Strona głównaDom i ogródTermowentylator ranking 2023

Termowentylator ranking 2023

Termowentylator a grzejnik elektryczny – czym się różnią?

Termowentylator, nazywany także po prostu farelką, to urządzenie wyposażone w grzałkę i wiatrak (wentylator). Właśnie tym różni się ono od grzejników elektrycznych, które z reguły nie korzystają z funkcji nawiewu, ale mogą bazować na różnych źródłach ciepła (wyróżniamy też grzejniki elektryczne olejowe czy gazowe).

Czasami termowentylator mylony jest również z nagrzewnicą. Ta druga działa na podobnej zasadzie, ale jest dostosowana do zastosowań bardziej przemysłowych – z reguły ma nieco wyższą moc i jest trochę droższa.

Ponieważ termowentylator posiada nawiew, może nie tylko grzać, ale też chłodzić. Nie każdy tego typu sprzęt jest jednak urządzeniem chłodzącym. Który przenośny termowentylator warto wybrać?

Termowentylator ranking:

W sklepach z urządzeniami RTV i AGD znajdziemy wiele różnych termowentylatorów. Ich cena nie jest wygórowana, ale mimo to warto porównać przed zakupem najlepsze modele i sprawdzić, który z nich charakteryzuje się największą wydajnością i solidnością wykonania. Przejrzyj listę poniżej i zajrzyj do innych zestawień:

1. VOLTENO VO0283

 

VOLTENO VO0283VOLTENO VO0283 to termowentylator o mocy maksymalnej 1800 W z wbudowanym termostatem. Urządzenie jest niewielkie, łatwe do przenoszenia. Waży tylko 2,5 kg. Posiada lampkę kontrolną i trzy tryby pracy – zimny, ciepły, gorący.

Produkt wykorzystuje grzałkę spiralną z regulacją mocy na dwóch poziomach. Posiada też zabezpieczenie przed przegrzaniem i automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. Nadaje się do ogrzewania łazienki.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma krótki kabel.
+ Jest niewielki.  
+ Wydajnie pracuje.  
+ Ma przystępną cenę.  

2. VOLTENO VO0800

 

VOLTENO VO0800VOLTENO VO0800 dysponuje mocą 2000 W. Jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ wyposażono go w dwa pokrętła do regulacji temperatury. Sprzęt wykorzystuje grzałkę spiralną. Posiada też wbudowany termostat, który chroni produkt przed przegrzaniem. Model jest mały i lekki, a dzięki wygodnej rączce łatwo jest go przenosić.

Urządzenie oferuje regulację mocy w zakresie od 1000 do 2000W. Posiada też tryb chłodnego nawiewu i automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. Nadaje się do wykorzystywania w łazience. Waży 0,9 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Początkowo wydziela bardzo nieprzyjemny zapach plastiku.
+ Jest mocny i wydajny.  
+ Ma niewielki rozmiar.  
+ Jest solidnie wykonany.  

3. KEPLAND FH01

 

KEPLAND FH01Kepland FH01 to z model z regulacją mocy na dwóch poziomach: 1000 i 2000 W. Urządzenie jest niewielkie i lekkie – waży 0,93 kg. Posiada trzy tryby pracy, w tym nadmuch zimnego powietrza. Wykorzystuje element grzejny w postaci grzałki elektrycznej. Może być stosowane w łazience.

Produkt posiada wbudowany termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jego atutem jest też automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa.

Zalety: Wady:
+ Jest prosty w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą jego głośności pracy.
+ Ma niską cenę.  
+ Wydajnie pracuje.  
+ Jest mały i lekki.  

4. N’oveen FH-06

 

N'oveen FH-06 2000 WNOVEEN FH06 to urządzenie o mocy maksymalnie 2000 W. Produkt posiada płynną regulację temperatury i dwa tryby pracy. Jego moc minimalna to 1000 W. Model posiada nieco krótki, bo 1-metrowy przewód zasilający. Jest niewielki i lekki (waży 1 kg).

Produkt oferuje funkcję nawiewu ciepłego i zimnego. Może pracować w pionie i w poziomie. Posiada praktyczną lampkę kontrolną termostatu i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Ma krótki kabel.
+ Ma korzystną cenę. – Może wydzielać nieprzyjemny zapach plastiku.
+ Pracuje w pionie i w poziomie.  
+ Działa bardzo efektywnie.  

5. HB FH2007

 

HB FH2007HB FH2007 to urządzenie o mocy 2000 W z dwoma poziomami grzania (1000 i 2000 W). Produkt posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz płynną regulację temperatury. Jego atutem jest funkcja TIP OVER, która wyłącza sprzęt w przypadku przewrócenia. Model oferuje funkcję zimnego nawiewu.

Urządzenie wyposażono w śmigło z 7 ramionami, które szybciej rozprowadza ciepłe powietrze. Produkt posiada też zintegrowany uchwyt do przenoszenia. Jego dodatkową zaletą są antypoślizgowe nóżki i lampka kontrolna stanu pracy. Model waży jedynie 0,9 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest wydajny i szybko nagrzewa pomieszczenia. – Ma mało uniwersalny design.
+ Posiada zabezpieczenie na wypadek przewrócenia.  
+ Ma kompaktowy rozmiar.
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.

6. Esperanza SAHARA

 

Esperanza SAHARAEsperanza Sahara to model o mocy 1000 – 2000 W, wyposażony w trzy tryby pracy: nawiew gorący, nawiew ciepły i nawiew chłodny. Urządzenie posiada termostat i regulację temperatury. Jego atutem jest ciekawie prezentujące się podświetlenie włącznika i niska cena.

Produkt ma stabilną konstrukcję, która wspiera szybkie nagrzewanie powietrza. Urządzenie jest też zabezpieczone przed przegrzaniem. Wykorzystuje w swojej pracy grzałkę spiralną. Jego waga to około 1,2 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest tani. – Dosyć głośno pracuje (słabo amortyzuje drgania).
+ Pracuje wydajnie. – Jest wykonany ze słabej jakości materiałów.
+ Ma stabilną konstrukcję.
+ Posiada różne tryby pracy i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Termowentylator farelka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Termowentylatory elektryczne świetnie sprawdzają się jako sprzęt do dogrzewania pomieszczeń, choć warto pamiętać, że nie stanowią one rozwiązania najbardziej energooszczędnego. Wybierając taki produkt, należy wziąć pod uwagę następujące parametry techniczne:

 • element grzewczy – spirala grzejna jest najtańsza i najpopularniejsza, ale może generować nieprzyjemny zapach przy nagrzewaniu, natomiast ceramiczna grzałka nie spala zanieczyszczeń i nie generuje nieprzyjemnego zapachu, ale termowentylator ceramiczny jest droższym urządzeniem,
 • budowa – biurkowa, stojąca (kolumnowa) lub bezłopatkowa – pierwsze są małe i kompaktowe, drugie lepiej rozprowadzają ciepłe powietrze, a trzecie mają najciekawszy design,
 • montaż – stojące lub wiszące (do powieszenia na ścianie),
 • sterowanie – mechaniczne (pokrętła, przyciski), elektryczne (panel dotykowy), zdalne (pilot), a nawet na WiFi (aplikacja),
 • moc grzania – optymalna to około 2000 – 2200 W,
 • regulacja mocy – najlepiej na dwóch poziomach: ciepły i gorący,
 • tryby nawiewu – nawiew zimnego powietrza, ciepłego i gorącego.

Najprostszy termowentylator to urządzenie, które powinno posiadać zabezpieczenie przed przegrzaniem i wspomniane 2 ustawienia mocy grzania. Nowoczesne urządzenia tego typu mogą posiadać również:

 • programator czasowy,
 • wyświetlacz elektroniczny,
 • tryb pracy eko,
 • zabezpieczenie na wypadek przewrócenia,
 • zabezpieczenie przed zamarzaniem,
 • funkcję oscylacji.

Czy warto kupić termowentylator? Z pewnością jest to proste rozwiązanie, jeśli potrzebujemy dogrzać konkretne pomieszczenia w swoim domu. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu, aby w kilka minut ogrzać do żądanej temperatury na przykład łazienkę przed kąpielą. Sprzęt z pewnością poprawi komfort termiczny w danym wnętrzu i to w bardzo krótkim czasie (za pomocą wiatraka). Natomiast latem urządzenie z funkcją chłodzenia pomoże obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, zastępując zwykły wentylator.

Termowentylator opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić