Strona głównaDom i ogródZabawkiWybieramy najlepszy stolik edukacyjny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy stolik edukacyjny – ranking 2024 [TOP6]

Stolik edukacyjny – czy warto kupić?

Stolik edukacyjny dla niemowląt to produkt, który uczy przez zabawę. W zależności od modelu interaktywny stolik edukacyjny może nauczyć dziecko kształtów i kolorów, literek, cyferek, nazw zwierząt, owoców czy warzyw. Większość produktów tego typu pozwala maluszkowi opanować rozpoznawanie różnych odgłosów, trenować koordynację ruchową i stymulować rozwój zmysłów. Im więcej elementów – zwłaszcza tych manualnych, którymi dziecko może poruszać samodzielnie – tym bardziej angażująca zabawa i tym dłużej malec będzie nią zainteresowany.

Wybierz mądrze interaktywny stoliczek – sprawdź ranking

Wybór zabawek interaktywnych jest naprawdę bogaty i zróżnicowany, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę najchętniej wybieranych stolików interaktywnych. Sprawdź, który spodoba się Twojemu maluszkowi!

Przejrzyj także inne rankingi z zabawkami:

1. Huanger 108068

Huanger 108068



Huanger 108068 to produkt pięć w jednym – chodzik, pchacz, hulajnoga, jeździk, a także stolik wielofunkcyjny. Model nadaje się dla dzieci od 12. miesiąca życia. Jego panel jest jednocześnie blatem stolika i przednią częścią pchacza lub chodzika.

Zabawka posiada mini kosz na piłeczki, sorter kształtów, pianinko i świecącego kraba, który zabawia maluchy. Co ważne, produkt wyposażono także w zbiorniczki na wodę, którymi można dociążyć jego nóżki, zapewniając zabawce większą stabilność. Kółka przy chodziku posiadają praktyczną blokadę.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma atrakcyjną cenę. – Ma niewielki rozmiar.
+ Jest wielofunkcyjny.  
+ Został ładnie wykonany.   
+ Oferuje ciekawe aktywności.  

2. SMOBY 7600140303

SMOBY 7600140303



SMOBY 7600140303 to stolik edukacyjny, który rozwija zdolności poznawcze i motoryczne. Produkt jest wyposażony w sorter kształtów, rampę dla piłek, liczydło, obrotowe lusterko oraz klaksony. Ma też katapultę do wyrzutu piłeczek.

Zabawka została wykonana z certyfikowanych materiałów. Jej atutem są stonowane, pastelowe kolory, przekładające się nie tylko na estetykę produktu, ale również na jego uniwersalność.

Stolik jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 12. miesięcy. Został wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Nie oferuje efektów świetlnych ani dźwiękowych. Wymiary produktu w opakowaniu wynoszą 496 x 150 x 594 mm.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Jest lekki, zatem brakuje mu stabilności.
+ Został wykonany z mocnego plastiku. – Opinie na temat stolika wskazują na stosunkowo trudny montaż produktu.
+ Nie emituje dźwięków/świateł.   
+ Ma uniwersalny design.  

3. Chicco Hobby 6369

Chicco Hobby 6369



Chicco Hobby 6369 to produkt przeznaczony dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Model posiada certyfikat CE. Jest odpowiedni dla chłopców i dziewczynek. Ma 34 cm wysokości oraz 34 cm długości boków (kwadrat). Zabawka służy przede wszystkim rozwijaniu zainteresowań i pasji. Została skonstruowana w oparciu o cztery rodzaje hobby: ogrodnictwo, gotowanie, rysowanie i granie na instrumentach.

Produkt jest dwujęzyczny. Oferuje zabawy pobudzające zmysł wzroku i słuchu. Emituje piosenki i odgłosy związane z różnymi pasjami. Pozwala dziecku dotykać przycisków, przekręcać gałki, rysować na magicznej tablicy i grać na pianinku. Model jest kolorowy i stabilny, dzięki szeroko rozstawionym nogom.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Ma ostro zakończone nóżki.
+ Oferuje wiele zabaw i aktywności – Suwa się po parkiecie.
+ Emituje przyjemne odgłosy i melodie.  
+ Jest sztywny i nie przewraca się nawet pod naciskiem.  

4. LISCIANI Carotina Baby Moje pierwsze biurko elektroniczne

LISCIANI Carotina Baby moje pierwsze biurko elektroniczne



Moje pierwsze biurko elektroniczne to duży zestaw edukacyjny dla malucha. Produkt składa się z klocków, zwierzątek, audiobooka z bajkami, elektronicznej gry farmerskiej i głównego elementu, czyli stoliczka. Zabawka nadaje się dla dzieci od pierwszego roku życia.

Produkt może być wykorzystywany na wiele sposobów: do budowania z klocków, do słuchania muzyki i bajek, do zabawy ze zwierzątkami, do pisania po tablicy zmazywalnej, do grania w zabawy i zadania edukacyjne. Zestaw nie emituje przy tym efektów świetlnych, lecz jedynie efekty dźwiękowe.

Zabawka rozwija koncentrację, motorykę, kreatywność, funkcje poznawcze oraz ogólną sprawność manualną. Jest wykonana z tworzywa sztucznego. Nadaje się dla chłopców i dziewcząt. Wymiary produktu z opakowaniem wynoszą 576 x 390 x 134 mm.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest bardzo dobrze wykonany. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Oferuje dziecku wiele aktywności.  
+ Nadaje się także dla starszych dzieci.  
+Zajmuje dziecko na długo dzięki różnorodnym funkcjom.  

5. Skip Hop 3W1 Explore More (303325)

Skip Hop 3W1 Explore More (303325)



Explore & More od Skip Hop to stoliczek z siedziskiem odpowiedni dla dzieci już od 4 miesiąca życia. Produkt posiada atest CE. Wspiera rozwój dziecka na trzech etapach. Początkowo pozwala malcowi obracać się i bujać, a także badać rączkami zabawki lub dotykać stopami klawiszy. Dziecko uruchamia w ten sposób melodyjki i światełka. Na drugim etapie wspiera naukę wstawania i chodzenia, a na trzecim pozwala bawić się, rysować, a nawet jeść posiłki.

Produkt oferuje 25 aktywności. Może zamienić się w stół o gładkiej powierzchni, odpowiedni dla starszego dziecka. Posiada elastyczne i obrotowe siedzisko. Znajdziemy na nim sówkę, która bawi się w akuku, kołyszące się drzewka, a także miseczkę na przekąski. Model jest zasilany przez 3 baterie AAA. Jego wymiary to 79 cm x 79 cm x 47 cm.

Zalety: Wady:
+ Produkt rośnie wraz z dzieckiem. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonany i stabilny. – Nie oferuje zbyt wielu aktywności (biorąc pod uwagę jego cenę).
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Nadaje się już dla 4-miesięcznych niemowląt.  

6. Smily Play Mały Podróżnik

Smily Play Mały Podróżnik



Smily Play Mały Podróżnik to produkt odpowiedni dla dzieci, które ukończyły 12 miesiąc życia. Model jest kolorowy, charakteryzuje się opływową formą i został wykonany z wysokiej jakości plastiku. Posiada panel z grami i zabawami, na którym znajdziemy między innymi roller z cyferkami, ruchomą kierownicę i samolot, przyciski z melodyjkami, zębatki, liczydło oraz książeczkę. Produkt dysponuje dwoma trybami głośności.

Stolik posiada ruchome elementy, które rozwijają koordynację ruchową, myślenie przyczynowo-skutkowe i zdolności poznawcze. Dzięki odgłosom i światełkom stymuluje słuch i wzrok malca. Produkt nie ma ostrych krawędzi. Mówi po polsku. Jego nogi są łatwe w demontażu. Wymiary modelu wynoszą kolejno 40 cm szerokość, 40 cm głębokość i 41 cm wysokość.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Nie oferuje zbyt wielu aktywności.
+ Jest kolorowy i solidnie wykonany. – Nie przewiduje gier i zabaw dla starszych dzieci (nie rośnie wraz z malcem)
+ Posiada regulację głośności.  
+ Jest stabilny.  

Jaki wybrać edukacyjny stolik do zabawy?

Jak każda zabawka edukacyjna, stoliczek edukacyjny powinien być dla dziecka przede wszystkim bezpieczny. Żaden szanowany sklep internetowy nie zaoferuje swoim klientom produktów bez podstawowego atestu CE, dlatego sięgając po modele dostępne w sklepach z zabawkami możemy mieć pewność, że nie podamy malcowi szkodliwego, toksycznego plastiku. Na wszelki wypadek warto sprawdzić jednak, czy na opakowaniu widnieje informacja o posiadanym certyfikacie.

Kolejną ważną kwestią jest wybór pomiędzy produktem podstawowym a dwa lub nawet trzy w jednym. Istnieją stoliki z odłączanym panelem, modele z pchaczem oraz ze skoczkiem (z trampoliną). Zabawki tego typu możemy podzielić także na drewniane – trwałe, ale pozbawione efektów takich jak światełka czy melodyjki – oraz plastikowe, które wabią maluchów kolorami i aktywnościami. Te drugie są zwykle znacznie tańsze niż modele z drewna.

Jeśli chcemy, aby stół do zabawy rósł wraz z dzieckiem, wybierajmy produkty z różnymi trybami – zabawa, nauka, naśladowanie. Warto sięgać także po egzemplarze oferujące wybór języka polskiego i angielskiego. Przed zakupem zwróć uwagę na możliwość ściszania dźwięków oraz brak małych, luźnych elementów.

Na koniec zastanów się, jakie aktywności, gry i zabawy spodobają się Twojej pociesze. Wybór jest naprawdę ogromny. Na stolikach znajdziemy między innymi liczydła, koła zębate, pianinka, książeczki z przekładanymi kartkami, ruchome klocki, sortery kształtów i wiele więcej. Większość dostępnych na rynku modeli oferuje także wgrane melodyjki, piosenki, odgłosy oraz efekty świetlne.

Podsumowanie

Ile kosztuje edukacyjny stolik dla dziecka? Produkt tego typu kupimy już za około 50 zł. Najbardziej skomplikowane modele osiągają cenę do 650 zł. Pamiętaj, że zabawka tego typu to najlepszy prezent dla rocznego malucha – starszaka może już nie zainteresować.

Stolik edukacyjny opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY