Strona głównaMałe AGDUrodaUrządzenie do peelingu kawitacyjnego - ranking 2024

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – ranking 2024 [TOP6]

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego oczyszcza skórę przy pomocy ultradźwięków, które prowadzą do wytworzenia pękających mikropęcherzyków. Zjawisko kawitacji rozbija stare komórki warstwy rogowej naskórka, a tym samym pozwala na jej dokładne usunięcie. Zabieg peelingu kawitacyjnego wykonywany jest w klinikach urody i salonach kosmetycznych, gdzie docenia się jego jednoczesną skuteczność i nieinwazyjność. Dzięki urządzeniom do kawitacji możemy wykonywać takie peelingi również samodzielnie – bezpiecznie i bezboleśnie.

Jakie efekty daje regularny peeling kawitacyjny w domu? Przede wszystkim stopniowe, bardzo dokładne złuszczenie martwego naskórka, a tym samym wygładzenie, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery. Ultradźwięki działają także stymulująco, poprawiają wchłanianie substancji aktywnych obecnych w kosmetykach, pomagają spłycić blizny, usunąć przebarwienia i zredukować zmiany trądzikowe. Niektóre urządzenia do domowej kawitacji posiadają także dodatkowe funkcje, takie jak sonoforeza, jonoforeza czy prądy EMS.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – na co zwrócić uwagę?

Peeling kawitacyjny w domu to duża oszczędność i gwarancja doskonałych efektów. Przy pomocy odpowiednio dobranego urządzenia możemy nie tylko dogłębnie oczyścić skórę, ale także poprawić jej ogólną kondycję i wygląd. Na co zwracać zatem uwagę, wybierając idealny model urządzenia do peelingu kawitacyjnego?

  • sposób zasilania – urządzenia do peelingu kawitacyjnego są z reguły niewielkie, lekkie i bezprzewodowe. Zasila je wbudowany akumulator, który przy pełnym naładowaniu może pracować do kilku godzin. Jeśli planujemy częste zabiegi domowej kawitacji, warto sprawdzić, jak wytrzymała jest bateria danego modelu oraz czy jest on w stanie pracować również w trakcie ładowania.
  • moc/częstotliwość drgań – informacja tego typu może pomóc nam w określeniu, jak efektywne jest dane urządzenie. Moc takich produktów nie przekracza zazwyczaj 10 W, a częstotliwość ultradźwięków oscyluje w granicach około 20 – 30 kHz.
  • funkcje – dodatkowe funkcje urządzenia do peelingu kawitacyjnego są niezwykle ważne, jeśli poza oczyszczaniem skóry pragniemy intensywnie ją nawilżyć, zregenerować, ujędrnić lub wyleczyć ze zmian trądzikowych. Produkty tego typu często dysponują funkcją sonoforezy, pozwalającej na wzmocnienie wchłanialności kosmetyków, fototerapii wspomagającej leczenie trądziku czy też elektrostymulacji, która pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym ujędrnia i napina skórę.
  • wyświetlacz/timer – im więcej funkcji ma urządzenie do kawitacji, tym bardziej pomocny może okazać się dodatkowy timer czy wyświetlacz cyfrowy, który ułatwi obsługę produktu informując o wybranym trybie pracy, intensywności ultradźwięków czy pozostałym czasie zabiegu.
  • akcesoria – wartościowym dodatkiem do urządzenia służącego do domowej kawitacji jest przede wszystkim etui ochronne, które zapewnia produktowi higieniczność przechowywania i pozwala wygodnie zabrać je ze sobą w podróż.

Peeling kawitacyjny w domu – jak wykonać?

Niewłaściwie wykonany peeling kawitacyjny w domu może przynieść nam więcej szkody niż pożytku, dlatego jeśli producent nie zamieścił odpowiednio szczegółowych informacji w instrukcji obsługi urządzenia, należy zapoznać się z ogólnymi zasadami używania tego typu produktów.

Poza samym urządzeniem do przeprowadzenia zabiegu potrzebujemy także wacików kosmetycznych oraz wybranego płynu – wody źródlanej, toniku, soli fizjologicznej lub wody różanej. Konieczne jest również usunięcie z ciała wszelkich metalowych przedmiotów, na przykład biżuterii. Zanim rozpoczniemy peeling, należy dokładnie oczyścić skórę z pozostałości makijażu, a następnie zwilżyć całą twarz wybranym płynem przy pomocy wacika.

Tak przygotowaną skórę można poddać już zabiegowi kawitacji. Szpatułkę urządzenia przystawiamy do twarzy pod kątem 45 stopni i przesuwamy bardzo powoli, pilnując jednocześnie, aby skóra stale pozostawała wilgotna. Co jakiś czas usuwamy nagromadzone na końcówce zanieczyszczenia. Szpatułki nie przytrzymujemy zbyt długo w jednym miejscu, ponieważ mogłaby doprowadzić w ten sposób do poparzenia lub uszkodzenia skóry. Zabieg nie powinien trwać dłużej niż 15 minut w przypadku twarzy i 45 minut w przypadku całego ciała. Urządzenie nie może mieć również kontaktu z ustami ani okolicami oczu. Po peelingu skórę należy przemyć płynem i zabezpieczyć wybranym kremem. Na koniec można zastosować także funkcję sonoforezy, jeśli urządzenie nią dysponuje.

Ile kosztuje urządzenie do kawitacji?

Najtańsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego kosztują mniej niż kilka profesjonalnych zabiegów kawitacji (100 – 200 zł), dlatego są zdecydowanie warte przetestowania. Osoby, które pragną zrezygnować z wizyt w salonie kosmetycznym, powinny postawić jednak na nieco droższy model, który zapewni im lepiej widoczne rezultaty. Taki produkt to koszt do 600 – 700 zł.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner rtv
POWIĄZANE ARTYKUŁY