Strona głównaDzieckoStolik edukacyjny - jaki stoliczek interaktywny będzie najlepszy dla dziecka?

Stolik edukacyjny – jaki stoliczek interaktywny będzie najlepszy dla dziecka?

Stolik edukacyjny – czy warto kupić?

Stolik edukacyjny dla niemowląt to produkt, który uczy przez zabawę. W zależności od modelu interaktywny stolik edukacyjny może nauczyć dziecko kształtów i kolorów, literek, cyferek, nazw zwierząt, owoców czy warzyw. Większość produktów tego typu pozwala maluszkowi opanować rozpoznawanie różnych odgłosów, trenować koordynację ruchową i stymulować rozwój zmysłów. Im więcej elementów – zwłaszcza tych manualnych, którymi dziecko może poruszać samodzielnie – tym bardziej angażująca zabawa i tym dłużej malec będzie nią zainteresowany.

Wybierz mądrze interaktywny stoliczek – sprawdź ranking

Wybór zabawek interaktywnych jest naprawdę bogaty i zróżnicowany, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę najchętniej wybieranych stolików interaktywnych. Sprawdź, który spodoba się Twojemu maluszkowi!

1. CLEMENTONI 60473

CLEMENTONI 60473



Clementoni stolik edukacyjny 60473 to produkt zalecany dla dzieci, które ukończyły 10 miesiąc życia. Zabawkę zasilają 2 baterie AA. Model posiada certyfikat CE. Nadaje się dla chłopca i dla dziewczynki. Jego wymiary to 44.3 cm wysokości nóg oraz 58 cm długości boków. Produkt jest kolorowy, oferuje efekty świetlne, mówi i śpiewa po polsku.

Zabawka uczy cyferek, literek, kolorów, kształtów oraz nazw i dźwięków wydawanych przez zwierzęta. Oferuje dziecku wesołe piosenki, rymowanki i efekty świetlne. Stymuluje wzrok i słuch, a także sprawność wzrokowo-manualną. Blat wyposażono w 4 klawisze z melodiami i literkami, w książeczkę ze zwierzątkami, 3 kształty geometryczne z zagadkami oraz koła zębate z piosenkami i odgłosami zwierząt. W przypadku bezczynności zabawka zachęca do aktywności i odtwarza wesołe piosenki.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą małej stabilności produktu.
+ Oferuje wiele możliwości nauki i zabawy.  
+ Nie emituje zbyt głośnych, dokuczliwych dźwięków.  
+ Zachęca dziecko do zabawy.  

2. Huanger 108068

 

Huanger 108068



Huanger 108068 to produkt pięć w jednym – chodzik, pchacz, hulajnoga, jeździk, a także stolik wielofunkcyjny. Model nadaje się dla dzieci od 12. miesiąca życia. Jego panel jest jednocześnie blatem stolika i przednią częścią pchacza lub chodzika.

Zabawka posiada mini kosz na piłeczki, sorter kształtów, pianinko i świecącego kraba, który zabawia maluchy. Co ważne, produkt wyposażono także w zbiorniczki na wodę, którymi można dociążyć jego nóżki, zapewniając zabawce większą stabilność. Kółka przy chodziku posiadają praktyczną blokadę.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma atrakcyjną cenę. – Ma niewielki rozmiar.
+ Jest wielofunkcyjny.  
+ Został ładnie wykonany.   
+ Oferuje ciekawe aktywności.  

3. Chicco Hobby 6369

Chicco Hobby 6369



Chicco Hobby 6369 to produkt przeznaczony dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Model posiada certyfikat CE. Jest odpowiedni dla chłopców i dziewczynek. Ma 34 cm wysokości oraz 34 cm długości boków (kwadrat). Zabawka służy przede wszystkim rozwijaniu zainteresowań i pasji. Została skonstruowana w oparciu o cztery rodzaje hobby: ogrodnictwo, gotowanie, rysowanie i granie na instrumentach.

Produkt jest dwujęzyczny. Oferuje zabawy pobudzające zmysł wzroku i słuchu. Emituje piosenki i odgłosy związane z różnymi pasjami. Pozwala dziecku dotykać przycisków, przekręcać gałki, rysować na magicznej tablicy i grać na pianinku. Model jest kolorowy i stabilny, dzięki szeroko rozstawionym nogom.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Ma ostro zakończone nóżki.
+ Oferuje wiele zabaw i aktywności – Suwa się po parkiecie.
+ Emituje przyjemne odgłosy i melodie.  
+ Jest sztywny i nie przewraca się nawet pod naciskiem.  

4. Fisher-Price Stolik Malucha DRH37

Fisher-Price Stolik Malucha DRH37



Stolik Malucha od Fisher Price to produkt odpowiedni dla dzieci już od 6 miesiąca życia. Oferuje niemowlęciu mnóstwo elementów interaktywnych, a także piosenki edukacyjne i naukę prostych wypowiedzi. Dodatkowym elementem zabawki jest kolorowy telefon. Produkt ma 46 cm wysokości. Posiada atest CE. Zasilają go 3 baterie AA.

Stoliczek uruchamia wesołe piosenki, uczy pierwszych liczb, nazw kolorów, owoców i warzyw. Jest dwujęzyczny. Pozwala doskonalić umiejętności motoryczne, rozwija zmysły i trenuje koordynację oko-ręka. Model rośnie wraz z dzieckiem dzięki trzem poziomom nauki: odkrywanie, zachęcanie i naśladowanie. Początkowo służy zabawie na siedząco, a od około roku również zabawie na stojąco.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest solidnie wykonany. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje dziecku różnorodne aktywności na wielu etapach rozwoju. – Dołączony do niego telefon nie ma prawdziwych przycisków.
+ Posiada regulację głośności.  
+ Służy jako panel dla siedzącego dziecka.  

5. Skip Hop 3W1 Explore More (303325)

Skip Hop 3W1 Explore More (303325)



Explore & More od Skip Hop to stoliczek z siedziskiem odpowiedni dla dzieci już od 4 miesiąca życia. Produkt posiada atest CE. Wspiera rozwój dziecka na trzech etapach. Początkowo pozwala malcowi obracać się i bujać, a także badać rączkami zabawki lub dotykać stopami klawiszy. Dziecko uruchamia w ten sposób melodyjki i światełka. Na drugim etapie wspiera naukę wstawania i chodzenia, a na trzecim pozwala bawić się, rysować, a nawet jeść posiłki.

Produkt oferuje 25 aktywności. Może zamienić się w stół o gładkiej powierzchni, odpowiedni dla starszego dziecka. Posiada elastyczne i obrotowe siedzisko. Znajdziemy na nim sówkę, która bawi się w akuku, kołyszące się drzewka, a także miseczkę na przekąski. Model jest zasilany przez 3 baterie AAA. Jego wymiary to 79 cm x 79 cm x 47 cm.

Zalety: Wady:
+ Produkt rośnie wraz z dzieckiem. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonany i stabilny. – Nie oferuje zbyt wielu aktywności (biorąc pod uwagę jego cenę).
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Nadaje się już dla 4-miesięcznych niemowląt.  

6. Smily Play Mały Podróżnik

Smily Play Mały Podróżnik



Smily Play Mały Podróżnik to produkt odpowiedni dla dzieci, które ukończyły 12 miesiąc życia. Model jest kolorowy, charakteryzuje się opływową formą i został wykonany z wysokiej jakości plastiku. Posiada panel z grami i zabawami, na którym znajdziemy między innymi roller z cyferkami, ruchomą kierownicę i samolot, przyciski z melodyjkami, zębatki, liczydło oraz książeczkę. Produkt dysponuje dwoma trybami głośności.

Stolik posiada ruchome elementy, które rozwijają koordynację ruchową, myślenie przyczynowo-skutkowe i zdolności poznawcze. Dzięki odgłosom i światełkom stymuluje słuch i wzrok malca. Produkt nie ma ostrych krawędzi. Mówi po polsku. Jego nogi są łatwe w demontażu. Wymiary modelu wynoszą kolejno 40 cm szerokość, 40 cm głębokość i 41 cm wysokość.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Nie oferuje zbyt wielu aktywności.
+ Jest kolorowy i solidnie wykonany. – Nie przewiduje gier i zabaw dla starszych dzieci (nie rośnie wraz z malcem)
+ Posiada regulację głośności.  
+ Jest stabilny.  

Jaki wybrać edukacyjny stolik do zabawy?

Jak każda zabawka edukacyjna, stoliczek edukacyjny powinien być dla dziecka przede wszystkim bezpieczny. Żaden szanowany sklep internetowy nie zaoferuje swoim klientom produktów bez podstawowego atestu CE, dlatego sięgając po modele dostępne w sklepach z zabawkami możemy mieć pewność, że nie podamy malcowi szkodliwego, toksycznego plastiku. Na wszelki wypadek warto sprawdzić jednak, czy na opakowaniu widnieje informacja o posiadanym certyfikacie.

Kolejną ważną kwestią jest wybór pomiędzy produktem podstawowym a dwa lub nawet trzy w jednym. Istnieją stoliki z odłączanym panelem, modele z pchaczem oraz ze skoczkiem (z trampoliną). Zabawki tego typu możemy podzielić także na drewniane – trwałe, ale pozbawione efektów takich jak światełka czy melodyjki – oraz plastikowe, które wabią maluchów kolorami i aktywnościami. Te drugie są zwykle znacznie tańsze niż modele z drewna.

Jeśli chcemy, aby stół do zabawy rósł wraz z dzieckiem, wybierajmy produkty z różnymi trybami – zabawa, nauka, naśladowanie. Warto sięgać także po egzemplarze oferujące wybór języka polskiego i angielskiego. Przed zakupem zwróć uwagę na możliwość ściszania dźwięków oraz brak małych, luźnych elementów.

Na koniec zastanów się, jakie aktywności, gry i zabawy spodobają się Twojej pociesze. Wybór jest naprawdę ogromny. Na stolikach znajdziemy między innymi liczydła, koła zębate, pianinka, książeczki z przekładanymi kartkami, ruchome klocki, sortery kształtów i wiele więcej. Większość dostępnych na rynku modeli oferuje także wgrane melodyjki, piosenki, odgłosy oraz efekty świetlne.

Podsumowanie

Ile kosztuje edukacyjny stolik dla dziecka? Produkt tego typu kupimy już za około 50 zł. Najbardziej skomplikowane modele osiągają cenę do 650 zł. Pamiętaj, że zabawka tego typu to najlepszy prezent dla rocznego malucha – starszaka może już nie zainteresować.

Stolik edukacyjny opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić