Strona głównaMałe AGDGrzejniki elektryczneNajlepszy grzejnik elektryczny - ranking 2024

Najlepszy grzejnik elektryczny – ranking 2024 [TOP5]

Grzejnik elektryczny – jaki wybrać?

Grzejnik elektryczny może stanowić podstawowe źródło ciepła w domu lub jedynie dodatkowo dogrzewać pomieszczenia. Osoby zainteresowane zakupem tego typu sprzętu powinny wiedzieć, że grzejniki elektryczne dzielą się głównie na konwekcyjne i radiacyjne.
Te pierwsze wykorzystują grawitacyjny ruch powietrza tj. napływanie chłodnego powietrza od dołu i nagrzewanie go przy pomocy specjalnego wymiennika. Te drugie, uznawane za bardziej ekonomiczne i skuteczniejsze, oddają ciepło całą swoją powierzchnią. Są bardziej oszczędne, ale jednocześnie również droższe.

Grzejnik elektryczny ranking:

Ranking grzejników elektrycznych to zestawienie popularnych modelów różnego typu. Sprawdź ich podstawowe wady i zalety, aby wybrać produkt najlepszy dla siebie!

Sprawdź też:

1. Warmtec EWX-1000W

Warmtec EWX-1000WElektryczny grzejnik konwektorowy WARMTEC EWX-1000 to model nadający się do montażu ściennego, ale także przenośny. Urządzenie jest polecane do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 14 m2. Posiada termostat z regulacją 8-poziomową, w zakresie temperatur od 6 do 30 stopni Celsjusza. Jego atutem jest też tryb pracy mrozoochronnej i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Produkt posiada uchwyt i nóżki, ale jest sprzedawany także w zestawie ze wspornikami i wkrętami montażowymi. Posiada przewód o długości 1,3 metra. Waży 3,3 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pracuje bardzo wydajnie i cicho. – Ma nieco zbyt krótki przewód.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest niewielki i estetycznie się prezentuje.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

2. HB CFH1503M

HB CFH1503MHB CFH1503M to grzejnik elektryczny ceramiczny z funkcją dwupoziomowej regulacji mocy grzania (750 lub 1500 W). Produkt został zabezpieczony przed przegrzaniem. Posiada także funkcję zimnego nawiewu. Urządzenie wyposażono w termostat, który pozwala w łatwy sposób uzyskać żądaną temperaturę.

Model CFH1503M wyłącza się automatycznie w przypadku przewrócenia. Nie posiada jednak wyłącznika czasowego i nie może zostać zawieszony na ścianie. Jego atutem jest natomiast stabilna podstawa i zintegrowana rączka do przenoszenia. Produktowi nie można odmówić również atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Grzejnik waży jedynie 1,3 kg. Jego wymiary to 140 x 180 x 260 mm.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą nieprzyjemnego zapachu grzejnika.
+ Równomiernie rozprowadza ciepłe lub chłodne powietrze (obraca się automatycznie wokół własnej osi).  
+ Posiada zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłączania w przypadku przewrócenia.  
+ Pracuje cicho i wydajnie.  

3. RAVEN EGO002

RAVEN EGO002RAVEN EGO002 to grzejnik olejowy z 11 żebrami, wyposażony w termostat i 3-stopniową regulację mocy. Urządzenie posiada uchwyt i praktyczne kółka transportowe. Jego atutem jest też funkcja pracy turbo i lampka kontrolna stanu pracy.

Sprzęt został zabezpieczony przed przegrzaniem. Wyłącza się także w przypadku przechylenia, gwarantując użytkownikowi pełne bezpieczeństwo. Dysponuje mocą od 1000 do 2500 W. Waży około 12 kg.

Zalety: Wady:
+ Grzejnik posiada dodatkowy wiatrak. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma smukły, nowoczesny wygląd. – Wiatrak głośno pracuje (tryb turbo).
+ Dysponuje dużą mocą.  
+ Posiada koła transportowe.  

4. HB OFR2003

HB OFR2003HB OFR2003 to grzejnik elektryczny olejowy, 9-żebrowy. Jego maksymalna moc wynosi 2000 W. Urządzenie jest wyposażone w regulowany termostat i 3 stopnie grzania: 800, 1200 i 2000 W. Sprzęt oferuje takie funkcje, jak TIP OVER (wyłącza się po przewróceniu) oraz ANTIFROST (ochrona przed zamarzaniem).

Produkt został zabezpieczony przed przegrzaniem. Ma kompaktową obudowę z miejscem na nawinięcie przewodu. Jest też łatwy do przenoszenia. Jego wymiary wynoszą 80 na 50 na 15 cm. Sprzęt waży 8 kg.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Nie wszyscy są zadowoleni z jego wyglądu – krzywe, nieestetycznie zgrzewane żebra.
+ Ma uniwersalny design.  
+ Pracuje wydajnie.  
+ Ma niewielki rozmiar.  

5. VOLTENO V0267

VOLTENO V0267Grzejnik konwektorowy VOLTENO V0267 Basic to model o mocy 2000 W, wyposażony w regulację na trzech poziomach: 750, 1250 i 2000 W. Urządzenie posiada wbudowany termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Produkt waży 2,9 kg. Nie nadaje się do montażu ściennego. Posiada stabilną podstawę i prosty design. 

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Często dociera do klientów z wgniecioną obudową.
+ Szybko nagrzewa małe pomieszczenia.  
+ Jest niewielki i lekki, ale stabilny.  
+ Posiada regulację mocy.  

Czy grzejnik elektryczny jest energooszczędny? Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Wiele osób kojarzy grzejniki elektryczne z wysokimi kosztami eksploatacji. Nie powinniśmy jednak utożsamiać pojęcia grzejnika elektrycznego z popularną farelką (tak naprawdę termowentylatorem), która faktycznie pobiera w ciągu godziny pracy spore ilości energii elektrycznej. Wbrew powszechnej opinii, grzejniki elektryczne energooszczędne istnieją i mogą stanowić podstawę domowego ogrzewania.

Grzejniki elektryczne możemy podzielić na kilka typów – każdy z nich będzie pracował w nieco inny sposób, miał inne wady i zalety. To głównie na tej podstawie powinniśmy wybierać model idealny dla swoich potrzeb.
Na rynku znajdziemy więc przede wszystkim:

  • grzejniki ceramiczne – podobne do tradycyjnych grzejników, wyposażone są w specjalny wkład, który rozgrzewa się po podłączeniu do zasilania, jest wydajny, oddaje ciepło jeszcze długo po wyłączeniu, jednak również długo się rozgrzewa, a co za tym idzie zużywa do tego celu sporą ilość energii elektrycznej,
  • grzejniki olejowe – należą do grupy grzejników radiacyjnych, są wypełnione olejem, który długo się nagrzewa i długo oddaje ciepło (nawet dłużej niż ceramika),
  • grzejniki konwektorowe – szybko nagrzewają się i równie szybko tracą ciepło, ich zaletą jest jednak atrakcyjna cena i bardzo często nowoczesny wygląd, sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, które trzeba nagrzać w szybkim tempie,
  • grzejniki na podczerwień – emitujące fale podczerwone, które są pochłaniane przez przedmioty i istoty żywe, a następnie zamieniane w ciepło, grzejnik na podczerwień należy do najbardziej energooszczędnych – porównywalnie z grzejnikami olejowymi, a dodatkowo nie musi się rozgrzewać.

Wybór odpowiedniego typu grzejnika według częstotliwości jego używania to podstawa. Warto jednak zastanowić się również, czy interesuje nas grzejnik elektryczny ścienny, czy wolnostojący? Czy pragniemy kontrolować jego temperaturę przy pomocy pokrętła, czy pilota? Czy ważny jest dla nas wygląd, wymiary, waga oraz dodatkowe elementy ułatwiające przenoszenie, jak uchwyt czy koła transportowe? Pamiętajmy również o kwestiach bezpieczeństwa – dobry grzejnik elektryczny będzie zabezpieczony przed przegrzaniem i wyposażony w funkcję autowyłączania na wypadek przewrócenia.

Podsumowanie

Grzejnik na podczerwień, konwekcyjny, olejowy czy ceramiczny – każdy typ grzejnika ma swoje wady i zalety. Najbardziej ekonomiczny w eksploatacji będzie ten na podczerwień lub olejowy, z kolei najatrakcyjniejszy wygląd i cenę może mieć ten konwekcyjny. Wybór tego typu sprzętu zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb – określ więc swoje oczekiwania, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu.

Grzejnik elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

 
0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd