Strona głównaDom i ogródSprzęt fitnessWybieramy najlepszą bieżnię elektryczną - ranking 2024

Wybieramy najlepszą bieżnię elektryczną – ranking 2024 [TOP7]

Bieżnia elektryczna – dlaczego warto ją kupić?

Bieżnia elektryczna to sprzęt fitness stanowiący podstawowy element profesjonalnej i domowej siłowni. Z pewnością warto wyposażyć się w takie urządzenie, jeśli chcemy trenować codziennie, niezależnie od pogody oraz w bezpieczniejszych warunkach niż te panujące w terenie. Bieżnie treningowe domowe poza regulacją prędkości biegu oferują bowiem równe, amortyzowane podłoże, które ułatwia zarówno rozpoczęcie przygody z bieganiem, jak i powrót do aktywności fizycznej po kontuzji.

Posiadając bieżnię do domowych treningów, nie musisz wychodzić z mieszkania, aby zażyć dziennej dawki ruchu. Zwiększasz zatem swoje szanse na regularne ćwiczenia, eliminując argument braku czasu na wyprawę do siłowni. 

Z uwagi na fakt, że taki sprzęt jest stosunkowo kosztowny, zachęcamy do dobrego przemyślenia tego typu inwestycji i uważnego porównania urządzeń dostępnych na rynku.

Bieżnia elektryczna ranking

Zakup bieżni pozwoli Ci uprawiać sport w warunkach domowych tak, jak lubisz – przed telewizorem czy przy brzmieniach Twojego ulubionego zespołu muzycznego. Zakup wysokiej jakości sprzętu to spory wydatek, dlatego poświęć nieco czasu na przejrzenie polecanych modeli. Wybór jest naprawdę spory, dlatego warto przyjrzeć się bliżej funkcjom oferowanym przez najnowocześniejsze urządzenia.

Sprawdź również nasz:

1. Bieżnia KETTLER AXOS SPRINTER 2.0 BLACK

KETTLER AXOS SPRINTER 2.0 BLACK



Kettler Sprinter 2.0 to bieżnia polecana dla początkujących. Produkt posiada czytelny, intuicyjny w użyciu komputer treningowy. Oferuje 28 wbudowanych programów automatycznych. Posiada regulowany kąt nachylenia pasa biegowego w zakresie od 0 do 10 procent. Informuje między innymi o pokonanym dystansie, prędkości biegu, tętnie, czasie treningu czy spalonych kaloriach.

Urządzenie posiada system amortyzacji ENERGY DECK, dzięki czemu nie obciąża stawów. Jest wyposażone w uchwyt na smartfon lub tablet, a także w specjalne miejsce na bidon. Bieżnia może pochwalić się również wbudowanymi głośnikami do słuchania muzyki. Produkt został wyposażony w koła transportowe. Oferuje też system składania, który ułatwia przechowywanie.

Sprzęt jest na tyle nowoczesny, że pozwala użytkownikowi połączyć się z bieżnią za pośrednictwem Bluetooth. Współpracuje dzięki temu między innymi z takimi aplikacjami, jak Kinomap.

Urządzenie wytrzymuje obciążenie rzędu 120 kg. Posiada regulację prędkości biegu w zakresie od 1 do 16 km na godzinę. Wymiary jego pasa biegowego wynoszą 130 na 44 cm. Bieżnia dysponuje silnikiem o mocy 2 KM. Jej całkowite wymiary wynoszą 140 na 77 na 175,5 cm. Urządzenie waży 79 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Ma nowoczesny design i funkcje.  
+ Jest wygodna w użytkowaniu.  
+ Oferuje regulację prędkości i kąta nachylenia.  

2. Bieżnia FIT-NET 420 Massager

Bieżnia FIT-NET 420 Massager



FIT-NET 420 Massager to bieżnia z regulacją kąta nachylenia, rozwijająca prędkość od 0,8 do 17 km/h. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 130 kg. Posiada manualną regulację kąta nachylenia w zakresie od 0 do 15 stopni. Powierzchnia pasa biegowego wynosi w tym modelu 42 na 115 cm.

Sprzęt posiada kółka transportowe, wejście jack, AUX oraz USB do słuchania muzyki z telefonu. Jego atutem jest też funkcja autosmarowania, bez konieczności podnoszenia pasa oraz boczne osłony maskujące. Produkt oferuje też funkcję masażu. Posiada trzy tryby pracy i regulację prędkości biegu na 12 poziomach.

Kolejną zaletą tego modelu bieżni treningowej jest wyświetlacz z podświetleniem informujący o przebytym dystansie, prędkości, czasie trwania treningu, pulsie czy spalonych kaloriach. Moc urządzenia wynosi 3 – 5 KM. Rolę amortyzatora pełni w nim 6 punktów sprężynowych. Bieżnia może zostać ustawiona w pionie. Po rozłożeniu jej wymiary to 69 na 153 na 116 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii ma dosyć wąski pas biegowy.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Posiada czytelny wyświetlacz.  
+ Oferuje regulację prędkości i kąta nachylenia.  

3. Bieżnia HERTZ FITNESS Basic

Bieżnia HERTZ FITNESS Basic



Bieżnia elektryczna HERTZ FITNESS Basic wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Posiada wyświetlacz LCD pokazujący główne parametry biegu, jak czas, puls, dystans czy spalone kalorie. Pozwala ustawiać własne warunki treningowe lub wybierać automatyczne programy o różnej intensywności i stopniu trudności.

Sprzęt mierzy aktualne tętno użytkownika za pomocą czujek na kierownicy. Ma też praktyczną funkcję składania, dzięki której zajmuje mniej miejsca. Rozwija prędkość maksymalną do 12 km/h. Wymiary całej maszyny wynoszą kolejno 153 x 71 x 130 cm, a wymiary pasa bieżni to 122 na 42 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest cicha. – Negatywne opinie dotyczą jakości wykonania niektórych elementów bieżni.
+ Ma atrakcyjną cenę.  
+ Jest prosta w obsłudze i montażu.  
+ Posiada wiele poziomów regulacji prędkości.  

4. Bieżnia Urbogym V520

Bieżnia Urbogym V520



Urbogym V520 to bieżnia domowa z masażerem i amortyzacją. Urządzenie posiada cichy, nowoczesny silnik. Jego atutem jest też 3-warstwowy pas biegowy, antypoślizgowy, który nie ulega szybkiemu ścieraniu. Model znosi obciążenie do 130 kg. Jego moc to 1,5 – 3 KM.

Bieżnia rozwija prędkość od 0,8 do maksymalnie 15 km/h, z regulacją co 0,1 km/h. Sprzęt oferuje również regulację kąta nachylenia (manualną). Pas bieżni ma wymiary 115 na 42 cm. Produkt wyposażono w wyświetlacz LCD z takimi informacjami jak prędkość, czas, dystans czy puls. Maszyna posiada też wejście AUX i USB.

Sprzęt oferuje 12 programów treningowych automatycznych. Posiada kółka transportowe i 6-punktowy system amortyzacji. Urządzenie jest składane za pomocą siłownika gazowego. Wymiary całkowite bieżni to 153 na 122 na 65 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana i wytrzymała. – Negatywne opinie dotyczą dołączonej do urządzenia instrukcji.
+ Nie przekłamuje parametrów treningowych.  
+ Posiada wszystkie przydatne funkcje.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

5. Bieżnia Zipro Lite

Bieżnia Zipro Lite



Zipro LITE to bieżnia domowa do spacerowania, wytrzymująca obciążenie do 110 kg. Sprzęt wykorzystuje elektryczny system oporu. Rozwija prędkość od 1 do 6 km. Co ważne, składa się na płasko, dzięki czemu można przechowywać go pod łóżkiem.

Urządzenie mierzy prędkość, dystans i spalone kalorie. Posiada wyświetlacz i kółka transportowe. Waży jedynie 27,5 kg. Wymiary modelu po rozłożeniu to 133 x 63 x 103 cm, a wymiary samego pasa biegowego wynoszą 108 na 37,5 cm. Produkt wykorzystuje system amortyzacji zbudowany z 8 podkładek.

Maszyna jest prosta w sterowaniu – za pomocą pilota o kilku przyciskach. Posiada antypoślizgową rękojeść. Jej największym atutem są jednak kompaktowe rozmiary, ponieważ bieżnia po złożeniu mieści się pod meblami o wysokości powyżej 15 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Przekłamuje (zawyża) parametry treningu.
+ Estetycznie się prezentuje. – Nie ma możliwości dokupienia zapasowego pilota bez odsyłania urządzenia.
+ Zajmuje mało miejsca.  
+ Jest sterowana pilotem.  

6. Bieżnia URBOGYM V720S

Bieżnia URBOGYM V720S



Urbogym V720S to bieżnia z systemem auto incline, czyli z automatyczną regulacją kąta nachylenia pasa do 15 stopni. Urządzenie dysponuje mocą 3 -6 KM. Rozwija prędkość od 1 do 20 km/h. Oferuje regulację prędkości co 0,1 km/h. Sprzęt posiada szeroki antypoślizgowy pas o wymiarach 135 x 48 cm. Model wykorzystuje też teleskopowy system rozkładania/składania bieżni (z siłownikiem gazowym).

Maksymalna waga użytkownika tej bieżni to 150 kg. Produkt wyposażono w wejście USB, AUX oraz głośniki. Sprzęt waży 84 kg. Wykorzystuje 8-punktowy system amortyzacji. Posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 5 cali, wyświetlający informacje o pokonanym dystansie, czasie treningu, spalonych kaloriach czy pulsie. Oferuje 12 programów treningowych. Posiada też koła transportowe czy miejsce na bidon/telefon. Wymiary sprzętu to 198x138x77 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada nowoczesne funkcje i doskonałej jakości wyświetlacz. – Jest bardzo ciężka.
+ Ma mocny silnik rozwijający wysokie prędkości.  
+ Jest bardzo wygodna w użytkowaniu.  

7. Bieżnia SPOKEY Trance

Bieżnia SPOKEY Trance



Spokey TRANCE to bieżnia domowa z 15-stopniową regulacją kąta nachylenia, wyposażona w system regulacji amortyzacji (twardości pasa). Urządzenie jest składane, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca. Znosi obciążenie do 110 kg. Posiada duży wyświetlacz i wbudowane głośniki. Ma też praktyczne rolki transportowe.

Maszyna oferuje 12 programów treningowych i jeden tryb manualny. Posiada regulację prędkości i kąta nachylenia – automatyczną, w zakresie 0-15 stopni. Sprzęt wykorzystuje półautomatyczny system składania. Jego wymiary to 164 x 72 x 140 cm.

Silnik urządzenia dysponuje mocą stałą 2 KM. Rozwija prędkość do 16 km/h. Posiada antypoślizgowy pas biegowy o wymiarach 125 x 45 cm. Waży 55 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą jakości spasowania elementów bieżni.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest wygodna nawet dla wysokich osób.  
+ Jest prosta w montażu i obsłudze.  

Bieżnia domowa – jak wybrać?

Przed zakupem profesjonalnej bieżni elektrycznej, warto zastanowić się nad tym, jak planujemy jej używać. Część sprzętów to bieżnie spacerowe, część to bieżnie do biegania, ale istnieją też maszyny do ekstremalnych treningów. Przeglądając elektryczne bieżnie treningowe, zwróć uwagę na:

  • moc silnika elektrycznego – moc silnika idzie w parze z prędkością maksymalną maszyny, dlatego do szybkich biegów potrzebne jest mocniejsze urządzenie, warto pamiętać, że silnik elektryczny bieżni ma moc określaną w koniach mechanicznych,
  • wymiary pasa biegowego – należy dostosować je do swojego wzrostu i tempa treningu,
  • maksymalna waga użytkownika – konieczne jest stosowanie się do dopuszczalnej maksymalnej wagi użytkownika określonej przez producenta, ponieważ nadmierne obciążenie bieżni spowoduje szybsze zużycie pasa i silnika,
  • dostępne miejsce (na bieżnię), czyli wymiary urządzenia – opcja składania deski biegowej będzie idealna do małych mieszkań,
  • regulacja prędkości – powinna być jak najszersza, jeśli planujesz urozmaicone treningi,
  • regulacja kąta nachylenia – wznios, czyli kąt nachylenia bieżni ma wpływ na intensywność treningu i ilość spalanych kalorii, imitując bieg pod górkę, możliwość regulacji nachylenia odbywa się manualnie lub automatycznie, przy czym druga opcja ma duży wpływ na cenę produktu,
  • komputer i wyświetlacz – ułatwia osiągnięcie celów treningowych i motywuje do ćwiczeń, informując o dystansie, prędkości czy pulsie,
  • amortyzacja – odpowiada za to, co użytkownik czuje pod stopami, jest ważna dla osób z otyłością lub nadwagą, a także dla osób planujących długie i intensywne treningi,
  • funkcje dodatkowe: łączenie bieżni z aplikacją na telefon, wbudowane głośniki, wejścia AUX, USB, itd.

Bieżnia magnetyczna czy bieżnia elektryczna?

Bieżnia elektryczna i bieżnia magnetyczna różnią się między sobą między innymi ceną oraz wagą urządzenia. Podczas, gdy wszystkie bieżnie elektryczne napędzane są silnikiem elektrycznym, pas bieżni magnetycznej napędza siła mięśni użytkownika. Szybkość przesuwania się taśmy zależy od prędkości biegu. Taka bieżnia również może oferować regulację obciążenia czy kąta nachylenia. Nie jest jednak szczególnie przyjazna dla stawów.

Bieżnie elektryczne polecane są jako sprzęty oferujące więcej możliwości. Choć są droższe, w trakcie treningów okazują się znacznie praktyczniejsze, ponieważ dysponują programami automatycznymi czy funkcją pomiaru parametrów treningu, np. pulsu. Dzięki amortyzacji taki rodzaj urządzeń jest też korzystniejszy dla stawów.

Bieżnia treningowa opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd