Strona głównaDom i ogródGrzejniki elektryczneWybieramy najlepszy grzejnik elektryczny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy grzejnik elektryczny – ranking 2024 [TOP6]

Grzejnik elektryczny – rodzaje grzejników przenośnych

Grzejnik elektryczny może uzupełniać centralne ogrzewanie, szybko poprawiając komfort cieplny w różnych pomieszczeniach. Dużą popularnością cieszą się dzisiaj przede wszystkim grzejniki przenośne łazienkowe. Kiedy instalacja złożona z tradycyjnych kaloryferów okazuje się niewystarczająca, sięgnięcie po dodatkową grzałkę stanowi wygodne rozwiązanie. Oto jakie grzejniki elektryczne mamy do wyboru:

  • konwektorowy – jest prosty, popularny, niewielki, lekki i niedrogi. Można łatwo przestawiać go w różne miejsca – podłączyć w łazience, w salonie, w sypialni. Sprzęt zbudowany jest z grzałki i płyty grzewczej. Wykorzystuje zjawisko konwekcji, czyli zasysa zimne powietrze od spodu, ogrzewa je i wypuszcza górnym otworem. Skutecznie ponosi więc temperaturę w całym pomieszczeniu. Taki model sprawdzi się w niewielkim wnętrzu. Jego największe wady to: szybkie wychładzanie się po odłączeniu od zasilania oraz wzbijanie w powietrze kurzu i alergenów.
  • olejowy – działa na prąd, ale ogrzewa obecny w swoim wnętrzu olej. Wykorzystuje zjawisko radiacji, czyli oddaje ciepło bezpośrednio, bez cyrkulacji. Nagrzewa się wolniej, ale też dłużej utrzymuje ciepło po wyłączeniu. Jest więc zdecydowanie lepszym urządzeniem do ogrzania dużego pomieszczenia i okazuje się tańszy w eksploatacji.
  • ceramiczny – jest wydajny i długo utrzymuje ciepło, ale też bardzo wolno się rozgrzewa. Nie stanowi zatem najbardziej energooszczędnego wyboru. Jego zaletą może być natomiast estetyczny wygląd, niekiedy wręcz designerski.
  • promiennik/grzejnik na podczerwień – jest zbudowany z elementów grzewczych, szyby z hartowanego szkła i paneli odbijających promieniowanie podczerwone. Prezentuje się bardzo efektownie – może wyglądać jak lustro montowane na ścianie – ale jest też drogi, dlatego nie cieszy się dużą popularnością.

Grzejnik elektryczny ranking:

Ogrzewanie elektryczne nie jest najekonomiczniejszym wyborem, ale z pewnością jest wygodne i ekologiczne. Jeśli chcesz dogrzać swoje mieszkanie takim urządzeniem, porównaj produkty z rankingu – uwzględniliśmy w nim różne rodzaje grzejników, cieszących się najlepszymi opiniami.

1. VOLTENO V0267

VOLTENO V0267



VOLTENO V0267 Basic to grzejnik konwektorowy o mocy maksymalnej 2000 W. Urządzenie posiada termostat, dzięki czemu pozwala oszczędzać energię. Dysponuje także funkcją regulacji mocy. Można ustawić je na 750 i 1250 W.

Sprzęt został zabezpieczony przed przegrzaniem. Nie może zostać zawieszony na ścianie, ale posiada dwie stabilne nóżki. Waży 2,9 kg. Nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji, typu programowanie czasowe. Ma natomiast przystępną cenę.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą jakości jego obudowy.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest wydajny.  
+ Jest lekki, ale stabilny.  

2. GÖTZE & JENSEN FH400

GÖTZE & JENSEN FH400



GÖTZE & JENSEN FH400 to grzejnik ceramiczny o mocy 2000W z dwoma poziomami grzania. Urządzenie posiada wbudowany termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jego atutem jest też zintegrowana rączka, która ułatwia przenoszenie oraz stabilna podstawa, gwarantująca bezpieczeństwo.

Sprzętu nie da się zawiesić na ścianie. Brak w nim również opcji programowania. Waga modelu to zaledwie 2 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest mały i ładnie się prezentuje. – Według niektórych opinii pracuje zbyt głośno.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Posiada funkcję rotacji.  

3. VOLTENO V0268

VOLTENO V0268



VOLTENO V0268 Basic to konwektorowy grzejnik o mocy maksymalnie 2000W, z funkcją pracy TURBO oraz nawiewu. Urządzenie dysponuje regulacją trzypoziomową – 750 i 1250 W. Ma też wbudowany termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sprzęt nie nadaje się do zawieszenia na ścianie. Nie posiada też programatora czasowego. Waży 3 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest niedrogi. – Jest wykonany z materiałów, które mają nieprzyjemny zapach (muszą się wygrzać).
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Posiada regulację mocy.  
+ Estetycznie się prezentuje.  

4. HB OFR2003

HB OFR2003



HB OFR2003 to grzejnik olejowy zbudowany z 9 żeberek o mocy maksymalnie 2000 W. Sprzęt posiada wbudowany termostat i 3-poziomową regulację temperatury (do minimum 700W). Jego atutem jest też zabezpieczenie przed przegrzaniem i dodatkowa funkcja bezpieczeństwa – TIP OVER – czyli automatyczne wyłączenie w przypadku przewrócenia.

Urządzenie posiada uchwyt do przenoszenia, a także duże kółka i stabilne nóżki. Nie jest też zbyt duże, ale nieco ciężkie – waży 8.9 kg. Model nie nadaje się do wieszania na ścianie i nie posiada funkcji programowania.

Zalety: Wady:
+ Bardzo szybko się nagrzewa. – Ma krótki przewód.
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Wydajnie pracuje.  
+ Jest bezgłośny.  

5. HB OFR2901T

HB OFR2901T



HB OFR2901T to olejowy grzejnik o mocy maksymalnej 2900W z 11 żebrami. Sprzęt wyposażono w 3-stopniową regulację, wbudowany termostat i automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Produkt posiada też uchwyt do przenoszenia, koła transportowe i dodatkową nóżkę, która gwarantuje stabilność.

Minimalna moc, z jaką może pracować urządzenie to 1000 W. Sprzęt nie nadaje się do zawieszenia na ścianie – waży aż 13,6 kg. Model wyróżnia się zastosowaniem termowentylatora o mocy 400 W (do rozdmuchiwania ciepłego powietrza). Posiada też system bezpieczeństwa TIP OVER, wyłączający produkt w przypadku przewrócenia. Dodatkowy atut stanowi schowek na przewód zasilający.

Zalety: Wady:
+ Ma wysoką moc. – Jego termostat jest niefunkcjonalny.
+ Posiada regulację. – Dosyć szybko się wychładza.
+ Jest wydajny.
+ Posiada wentylator.

6. HB CFH1503M



HB CFH1503M to grzejnik ceramiczny z 2 ustawieniami mocy grzania na poziomie 750 i 1500 W. Urządzenie oferuje funkcję zimnego nawiewu. Posiada wbudowany termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sprzęt zabezpieczono również z pomocą sytemu TIP OVER, który wyłącza produkt w przypadku przewrócenia. Model ma estetyczny design i stabilną podstawkę. Nie nadaje się do montażu na ścianie. Waży tylko 1,3 kg. Nie da się programować go czasowo.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany. – Według niektórych opinii głośno pracuje.
+ Posiada funkcję rotacji. – Wydziela nieprzyjemny zapach (wymaga wygrzania).
+ Jest niewielki, ale wydajny.
+ Szybko się nagrzewa.

Grzejnik elektryczny – na co zwrócić uwagę?

Grzejniki elektryczne energooszczędne to urządzenia dopasowane odpowiednio do wielkości pomieszczenia. Jak zostało wspomniane, grzejnik typu konwektor nagrzewa się szybko, ale sprawdza się lepiej w małych wnętrzach – będzie to na przykład dobry grzejnik elektryczny do łazienki. Aby dogrzewać oszczędnie większe pomieszczenie, trzeba postawić na urządzenie olejowe, ponieważ lepiej trzyma ciepło.

Jaka powinna być moc grzewcza takiego sprzętu? Jeśli chcesz zadbać o racjonalne zużycie energii elektrycznej, moc grzejnika dobierz do kubatury konkretnego pomieszczenia. Obliczysz ją, mnożąc jego wysokość przez powierzchnię podłogi. Przyjmuje się, że na każdy metr sześcienny pokoju, potrzebujesz około 20 – 30 W mocy urządzenia grzewczego (zakładając, że mieszkanie jest dobrze ocieplone). Przykładowo, dla pomieszczenia o powierzchni 15 m2 potrzebujemy z reguły grzejnika o mocy do 1350 W.

Co jeszcze jest ważne? Z pewnością warto wybierać grzejniki z wbudowanym termostatem. Ten wpływa znacząco na komfort użytkowania urządzenia. Pozwala „zaprogramować” jego pracę na zadaną temperaturę. Po jej osiągnięciu, sprzęt wyłączy się i uruchomi ponownie, kiedy pomieszczenie wytraci ciepło. Jest to dodatkowa funkcja, która w połączeniu z niskim poborem energii pozwala obniżyć nieco rachunki za prąd w okresie zimowym.

Istotna przy wyborze grzejnika może okazać się też regulacja mocy. W końcu każde pomieszczenie ma z reguły inną kubaturę, czyli wymaga też innej mocy grzewczej. Jeśli sprzęt ma być wykorzystywany w kilku pokojach, możemy zdecydować się na jeden model z dwoma lub trzema poziomami mocy do wyboru.

Aby grzejnik elektryczny był bezpiecznym elementem wyposażenia na sezon grzewczy, powinien posiadać zabezpieczenie przed przegrzaniem, a nawet funkcję automatycznego wyłączania na wypadek przewrócenia. Warto zwrócić uwagę również na jego estetykę. Szeroki wybór grzejników pozwala nabyć dzisiaj taki sprzęt grzewczy, który będzie pełnił w pomieszczeniu nawet funkcję ozdobną.

Grzejnik elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd