak, aby zachować naturalne nawilżenie kosmyków. Sprzęt dysponuje funkcją jonizacji. Jest sterowany za pomocą ergonomicznie umiejscowionych przycisków.

Produkt posiada dłuższy wałek, dzięki któremu nawija jednorazowo więcej włosów. Element ten został pokryty powłoką ceramiczną z keratyną. Dzięki temu może pielęgnować włosy w trakcie stylizacji. Lokówka korzysta z czujnika, który wyłącza ją automatycznie w przypadku nieprawidłowego nawinięcia pasm na wałek. Jest to funkcja, która dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowania produktu.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z klamrami przytrzymującymi włosy. Oferuje aż 27 opcji stylizacji poprzez wybór temperatury, czasu i sposobu kręcenia. Po wykonaniu każdego loka emituje sygnał dźwiękowy.

Sprzęt nagrzewa się w 30 sekund. Kręci włosy w lewo, w prawo lub naprzemiennie. Oferuje regulację temperatury pracy na 3 stopniach do poziomu 210 stopni Celsjusza. Wyłącza się automatycznie po 60 minutach.

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w obsłudze – Ma wysoką cenę
+ Jest bezpieczna w użyciu  
+ Bardzo szybko się nagrzewa  
+ Tworzy trwałe loki  
+ Ma elegancki design  

2. PHILIPS STYLECARE PRESTIGE BHB876/00

PHILIPS STYLECARE PRESTIGE BHB876/00Philips StyleCare Prestige BHB876/00 to lokówka automatyczna z ceramiczną powłoką wzbogaconą keratyną, która chroni włosy przed nadmiernym niszczeniem podczas stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Konstrukcja urządzenia zapobiega nagrzewaniu obudowy, dzięki czemu lokówkę można swobodnie trzymać w dłoniach podczas pracy, a także odkładać w dowolne miejsce, kiedy tylko mamy na to ochotę. Wałek znajdujący się wewnątrz produktu ma dużą powierzchnię, co pozwala nawijać na niego większe pasma włosów, a pionowa budowa urządzenia sprawia, że cały zabieg stylizacji jest bardzo wygodny.

Philips StyleCare Prestige BHB876/00 wyposażony jest w trzy ustawienia temperatury i zegara, kręci włosy w obu kierunkach, a także naprzemiennie, dzięki czemu fryzura prezentuje się bardzo naturalnie.

Zalety: Wady:
+ Lokówka daje dużo możliwości modyfikacji skrętu włosów – Produkt ma dosyć wysoką cenę
+ Posiada funkcję regulowania temperatury, czasu i kierunku nawijania pasm – Opinie niektórych użytkowniczek sugerują, ze sygnały dźwiękowe urządzenia są zbyt głośne
+ Wydaje sygnały dźwiękowe, kiedy loki są gotowe  
+ Jest łatwa w obsłudze  
+ Szybko się nagrzewa  
+ Ma atrakcyjny design  

3. Lokówka automatyczna BaByliss C1600E

Lokówka automatyczna BaByliss C1600EAutomatyczna lokówka BaByliss C1600E to urządzenie o mocy 25 W, pracujące z temperaturą 180 – 230 stopni Celsjusza. Produkt jest pokryty powłoką ceramiczną i posiada funkcję jonizacji. Lokówka ma 3 ustawienia czasu, dzięki czemu pozwala na stworzenie fal, dużych loków i małych loczków.
Urządzenie może kręcić włosy w prawo, w lewo i naprzemiennie. Dzięki wąskiemu uchwytowi jest poręczne i wygodne w użyciu. Komfort obsługi zwiększają także specjalnie zaprojektowane przyciski oraz ekran LCD. Produkt posiada regulację prędkości nawijania włosów oraz funkcję automatycznego wyłączania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest poręczne i łatwe w obsłudze – Nie posiada uchwytu do zawieszenia
+ Posiada funkcję regulacji temperatury oraz jonizacji  
+ Bardzo szybko się nagrzewa  
+ Pozwala na stworzenie różnych stylizacji  
+ Ma elegancki design  

4. Lokówka automatyczna BABYLISS C1800E

BABYLISS C1800ELokówka automatyczna BABYLISS C1800E to urządzenie wyposażone w innowacyjny system pary, który nawilża włosy i nadaje im połysk, a także utrwala skręt pukli. Produkt pozwala użytkownikowi wybrać jeden z trzech kierunków zwijania kosmyków – w lewo, w prawo i naprzemiennie. Posiada także 3 ustawienia czasu kręcenia danego pasma – 8, 10 i 12 sekund.

Model szybko się nagrzewa. Dysponuje mocą 33 W. Oferuje 3 ustawienia temperatury – 190°C, 210°C i 230°C. Nie posiada funkcji jonizacji. Ma natomiast obrotowy przewód i ceramiczną powłokę, a także praktyczną funkcję ochrony przed przegrzaniem. Średnica głowicy urządzenia wynosi 29 mm.

Zalety: Wady:
+ Lokówka wykorzystuje system parowy. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Nawilża i zmiękcza włosy. – Nie posiada funkcji jonizacji.
+ Posiada funkcję regulacji temperatury, zmiany kierunku nawijania pasm i wyboru czasu skręcania loków.  
+ Jest solidnie wykonana.  

5. Lokówka automatyczna Philips BHB887/00

Philips BHB887/00Philips BHB887/00 to lokówka automatyczna, która oferuje użytkownikowi 3 opcje ustawień temperatury, czasu i kierunku kręcenia. Urządzenie korzysta z funkcji jonizacji. Posiada długi wałek z bardzo gładką powłoką ceramiczną. Dzięki technologii SenseIQ wyczuwa temperaturę włosów za pomocą czujnika i kontroluje temperaturę pracy tak, aby nie pozbawiać kosmyków ich naturalnego nawilżenia.

Sprzęt nawija włosy w inteligentny sposób zgodnie z ich naturalnym „ruchem”. Pozwala tworzyć fale i loki w sposób bezpieczny, bez plątania kosmyków. O zakończeniu stylizacji informuje sygnałem dźwiękowym.

Produkt kręci włosy w lewo, w prawo i naprzemiennie. Czas pracy nad jednym lokiem może wynosić 8, 10 lub 12 sekund, co przekłada się na inny efekt stylizacji – lekkie fale lub wyrazisty skręt. Lokówka oferuje też 3 poziomy temperatury: 170, 190 i 210 stopni.

Zalety: Wady:
+ Nie niszczy włosów – Ma bardzo wysoką cenę
+ Jest łatwa w użyciu  
+ Daje wiele opcji stylizacji  
+ Jest bezpieczna w użyciu – wyłącza się w przypadku splątania kosmyków  

6. BaByliss C1300E

BABYLISS C1300EAutomatyczna lokówka Babyliss C1300E to proste w obsłudze urządzenie z wydajnym silnikiem bezszczotkowym i ceramicznym wałkiem oraz funkcją jonizacji, która kondycjonuje kosmyki, pozostawiając fryzurę gładką, miękką i lśniącą. Produkt wyposażono w trzy tryby kręcenia – w lewo, w prawo i naprzemiennie, a także regulację czasu pracy w zakresie 8, 10 i 12 sekund oraz możliwość wyboru temperatury 210 lub 230 stopni Celsjusza.

W komplecie z lokówką otrzymujemy dwie wymienne nakładki o różnej średnicy, które pozwalają modyfikować grubość loków. Urządzenie szybko się nagrzewa, a o ukończonej pracy informuje nas sygnałem dźwiękowym.

Zalety: Wady:
+ Lokówka szybko się nagrzewa – Zdaniem niektórych użytkowniczek lokówka może nadmiernie plątać włosy
+ Efekt stylizacji utrzymuje się bardzo długo
+ Ma dużo możliwości modyfikacji efektu stylizowania włosów  
+ Jest dostępna w korzystnej cenie  

Lokówka automatyczna – jak wybrać najlepszą?

Jeśli po zapoznaniu się z sekcją „Lokówka automatyczna ranking” nadal nie masz pewności, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze, sprawdź, na jakie parametry i cechy urządzeń tego typu należy zwrócić uwagę, aby produkt spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Najważniejsze właściwości lokówki automatycznej to:

  • rodzaj płyty grzewczej, który ma bezpośredni wpływ na kondycję stylizowanych włosów. Najlepsze pokrycia wałków to powłoki ceramiczne, turmalinowe i tytanowo-turmalinowe.
  • moc, która ma wpływ na szybkość nagrzewania urządzenia,
  • regulacja temperatury, która może być mechaniczna lub automatyczna, oparta na czytniku, badającym grubość włosa,
  • regulacja czasu, który wpływa na stopień skrętu pasm,
  • wybór kierunku skrętu, który pozwala na uzyskanie bardzo symetrycznej lub bardzo naturalnej fryzury,
  • nasadki regulujące grubość wałka, które pozwalają nakręcać grube lub cienkie pasma,
  • funkcja jonizacji, która wpływa na zdrowy wygląd włosów,
  • dodatkowe zabezpieczenia, na przykład automatyczny system wyłączania nieużywanego urządzenia po określonym czasie.

Dobrą lokówkę automatyczną z podstawowymi funkcjami zakupisz już w cenie około 200 zł. Za te bardziej zaawansowane trzeba natomiast zapłacić około 300 – 400 zł. Koszt ten jest więc nieco większy większy niż w przypadku modelów tradycyjnych, lecz zamiana dotychczasowego urządzenia na to bardziej zautomatyzowane może okazać się dla wielu osób dużym udogodnieniem.

Jakie zalety ma lokówka automatyczna?

Lokówki automatyczne to nowoczesne urządzenia, które działają w pełni lub półautomatycznie. Każda z nich samoczynnie nawija loki, a niektóre intuicyjnie dobierają również temperaturę i czas działania do rodzaju włosów, co sprawia, że proces stylizowania fryzury przebiega bardzo szybko i jest bezpieczny dla kondycji fryzury.

Co więcej, nakręcane pasma mają równą grubość, dzięki czemu uzyskane efekty są równomierne, a gotowe loki prezentują się, jak po profesjonalnym zabiegu fryzjerskim.

Wbrew pozorom korzystanie z automatycznej lokówki jest również bardziej bezpieczne niż używanie modelu tradycyjnego, ponieważ minimalizuje ryzyko poparzenia dłoni.

Przestrzegając zaleceń producenta nie musimy obawiać się, że urządzenie wyszarpie lub przypali nasze włosy, a poznając wszystkie jego możliwości i nabierając wprawy w jej obsłudze, będziemy w stanie uzyskać wiele bardzo atrakcyjnych wariantów skrętu włosa – od delikatnych plażowych fal, po bardzo efektowne hollywoodzkie loki.

Lokówka automatyczna podsumowanie

Lokówka automatyczna to wybawienie dla osób, które codziennie kręcą swoje kosmyki za pomocą tradycyjnego urządzenia stożkowego. Dzięki niej można zapomnieć o ryzyku poparzenia skóry, nieregularnej grubości loków czy nierównomiernym skręcie.

Dobrze dobrana automatyczna lokówka daje wiele możliwości stylizacyjnych, działa szybko i jest wygodna w obsłudze. Warto mieć ją w swoim domu niezależnie od tego, czy korzystamy z urządzeń stylizacyjnych każdego dnia, czy wyłącznie okazjonalnie. Dobrej jakości urządzenie kupimy bowiem już w cenie tradycyjnego modelu, a jego możliwości pozwolą nam osiągnąć bardzo podobne, a nawet lepsze rezultaty, znacznie szybciej i wygodniej.

Lokówka automatyczna opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd