Strona głównaDom i ogródNagrzewniceWybieramy najlepszą nagrzewnicę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą nagrzewnicę – ranking 2024 [TOP6]

Nagrzewnica – kiedy się sprawdzi?

Nagrzewnica to urządzenie przydatne w wielu sytuacjach. Z jego pomocą można dogrzać pomieszczenia, takie jak garaż czy warsztat, których z reguły nie obejmuje ogrzewanie centralne. Nagrzewnice przydają się także na budowie – do dosuszania posadzek czy ścian. Można korzystać z nich w celu osuszenia mieszkania po zalaniu czy po remoncie. Z urządzeń tego typu korzystają jednak nie tylko osoby prywatne, ale też firmy. Są one stosowane do ogrzewania między innymi magazynów, hal produkcyjnych, szklarni czy lokali gastronomicznych.

Nagrzewnica ranking:

Nagrzewnice zyskują na popularności w okresie jesienno-zimowym. Sprawdź, które modele cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników!

Przejrzyj także:

1. NEO 90-063

NEO 90-063Neo 90-063 to elektryczna nagrzewnica odpowiednia do warsztatu czy garażu. Urządzenie wyposażono w ceramiczny element grzewczy i izolowany uchwyt z tworzywa do bezpiecznego przenoszenia. Obudowa sprzętu została pomalowana proszkowo, co zabezpiecza ją przed rdzewieniem. Model jest niewielki, ale wydajny. Posiada silny wiatrak i funkcję regulacji kąta nawiewu.

Nagrzewnica waży 3,16 kg. Dysponuje regulacją temperatury i termostatem. Posiada moc 3000 W. Jej wydajność szacuje się na 280 m3/h.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Dosyć głośno pracuje, ale nie jest to dokuczliwe.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Pracuje wydajnie.  
+ Jest bezpieczna w użytkowaniu.  

2. DEDRA DED7185H

DEDRA DED7185HDEDRA DED7185H to nagrzewnica gazowa, wyposażona we wbudowany wentylator. Urządzenie może być zasilane zarówno z sieci, jak i za pomocą akumulatora – nie jest dołączony do produktu. Sprzęt posiada regulowaną moc grzewczą w przedziale od 9 do aż 20 kW. Jego obudowę wykonano z metalu, co gwarantuje produktowi trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki bocznemu panelowi ze wskaźnikiem poziomu naładowania akumulatora nagrzewnica ostrzega o niskim poziomie baterii. Model oferuje regulację kąta nadmuchu. Waży 7.9 kg. Zużywa 1,45 kg paliwa na godzinę pracy. Jego maksymalna wydajność to 500 m3 na godzinę.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Pracuje bardzo wydajnie.  
+ Sprawdza się w dużych pomieszczeniach.
+ Może być zasilana na dwa sposoby (wentylator).

3. Dedra DED9931C3

Dedra DED9931C3Nagrzewnica Dedra DED9931C3 dysponuje mocą 3000 W i jest przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2. Urządzenie zostało wyposażone w ceramiczną grzałkę PTC. Dzięki niej produkt rozgrzewa się szybko i punktowo.

Sprzęt oferuje płynną regulację temperatury. Może też utrzymywać ją za sprawą termostatu. Jego dodatkowy atut stanowi rączka do przenoszenia. Natomiast specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem chroni produkt przed awarią.

Nagrzewnica ma metalową obudowę. Jest zasilana sieciowo. Jej wydajność to 187 m3 na godzinę. Sprzęt waży 3 kg.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Nadaje się tylko do małych pomieszczeń.
+ Ma kompaktową obudowę.  
+ Posiada regulację mocy i termostat.
+ Jest wyposażona w praktyczna rączkę.

4. Kraft & Dele KD11700

Kraft & Dele KD11700Kraft&Dele KD11700 to nagrzewnica gazowa o mocy 25 KW, zasilana propan-butanem (LPG). Sprzęt posiada wbudowany termostat z regulacja temperatury, a także wyświetlacz cyfrowy, który ułatwia obsługę. Urządzenie oszczędza paliwo dzięki specjalnie zaprojektowanej komorze spalania. Może być wykorzystywane w magazynach czy w budownictwie, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej wentylacji pomieszczeń.

Nagrzewnica jest łatwa w użyciu – wystarczy podłączyć do niej butlę z gazem. Sprzęt waży 5 kg. Posiada wbudowany wentylator, który rozdmuchuje ogrzane powietrze. Wydajność modelu oceniana jest na 320 m3/h. Maksymalne zużycie gazu wynosi 1,09 kg/h. W opakowaniu poza urządzeniem znajdziemy dodatkowo wąż gazowy i reduktor.

Zalety: Wady:
+ Jest mocna i efektywnie pracuje. – Negatywne opinie dotyczą funkcjonowania wbudowanego termostatu.
+ Zużywa niewiele paliwa.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

5. Mar-pol M80950 8 kW

Mar-pol M80950 8 kWMar-pol M80950 8 kW to nagrzewnica olejowa, odpowiednia do ogrzewania wnętrz wszelkich pojazdów. Urządzenie pracuje niezależnie od silnika. Dysponuje mocą 8000 W. Jest zasilane olejem opałowym lub olejem napędowym. Waży 9,7 kg.

Sprzęt wyposażono w analogowy panel sterowania i wyświetlacz LCD. Jego atutem jest też możliwość zdalnego sterowania pilotem. Nagrzewnica posiada zamkniętą komorę spalinową, co zapobiega nadmiernej emisji spalin. Może być obsługiwana manualnie lub automatycznie – dostosowuje częstotliwość podawania paliwa do temperatury otoczenia.

Produkt jest programowalny, co znaczy, że można ustalić, za ile godzin ma się włączyć i wyłączyć. Nagrzewnica posiada też filtr powietrza, który chroni ją przed zasysaniem zanieczyszczeń.

Zalety: Wady:
+ Ma przyzwoitą cenę (jak na model olejowy o takiej mocy). – Ma krótki przewód do odprowadzania spalin.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Spala spore ilości paliwa.
+ Zajmuje niewiele miejsca.  
+ Może pracować automatycznie.  

6. LEHMANN 2 kW

LEHMANN 2 kWElektryczna nagrzewnica Lehmann 2000 W to kompaktowe urządzenie wyposażone w termostat i 3-stopniową regulację temperatury (pokrętłem). Sprzęt może działać z samym nawiewem. Posiada regulację kąta nachylenia. Jest wykonany z masywnego stopu stali, co przekłada się na jego wytrzymałość.

Urządzenie waży 1,7 kg. Jest niewielkie – jego wymiary to zaledwie 21x16x22 cm. Produkt został zabezpieczony przed przegrzaniem, a dodatkowo posiada specjalną kratkę, która chroni przed poparzeniem również użytkownika. Model posiada też praktyczny uchwyt do przenoszenia.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Ma krótki kabel.
+ Ma niewielki rozmiar. – Termostat tylko wyłącza urządzenie, nie uruchamia go automatycznie.
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Sprawdza się w małych pomieszczeniach.  

Nagrzewnica olejowa, gazowa czy elektryczna?

Na rynku do wyboru mamy dzisiaj trzy główne rodzaje nagrzewnic:

  • nagrzewnice gazowe,
  • nagrzewnice olejowe na paliwa płynne,
  • nagrzewnice elektryczne.

Który rodzaj wybrać, aby rachunki za energię elektryczną nie poszybowały w górę? Oto charakterystyka poszczególnych typów urządzeń:

Modele elektryczne – są uniwersalne i wykorzystywane w wielu branżach. Bardzo często swoje wnętrza dogrzewają nimi także osoby prywatne, uruchamiając nagrzewnice w przydomowych garażach i warsztatach. Sprzęty dobrze sprawdzają się przy remontach i pracach budowlanych. Nie wymagają wentylowania pomieszczeń, stąd mogą pracować w zamkniętych obiektach. Są bezpieczne, proste w obsłudze, wygodne w użyciu, bo z reguły niewielkie i lekkie – przenośne. Będą jednak kosztowne w eksploatacji przy ogrzewaniu dużych wnętrz.

Modele olejowe – stosowane są do ogrzewania i osuszania. Zaletą nagrzewnic tego typu jest wysoka wydajność, dlatego sprawdzają się one w dużych obiektach – mieszkalnych, firmowych, rolniczych, przemysłowych. Dzielimy je na warianty z systemem odprowadzania spalin i bez. Te drugie muszą pracować w dobrze wentylowanych wnętrzach, a te pierwsze można uruchamiać w każdych warunkach.

Modele gazowe – są najtańsze w eksploatacji, ale muszą być stosowane w warunkach dobrej wentylacji, ponieważ generują duże ilości pary wodnej. Z tego względu najczęściej wykorzystuje się je w szklarniach oraz na budowie, ale przy nakładaniu zapraw wapiennych. Gazowe i olejowe nagrzewnice sprawdzają się tam, gdzie nie ma działającej instalacji elektrycznej.

Nagrzewnica – na co zwrócić uwagę wybierając nagrzewnicę?

Jak wybrać nagrzewnicę, która będzie dobrym i oszczędnym źródłem ciepła w wybranym wnętrzu? Najważniejsza będzie oczywiście moc nagrzewnicy, uzależniona od docelowej powierzchni do ogrzania. Na szczęście, zakup modelu o odpowiednio dużej mocy ułatwia nam prosty wzór:
V x ΔT x K = wydajność w kcal na godzinę, gdzie:

  • V to objętość pomieszczenia w m3,
  • ΔT to różnica temperatur (temperatura bez ogrzewania – temperatura docelowa),
  • K to współczynnik izolacji cieplnej.

Współczynnik izolacji cieplnej wynosi natomiast w uproszczeniu:

  • 3,0-4,0 – w budynku z drewna lub blachy falistej,
  • 2,0-2,9 – w prostym budynku z pojedynczą warstwą cegieł, oknami i dachem,
  • 1,0-1,9 – w budynku z podwójną warstwą cegieł, zamkniętym dachem, niewielką ilością okien,
  • 0,6-0,9 – w budynku podwójnie izolowanym z cegły, z podwójnymi oknami, fundamentem i dobrze izolowanym dachem.

Uzyskany w ten sposób wynik to minimalna wydajność nagrzewnicy wyrażona w kcal/h, dlatego należy podzielić ją przez 860 (1 kW/h = 860 kcal/h). Otrzymamy w ten sposób najważniejszy parametr urządzenia – moc w Watach. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Kluczowe będzie bezpieczne i wygodne użytkowanie. Sprzęty tego typu powinny być zabezpieczone przed przegrzaniem. Jeśli mają być mobilne, muszą posiadać kółka lub uchwyt i niską wagę. Na komfort obsługi takiego urządzenia wpływa też obecność regulacji mocy oraz termostatu, który podtrzymuje zadaną temperaturę – wyłącza się i uruchamia automatycznie. Z pewnością obsługę ułatwia także wyświetlacz, który informuje o ustawionych parametrach i aktualnej temperaturze powietrza w pomieszczeniu. Co ciekawe, niektóre modele elektryczne mogą zamieniać się również w wentylator, który przyda się latem, zatem sprzęt posłuży nam przez cały rok.

Nagrzewnica opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd