Piękne, starannie zakręcone loki to marzenie wielu kobiet. Jednak codzienna stylizacja z wykorzystaniem tradycyjnej lokówki stożkowej zajmuje wiele czasu, a jej efekty często pozostawiają wiele do życzenia. Producenci urządzeń do stylizacji fryzur wyszli więc na przeciw tym potrzebom, tworząc urządzenie jakim jest lokówka automatyczna. Sprzęt samoczynnie nawija rozczesane kosmyki na wałek, nadaje im odpowiedniego skrętu i uwalnia gotowe loczki już po kilku sekundach. Wybierając taki produkt, warto postawić na sprawdzoną, renomowaną markę, aby zabezpieczyć swoje włosy przed ryzykiem zablokowania pasm wewnątrz urządzenia i przypaleniem.
Dobrej jakości lokówki automatyczne posiadają automatyczny wyłącznik lub sygnalizację dźwiękową, która informuje użytkownika o tym, że loki są już gotowe. Oferują także system zabezpieczający, który nie pozwala na stylizację włosów poplątanych. Dzięki temu korzystanie z tego typu urządzeń może być w pełni bezpieczne.
Lokówka automatyczna ranking:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking prostownic do włosów
- ranking suszarek do włosów
- ranking szczotek prostujących
- ranking karbownic do włosów
- ranking falownic do włosów
- ranking lokówko-suszarek
Lokówka automatyczna – jak wybrać najlepszą?
Jeśli po zapoznaniu się z sekcją „Lokówka automatyczna ranking” nadal nie masz pewności, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze, sprawdź, na jakie parametry i cechy urządzeń tego typu należy zwrócić uwagę, aby produkt spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Najważniejsze właściwości lokówki automatycznej to:
- powłoka wałka, która ma bezpośredni wpływ na kondycję stylizowanych włosów. Najlepsze pokrycia wałków to powłoki ceramiczne, turmalinowe i tytanowo-turmalinowe.
- moc, która ma wpływ na szybkość nagrzewania urządzenia,
- regulacja temperatury, która może być mechaniczna lub automatyczna, oparta na czujniku, badającym grubość włosa,
- regulacja czasu, który wpływa na stopień skrętu pasm,
- wybór kierunku skrętu, który pozwala na uzyskanie bardzo symetrycznej lub bardzo naturalnej fryzury,
- nasadki regulujące grubość wałka, które pozwalają nakręcać grube lub cienkie pasma,
- funkcja jonizacji, która wpływa na zdrowy wygląd włosów,
- dodatkowe zabezpieczenia, na przykład automatyczny system wyłączania nieużywanego urządzenia po określonym czasie.
Dobrą lokówkę automatyczną z podstawowymi funkcjami zakupisz już w cenie około 300 zł. Za te bardziej zaawansowane trzeba natomiast zapłacić około 600 – 800 zł. Koszt ten jest więc nieco większy większy niż w przypadku modelów tradycyjnych, lecz zamiana dotychczasowego urządzenia na to bardziej zautomatyzowane może okazać się dla wielu osób dużym udogodnieniem.
Jakie zalety ma lokówka automatyczna?
Lokówki automatyczne to nowoczesne urządzenia, które działają w pełni lub półautomatycznie. Każda z nich samoczynnie nawija loki, a niektóre intuicyjnie dobierają również temperaturę i czas działania do rodzaju włosów, co sprawia, że proces stylizowania fryzury przebiega bardzo szybko i jest bezpieczny dla kondycji fryzury.
Co więcej, nakręcane pasma mają równą grubość, dzięki czemu uzyskane efekty są równomierne, a gotowe loki prezentują się, jak po profesjonalnym zabiegu fryzjerskim.
Wbrew pozorom korzystanie z automatycznej lokówki jest również bardziej bezpieczne niż używanie modelu tradycyjnego, ponieważ minimalizuje ryzyko poparzenia dłoni.
Przestrzegając zaleceń producenta, nie musimy obawiać się, że urządzenie wyszarpie lub przypali nasze włosy. Natomiast poznając wszystkie jego możliwości i nabierając wprawy w obsłudze, będziemy w stanie uzyskać wiele bardzo atrakcyjnych wariantów skrętu włosa – od delikatnych plażowych fal, po bardzo efektowne hollywoodzkie loki.
Lokówka automatyczna to wybawienie dla osób, które codziennie kręcą swoje kosmyki za pomocą tradycyjnego urządzenia stożkowego. Dzięki niej można zapomnieć o ryzyku poparzenia skóry, nieregularnej grubości loków czy nierównomiernym skręcie.
Dobrze dobrana automatyczna lokówka daje wiele możliwości stylizacyjnych, działa szybko i jest wygodna w obsłudze. Warto mieć ją w swoim domu niezależnie od tego, czy korzystamy z urządzeń stylizacyjnych każdego dnia, czy wyłącznie okazjonalnie.
Lokówka automatyczna: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.