Strona głównaDom i ogródPorządki w ogrodzieNajlepsza glebogryzarka elektryczna - ranking 2024

Najlepsza glebogryzarka elektryczna – ranking 2024 [TOP5]

Glebogryzarka elektryczna – kiedy okaże się lepsza niż spalinowa?

Glebogryzarka elektryczna to urządzenie wyposażone w ostrza i silnik elektryczny. Produkty tego typu wykorzystywane są do różnych prac ogrodowych przez cały sezon od wiosny do jesieni. Nie można używać ich jedynie wtedy, kiedy gleba jest mocno zamarznięta lub przesuszona.

Największą konkurencją dla glebogryzarek elektrycznych są modele spalinowe. Urządzenia z silnikiem elektrycznym różnią się od nich przede wszystkim wydajnością i sposobem pracy. Glebogryzarki elektryczne działają ciszej i nie wydzielają spalin, dlatego są bardziej ekologiczne. Nadają się jednak do ogrodów o stosunkowo niedużej powierzchni i wymagają stałego dostępu do źródła prądu, co nie tylko ogranicza ich zakres pracy, ale stanowi także przyczynę dyskomfortu – zwłaszcza, jeśli ogród pełen jest przeszkód w postaci drzew czy krzewów.

Szukasz innego typu glebogryzarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Glebogryzarka elektryczna ranking:

Ranking glebogryzarek elektrycznych to zestawienie dobrej jakości, często polecanych urządzeń. Umieściliśmy w nim produkty najbardziej renomowanych marek, ponieważ stanowi to jeden z wyznaczników dobrej jakości narzędzia do pracy w ogrodzie. Sprawdź, który model najlepiej odp1.owiada Twoim potrzebom!

1. Glebogryzarka elektryczna Nac Tie75-S

Nac Tie75-SGlebogryzarka elektryczna Nac Tie75-S to urządzenie wyposażone w silnik elektryczny nowej generacji, dysponujący mocą 750 W. Produkt posiada 16 noży obrotowych, zapewniających łączną szerokość roboczą pracy wynoszącą 36 cm. Sprzęt waży jedynie 7,7 kg.

Glebogryzarka nie posiada napędu ani kół transportowych. Jej atutem jest natomiast niskie zużycie prądu i solidne wykonanie. Produkt dobrze się prezentuje i jest dostępny w bardzo przystępnej cenie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Glebogryzarka nie posiada kół transportowych.
+ Posiada moc optymalną do przeprowadzania różnych prac ogrodowych.  
+ Jest proste w obsłudze.  
+ Ma estetyczny design.  

2. Glebogryzarka elektryczna BASS BP-9086

BASS POLSKA BP-9086BASS POLSKA BP-9086 to glebogryzarka elektryczna o mocy 1500 W, której szerokość robocza pracy wynosi 36 cm. Sprzęt posiada regulację głębokości. Dysponuje 16 nożami tnącymi osadzonymi na 4 gniazdach.

Model posiada specjalnie wyprofilowane ostrza, które same „wgryzają się” w glebę. Został także zabezpieczony na wypadek ewentualnych odprysków kamieni za pomocą specjalnej osłony. Sprzęt wyposażono w dwa koła ułatwiające prowadzenie. Maszyna waży około 9 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dysponuje dużą mocą. – Posiada słabej jakości plastikową osłonę.
+ Jest niewielkie i lekkie.  
+ Dobrze się prowadzi.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

3. Glebogryzarka elektryczna Fieldmann Fzk 2002-E

Fieldmann Fzk 2002-EGlebogryzarka elektryczna Fieldmann Fzk 2002-E to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 750 W. Produkt posiada przekładnię ze stopu aluminium i stali, co zwiększa jego żywotność. Sprzęt ma także solidne stalowe osłony, które zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi, chroniąc go przed wyrzucanymi kamieniami czy kawałkami korzeni.

Glebogryzarka posiada składany uchwyt, który ułatwia jej przenoszenie i przechowywanie. Dysponuje szerokością roboczą pracy wynoszącą 320 mm. Waga urządzenia to jedynie 8 kg. Produkt posiada 4 noże w kształcie gwiazdy. Ich głębokość pracy to maksymalnie 20 cm.

Zalety: Wady:
+ Glebogryzarka ma przystępną cenę. – Produkt nie posiada kół transportowych.
+ Posiada silnik o optymalnej mocy. – Urządzenie jest trudno dostępne.
+ Jest kompaktowa i prosta w obsłudze.  

4. Glebogryzarka elektryczna Ryobi RCP1225

Glebogryzarka elektryczna Ryobi RCP1225Glebogryzarka elektryczna Ryobi RCP1225 to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 1150 W. Produkt posiada praktyczny składany uchwyt, który ułatwia przechowywanie i transport. Dzięki regulowanym tylnym kołom sprzęt jest wygodny w prowadzeniu i manewrowaniu. Glebogryzarka ma również ergonomicznie rozmieszczone dźwignie sterowania.

Urządzenie waży 13 kg. Swoje działanie opiera na pracy czterech noży w kształcie gwiazdy. Ich maksymalna średnica cięcia wynosi 20 cm. Z kolei szerokość robocza pracy tego modelu to jedynie 25 cm.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc. – Glebogryzarka ma dosyć wysoką cenę.
+ Łatwo się prowadzi. – Ma małą szerokość roboczą.
+ Jest wygodne w transporcie i przechowywaniu. – Według większości opinii dobrze sprawdza się tylko na stosunkowo miękkim podłożu.

5. Glebogryzarka elektryczna Hecht 745

Glebogryzarka elektryczna Hecht 745Glebogryzarka elektryczna Hecht 745 to urządzenie wyposażone w mocny 1500-watowy silnik. Dedykowane jest podłożom uprawianym rocznie, nie zaś nieużytkom czy glebie kamienistej. Produkt posiada cztery noże w kształcie gwiazd, osadzone na wale napędowym o szerokości 40 cm. Głębokość pracy tego modelu wynosi 22 cm.

Glebogryzarka dysponuje wysokiej jakości metalową obudową, która chroni użytkownika przed odpryskującymi kamieniami. Urządzenie posiada też łatwo zdejmowany uchwyt, ułatwiający przechowywanie. Produkt waży 11,6 kg. Jego atutem są także ergonomiczne, szeroko rozstawione uchwyty i kółka transportowe.

Zalety: Wady:
+ Glebogryzarka posiada mocny silnik. – Produkt ma nieco wysoką cenę.
+ Została wyposażona w koła transportowe, które ułatwiają jej prowadzenie. – Negatywne opinie dotyczą konieczności oczyszczania noży z pędów i korzeni, których glebogryzarka nie przecina.
+ Urządzenie jest łatwe w obsłudze i wygodne w przechowywaniu. – Glebogryzarka posiada źle wyprofilowane noże – pozostawia po sobie pas nieobrobionego podłoża.

Glebogryzarka elektryczna – jak wybrać?

Glebogryzarki elektryczne dostępne na rynku różnią się między sobą przede wszystkim mocą silnika, szerokością roboczą pracy oraz funkcjami dodatkowymi. Jak wybrać najlepszą z nich? Przy zakupach warto kierować się w pierwszej kolejności warunkami, w których urządzenie będzie pracować. Należy dostosować jego parametry do wielkości i ukształtowania terenu, a także do jakości gleby. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania, wpływające na komfort prowadzenia czy przechowywania sprzętu. Na co warto więc zwracać uwagę?

  • moc – moc to najważniejszy parametr, mówiący o wydajności i efektywności pracy glebogryzarki. Jeśli nie dostosujemy jej do jakości ziemi czy wielkości ogrodu, silnik urządzenia może ulec przegrzaniu i awarii. Glebogryzarki o mocy niższej niż 1400 W sprawdzą się na niewielkich terenach i regularnie uprawianej ziemi. Nie są natomiast polecane do nieużytków, gleby bardzo twardej, wysuszonej, gliniastej i ciężkiej. Modele dysponujące mocą 1600 W powinny poradzić sobie już z większymi obszarami i twardszą, piaszczysto-żwirową lub torfową ziemią. Najmocniejsze urządzenia z silnikiem 2000-watowym będą odpowiednie nawet do dużych ogrodów z umiarkowanie twardą glebą piaszczysto-gliniastą.
  • szerokość robocza – czyli długość wału wyposażonego w noże, bądź szerokość obszaru, który glebogryzarka obrabia przy jednym przejeździe. Z reguły, urządzenia zasilane elektrycznie nie są tak duże jak modele spalinowe, gdyż szerokość robocza idzie w parze z mocą sprzętu ogrodniczego. Właścicielom niewielkich ogródków, wąskich grządek, rabatek i bardzo urozmaiconych trawników poleca się glebogryzarki o jak najmniejszej szerokości roboczej – około 16 – 23 centymetrów. Przy większym terenie praktyczniejsze okażą się natomiast modele o szerokości większej niż 45 cm. Za najbardziej uniwersalne uchodzą natomiast produkty z szerokością regulowaną lub tą mieszczącą się w zakresie 30 – 45 cm. Takie warianty są też najczęściej wybierane.
  • głębokość pracy – to parametr, który mówi o tym, jak głęboko noże glebogryzarki są w stanie obrobić i spulchnić ziemię. Małe urządzenia będą pracowały na głębokości maksymalnie 13 – 15 cm, co sprawdzi się przy tradycyjnych rabatach kwiatowych czy trawnikach. Większe i mocniejsze glebogryzarki mogą pracować nawet na głębokości 20 – 35 cm, przygotowując w ten sposób podłoże do siewu roślin o bardziej rozbudowanym systemie korzeniowym. Istnieją również modele urządzeń z regulowaną głębokością pracy, czyli z podnoszonymi nożami.
  • koła – wiele stosunkowo lekkich glebogryzarek elektrycznych nie posiada kół transportowych, które ułatwiają przenoszenie i prowadzenie urządzenia. Na rynku dostępne są jednak również produkty wyposażone w jedno lub dwa kółka, dzięki którym użytkownik może korzystać z glebogryzarki przy znacznie mniejszym wysiłku.
  • funkcje dodatkowe – wśród dodatkowych funkcji glebogryzarek elektrycznych warto wymienić przede wszystkim składaną lub odpinaną rączkę, która ułatwia przechowywanie, a także regulowaną wysokość kierownicy czy uchwytu, dzięki której urządzenie dostosowuje się do wzrostu swojego użytkownika. Wartościową funkcją jest również możliwość regulowania prędkości obrotów noży, a tym samym mocy silnika. Pozwala to dopasować ją do rodzaju gleby czy pożądanych efektów pracy.
  • waga – glebogryzarki elektryczne nie są urządzeniami o wyjątkowo dużej masie. Waga większości z nich oscyluje w granicach 10 kg. Im lżejszy produkt, tym łatwiejsze jego prowadzenie – nawet bez dodatkowych kółek. Mniejsza waga idzie najczęściej w parze z mniejszymi wymiarami, co przekłada się na wygodniejsze przechowywanie. Należy uważać jednak również na wykorzystane do produkcji urządzenia materiały. Lekka glebogryzarka może posiadać plastikowy korpus, który nie będzie tak odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak ten metalowy o odpowiednio większej wadze.

Podsumowanie

Dobra glebogryzarka elektryczna to urządzenie dysponujące odpowiednią dla danej gleby i powierzchni mocą silnika. Z kolei glebogryzarka wygodna w obsłudze to produkt wyposażony w ergonomicznie wyprofilowane uchwyty, a przy dużej wadze, dodatkowo również w koła transportowe.

Glebogryzarkę elektryczną można zakupić już za około 250 zł. Droższe modele – często wielofunkcyjne – kosztują nawet 5000 zł. W przydomowym ogródku doskonale sprawdzi się jednak produkt, którego cena nie przekracza 500 – 600 zł.

Glebogryzarka elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

1 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd