Strona głównaDom i ogródAgregatyWybieramy najlepszy - agregat prądotwórczy ranking 2024

Wybieramy najlepszy – agregat prądotwórczy ranking 2024 [TOP8]

Agregat prądotwórczy – czy warto kupić?

Agregat prądotwórczy jest urządzeniem wyposażonym w silnik, który zasila benzyna, ropa lub gaz ziemny. Sprzęty tego typu wytwarzają energię, niezbędną do korzystania z urządzeń domowych, takich jak pralka, lodówka czy komputer. Agregaty sprawdzają się jako źródło zasilania na wypadek awarii, ale również jako dodatkowe, oszczędniejsze źródło prądu, zasilającego elektronarzędzia czy innego typu urządzenia energochłonne.

Agregaty okazują się praktyczne przede wszystkim w domach jednorodzinnych i w gospodarstwach rolnych. Stanowią idealne zabezpieczenie na wypadek awarii i przedłużających się przerw w dostawie prądu. Każda osoba, która chciałaby być przygotowana na taką ewentualność, z pewnością powinna posiadać podobne urządzenie, by móc podłączyć je do swojej instalacji i zachować możliwość korzystania z energii elektrycznej w każdych warunkach.

Agregat prądotwórczy ranking:

Agregaty prądotwórcze dają dostęp do prądu zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności. Jak znaleźć najlepszy sprzęt tego typu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sprawdź, które modele agregatów cieszą się największą popularnością i porównaj z nami ich ceny, aby dokonać najkorzystniejszego wyboru!

1. FIELDMANN FZI 4020

FIELDMANN FZI 4020



Fieldmann FZI 4020-Bi to inwertorowy spalinowy agregat prądotwórczy, którego największą zaletą jest mobilność. Urządzenie posiada 4,5-litrowy zbiornik na paliwo. Przy całkowitym zapełnieniu sprzęt może pracować do 6,5 godziny. Model wytwarza napięcie 230/12V, dlatego nadaje się do zasilania większości sprzętów elektrycznych.

Produkt jest przenośny, kompaktowy i poręczny. Posiada kształt walizki i dodatkowy uchwyt. Dzięki technologii inwertorowej pracuje bez przerw, co oznacza, że pozwala bezpiecznie korzystać nawet z tak wrażliwych urządzeń jak komputer.

Agregat został wyposażony w 4 rodzaje gniazd, w tym tradycyjne 230V oraz 12V, a także gniazdo USB. Jego maksymalna moc wynosi 1800 W, ciągła 1600 W. Sprzęt korzysta z silnika OHW, 80 cm3. Waży 21 kg. Generuje hałas na poziomie 90 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Dosyć głośno pracuje.
+ Jest przenośny.  
+ Jest lekki.  
+ Posiada kilka rodzajów gniazd.  

2. TAGRED PROFESSIONAL AVR 3500W

TAGRED PROFESSIONAL AVR 3500W



TAGRED PROFESSIONAL AVR to urządzenie z silnikiem 4-suwowym, chłodzonym powietrzem. Jego maksymalna wynosi 5600 W. Sprzęt zużywa 0,7 litra paliwa na godzinę. Emituje hałas o natężeniu około 66 dB. Posiada woltomierz i zbiornik paliwa o pojemności 15 litrów. Waży 40 kg.

Produkt wykorzystuje miedzianą prądnicę oraz tłumik, wygłuszający jego pracę. Posiada też praktyczny wyświetlacz LCD. Urządzenie dysponuje zmienną prędkością obrotów na minutę – wyposażono je w technologię inteligentnej przepustnicy, która dostosowuje prędkość silnika do zapotrzebowania na energię. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa oraz wydłużenie żywotności sprzętu.

Generator korzysta z systemu AVR, czyli stabilizatora napięcia. Zapobiega on wahaniom prądu, które mogłyby uszkodzić nowoczesne urządzenia. Jego atutem jest też miedziana prądnica, która okazuje się bardziej trwała i odporna na przegrzanie. Sprzęt posiada dwa gniazda 230 V i jedno wejście 12V.

Produkt wyposażono w japoński silnik, zamontowany na gumowych poduszkach, które amortyzują drgania. Dzięki zapłonowi CDI silnik łatwo pali i stabilnie pracuje. Jego dodatkową zaletą jest też czujnik oleju, który nie pozwala na zatarcie tego elementu.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest bardzo ciężki, a nie posiada kółek transportowych.
+ Dosyć cicho pracuje.  
+ Zużywa niewielkie ilości paliwa.  
+ Łatwo pali.  

3. Karcher PGG 3/1 AVR 

Karcher PGG 3 1 AVR



KARCHER PGG 3/1 to sprzęt z silnikiem benzynowym, zgodnym ze standardami emisji EU STAGE V. Produkt posiada stalową konstrukcję, składany uchwyt i duże koła transportowe. Nadaje się do zasilania urządzeń z silnikami jednofazowymi i trójfazowymi. Dysponuje ochroną przed przeciążeniem i niskim poziomem oleju.

Model oferuje moc znamionową rzędu 2800 W. Generuje hałas nieprzekraczający 74 dB. Posiada zbiornik na paliwo o pojemności 15 litrów. Jego czas pracy przy 50% wydajności szacuje się na około 12 godzin. Urządzenie waży 56 kg, ale koła zapewniają mu mobilność. Posiada gniazdo 12 V i praktyczny wskaźnik paliwa. Oferuje automatyczną regulację napięcia AVR.

Zalety: Wady:
+ Generuje deklarowaną moc. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Łatwo pali.  

4. KIANO PG3000

KIANO PG3000



KIANO PG3000 to agregat benzynowy o mocy do 3000 W. Urządzenie jest wyposażone w zbiornik o pojemności 15 litrów. Przy pełnym zatankowaniu może pracować do 12 godzin.

Model korzysta z systemu AVR, dzięki czemu samodzielnie dostosowuje poziom napięcia do różnych sprzętów i zapobiega zbyt wysokiemu napięciu prądu. Urządzenie jest też zabezpieczone przed wysokimi temperaturami. Posiada miedzianą cewkę prądotwórczą, która odprowadza ciepło. Jest również dodatkowo chłodzone powietrzem.

Produkt waży 44 kg. Jego 4-suwowy silnik ma pojemność 210 cm3. Urządzenie zużywa maksymalnie 1,4 litra paliwa na godzinę pracy.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest ciężki.
+ Posiada duży zbiornik na benzynę. – Głośno pracuje.
+ Pracuje wydajnie.  
+ Jest odpowiednio zabezpieczony.  

5. KRUZER TH 3900

KRUZER TH 3900



KRUZER TH 3900 to model z ekologicznym silnikiem, spełniającym kryteria normy EURO5. Sprzęt utrzymuje stałą prędkość obrotową poprzez automatyczne regulowanie pobieranej dawki paliwa. Posiada solidne uzwojenie miedziane i wysokiej jakości silnik spalinowy japońskiego producenta. Generator może być odpalany ręcznie lub elektrycznie.

Urządzenie wyposażono w silnik 1-cylindrowy, 4-suwowy, chłodzony powietrzem, a także w wyświetlacz LCD. Produkt posiada zbiornik paliwa o pojemności 15 litrów, z dodatkowym wskaźnikiem jego pozostałej ilości. Sprzęt zabezpieczono czujnikiem przeciążeniowym i czujnikiem poziomu oleju.

Produkt dysponuje mocą maksymalnie 3200 W. Jest w stanie pracować do 10 godzin w trybie ciągłym. Zużywa około 0,8 litra paliwa na godzinę. Generuje hałas rzędu 69 dB. Waży 44 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Jest ciężki, a za koła transportowe trzeba dopłacić osobno.
+ Łatwo odpala.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Utrzymuje stałą wydajność.  

6. STANLEY SG3100

STANLEY SG3100



Stanley SL-SG3100 to generator spalinowy z dwoma gniazdami 230 V, cechujący się cichą pracą i praktyczną konstrukcją. Urządzenie wyposażono w jednocylindrowy, czterosuwowy silnik OHV, chłodzony powietrzem i odpalany ręcznie. Sprzęt posiada zbiornik na paliwo o pojemności 15 litrów. Z pełnym bakiem model może pracować około 8 godzin.

Produkt wyposażony został w woltomierz, zabezpieczenie przeciążeniowe i czujnik niskiego poziomu oleju. Urządzenie zużywa średnio około 1,8 litrów paliwa na godzinę. Dysponuje mocą maksymalnie 3100 W. Generuje hałas rzędu 96 dB. Waży 42 kg, ale posiada praktyczną rączkę i koła transportowe.

Za sprawą miedzianej prądnicy i uzwojenia silnika sprzęt jest bardzo wytrzymały, a kuty tłok gwarantuje mu równą i oszczędną pracę. Dodatkowo, urządzenie wyposażono w tłumik i gumowe stabilizatory, które eliminują drgania. To wpływa na głośność pracy i komfort użytkowania produktu. Sprzęt wykorzystuje również regulator napięcia AVR i system łatwego startu (odwrócona sprężyna).

Zalety: Wady:
+ Łatwo odpala. – Ma bardzo źle rozpisaną instrukcję montażu i obsługi.
+ Generuje deklarowaną moc.  
+ Jest wygodny w transportowaniu.  
+ Jest solidnie wykonany.  

7. FOGO F 2001 iS

FOGO F 2001 iS



Fogo F 2001 iS to przenośny agregat o wadze 22 kg, z silnikiem benzynowym Rato R 80 I. Sprzęt posiada moc maksymalną 2000 W. Wykorzystuje inwertorową regulację napięcia. Ma kompaktową konstrukcję i nie jest hałaśliwy. Nadaje się do łączenia z innymi modelami tej marki, dzięki czemu można tworzyć z nich jeden zespół prądotwórczy.

Sprzęt posiada jedno gniazdo 230 V oraz jedno gniazdo 12 V. Sygnalizuje przeciążenie i niski poziom oleju. Automatycznie redukuje też obroty, oszczędzając paliwo. Urządzenie posiada synchroniczną prądnicę o stopniu ochrony IP23 (zabezpieczoną przed przypadkowym dotykiem palcem czy natryskiwaniem wodą).

Model zużywa około 1,1 litra paliwa na godzinę. Przy pełnym baku może pracować do 6 godzin (w przypadku obciążenia 50%). Posiada zbiornik o pojemności 4 litrów. Odpala ręcznie. Jego głośność pracy nie powinna przekraczać 89 dB.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Dosyć cicho pracuje. – Trudno jest wymienić i uzupełnić w nim olej.
+ Ma kompaktowe rozmiary i niską wagę.
+ Oferuje deklarowaną moc.

8. DAEWOO GDA 3500E

DAEWOO GDA 3500E



DAEWOO GDA3500E to urządzenie o mocy maksymalnej 3,2 kW, wyposażone w silnik benzynowy. Produkt ma dwa gniazda jednofazowe i jedno wyjście 12 V. Sprzęt posiada wyświetlacz z informacjami o napięciu, częstotliwości i czasie pracy silnika. Dysponuje automatyczną stabilizacją AVR i elektrycznym rozruchem. Ma też miedziane uzwojenie i zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Produkt wyróżnia się relatywnie cichą pracą oraz dużym zbiornikiem na paliwo (18 litrów). Sprzęt wykorzystuje 4-suwowy silnik benzynowy OHV o mocy 7,5 KM, charakteryzujący się długą żywotnością i stabilnością pracy. Może pracować do 15 godzin przy 50% obciążeniu. Jego dodatkowym atutem jest zaawansowany system filtracji powietrza, zapobiegający przegrzewaniu.

Model emituje hałas o natężeniu do 96 dB. Jest wyposażony we wskaźnik oleju i woltomierz. Waży 44,7 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest ciężki i nie ma kółek.
+ Jest solidnie wykonany. – Dosyć głośno pracuje.
+ Łatwo odpala.
+ Pracuje wydajnie i stabilnie.

Agregat prądotwórczy – jak wybrać bezawaryjny generator prądu?

Agregat prądotwórczy przydaje się na działce, na kempingu, w warsztacie, a także w domu. Może zasilać urządzenia elektryczne tam, gdzie nie ma przyłącza elektrycznego oraz w razie awarii sieci. Skoro wiemy już że takie urządzenie to świetne zabezpieczenie dla pracy urządzeń AGD, RTV i elektronarzędzi, zastanówmy się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie podobnego sprzętu.

Pierwsza kwestia to moc agregatu. Powinna być większa niż łączna moc urządzeń, które chcemy nim zasilać. Druga ważna kwestia to rodzaj silnika. Model na benzynę będzie pracował lepiej, ale może okazać się mniej trwały. Jeśli z produktu planujemy korzystać w sposób ciągły, rozsądniej będzie postawić na silnik zasilany olejem napędowym.

Rodzaje agregatów rozróżniamy także na podstawie „fazy”. W domach przydają się przede wszystkim modele jednofazowe, ponieważ takie sprzęty jak lodówka, telewizor czy komputer potrzebują napięcia rzędu 230 V. Sprzęty trójfazowe służą zasilaniu mocniejszych urządzeń, takich jak trójfazowe silniki elektryczne. Mówi się, że dobre generatory trójfazowe są słabymi generatorami jednofazowymi, ponieważ na każde ich gniazdo przypada 1/3 mocy maksymalnej.

Jaki agregat wybrać do domu? W tym przypadku odpowiedni będzie ten o napięciu 230 V. Jego moc to łączna moc wszystkich domowych urządzeń, z których chcemy korzystać, powiększona o około 20 – 30%. Kiedy sprzęt ma zasilać na przykład komputer, obowiązkowo powinien posiadać system stabilizacji napięcia. W przeciwnym razie łatwo będzie doprowadzić do awarii (tak zwanego spalenia).

Jaki agregat wybrać na budowę? Do pracy z elektronarzędziami potrzebny będzie sprzęt o mocy nawet 9 razy wyższej niż moc urządzeń, z których chcemy korzystać. Korzystniej będzie również wybrać model o napięciu 400 V, a nie 230 V.

Co jeszcze warto sprawdzić przed wybraniem najlepszego modelu z całej oferty agregatów prądotwórczych? Pierwszy ważny parametr to głośność pracy, która ma duże znaczenie, jeśli sprzęt ma pracować w domu. Drugi ważny parametr – istotny w odwrotnej sytuacji – to poziom ochrony IP, który mówi o tym, w jakich warunkach produkt może pracować bez ryzyka awarii. Dotyczy to modeli, które planujemy trzymać na zewnątrz.

Przydatne funkcje to również:

  • czujnik przeciążeniowy,
  • czujnik oleju,
  • wskaźnik paliwa.

Przed zakupem konkretnego modelu warto zorientować się też, jak wygląda w nim kwestia spalania paliwa. Jest to parametr określony przez producenta w litrach na godzinę, ale najwięcej na ten temat w praktyce powiedzą użytkownicy wybranego sprzętu.

Agregat prądotwórczy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

4 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd