Strona głównaMałe AGDGrzejniki elektryczneGrzejnik elektryczny - na co warto zwrócić uwagę?

Grzejnik elektryczny – na co warto zwrócić uwagę?

Grzejnik elektryczny – jaki wybrać?

Grzejnik elektryczny może stanowić podstawowe źródło ciepła w domu lub jedynie dodatkowo dogrzewać pomieszczenia. Osoby zainteresowane zakupem tego typu sprzętu powinny wiedzieć, że grzejniki elektryczne dzielą się głównie na konwekcyjne i radiacyjne.
Te pierwsze wykorzystują grawitacyjny ruch powietrza tj. napływanie chłodnego powietrza od dołu i nagrzewanie go przy pomocy specjalnego wymiennika. Te drugie, uznawane za bardziej ekonomiczne i skuteczniejsze, oddają ciepło całą swoją powierzchnią. Są bardziej oszczędne, ale jednocześnie również droższe.

Grzejnik elektryczny ranking:

Ranking grzejników elektrycznych to zestawienie popularnych modelów różnego typu. Sprawdź ich podstawowe wady i zalety, aby wybrać produkt najlepszy dla siebie!

 

1. Grzejnik elektryczny HB CFH1503M

 

HB CFH1503MHB CFH1503M to grzejnik elektryczny ceramiczny z funkcją dwupoziomowej regulacji mocy grzania (750 lub 1500 W). Produkt został zabezpieczony przed przegrzaniem. Posiada także funkcję zimnego nawiewu. Urządzenie wyposażono w termostat, który pozwala w łatwy sposób uzyskać żądaną temperaturę.

Model CFH1503M wyłącza się automatycznie w przypadku przewrócenia. Nie posiada jednak wyłącznika czasowego i nie może zostać zawieszony na ścianie. Jego atutem jest natomiast stabilna podstawa i zintegrowana rączka do przenoszenia. Produktowi nie można odmówić również atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Grzejnik waży jedynie 1,3 kg. Jego wymiary to 140 x 180 x 260 mm.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą nieprzyjemnego zapachu grzejnika.
+ Równomiernie rozprowadza ciepłe lub chłodne powietrze (obraca się automatycznie wokół własnej osi).  
+ Posiada zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłączania w przypadku przewrócenia.  
+ Pracuje cicho i wydajnie.  

 

2. Grzejnik elektryczny RAVEN EGO001

 

RAVEN EGO001RAVEN EGO001 to grzejnik olejowy zbudowany z 7 żeberek. Produkt dysponuje trzema poziomami mocy – 600, 900 oraz 1600 W. Został wyposażony w termostat mechaniczny oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Co więcej, wyłącza się automatycznie również w przypadku przewrócenia.

Urządzenie samoczynnie podtrzymuje temperaturę pomieszczenia na zadanym poziomie. Nie posiada jednak wyłącznika czasowego. Produkt jest stosunkowo ciężki – waży aż 7,8 kg. Jego wymiary wynoszą kolejno 64,5 x 37 x 21 cm. Atutem modelu są kółka transportowe i uchwyt ułatwiający przenoszenie. Model posiada także kontrolkę stanu pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie sprawdza się nawet w dużych pomieszczeniach (jako dodatkowe źródło ciepła). – Termostat grzejnika nie posiada skali.
+ Bardzo szybko się nagrzewa i zużywa niewiele energii.  
+ Jest wygodny do przenoszenia.  
+ Charakteryzuje się łatwością obsługi.  

 

3. Grzejnik elektryczny MILLA HOME MCH300K

 

Grzejnik elektryczny MILLA HOME MCH300KMILLA HOME MCH300K to grzejnik elektryczny konwektorowy, oferujący użytkownikowi wybór jednego z dwóch poziomów grzania. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, jednak nie zostało wyposażone w wyłącznik czasowy. Produkt wyróżnia się eleganckim szklanym panelem w kolorze czarnym, który nadaje nowoczesny charakter.

Grzejnik MILLA HOME MCH300K dysponuje mocą 1500 W. Producent deklaruje, że model nadaje się do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni nawet 20 metrów kwadratowych. Atutem urządzenia są trzy prędkości pracy, wybierane za pomocą pokrętła oraz możliwość przymocowania do ściany. Grzejnik posiada termostat. Jego waga to 6,2 kg, zaś wymiary to kolejno 100 x 600 x 500 mm.

Zalety: Wady:
+ Grzejnik jest wydajny i funkcjonalny. – Obsługa termostatu grzejnika jest nieprecyzyjna, ponieważ elementy pokrętła są luźno spasowane.
+ Doskonale prezentuje się we wnętrzu.  
+ Może zostać zamontowany na ścianie.  
+ Ma niewielki rozmiar, dzięki czemu zajmuje mało miejsca w pomieszczeniu.  

 

4. Grzejnik elektryczny VOLTENO VO0284

 

Grzejnik elektryczny VOLTENO VO0284VOLTENO VO0284 to tani i niewielki grzejnik kwarcowy, wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Urządzenie nie posiada wyłącznika czasowego i nie może zostać zawieszone na ścianie. Produkt ma moc 400 – 800 W i dwa poziomy grzania do wyboru.

Grzejnik może być z łatwością transportowany przy pomocy wbudowanej rączki, która zapobiega oparzeniom. Jego atutem jest prosty mechanizm działania i możliwość regulacji temperatury. Model VO0284 posiada termostat. Waży jedynie 0,9 kg. Jego wymiary wynoszą kolejno 90 x 260 x 370 mm.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma bardzo korzystną cenę. – Nadaje się tylko do małych pomieszczeń.
+ Szybko się nagrzewa. – Ma nieatrakcyjny wygląd i nieprzyjemny zapach, który z czasem się ulatnia.
+ Jest niewielki, lekki i łatwy do przenoszenia.  
+ Pobiera małe ilości energii.  

 

5. Grzejnik elektryczny NEO TOOLS 90-096

 

Grzejnik elektryczny NEO TOOLS 90-096

NEO TOOLS 90-096 to grzejnik na podczerwień wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem i wyłącznik czasowy. Urządzenie jest stworzone do zawieszenia na ścianie. Jego głównym atutem jest oszczędna i bardzo wydajna praca. Model dysponuje mocą 450 W. Nie wymaga rozgrzewania. Dodatkowo, może być programowany – nawet tygodniowo – przy pomocy pilota do sterowania.

NEO TOOLS 90-096 jest panelem grzewczym, który charakteryzuje się aż 98% sprawnością przetwarzania energii. Produkt posiada termostat. Waży 5,2 kg. Jego wymiary wynoszą kolejno 22 x 900 x 500 mm.

Zalety: Wady:
+ Grzejnik nie musi się rozgrzewać. – Negatywne opinie dotyczą trudności związanych z zawieszeniem urządzenia na ścianie.
+ Zużywa niewiele energii. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest łatwy w obsłudze i może zostać precyzyjnie zaprogramowany.
+ Ma nowoczesny design.

Czy grzejnik elektryczny jest energooszczędny? Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Wiele osób kojarzy grzejniki elektryczne z wysokimi kosztami eksploatacji. Nie powinniśmy jednak utożsamiać pojęcia grzejnika elektrycznego z popularną farelką (tak naprawdę termowentylatorem), która faktycznie pobiera w ciągu godziny pracy spore ilości energii elektrycznej. Wbrew powszechnej opinii, grzejniki elektryczne energooszczędne istnieją i mogą stanowić podstawę domowego ogrzewania.

Grzejniki elektryczne możemy podzielić na kilka typów – każdy z nich będzie pracował w nieco inny sposób, miał inne wady i zalety. To głównie na tej podstawie powinniśmy wybierać model idealny dla swoich potrzeb.
Na rynku znajdziemy więc przede wszystkim:

  • grzejniki ceramiczne – podobne do tradycyjnych grzejników, wyposażone są w specjalny wkład, który rozgrzewa się po podłączeniu do zasilania, jest wydajny, oddaje ciepło jeszcze długo po wyłączeniu, jednak również długo się rozgrzewa, a co za tym idzie zużywa do tego celu sporą ilość energii elektrycznej,
  • grzejniki olejowe – należą do grupy grzejników radiacyjnych, są wypełnione olejem, który długo się nagrzewa i długo oddaje ciepło (nawet dłużej niż ceramika),
  • grzejniki konwektorowe – szybko nagrzewają się i równie szybko tracą ciepło, ich zaletą jest jednak atrakcyjna cena i bardzo często nowoczesny wygląd, sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, które trzeba nagrzać w szybkim tempie,
  • grzejniki na podczerwień – emitujące fale podczerwone, które są pochłaniane przez przedmioty i istoty żywe, a następnie zamieniane w ciepło, grzejnik na podczerwień należy do najbardziej energooszczędnych – porównywalnie z grzejnikami olejowymi, a dodatkowo nie musi się rozgrzewać.

Wybór odpowiedniego typu grzejnika według częstotliwości jego używania to podstawa. Warto jednak zastanowić się również, czy interesuje nas grzejnik elektryczny ścienny, czy wolnostojący? Czy pragniemy kontrolować jego temperaturę przy pomocy pokrętła, czy pilota? Czy ważny jest dla nas wygląd, wymiary, waga oraz dodatkowe elementy ułatwiające przenoszenie, jak uchwyt czy koła transportowe? Pamiętajmy również o kwestiach bezpieczeństwa – dobry grzejnik elektryczny będzie zabezpieczony przed przegrzaniem i wyposażony w funkcję autowyłączania na wypadek przewrócenia.

Podsumowanie

Grzejnik na podczerwień, konwekcyjny, olejowy czy ceramiczny – każdy typ grzejnika ma swoje wady i zalety. Najbardziej ekonomiczny w eksploatacji będzie ten na podczerwień lub olejowy, z kolei najatrakcyjniejszy wygląd i cenę może mieć ten konwekcyjny. Wybór tego typu sprzętu zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb – określ więc swoje oczekiwania, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu.

Grzejnik elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!