Strona głównaElektronikaWybieramy najlepszy rower elektryczny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy rower elektryczny – ranking 2024 [TOP9]

Rower elektryczny – czy warto?

Rower elektryczny zyskuje coraz większą popularność. Wielu osobom taki e-bike może zastąpić nawet samochód, a jego koszty utrzymania są niemal zerowe, ponieważ roweru elektrycznego nie trzeba tankować (koszt naładowania baterii nadal jest nieporównywalnie niższy), ani nawet ubezpieczać. Dopóki maszyna spełnia określone prawnie wymogi, czyli nie porusza się z prędkością przekraczającą 25 kilometrów na godzinę i nie posiada silnika o mocy większej niż 250 W – nadal jest traktowana jako rower.

Dlaczego warto wyposażyć się w taki sprzęt? Z pewnością łatwiej i szybciej można dojechać nim na przykład do pracy, nie stojąc w korkach i nie męcząc się tak, jak na zwykłym rowerze. Elektrykiem zajedziemy dalej, łatwiej pokonamy wzniesienia, dotrzemy do domu przed deszczem. Dla wielu osób taki zakup będzie sposobem na utrzymanie aktywności fizycznej lub powrót do pedałowania. W końcu rowerzysta, który chce poruszać się takim dwukołowcem, nadal musi korzystać z pedałów. Może jednak uniknąć nadmiernego wysiłku i przypomnieć sobie, jaką frajdę daje jazda na rowerze. Elektryki są też ekologiczne, bo przecież rower z silnikiem elektrycznym nie zanieczyszcza powietrza.

A czy e-bike’i mają jakieś wady? Odstraszać od e-roweru może przede wszystkim jego cena, ponieważ warte zakupu modele to koszt minimum 3000 – 3500 zł. Poza tym, sprzęt tego typu swoje waży i wymaga regularnego ładowania, do czego trzeba po prostu się przyzwyczaić.

Rower elektryczny ranking

Zestawienie rowerów elektrycznych damskich i męskich to kilka różnego typu propozycji, które warto wziąć pod uwagę, zanim kupimy pierwszy e-rower. Sprawdź, co oferują poszczególne modele i przeczytaj, na co należy uważać, kupując taki sprzęt w sklepie rowerowym.

Przejrzyj także:

1. JEEP JE-C28L-WK

JEEP JE-C28L-WK



Jeep JE-C28L to rower ze wspomaganiem elektrycznym dla dorosłych. Urządzenie wyposażono w akumulator o pojemności 10 Ah, co przekłada się na około 70 km zasięgu na jednym ładowaniu. Bateria tego roweru ładuje się do pełna w około 4-6 godzin. Jest też demontowana, co ułatwia proces jej ładowania.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 250 W, rozpędzający jednoślad do 25 km na godzinę. Atutem produktu są również 6-biegowe przerzutki marki Shimano, duże i miękkie siodełko oraz bagażnik nad baterią.

Pojazd posiada oświetlenie z przodu i z tyłu. Korzysta z hamulców typu V-brake. Dzięki wyświetlaczowi na kierownicy pozwala użytkownikowi kontrolować parametry jazdy na bieżąco. Rower waży 25 kg.

Zalety: Wady:
+ Rozpędza się ponad deklarowaną prędkość. – Jest ciężki.
+ Ma wyjmowaną baterię.  
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jego bateria szybko się ładuje.  
+ Zapewnia duży zasięg na jednym ładowaniu.  

2. Engwe EP-2 Pro

Engwe EP-2 Pro



ENGWE EP-2 Pro to sprzęt z silnikiem o mocy 750W, wyposażony w akumulator o pojemności 13 Ah, co gwarantuje mu zasięg maksymalny nawet 120 km. Model jest składany. Posiada 7 biegów Shimano i przednie oraz tylne hamulce tarczowe, a dodatkowo również tylne hamulce Shimano.

Sprzęt rozwija prędkość do 45 km/h. Został wyposażony w tryb motoroweru oraz tryb przepustnicy. Posiada również tempomat. Urządzenie ładuje się do pełna w około 6 godzin. Posiada koła o średnicy 20 cali i podwójną amortyzację (z przodu). Waży 32 kg, a jego udźwig wynosi 150 kg.

Zalety: Wady:
+ Osiąga wysoką prędkość (warto pamiętać o przepisach!). – Jest ciężki.
+ Jest solidny.  
+ Dobrze radzi sobie w terenie.  
+ Ma funkcję składania.  

3. Kross Hexagon Boost 1.0

Kross Hexagon Boost 1.0



KROSS Hexagon Boost 1.0 to model o mocy 250 W, z napędem elektrycznym Bafang G120, zamontowanym na tylnym kole. Sprzęt posiada klasyczny kształt ramy. Dodatkowo jest stosunkowo lekki. Pojazd wyposażono w baterię o pojemności 522 Wh, dającą zasięg ok. 90 km. Manetkę do zmiany trybu pracy silnika umieszczono w praktycznym miejscu – na kierownicy roweru.

Sprzęt posiada wyświetlacz Bafang HMI DP E12, informujący o tym, w jakim trybie pracuje aktualnie silnik, jaki jest stopień naładowania baterii oraz ile kilometrów zostało pokonanych w trakcie podróży. Pojazd wyposażono również w klasyczny napęd rowerowy, na który składają się komponenty Shimano.

Model posiada hydrauliczne hamulce tarczowe i opony Mitas Ocelot, zamontowane na 29 calowych kołach. Jego atutem jest też amortyzowany widelec SR Suntour XCT30 HLO o skoku 100 mm. Ramę roweru wykonano ze stopu aluminium, które jest lekkie i odporne na złamania jednocześnie.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo lekki. – Ma wysoką cenę.
+ Nadaje się do jazdy bez wspomagania. – Negatywne opinie dotyczą dostępności części zamiennych do produktu.
+ Ma klasyczny design.  
+ Radzi sobie na różnych terenach.  

4. Ecobike Basic

Ecobike Basic



Ecobike Basic (2022) to rower miejski wyposażony w wyświetlacz LED i trzy tryby wspomagania jazdy. Model można wyposażyć w baterię o wybranej pojemności od 7.8 do 16 Ah, co przekłada się na zasięg od 45 do 130 km i oczywiście – wpływa na cenę pojazdu. Sprzęt dysponuje mocą 250 W i rozpędza się do maksymalnie 25 km/h. Silnik urządzenia to bezszczotkowy i bezoporowy silnik elektryczny.

Waga produktu wynosi jedynie 21,7 kg, co producent osiągnął za sprawą aluminiowych komponentów. Model wyposażono także w guzik zapalający lampkę przednią i przerzutki Shimano TOURNEY RD-TY300 (6 biegów). Sprzęt posiada koła o przekątnej 28 cali. Jego maksymalne obciążenie wynosi 125 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest lekki. – Negatywne opinie dotyczą jedynie jakości siodełka pojazdu.
+ Ma atrakcyjną cenę.  
+ Można kupić go w wersji z baterią o wybranej pojemności.  
+ Ładnie się prezentuje.  

5. INDIANA Pulse M20 

INDIANA Pulse M20



INDIANA PULSE to rower miejski z oświetleniem z przodu, dzwonkiem i wyświetlaczem LCD. Pojazd posiada ramę aluminiową o niskiej wadze. Korzysta z silnika o mocy 250 W, umieszczonego w tylnej piaście. Oferuje zasięg maksymalnie 80 km na jednym ładowaniu.

Sprzęt ma wbudowaną baterię o pojemności 14 Ah. Akumulator ładuje się do pełna w około 6 do 8 godzin. Pojazd może pochwalić się dużymi kołami, bezpiecznymi hamulcami typu V-brake z przodu i z tyłu, a także przerzutkami marki SHIMANO (7).

Produkt waży 27 kg. Korzysta z amortyzatora sprężynowo-olejowego z blokadą regulacji. Posiada wygodne siodełko i wyświetlacz, który informuje o prędkości jazdy, pokonanym dystansie czy stanie baterii. Atutem roweru są również błotniki, osłona łańcucha i bagażnik.

Zalety: Wady:
+ Jest wygodny. – Ma dosyć dużą wagę.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Zapewnia deklarowany zasięg.  
+ Ma wyjmowaną baterię.  
+ Dobrze się prezentuje.  

6. Le Grand Elille 2

Le Grand Elille 2



Le Grand eLille 2 to rower elektryczny damski z lekką aluminiową ramą, wyposażoną w amortyzowany widelec i przerzutkę w piaście Shimano Nexus z 7 biegami. Sprzęt posiada też hamulce typu V-brake i duże, bo 28 calowe, koła z szerokimi oponami.

Elektryczny napęd Bafang, znajdujący się w przedniej piaście, wraz z baterią ładującą się do pełna przez około 6,5 godziny dają temu pojazdowi zasięg do 100 km. Ebike dysponuje mocą 250 W. Jego bateria ma pojemność 10,4Ah, a jej żywotność to około 1000 cykli ładowania. Sprzęt posiada wskaźnik poziomu naładowania i pięć trybów wspomagania.

Zalety: Wady:
+ Ma efektowny design. – Wymaga prowadzenia z obiema rękami na kierownicy.
+ Oferuje duży zasięg. – Nie umożliwia pełnego opuszczenia siedziska.
+ Jest stosunkowo lekki (24,1 kg).  
+ Dobrze radzi sobie również poza miastem.  

7. INDIANA E-Trekking 1.0 M17

INDIANA E-Trekking 1.0 M17



INDIANA E-TREKKING 1.0 to rower elektryczny oferujący maksymalny zasięg do 80 km. Maszynę wyposażono w baterię o pojemności 13 Ah oraz silnik bezszczotkowy o mocy 250 W, zamontowany w tylnej piaście. Sprzęt posiada też wyświetlacz LCD, informujący o aktualnej prędkości czy stanie baterii.

Model posiada ramę aluminiową, dzięki czemu łączy solidność i lekkość. Jego atutem są też duże koła 28 cali, przekładające się na większą stabilność pojazdu. Sprzęt wykorzystuje nowoczesne hamulce tarczowe mechaniczne marki PROMAX. Posiada 7 biegów i amortyzator przedni.

Zaletą maszyny jest kierownica z miękką okładziną oraz wygodne siodełko. Rower posiada również bagażnik, oświetlenie, odblaski, błotniki i dzwonek. Pojazd waży 22,7 kg.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Sprawdza się tylko na ścieżkach rowerowych.
+ Ma pojemną baterię.  
+ Jest wygodny.  
+ Oferuje duży zasięg.  

8. INDIANA E-MTB 3.0 M18

INDIANA E-MTB 3.0 M18



INDIANA E-MTB 3.0 to rower zaprojektowany na trudne szlaki górskie, dlatego bez problemu poradzi sobie również w mieście. Sprzęt wyposażono w silnik bezszczotkowy o mocy 250 W, umieszczony w tylnym kole. Pojazd pracuje cicho, jest odporny na wstrząsy i wytrzymały.

Dużym atutem modelu jest także jego bateria o pojemności 13 Ah. Maszyna ładuje się do pełna w 6 – 8 godzin. Zapewnia rowerzyście zasięg do 80 km. Sprzęt posiada też wyświetlacz LCD, pozwalający kontrolować stan baterii i prędkość.

Rower wykonano z aluminium, które jest lekkie i odporne na rdzewienie. Wyposażono go również w duże koła 27.5 cali, zapewniające stabilność oraz hamulce tarczowe mechaniczne. Pojazd posiada przerzutki przednie i tylne od SHIMANO, 24-biegowe. Wykorzystuje również przedni amortyzator olejowo-powietrzny.

Model ma profilowane rączki kierownicy, siodełko dostosowane do długich tras, odblaski i dzwonek. Waży 22,5 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobrą baterię. – Według niektórych użytkowników jest dosyć ciężki. 
+ Oferuje jeszcze większy zasięg, niż deklaruje to producent.  
+ Jest wygodny w prowadzeniu.  
+ Ma estetyczny design.  

9. BIRD Urban 1.0 M22 

BIRD Urban 1.0 M22



BIRD Urban 1.0 M22 posiada aluminiową ramę, silnik o mocy 250 W w tylnym kole oraz baterię o pojemności 9,6 Ah, charakteryzującą się żywotnością do 800 ładowań i szybkim ładowaniem (4 godziny). Model wyposażono w duże, 28-calowe koła i opony marki Kenda. Sprzęt wykorzystuje też hamulce hydrauliczne marki Tektro.

Rower może pochwalić się wygodnym siodełkiem, błotnikami, dzwonkiem, a nawet alarmem i interfejsem Bluetooth. Waży 23.4 kg. Jego maksymalny zasięg to 100 km. Pojazd oferuje 7 biegów (przerzutka tylna Shimano Tourney). Nie posiada amortyzatorów.

Zalety: Wady:
+ Świetnie się prezentuje. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje duży zasięg. – Według niektórych opinii jego waga bywa utrudnieniem.
+ Ma duże koła.  
+ Jest solidnie wykonany.  

Jak wybrać dobry rower elektryczny?

Wybór najlepszego roweru wyposażonego w silnik należy rozpocząć od ustalenia, w jaki sposób planujemy z niego korzystać. Mamy do wyboru:

  • rowery miejskie – odpowiednie do dojazdów z domu do pracy i z powrotem,
  • rowery typu cross/trekking – nadają się do jazdy po mieście i w terenie, ale niezbyt wymagającym, na przykład po utwardzonej leśnej drodze,
  • rowery górskie (MTB) – najlepsze do szybkiej jazdy niezależnie od ukształtowania terenu, ale sprawdzają się też na asfalcie w mieście,
  • składaki – czyli rowery składane, które sprawdzą się wtedy, kiedy rower musimy na przykład włożyć do samochodu lub wnieść po schodach.

Kolejna bardzo istotna kwestia dla każdego użytkownika roweru elektrycznego to umiejscowienie silnika. W najdroższych i najlepszych maszynach znajduje się on na środku, co zapewnia odpowiednie wyważenie pojazdu. W tych bardziej budżetowych modelach silnik montowany jest z przodu lub z tyłu, przy czym za bardziej komfortową i bezpieczniejszą opcję uchodzi montaż przy tylnym kole.

Bateria to również kluczowy element dodatkowy roweru elektrycznego. Najważniejsza jest jej pojemność wyrażona watogodzinach (Wh) lub amperogodzinach (Ah). Pojemność około 6-8 Ah pozwala przejechać na jednym ładowaniu maksymalnie około 50 – 60 km. Poza tym parametrem (zasięg roweru), pod uwagę należy wziąć też ulokowanie ogniwa, ponieważ wpływa ono na komfort ładowania i rozkład masy dwukołowca (rower z pojemną baterią będzie więcej ważyć!). Najlepsza opcja to akumulator zintegrowany (wewnątrz ramy) lub przymocowany do rury dolnej roweru. Często bateria znajduje się jednak w miejscu bagażnika.

Nie wolno zapominać również, że rower elektryczny to nadal rower i powinien oferować nam komfortową jazdę także bez wspomagania. Należy zwrócić więc uwagę na budowę roweru, czyli takie elementy, jak przerzutki, amortyzatory, hamulce, oświetlenie, bagażnik czy stopka. Istotną kwestią może okazać się również waga maszyny, rozmiar kół czy wielkość całego dwukołowca – w końcu rower zawsze dobieramy tak, aby przyjąć wygodną pozycję za kierownicą.

Rower elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

3 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd