Strona głównaSportSprzęt fitnessKtóra bieżnia elektryczna jest najlepsza? Ranking 2024

Która bieżnia elektryczna jest najlepsza? Ranking 2024 [TOP7]

Bieżnia elektryczna to sprzęt fitness stanowiący podstawowy element profesjonalnej i domowej siłowni. Z pewnością warto wyposażyć się w takie urządzenie, jeśli chcemy trenować codziennie, niezależnie od pogody oraz w bezpieczniejszych warunkach niż te panujące w terenie. Bieżnie treningowe domowe – poza regulacją prędkości biegu – oferują bowiem równe, amortyzowane podłoże, które ułatwia zarówno rozpoczęcie przygody z bieganiem, jak i powrót do aktywności fizycznej po kontuzji.

Posiadając bieżnię do domowych treningów, nie musisz wychodzić z mieszkania, aby zażyć dziennej dawki ruchu. Zwiększasz zatem swoje szanse na regularne ćwiczenia, eliminując argument braku czasu na wyprawę do siłowni. Z uwagi na fakt, że taki sprzęt jest stosunkowo kosztowny, zachęcamy do dobrego przemyślenia tego typu inwestycji i uważnego porównania urządzeń dostępnych na rynku.

Bieżnia elektryczna ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Bieżnia domowa – jak wybrać?

Zakup bieżni pozwoli Ci uprawiać sport w warunkach domowych tak, jak lubisz – przed telewizorem czy przy brzmieniach Twojego ulubionego zespołu muzycznego. Zakup wysokiej jakości sprzętu to spory wydatek, dlatego poświęć nieco czasu na przejrzenie polecanych modeli. Wybór jest naprawdę spory, dlatego warto przyjrzeć się bliżej funkcjom oferowanym przez najnowocześniejsze urządzenia.

Przed zakupem profesjonalnej bieżni elektrycznej, warto zastanowić się nad tym, jak planujemy jej używać. Część sprzętów to bieżnie spacerowe, część to bieżnie do biegania, ale istnieją też maszyny do ekstremalnych treningów. Przeglądając elektryczne bieżnie treningowe, zwróć uwagę na:

  • moc silnika elektrycznego – moc silnika idzie w parze z prędkością maksymalną maszyny, dlatego do szybkich biegów potrzebne jest mocniejsze urządzenie. Warto pamiętać, że silnik elektryczny bieżni ma moc określaną w koniach mechanicznych.
  • wymiary pasa biegowego – należy dostosować je do swojego wzrostu i tempa treningu,
  • maksymalna waga użytkownika – konieczne jest stosowanie się do dopuszczalnej maksymalnej wagi użytkownika określonej przez producenta, ponieważ nadmierne obciążenie bieżni spowoduje szybsze zużycie pasa i silnika,
  • dostępne miejsce (na bieżnię), czyli wymiary urządzenia – opcja składania deski biegowej będzie idealna do małych mieszkań,
  • regulacja prędkości – powinna być jak najszersza, jeśli planujesz urozmaicone treningi,
  • regulacja kąta nachylenia – wznios, czyli kąt nachylenia bieżni, ma wpływ na intensywność treningu i ilość spalanych kalorii, imitując bieg pod górkę. Możliwość regulacji nachylenia odbywa się manualnie lub automatycznie, przy czym druga opcja ma duży wpływ na cenę produktu.
  • komputer i wyświetlacz – ułatwia osiągnięcie celów treningowych i motywuje do ćwiczeń, informując o dystansie, prędkości czy pulsie,
  • amortyzacja – odpowiada za to, co użytkownik czuje pod stopami. Jest ważna dla osób z otyłością lub nadwagą, a także dla osób planujących długie i intensywne treningi.
  • funkcje dodatkowe: łączenie bieżni z aplikacją na telefon, wbudowane głośniki, wejścia AUX, USB, itd.

Bieżnia magnetyczna czy bieżnia elektryczna?

Bieżnia elektryczna i bieżnia magnetyczna różnią się między sobą między innymi ceną oraz wagą urządzenia. Podczas, gdy wszystkie bieżnie elektryczne napędzane są silnikiem elektrycznym, pas bieżni magnetycznej napędza siła mięśni użytkownika. Szybkość przesuwania się taśmy zależy od prędkości biegu. Taka bieżnia również może oferować regulację obciążenia czy kąta nachylenia. Nie jest jednak szczególnie przyjazna dla stawów.

Bieżnie elektryczne polecane są jako sprzęty oferujące więcej możliwości. Choć są droższe, w trakcie treningów okazują się znacznie praktyczniejsze, ponieważ dysponują programami automatycznymi czy funkcją pomiaru parametrów treningu, np. pulsu. Dzięki amortyzacji taki rodzaj urządzeń jest też korzystniejszy dla stawów.

Bieżnia elektryczna: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY