Strona głównaDom i ogródPistolety na klejNajlepszy pistolet do kleju na gorąco - ranking 2024

Najlepszy pistolet do kleju na gorąco – ranking 2024 [TOP8]

Jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać?

Pistolet do kleju na gorąco to urządzenie do kleju termotopliwego. Sprzęty tego typu dzielimy na sieciowe i bezprzewodowe, czyli zasilane akumulatorowo. Akumulatorowy pistolet na klej jest wygodniejszy w użyciu (kable nie ograniczają zasięgu ani swobody ruchów), ale też droższy. Z kolei ten przewodowy nie wymaga ładowania ogniw, dlatego gwarantuje ciągłość pracy.

Wybierając pistolet na klej na gorąco, zwróć uwagę na:

 • moc – im wyższa, tym szybciej sprzęt się rozgrzewa,
 • ochronę przed kapaniem – blokadę wypływu znajdziesz w droższych, profesjonalnych pistoletach,
 • obecność podstawki – pozwala bezpiecznie odstawić urządzenie,
 • kształt dyszy – jeśli planujesz prace precyzyjne, lepsza będzie długa i wąska.

Pistolety do klejenia na gorąco ranking

Ranking pistoletów klejących to zestawienie kilku polecanych modeli różnego typu. Zobacz, czym się charakteryzują!

Sprawdź także:

1. Steinel Gluematic 3002

Steinel Gluematic 3002Steinel Gluematic 3002 wykorzystuje elektroniczny system utrzymywania stałej temperatury na poziomie 206 stopni Celsjusza. Jego wydajność podawania waha się w przedziale od 16 do 20 g/min, a moc wynosi odpowiednio 200 W podczas rozgrzewania i 45 W podczas pracy. Urządzenie jest kompatybilne z wkładami o średnicy 11 milimetrów. Waży 320 g.

Produkt rozgrzewa się w ciągu 7 minut od podłączenia do sieci. Jego atutem jest możliwość wymiany dyszy oraz praktyczna walizka do przechowywania. Sprzęt otrzymujemy z pakietem lasek kleju – 10 sztuk.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Niektóre opinie wskazują na słabej jakości obudowę.
+ Nie przecieka.
+ Ma wymienne dysze.  
+ Jest sprzedawany w zestawie z walizką.  

2. Bosch PKP 18 E 0603264508

Bosch PKP 18 E 0603264508BOSCH PKP 18 E jest gotowy do pracy niemal od razu po podłączeniu do prądu. Dysponuje mocą 200 W. Bardzo szybko się nagrzewa (maksymalnie 420 sekund), a dzięki poręcznemu kształtowi dobrze leży w dłoni. Urządzenie umożliwia precyzyjne dozowanie kleju dzięki mechanicznemu posuwowi. Jego wydajność podawania to 20 g/min.

Produkt wyposażono w elektroniczną grzałkę, która utrzymuje stałą temperaturę pracy rzędu 200 stopni Celsjusza. Atutem modelu jest także zintegrowane zabezpieczenie przed kapaniem, które ma zapobiegać wyciekom kleju. Dzięki podpórce sprzęt umożliwia stabilną pracę. Jest kompatybilny ze sztyftami o średnicy 11 mm.

Zalety: Wady:
+ Ma precyzyjną końcówkę. – Niektóre opinie wskazują na wyciekanie kleju.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest poręczny.  
+ Jest solidnie wykonany.  

3. Yato Yt-82402

Yato Yt-82402Yato Yt-82402 wykorzystuje moc 80 W podczas nagrzewania oraz 20 W w trakcie pracy. Jest kompatybilny z laskami kleju o średnicy 11 milimetrów. Nagrzewa się do około 180 – 200 stopni Celsjusza w ciągu 3 do 5 minut. Jego wydajność oceniana jest na poziomie 15 g/min.

Sprzęt wyposażono w odporną na uszkodzenia dyszę metalową i silikonową osłonę, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Duży przycisk i ergonomiczna rękojeść przekładają się natomiast na prostotę i wygodę obsługi.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Odstawiony nie utrzymuje równowagi.
+ Zużywa niewiele energii.  
+ Nie przecieka.  
+ Jest solidnie wykonany.  

4. Bosch PKP 3.6 LI

Bosch PKP 3.6 LIBOSCH PKP 3.6 LI jest zasilany akumulatorowo. Posiada baterię o pojemności 1,5 Ah (Li-Ion), która pozwala na około 30 minut ciągłej pracy. Sprzęt nagrzewa się w ciągu 15 sekund do 170 stopni Celsjusza. Jest kompatybilny ze sztyftami kleju o średnicy 7 mm.

Urządzenie automatycznie cofa klej, zapobiegając przeciekaniu. Wyłącza się samoczynnie po 5 minutach bezczynności. Jego bateria ładuje się do pełna w około 3 godziny. Model waży 250 g.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Krótko pracuje na baterii.
+ Jest lekki i poręczny. – Ma wysoką cenę.
+ Nie przecieka.  
+ Podtrzymuje temperaturę.  

5. Stanley GR25 GR256

Stanley GR25 GR256Stanley GR25 GR256 to sprzęt wykorzystujący moc 80 W podczas nagrzewania i 25 W w trakcie pracy. Urządzenie jest kompatybilne z laskami klejowymi o szerokości 11 milimetrów. Ma ergonomiczny kształt i długą, metalową dyszę. Jego atutem jest regulacja mocy, a tym samym wydajności klejenia. Model szybko się nagrzewa.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Posiada trudny do naciśnięcia spust.
+ Szybko się nagrzewa  
+ Jest lekki i wygodny w użyciu.  
+ Ma solidną konstrukcję.  

6. Dremel Glue Gun 940 940-3 F0130940JA

Dremel Glue Gun 940 940-3 F0130940JADREMEL Glue Gun 940 wytwarza temperaturę 195 stopni Celsjusza. Posiada wymienną końcówkę z zabezpieczeniem przed przeciekaniem i odłączany przewód zasilający. Może pochwalić się także ergonomiczną budową, czyli rączką w kształcie literki T, rozkładaną podpórką i stabilną podstawą. Sprzęt wyposażono w praktyczny włącznik/wyłącznik na obudowie.

Urządzenie posiada precyzyjną metalową końcówkę, która pozwala na docieranie w trudno dostępne miejsca. Wydajność klejenia tego modelu wynosi 18 g/min. Sprzęt pozwala łatwo dozować spoiwo za sprawą przycisku, który szybko reaguje na nacisk. Pistolet posiada kontrolkę stanu pracy. Nagrzewa się w maksymalnie 5 minut. Jest kompatybilny z laskami klejowymi o średnicy 11 i 12 milimetrów. Waży 300 gram.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Brakuje mu stabilności (złe wyważenie).
+ Nie przecieka. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jego obudowa nie grozi poparzeniem (nie nagrzewa się).  
+ Jest lekki.  

7. Yato 35(400)W YT-82401

Yato 35(400)W YT-82401Yato YT-82401 to sprzęt nagrzewający się z mocą 400 W i pracujący z mocą 35 W. Urządzenie jest kompatybilne z klejami o średnicy 11,2 mm. Jego wydajność maksymalna wynosi 15 g/min, a czas nagrzewania to 180 – 360 sekund.

Produkt pracuje z temperaturą roboczą sięgającą od 150 do 200 stopni Celsjusza. Waży ponad 550 g. Posiada praktyczną podpórkę.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Wolno się nagrzewa.
+ Zużywa niewiele energii. – Ma zbyt szeroką, mało precyzyjną dyszę.
+ Jest solidnie wykonany. – Ciężko wycisnąć z niego spoiwo.
+ Posiada regulację temperatury.  

8. Bosch Gluey Evergreen 06032A2100

Bosch Gluey Evergreen 06032A2100Bosch Gluey Evergreen 06032A2100 to malutki pistolet-pisak wyposażony w dwa akumulatory NiMH 1,2 V o pojemności 2,1 Ah. Produkt nagrzewa się w 60 sekund. Pracuje z temperaturą 150 stopni Celsjusza. Jest kompatybilny z klejami o średnicy 7 mm.

Urządzenie może przetopić 60 lasek spoiwa na jednym ładowaniu. Jeden cykl ładowania trwa natomiast około 8 godzin. Sprzęt waży tylko 120 g. Posiada obudowę z ochroną termiczną i wyłącza się automatycznie po 10 minutach bezczynności. Dzięki pokryciu materiałem SoftGrip pewnie leży w dłoni.

Atutem modelu jest wygodny w użyciu suwak doprowadzający spoiwo do dyszy. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z wkładami w różnych kolorach.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo mały i lekki. – Szybko zużywa klej (krótkie wkłady).
+ Jest łatwy i wygodny w użyciu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Sprawdza się przy precyzyjnych pracach.  
+ Jest solidnie wykonany.  

Co można kleić przy pomocy kleju na gorąco?

Myślisz o tym, aby wyposażyć swój domowy warsztat w pistolet klejowy? To dobre rozwiązanie, bowiem gorący klej pozwala łączyć powierzchnie drewniane, plastikowe, kartonowe, ceramiczne, szklane, a nawet metalowe. Jest więc niezwykle uniwersalny, ponieważ nadaje się do różnych materiałów. Niezależnie od tego, czy wybierzesz bezprzewodowy pistolet, czy ten podłączany do sieci, takie elektronarzędzie pozwoli Ci:

 • dokonywać napraw, np. zabawek, butów, ubrań,
 • tworzyć rękodzieło (DIY),
 • dekorować,
 • montować, np. płytki,
 • uszczelniać,
 • wykonywać zabezpieczenia antypoślizgowe, np. na spodzie dywanów,
 • zamykać kartony.

Krótko mówiąc, bez pistoletu na gorąco nie może obejść się żaden majsterkowicz. Szerokie zastosowanie i łatwość użycia takiego urządzenia przemawiają za zakupem tak samo, jak szybkość klejenia – sprzęt umożliwia łączenie elementów bez potrzeby oczekiwania, gdyż stygnie błyskawicznie, nie musi wysychać i nie lepi się.

Korzystanie z takich produktów wymaga jednak wprawy. Warto pamiętać również, że niewłaściwe posługiwanie się sprzętem grozi poparzeniem. Urządzenia nie powinny używać dzieci bez nadzoru rodziców. Dla najlepszych rezultatów zaleca się odpowiednie przygotowanie powierzchni do klejenia.

Pistolety do klejenia – opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd