Strona głównaDom i ogródKosiarkiNajlepsza podkaszarka akumulatorowa - ranking 2024

Najlepsza podkaszarka akumulatorowa – ranking 2024 [TOP5]

Dobra podkaszarka akumulatorowa – jaką wybrać?

Podkaszarka akumulatorowa to stosunkowo lekkie, ciche i wygodne w użytku urządzenie. Nie generuje spalin i nie wymaga zakupu paliwa, a jego pracę ogranicza jedynie pojemność akumulatora. Produkty tego typu doskonale sprawdzają się podczas prac porządkowych w małych i średnich ogródkach, umożliwiając komfortowe przycinanie trawy i chwastów w trudno dostępnych miejscach.

Jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać, aby spełniła wszystkie nasze oczekiwania? Podczas przeglądania dostępnych na rynku modelów warto sugerować się opiniami innych użytkowników i zwracać uwagę na podstawowe parametry tego typu urządzeń. Wśród nich najważniejsze dotyczą akumulatora, elementów tnących oraz rozwiązań wpływających na komfort pracy z podkaszarką.

Szukasz innego typu podkaszarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Podkaszarka akumulatorowa ranking:

Ranking podkaszarek akumulatorowych to zestawienie dobrej jakości produktów, cieszących się dobrymi opiniami. Umieściliśmy w nim modele różnych marek, aby każdy miał szansę porównać oferowaną przez nie funkcjonalność.

1. Podkaszarka akumulatorowa NAC TB40-BL-NG

NAC TB40-BL-NGPodkaszarka akumulatorowa NAC TB40-BL-NG to urządzenie z silnikiem elektrycznym, przeznaczone do podcinania chwastów i trawy w trudno dostępnych miejscach, takich jak pobliże ścian, okolice drzewek i krzewów, obszary wzdłuż krawężników czy ścieżek. Produkt jest zasilany akumulatorem Li-lon o napięciu 40 V. Charakteryzuje go lekkość, wygoda użytkowania oraz wysoka jakość wykonania.

Podkaszarka nie zajmuje wiele miejsca. Została wyposażona w uchwyt do podtrzymywania oraz pas nośny. Jej silnik pracuje z maksymalną prędkością 7500 obrotów na minutę. Szerokość koszenia urządzenia to 30 cm. Produkt waży 3,1 kg. Dysponuje dodatkową funkcją regulacji rękojeści.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i poręczne. – Niektóre opinie negatywnie odnoszą się do sposobu wymiany żyłki w głowicy podkaszarki.
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Wyróżnia się solidnym wykonaniem.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

2. Podkaszarka akumulatorowa KÄRCHER LTR 18-25 BATTERY 1.444-300.0

KÄRCHER LTR 18-25 BATTERY 1.444-300.0Podkaszarka akumulatorowa KÄRCHER LTR 18-25 BATTERY 1.444-300.0 to urządzenie wyposażone w silnik o maksymalnej prędkości obrotowej 9500 obr/min. Produkt waży jedynie 1,6 kg, a jego szerokość koszenia to 250 mm. Podkaszarka jest stosunkowo cicha, dzięki skręcanej żyłce. Posiada też obrotową głowicę oraz ergonomiczny uchwyt.

Urządzenie nie ma szelek ani pasa nośnego. Jego konstrukcja stworzona została z aluminium i tworzywa sztucznego. Produkt dysponuje funkcją automatycznej regulacji żyłki, dzięki czemu zapewnia jej idealną długość. Dokupowana osobno bateria podkaszarki posiada wyświetlacz LCD, który informuje użytkownika o pozostałym czasie pracy, poziomie naładowania i pozostałym czasie ładowania. Akumulator jest odporny na strugę wody i może pracować w dużym zakresie temperatur. O uszkodzeniu lub przekroczeniu dopuszczalnej temperatury ostrzega przy pomocy symbolu na wyświetlaczu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo lekkie i wygodne w obsłudze. – Nie posiada szelek ani pasów nośnych.
+ Można wyposażyć je w praktyczny akumulator, kompatybilny z innymi urządzeniami tej marki.  
+ Ma przystępną cenę.  

3. Podkaszarka akumulatorowa NAC BKB18-B15-S

Podkaszarka akumulatorowa NAC BKB18-B15-SPodkaszarka akumulatorowa NAC BKB18-B15-S to produkt wyposażony w tarczę tnącą oraz żyłkę. Jego silnik elektryczny pracuje z maksymalną prędkością 6000 obrotów na minutę. Waga urządzenia to 3,8 kg. Podkaszarka zasilana jest z akumulatora o napięciu 18 V i pojemności 1500 mAh. Posiada pokrętło służące regulacji obrotów oraz wygodny uchwyt w kształcie V. Dzięki pasowi naramiennemu pozwala na bardziej komfortową pracę w ogrodzie.

Szerokość robocza tarczy urządzenia to 255 mm, zaś szerokość koszenia żyłki to 300 mm. Urządzenie posiada funkcję regulacji uchwytu oraz składany wał napędowy, który ułatwia przechowywanie. Podkaszarka informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora oraz o osiągnięciu zbyt wysokiej temperatury. Produkt dysponuje też teleskopowym drążkiem.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest mocny, ale pracuje stosunkowo cicho. – Urządzenie ma nieco wysoką cenę.
+ Jest wygodny w użyciu.  
+ Posiada praktyczny akumulator ze wskaźnikiem naładowania.  

4. Podkaszarka akumulatorowa GARDENA SmallCut 9822-20

Podkaszarka akumulatorowa GARDENA SmallCut 9822-20Podkaszarka akumulatorowa GARDENA SmallCut 9822-20 to urządzenie wyróżniające się lekkością i ergonomicznością konstrukcji. Posiada podwójny uchwyt, który ułatwia obsługę. Stosuje również system cięcia Rotor Cut (noże z tworzywa sztucznego), dzięki któremu podkaszarka pracuje cicho i precyzyjnie. Produkt jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym bez efektu pamięci.

Średnica cięcia podkaszarki to 230 mm. Jej akumulator ładuje się około 4 godziny, co pozwala mu na 40 minut pracy. Urządzenie waży jedynie 1,7 kg. Jest sprzedawane w zestawie z 5 zapasowymi nożykami, które można przechowywać pod uchwytem.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest mocne i dobrze radzi sobie nawet z grubszą roślinnością. – Negatywne opinie dotyczą czasu pracy podkaszarki na jednym ładowaniu.
+ Jest bardzo lekkie. – Wymienne ostrza urządzenia są bardzo kosztowne.
+ Posiada wytrzymałe noże z tworzywa.  

5. Podkaszarka akumulatorowa BOSCH EasyGrassCut 18-230

Podkaszarka akumulatorowa BOSCH EasyGrassCut 18-230Podkaszarka akumulatorowa BOSCH EasyGrassCut 18-230 to urządzenie wyposażone w żyłkę tnącą oraz silnik o maksymalnej prędkości obrotowej 8500 obr/min. Jego waga wynosi 2,1 kg, a szerokość koszenia to 230 mm. Produkt wyróżnia się lekką i dobrze wyważoną konstrukcją. Doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach. Posiada też funkcję zmiany położenia głowicy.

Podkaszarka dysponuje półautomatycznym systemem naciągu żyłki. Jest wyposażona w akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V. Produkt nie posiada pasa nośnego ani szelek. Ma natomiast podwójny, ergonomiczny uchwyt, który ułatwia obsługę.

Zalety: Wady:
+ Podkaszarka jest łatwa w obsłudze. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest poręczna i dosyć lekka. – Niektóre opinie wskazują, że akumulator urządzenia dosyć długo się ładuje.
+ Posiada wytrzymały akumulator.

Podkaszarka akumulatorowa – jaką kupić?

Podkaszarki akumulatorowe to urządzenia bardziej ekologiczne, lżejsze i cichsze niż modele spalinowe. Przewagę mają także nad wariantami elektrycznymi, gdyż korzystając z nich nie musimy martwić się o dostęp do źródło zasilania czy też zasięg przewodu. Kosy akumulatorowe, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są bowiem przy pomocy wyjmowanej baterii i to na niej należy skupić największą uwagę podczas wyboru najlepszego urządzenia.

Analizując dostępne na rynku oferty podkaszarek akumulatorowych, bierzmy więc pod lupę takie aspekty, jak:

  • bateria – czyli czas pełnego ładowania akumulatora oraz maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu. W przypadku większości modelów będzie to nie więcej niż 60 minut ciągłej pracy i około 3 godziny ładowania. Parametry te definiują komfort pielęgnacji ogrodu – słabszy akumulator zmusza do częstych przerw na ponowne ładowanie lub do zakupu dodatkowego, wymiennego akumulatora.
  • elementy tnące – podkaszarki akumulatorowe wyposaża się w żyłkę, noże z tworzywa sztucznego lub noże metalowe. Kosy z żyłką doskonale sprawdzają się przy przycinaniu traw i stosunkowo delikatnych chwastów. Żyłkę łatwo jest wymienić na nową, kiedy ulegnie zniszczeniu. Należy zwracać jednak uwagę, aby jej grubość była dostosowana do naszych potrzeb. Żyłki do 2 mm sprawdzą się przy cienkich pędach. Przy grubszych należy dobierać nici proporcjonalnie – nawet 3-milimetrowe. Podkaszarki z nożami tnącymi dedykowane są zadaniom bardziej wymagającym. Lepiej niż żyłka poradzą sobie z cienkimi gałązkami krzewów czy stwardniałymi łodygami chwastów. Noże z tworzywa będą łatwe w pielęgnacji – wystarczy czyścić je wilgotną ściereczką. Z kolei ostrza metalowe, chociaż wymagają regularnej konserwacji, posłużą nam dłużej i będą bardziej niezawodne.
  • kształt głowicy – podkaszarki akumulatorowe mogą mieć okrągłą lub trójkątną głowicę. Pierwsze są delikatniejsze, pracują płynnie i cicho, sprawdzają się przede wszystkim podczas przycinania trawy. Z kolei drugie są precyzyjne i efektywne, dlatego nadają się do modelowania i przycinania nawet bardzo twardych łodyg. Należy mieć jednak na uwadze, że bardziej wydajna praca wiąże się z szybszym zużywaniem elementów tnących.
  • szerokość koszenia – szerokość koszenia, czyli zasięg pracy elementów tnących. Oscyluje najczęściej w przedziale 23 – 30 cm. Im ona większa, tym szybciej urządzenie pozwoli przyciąć trawę czy chwasty. Istnieją także modele, które umożliwiają regulację tego parametru.
  • waga – podkaszarki akumulatorowe nie są zbyt ciężkie, jednak podczas długotrwałej pracy ich waga może okazać się bardzo istotna. Należy zwracać zatem uwagę, aby nie przekraczała ona 3 – 4 kg.
  • ergonomia – na komfort pracy z podkaszarką wpływa wygoda jej trzymania. Ta definiowana jest z kolei przez obecność takich elementów jak dobrze wyprofilowany, regulowany uchwyt czy też pasy lub szelki mocujące, które wagę urządzenia przenoszą z ramion na plecy użytkownika.
  • cena – niełatwo jest znaleźć dobrej jakości podkaszarkę akumulatorową w cenie niższej niż 200 zł. Jeśli zależy nam na zakupie naprawdę solidnego urządzenia należy przygotować się na wydatek rzędu minimum 500 zł (wraz z baterią).

Podkaszarka akumulatorowa – na co zwrócić uwagę?

Podkaszarki akumulatorowe nie zawsze sprzedawane są w komplecie ze wszystkimi akcesoriami, które umożliwiałyby ich użycie bezpośrednio po zakupie. Wiele modelów wymaga samodzielnego zakupu akumulatora i ładowarki. Warto zatem zwracać na to uwagę, a cenę produktu oceniać dopiero z uwzględnieniem tych dodatkowych kosztów – zwłaszcza, jeśli okaże się, że konieczny jest zakup dwóch wymiennych baterii. Pełne zestawy, poza akumulatorem i ładowarką, mogą zawierać też wymienne elementy tnące, czyli zapas żyłki lub dodatkowe noże.

Podsumowanie

Koszt rzędu 200 – 500 zł to niewielki wydatek za komfort i efektywną pracę podkaszarki. Jeśli zatem zależy Ci na urządzeniu, które nie jest ograniczone przewodem zasilającym, nie wymaga zakupu paliwa i nie generuje spalin, a dodatkowo pozostaje przy tym stosunkowo ciche i lekkie – wybierz podkaszarkę akumulatorową.

Podkaszarka akumulatorowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd