Strona głównaMałe AGDKlimatyzatoryKlimatyzator przenośny - ranking 2024

Klimatyzator przenośny – ranking 2024

Klimatyzator przenośny – co warto wiedzieć?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które pozwala schładzać temperaturę pomieszczenia bez konieczności przeprowadzania kosztownego i problematycznego montażu. Produkty tego typu wystarczy podłączyć do źródła zasilania, a następnie zamocować ich rurę odprowadzającą ciepłe powietrze na przykład w szczelinie uchylonego okna czy drzwi balkonowych. Dużą zaletą klimatyzatorów przenośnych jest także ich mobilność – z jednego urządzenia możemy korzystać w dowolnie wybranym pomieszczeniu z oknem.

Wśród klimatyzatorów przenośnych często wyróżniamy również tak zwane klimatory. Urządzenia tego typu są czymś pomiędzy wentylatorem a klimatyzacją. Do swojej pracy nie wykorzystują bowiem czynnika chłodzącego, lecz zimną wodę z lodem lub specjalny wkład chłodzący. Klimatory nie posiadają rury odprowadzającej ciepłe powietrze. Są również bardzo energooszczędne. Ich działanie trudno porównać jednak do klimatyzacji. Podczas pracy dają raczej efekt przyjemnego nawiewu połączonego z silnym nawilżeniem powietrza i jego delikatnym schłodzeniem. Największą zaletą klimatorów będzie natomiast ich niska cena – wielokrotnie mniejsza niż koszt zakupu klimatyzatora przenośnego.

Klimatyzator przenośny ranking:

Ranking klimatyzatorów przenośnych to zestawienie popularnych i cieszących się dobrymi opiniami klimatyzatorów przenośnych oraz przenośnych klimatorów. Przedstawiliśmy w nim produkty odpowiednie do różnych pomieszczeń, charakteryzujące się odmiennym designem, ceną i funkcjonalnością, aby każdy mógł z łatwością porównać je i wybrać model idealny dla siebie.

 

1. Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL

Whirlpool PACW29COLKlimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL to produkt zaliczany do urządzeń z klasy energetycznej A. Wybrany model charakteryzuje się mocą chłodzenia 2,8kW i 9000 BTU, co oznacza, że sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni maksymalnie 20 – 30 m2. Dzięki systemowi powolnego uruchamiania wentylatora i parownika klimatyzator pracuje ciszej niż większość podobnych urządzeń.

Produkt jest obsługiwany zdalnie przy pomocy pilota, który umożliwia użytkownikowi wybranie odpowiedniej temperatury chłodzenia. Klimatyzator pokojowy posiada czujnik temperatury ułatwiający dobór odpowiednich parametrów pracy, a także inteligentne koła, dzięki którym jest wygodny w przenoszeniu. Załączony filtr HEPA dba o oczyszczanie emitowanego powietrza z 99,9% zanieczyszczeń.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie działa wydajnie i skutecznie chłodzi. – Negatywne opinie dotyczą hałaśliwej pracy klimatyzatora.
+ Jest wygodne w obsłudze – zdalnie za pomocą pilota.  
+ Charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny.  

 

2. Klimatyzator przenośny Adler AD7909

Adler AD7909Klimatyzator przenośny Adler AD7909 to urządzenie z funkcja nawiewu, chłodzenia i osuszania powietrza. Wydajność chłodzenia produktu określana jest na poziomie 2050 W i 7000 BTU. Wybrany model jest więc odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni około 20 m2.

Klimatyzator pokojowy Adler posiada dwa poziomy mocy. Sterowany jest przy pomocy pilota, który umożliwia ustawienie wybranej temperatury chłodzenia w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza. Urządzenie wyposażono w timer 24-godzinny. Produkt zaliczany jest do klasy energetycznej A. Jego przepływ powietrza to 360 m3 na godzinę. Klimatyzator posiada także funkcję oscylacji oraz wyświetlacz cyfrowy.

Zalety: Wady:
+ Klimatyzator ma przystępną cenę. – Według opinii niektórych użytkowników klimatyzator jest stosunkowo głośny.
+ Jest wydajny i skutecznie chłodzi pomieszczenia o powierzchni do 20 m2.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Posiada regulację mocy oraz funkcję timera.  

 

3. Klimatyzator przenośny Ravanson KR-2011

Ravanson KR-2011Ravanson KR-2011 to klimator z pompą wodną, który ułatwia utrzymanie komfortowej temperatury powietrza i kontroluje jego wilgotność. Produkt nie wymaga montażu. Posiada również kółka, które ułatwiają jego przenoszenie do różnych pomieszczeń. Poza funkcją chłodzenia dba także o oczyszczenie powietrza z kurzu i pyłu.

Urządzenie dysponuje mocą 75 W. Jest sterowane manualnie i zdalnie za pomocą pilota. Posiada 3 poziomy prędkości i 3 rodzaje wentylacji, a także funkcję oscylacji pionowej i poziomej. Przepływ powietrza przez klimator określany jest na poziomie 410 m3 na godzinę. Produkt oferuje również funkcję timera z możliwością ustawienia czasu pracy na 0,5 do 4 godzin. Zbiornik klimatora ma 4 litry pojemności. W zestawie użytkownik otrzymuje również dwa wkłady chłodnicze.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie nie wymaga montażu i jest w pełni mobilne. – Wydajnością chłodzenia nie dorównuje klasycznemu klimatyzatorowi.
+ Ma przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy klimatora.
+ Jest energooszczędne.  
+ Oczyszcza i jonizuje powietrze.  

 

4. Klimatyzator przenośny Columbia Vac KLC7000

Columbia Vac KLC7000Klimatyzator przenośny Columbia Vac KLC7000 to urządzenie z funkcją wentylacji i osuszania. Produkt może być sterowany przy pomocy panelu z wyświetlaczem lub zdalnie za pomocą pilota. Wybrany model pracuje w czterech trybach – automatycznym, nocnym, z opóźnionym startem lub z dowolnie ustawionym timerem. Daje również możliwość wyboru jednej z dwóch prędkości obrotów wentylatora.

Klimatyzator pokojowy Columbia został wyposażony w filtr powietrza oraz w układ odparowywania wody – skroploną wodę wykorzystuje się do chłodzenia, co zwiększa jego efektywność i obniża zużycie energii. Urządzenie posiada wbudowane kółka, które ułatwiają jego przenoszenie. Zapamiętuje też ostatnio wybrane parametry pracy.

Klimatyzator zaliczany jest do klasy energetycznej A. Pracuje w zakresie 16 – 31 stopni Celsjusza i jest odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 15 m2. Posiada programator zegarowy, a jego wydajność chłodzenia określa się na poziomie 2,06 kW, czyli 7000 BTU.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Użytkownicy tego klimatyzatora podkreślają przede wszystkim jego dużą głośność pracy.
+ Jest bardzo wydajne.  
+ Posiada funkcję regulacji mocy oraz timer.  

 

5. Klimatyzator przenośny Electrolux EXP26U338HW

Electrolux EXP26U338HWKlimatyzator przenośny Electrolux EXP26U338HW to urządzenie zaliczane do klasy efektywności energetycznej A+. Produkt dysponuje funkcją chłodzenia, wentylacji, osuszania i ogrzewania. Jest sterowany za pomocą pilota. Posiada wyświetlacz LCD oraz kilka trybów pracy, w tym program automatyczny i tryb pracy nocnej.

Klimatyzator pokojowy zalecany jest do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni 12 – 18 m2. Jego wydajność chłodzenia określana jest na poziomie 9000 BTU oraz 2,6kW. Produkt posiada 24-godzinny timer i filtr antybakteryjny. Urządzenie pozwala na wybór jednej z 3 prędkości pracy wentylatora. Zostało wyposażone w kółka, które ułatwiają jego przenoszenie oraz w funkcję wyświetlania aktualnej temperatury.

Zalety: Wady:
+ Klimatyzator jest bardzo efektywny. – Negatywne opinie dotyczą zbyt krótkiej rury wylotowej urządzenia.
+ Posiada funkcję regulacji mocy, timer oraz wyświetlacz. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Nie jest zbyt głośny.  

 

6. Klimatyzator przenośny Ravanson KR-1011

Klimatyzator przenośny Ravanson KR-1011Ravanson KR-1011 to przenośny klimator o mocy 75 W. Urządzenie zostało wyposażone w 3 prędkości pracy oraz funkcję nawilżania, czyli chłodną bryzę. Przepływ powietrza przez ten model klimatyzatora wynosi 400 m3 na godzinę. Klimator zaliczany jest do urządzeń z klasy energetycznej A.

Produkt jest sterowany mechanicznie. Można korzystać z niego przy użyciu wkładów chłodniczych, dołączonych do zestawu. Atutem urządzenia są wbudowane kółka, które ułatwiają jego transport pomiędzy pomieszczeniami, a także filtry oczyszczające emitowane powietrze z zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest przystępne cenowo. – Negatywne opinie dotyczą dużego zużycia wody w trakcie pracy klimatora.
+ Sprawnie chłodzi i jest przy tym energooszczędne. – W pierwszych dniach użytkowania produkt może wydzielać nieprzyjemny zapach plastiku.
+ Jest intuicyjne w obsłudze.  

 

7. Klimatyzator przenośny Kaisai KPPD-12HRN29

Kaisai KPPD-12HRN29KAISAI KPPD-12HRN29 to urządzenie o mocy 3,5kW, dysponujące funkcją chłodzenia i grzania. Sprzęt posiada wbudowaną pompę ciepła. Oferuje dodatkowo tryb wentylacji i osuszania powietrza. Model dysponuje programatorem czasowym. Jego atutem jest też wyświetlacz LED, który ułatwia obsługę oraz kółka, które pozwalają przestawiać go wygodnie w dowolne miejsce. 

Urządzenie należy do klasy energetycznej A+. Sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni około 16-23 m2. Model wyposażono w system autodiagnozy (wyświetla kod błędu w przypadku awarii) oraz funkcję snu (wentylator pracuje na niskich obrotach, a temperatura jest podnoszona o jeden stopień na godzinę). Klimatyzator uruchamia się automatycznie z zapamiętanymi parametrami pracy po przerwie w dostawie prądu. Posiada również praktyczną funkcję odparowywania skroplin (częściowo).

Zalety: Wady:
+ Posiada wiele trybów pracy. – Ma dużą wagę (ale posiada kółka transportowe).
+ Pracuje wydajnie nawet do 30 m2. – Według niektórych opinii dosyć głośno pracuje.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonane.  

 

8. Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020CKlimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020C to urządzenie o mocy chłodniczej 2050 W, wyposażone w funkcję chłodzenia, osuszania i wentylacji. Prędkość wentylatora może być regulowana na 4 poziomach. Sterowanie klimatyzatorem odbywa się w sposób manualny przy pomocy panelu dotykowego lub zdalnie za pomocą pilota.

Produkt wyposażono w 24-godzinny timer oraz funkcję sleep, która odznacza się cichą pracą i zapobiega przechłodzeniu pomieszczenia w trakcie snu. Urządzenie posiada 4 kółka jezdne oraz uchwyty do wygodnego przenoszenia. Zapamiętuje ostatnio wybrany tryb pracy i stosuje zapamiętane parametry przy kolejnym uruchomieniu. Jego przepływ powietrza określany jest na poziomie 330 m3 na godzinę. Klimatyzator posiada funkcję samoodparowania kondensatu, zabezpieczenie przed wyłączeniem w przypadku napełnienia zbiornika z kondensatem oraz zabezpieczenie sprężarki przeciw zamarznięciu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy kompresora klimatyzacji.
+ Chłodzi wydajnie i szybko.  
+ Jest wygodne i łatwe w obsłudze.  
+ Posiada wiele praktycznych funkcji.  

 

9. Klimatyzator przenośny Camry CR 7905

Klimatyzator przenośny Camry CR 7905Camry CR 7905 to przenośny klimator z funkcją chłodzenia, nawilżania i oczyszczania powietrza. Produkt posiada 3 prędkości nawiewu i 8-litrowy zbiornik na wodę, który pozwala mu na 7,5 godziny ciągłej pracy. Urządzenie jest sterowane manualnie i zdalnie za pomocą pilota. Dysponuje także funkcją wbudowanego timera i oscylacji.

Klimator można wyposażyć w 2 wkłady chłodzące. Jego moc chłodzenia wynosi maksymalnie 150 W. Produkt posiada 4 kółka, które ułatwiają przenoszenie pomiędzy pomieszczeniami.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Klimator zużywa duże ilości wody przez co pojemność zbiornika wydaje się zbyt mała.
+ Skutecznie nawilża powietrze i daje efekt odświeżenia. – Nie spełni się w roli klimatyzacji.
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada timer i regulację prędkości nawiewu.  

 

10. Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB29CO

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB29COKlimatyzator przenośny Whirlpool PACB29CO to urządzenie z klasy energetycznej A, dysponujące funkcją chłodzenia, wentylacji i osuszania. Jego wydajność to 9000 BTU, a moc 2800 W. Produkt wyróżnia funkcja 6 zmysłu, który automatycznie ustawia temperaturę, szybkość obiegu powietrza i poziom wilgotności do aktualnych warunków.

Urządzenie ma 3 tryby pracy, w tym praktyczny tryb snu. Może być sterowane przy pomocy panelu LED lub pilota. Posiada wbudowany filtr HEPA, który oczyszcza emitowane powietrze oraz czujnik temperatury w pilocie, dodatkowo ułatwiający obsługę klimatyzacji.

Zalety: Wady:
+ Klimatyzator jest bardzo wydajny i efektywny. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest wygodny w obsłudze.
+ Ma klasyczny, elegancki design.
+ Posiada różne tryby pracy i przydatne funkcje dodatkowe.

Klimatyzator przenośny – jak wybrać?

Klimatyzacja przenośna na mniejszą skalę może być przeprowadzana z wykorzystaniem klimatora, który zapewni swojemu użytkownikowi przyjemne uczucie orzeźwienia. Użytkownicy tego typu urządzeń podkreślają jednak, iż nie są one w stanie zastąpić prawdziwej klimatyzacji i obniżyć temperatury pomieszczenia o więcej niż kilka stopni Celsjusza. Stanowią raczej udoskonaloną wersję domowego wiatraka, ponieważ dodatkowo chłodzą i nawilżają powietrze. Klimatory polecane będą dla osób, które chcą przede wszystkim oszczędzić – zarówno na kosztach zakupu, jak i na kosztach eksploatacji.

W przypadku wyboru pomiędzy poszczególnymi modelami klimatyzatorów przenośnych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich podstawowe parametry pracy, mówiące o wydajności urządzenia, a także o komforcie jego użytkowania. Które z nich będą najważniejsze?

 • wydajność chłodzenia – o wydajności chłodzenia klimatyzatora przenośnego możemy dowiedzieć się wiele na bazie jego mocy chłodzenia oraz dedykowanej powierzchni pracy. Jeśli pragniemy w pełni zaufać producentowi, możemy zasugerować się podanymi przez niego wskazówkami, dotyczącymi maksymalnej powierzchni pomieszczenia, w którym sprawdzi się dany model urządzenia. Jeżeli jednak wolimy samodzielnie sprawdzić, jakiej mocy chłodzenia potrzebujemy to wystarczy, że każdy metr kwadratowy danego pokoju pomnożymy przez 0,1 kW. Gotowy wynik to minimalna wydajność chłodzenia dla klimatyzatora przenośnego, który może zapewnić nam pożądane uczucie obniżenia temperatury. Parametr ten nierzadko określany jest także przy pomocy jednostek brytyjskich, czyli BTU. W przypadku klimatyzatorów przenośnych najczęściej spotykamy się z wydajnością na poziomie 7000 BTU (2,05 kW), 9000 BTU (2,6 kW) oraz 12000 BTU (3,5 kW). Pamiętajmy również, że ze względu na konieczność zamontowania w uchylonym oknie rury odprowadzającej musimy liczyć się również ze stałym obniżaniem wydajności chłodzenia klimatyzatora przenośnego typu monoblok wskutek przedostawania się do pomieszczenia ciepłego powietrza z zewnątrz – problem ten rozwiązany jest częściowo w klimatyzatorach przenośnych split i całkowicie w klimatyzatorach stacjonarnych.
 • klasa energetyczna – klimatyzacja przenośna może odstraszać potencjalnych kupujących bardzo wysokimi rachunkami za energię elektryczną, dlatego jeżeli planujemy korzystać ze swojego urządzenia stosunkowo często, długo i przez cały sezon letni, zwracajmy uwagę na klasę efektywności energetycznej klimatyzatora. Najlepiej jeśli należy on do produktów z klasy A, A+ lub A++.
 • przepływ powietrza – czyli ilość chłodnego powietrza emitowanego przez urządzenie w ciągu godziny, wyrażana w metrach sześciennych. W większości przypadków parametr ten oscyluje pomiędzy 200 a 400 m3/h.
 • głośność pracy – klimatyzatory przenośne nie należą do urządzeń bezgłośnych. Te w wariancie jednoelementowym, czyli typu monoblok, będą najbardziej hałaśliwe, ponieważ mieszczą w sobie wszystkie elementy domowej klimatyzacji. Znośne natężenie dźwięków emitowanych przez klimatyzator nie powinno przekraczać 63 dB. Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania tego typu urządzenia, warto zwracać również uwagę na to, czy dysponuje ono programem pracy nocnej/cichej, która umożliwi spokojny sen.
 • regulacja mocy – dzięki regulacji mocy możemy dostosować wydajność urządzenia do swoich aktualnych potrzeb, oszczędzając w ten sposób energię i czynnik chłodzący, a także wpływając na głośność pracy klimatyzatora. Przy okazji korzystne może okazać się sprawdzenie także zakresu temperatur, w których pracuje dany model urządzenia – dolny przedział podpowie nam, do jakiej temperatury klimatyzator jest w stanie schłodzić powietrze w naszym domu.
 • obsługa – klimatyzacja przenośna może być sterowana manualnie za pomocą przycisków lub panelu dotykowego, a także zdalnie za pomocą pilota. Wygodniejsza będzie naturalnie druga opcja, która pozwoli nam zmienić ustawienia pracy klimatyzatora bez wstawania z kanapy.
 • dodatkowe funkcje – klimatyzatory przenośne mogą osuszać, oczyszczać, a także ogrzewać powietrze w danym pomieszczeniu. Wśród ich funkcji dodatkowych znajdziemy także timer z opcją programowania godzinowego i automatycznego włączania/wyłączania, automatyczne programy dostosowujące parametry pracy do aktualnego stanu powietrza oraz wyświetlacze pokazujące między innymi temperaturę pomieszczenia.

Klimatyzator przenośny – jaki wybrać?

Klimatyzacja przenośna nie jest zagadnieniem ograniczonym wyłącznie do najpopularniejszych klimatyzatorów typu monoblok. W kategorii kompaktowych urządzeń chłodzących znajdziemy także wspomniane już klimatory, czy też klimatyzatory ewaporacyjne oraz klimatyzatory split, czyli modele dwuczęściowe.

Klimatyzatory ewaporacyjne, czyli chłodzące pomieszczenie przy pomocy zimnej wody i wiatraka, to wybór odpowiedni dla miłośników ekologicznych rozwiązań. Dzięki nim mieszkanie będzie delikatnie schłodzone, a powietrze w pomieszczeniach mocno nawilżone. Klimatory są niedrogie, stosunkowo ciche, mobilne i łatwe w obsłudze. Nie wymagają montażu i zużywają niewielkie ilości energii. Możemy napełniać je także zwykłą wodą z lodem, co przekłada się na minimalne koszty eksploatacji. Należy liczyć się jednak z faktem, że klimatyzator ewaporacyjny nie będzie tak efektywny i wydajny, jak klimatyzator opierający swoje działanie na wykorzystaniu czynnika chłodzącego. Klimatory polecamy zatem osobom, które szukają czegoś pomiędzy domowym wiatrakiem a klimatyzacją.

Trzeci typ klimatyzatorów przenośnych to modele dwuczęściowe, czyli typu split. Jeden z elementów takiego urządzenia pracuje na zewnątrz, gdzie odprowadza ciepłe powietrze i generuje największy hałas. Drugi, emitujący chłodne powietrze, znajduje się natomiast w domu. Atutem takich klimatyzatorów jest bardzo duża wydajność i stosunkowo cicha praca, natomiast wadą bardzo wysoki koszt zakupu.

Podstawowe modele klimatyzatorów przenośnych, czyli te jednoczęściowe typu monoblok, pracują na bazie czynników chłodniczych wykorzystujących właściwości fizyczne gazów. Dawniej był to freon, jednak po odkryciu jego negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne, substancję tę zamieniono na dwie mieszanki gazowe o nazwach R407C i R410A. Klimatyzacja tego typu będzie dobrym wyborem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na inwazyjny montaż klimatyzatora stacjonarnego. Związane z koniecznością zamontowania rury odprowadzającej ciepłe powietrze niedogodności można natomiast rozwiązać na kilka sposobów, na przykład poprzez zakup specjalnej uszczelki do okna, umieszczenie w szparze kawałka pleksi z otworem lub poprzez poprowadzenie rury przez dziurę wywierconą w ścianie.

Klimatyzator przenośny – dla kogo?

Jeśli nadal nie jesteś pewien, na jaki rodzaj klimatyzacji się zdecydować, oto kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci, czy klimatyzator przenośny to urządzenie odpowiednie dla Ciebie.

Klimatyzator przenośny to produkt najlepszy dla osób, które:

 • nie szukają urządzeń na stałe, planują przeprowadzkę, wynajmują mieszkanie,
 • pragną korzystać z klimatyzatora w różnych pomieszczeniach, w zależności od swoich potrzeb,
 • szukają klimatyzacji prostej, szybkiej i niedrogiej w montażu,
 • nie mogą pozwolić sobie na klimatyzację, która wymaga ingerencji w strukturę budynku,
 • mają ograniczony budżet,
 • mieszkają w niewielkim mieszkaniu z małymi pokojami,
 • chcą, aby klimatyzator był sezonowym, ale atrakcyjnym dodatkiem do wnętrza, dopasowanym pod względem jego stylu aranżacyjnego.

Podsumowanie

Klimatyzatory przenośne oferowane są przez licznych producentów w wielu wariantach różniących się między sobą przede wszystkim wydajnością, funkcjami, designem oraz ceną. Koszt zakupu urządzeń tego typu to przedział rozpoczynający się od około 1000 i sięgający maksymalnie 4000 zł. Dla porównania, dobrej jakości klimator kupimy za mniej niż 500 zł, natomiast klimatyzator przenośny dwuelementowy może kosztować nas nawet 7000 – 9000 zł.

Klimatyzator przenośny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

 1. Uważam, że powinien się tutaj znaleźć Fersk Vind 2. Jest to bardzo dobry klimatyzator Polskiej marki, którego dodatkowym atutem jest filtracja powietrza przez filtr HEPA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić